Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Nissan Micra


RA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nissan Micra jaki jest kazdy widzi. Robilem go stanowczo za dlugo i wciaz jestem niezadowolony :)

Model: 3dsmax7

Retusz: PS (w tym szyby ktore sa cale w PS i tez zle wygladaja :| )

 

Front i back:

micra26b3mz.jpg

micra27b7qk.jpg

 

I bez materialow:

micra283xk.jpg

micra298xs.jpg

 

Pozdrawiam i licze na krytyke tego watpliwego dziela :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model bardzo ładny. Tutaj nie mam zastrzeżeń. Zobaczymy co na to samochodziarze.

 

Rendery niestety wyszły bardzo plastikowo.

Szyby jak sam zauważyłeś nie wyglądają za dobrze. Chociaż lekka przeźroczystość by się im przydała.

 

Taki resorak z tego wyszedł.

Kolorystycznie praca leży. Biały + sprany błękit i trochę 100% czerni pod samochodem. Strasznie to mdłe i mało ciekawe niestety. Szkoda dobrego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ta fioletowa obwodka wokol szyb...chyba efekt fotoszopowania,nie za bardzo wyglada.mysle,ze szyby zrobione w 3dstudio, lekko przezroczyste i np mocno odbijajace jakas mape bylyby lepsze.ale model fajny :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fioletowa obwódka to wina źle wykonanej maski i ew. złego podkładu pod gradient.

 

Maskę szyb powinieneś wyrenderować w max`sie a materiał szyb do rendeingu trzeba było dać 100% czarny tak żeby zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia obwódki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, zdaje sobie sprawe z okropienstwa renderu, ale jeszcze nie ten poziom i brak jakiegokolwiek doswiadczenia w lakierach itp. (to moj pierwszy samochod). Odnosnie szyby to bylo to zrobione tak jak napisales Batou, ale podnalozonymi szybami jest niestety wsciekla fuksja, bo w zamiarze mialem poprostu wykroic jaskrawe elementy i w ich miejsce nalozyc wlasniwe szyby. Zrobilem innaczej i nierenderowalem na nowo modelu bo na moim kompie trwa to wiecznosc. Tlumacze sie, ale te szyby bde musial poprawic.

Aaaa... i dziekuje za przychylne przyjecie modelu :)

 

A to obiecana siatka (i to jest dopiero masakra...) :|

micra309qq.jpg

micra311ry.jpg

micra326xx.jpg

micra336wp.jpg

micra343pf.jpg

micra355lq.jpg

micra367ij.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kobra1

mam pytanie czy bylbys wstanie skonwertowac ten samochod do formatu 3d studia i podarowac mi go a ja bym go skonwertowal do mafii lub mm2 ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobra1: Teraz odpowiedz brzmi nie, ale niewykluczam w przyszlosci. Pozatym ten model nie nadaje sie do gier - za duzo poly.

 

Sikham: to "nad swiatlem" to jest ten pogrubiajacy sie rowek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DraB: To jest calkiem proste. Np. w tym zaglebieniu z tylu to najpierw zrobilem ksztalt pasujacy da zewnetrznych krawedzi zaglebienia, potem extrude na minusie albo bevel (mozna tez zaznaczyc krawedzie -> shift + zmiana skali), zamkniecie ksztaltu np. za pomoca cap'a i na koncu uporzadkowac siatke i chamfery na krawedziach ktore maja byc ostre. Sposobow w gruncie rzeczy jest kilka... trzeba testowac wszystkie ustawienia i modyfikatory jakie nam bozia i panowie z discreeta dali :).

 

I tak wogole to wymadrzanie sie moje powyzej NIEoznacza ze jestem jakims zaawansowanym grafikiem czy cos w tym stylu. Bron Boze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieee... rowkow cap'em nie, ale np. wglebienie na rejestracje z tylu to cap'em wedlug mnie to zupelnie normalne rozwiazanie.

Wszystkie rowki Nissanie sa puste.

DraB: tak jak napisal Sikham: trzeba podgladac. A tka wogole to ciagle nalezy krecic widokiem zeby zobaczyc nierownosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee

Ale smiec wyciagnales. :)

Raczej juz nie bede poprawial tego samochodu. Mam go juz dosc i prawdopodobnie do niego nie wroce, chyba ze zaczne testowac na nowo lakier - moze wtedy, ale narazie odpowiedz brzmi nie. :(

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahtam od razu smiec ^^' bardzo dobrze ze to sie pojawilo na wierzchu bo ja bym sie tego pewnie nie doszukal, a teraz to mam metlik w glowie i juz naprawde nie wiem co jest lepsze do robienia modeli samochodow NURBS'y cz POLY :p Boshe bo czegos w koncu trzeba sie porzadnie nauczyc :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolilem sobie odkopac ten jakze wstydliwy dla mnie watek. ;)

Nudzilem sie dzisiaj robiac czystki w starych plikach max'a i sprzatajac w folderze z Micra pomyslalem sobie, by wozik udostepnic innym. Moje siatki nie naleza do przykladnych, ale moze jak ktos sobie poobraca w viewporcie, to wyciagnie z tego jakies wniski.

 

LINK:

http://www.megaupload.com/?d=01595WE1

 

PS: A moze ktos by sie dolaczyl z jakimis modelami i stworzylo by sie ich baze? Baze serwisu max3d.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności