Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Titanic


Pinki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. zrobilem perkusje.. teraz postanowilem dokonczyc swoj stary model RMS TITANIC :) staram sie zrobic model dosc szczegolowo.. do budowy modelu posluguje sie planami zamieszczonymi w MODELARZU 8/98 ponizej zamieszczam rendery .. Porsze o wskazowki i ocene :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ehehe, model zrobiony elegancko. tylko te plyty to nietrafione... moze i byl zrobiony z plyt wielkich jak budynki, ale przeciez musialy one byc kazda d siebei dopasowana :D 100x lepiej wygladalby z gladkim kadlubem, a jesli musza byc linie podzialu, to lepiej delikatnie namalowac je na teksturze. szkoda pracy przy szczegolach jesli podstawowy element jest skaszaniony :]

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinki wiem, że statki są budowane z płyt metalu, ale jest pare ale:

1. na pewno nie ma takich przerw pomiędzy nimi (są praktycznie niewidoczne)

2. na pewno nie są układane jak cegła

3. kiedy statek jest pomalowany to trzeba się dość mocno przyjżec żeby zobaczyć te płyty

4. nie widać takich rowów między nimi

 

naprawdę będzie lepiej jeśli to będzie gładka powierzchnia, a zrobić to potem teksturką tylko

 

sie rozpisałem :] pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyty mozna zobic (jak ktos ma duuzo cierpliwosci i wyobraznie przestrzenna) jako nieregularne prostokaty, plyty w ksztalcie liter "L" itp.; wtedy efekt powinien byc znacznie lepszy

 

a model mi bardzo sie podoba; brakuje jeszcze tylko katastrofy i pokazania przy okazji wystroju wnetrza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3dsmaxman: o katastrofie pomysle.. bo to nawet fajny pomysl.. mialem co prawda zrobic scene w porcie.. z ludzmi i zaladunkiem.. ale katastrofa moze bedzie lepsza ;] Jezeli chodzi jednak o wnetrza.. to uff.. z checia.. ale nie mam juz kompa do tego.. chyba ze jakos ktos mi pomoze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak troche histori: pierwszy moj model kartonowy RMS TITANIC zrobilem gdzies okolo 7 lat temu. Byl to model firmy GPM. POzniej juz robilem wlasne modele kartonowe TITANICA.. stad zainteresowaniem wlasnie tym statkiem :)

Ponizej zamieszczam fotke okladki modelu ktory sklejalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie kanciato wygląda linia wodna w stosunku do gładkiej lini pokładu i odbicia na kominach w ostatnim renderze zakrzywiają się jakby miały pogiętą blachę. Zmienił bym jeszcze teksturę pokładu bo za duże te deski w stosunku do statku. Ogólnie jeżeli dorobisz jeszcze więcej detali będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda zaczal sie tydzien i nauka.. malo czasu, ale obecnie siedze nad elementami rufy.. typu schodki, relingi, drabinki i inne szczegoly.. pozniej wezme sie za dorobienie jeszcze paru rzeczy na gornym pokladzie.. a nastepnie otexturowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak troche histori: pierwszy moj model kartonowy RMS TITANIC zrobilem gdzies okolo 7 lat temu. Byl to model firmy GPM. POzniej juz robilem wlasne modele kartonowe TITANICA.. stad zainteresowaniem wlasnie tym statkiem :)

Ponizej zamieszczam fotke okladki modelu ktory sklejalem :)

 

Hehe, tez to sklejałem :D twoj modelik ładny, bardzo mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo mi się podoba, a co do tych płyt na kadłubie to z odległości od kadłuba z jakiej robisz te rendery już prawie wogóle nie powinno być widać tych łączeń.

Ale ogólnie model fajny i gratuluje wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę cierpliwości. Wygląda niesamowicie tylko... farba jakoś dziwnie matowa. Pierwszy rejs, kryte olejem- powinno się świecić jak psie... a tu- głuchy mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko .. :D pisalem wczesniej ze to tylko wstepne texturki aby bylo rozeznanie co jaki kolor bedzie mialo.. a tak wogole to caly czas sie zastanawiam o samej scence.. czy ukazac TITANICA w nocy przy zapalonych lampach i swietle ksiezyca obok gory lodowej.. czy po prostu plynacego przy swietle cieplego sloneczka.. co wybrac ?? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. czy ja wiem.. ludzikow i tak z duzej perspektywy w swietle dziennym nie byloby widac.. a po za tym z takiego daleka mozna zrobic te kontury.. scenka nocna natomiast ma to do siebie ze musze zrobic full swiatel . i qrcze nie wiem.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj dzień i Celline spadającą z dziobu. Taki drobny akcencik :) Mówiąc poważnie- może Tytanica wpływającego do Nowego Yorku ? Coś do czego nie doszło jako fotkę archiwalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos jakis dobry przepis na morze.. ?? bylbym wdzieczny..

Bardzo chcialbym zrobic jednak scenke tonacego statku a w tle gora lodowa.. jedynie co udalo mi sie stworzyc co choc troche przypomina morze noca to .. . Moze dacie mi jakies wskazowki.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba bardo pomysl RK- przedstawic Titanica w ujeciu ktore konczy udany pierwszy rejs, do czego nie doszlo- to jest bardzo fajny pomysl...zmiana/naprawa historycznych faktow :) a jezeli sie upierasz przy czyms dramatycznym to moze dzienna scenka kiedy Titanic wplywa w obszar wystepowania gor lodowych (gory np gdzies w oddali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mi sie wydaje albo material jest "cartoon" ja osobiscie poszedlbym w strone realizmu:) Ale moze cos takiego kombinujesz a mi nie chcialo sie czytac wszystkiego od poczatku?:)

A moze Tytanica zatopila lodzi podwodna?;P

POZDRAWIAM:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe.. to nie jest cartoon.. gdzies kiedys wlaczylem opcje zaznaczania krawedzi kazdego obiektu i dodalem do tego Color Balance.. efekt rzeczywiscie troche przypomina kreskowke.. ale to tylko dla pokazu.. a jezeli chodzi o samo zatoniecie.. to nie mylmy tu czasow.. gdzie moj TiTANIC a gdzie Twoja Akula.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie.. ale mi przy samym TITANICU juz komp ledwo zipie.. :-/ a miasto to juz byl go ... :( jedynie w gre wchodzi scena morska lub maxymalnie w porcie.. no chyba ze ktos mi zafunduje troche RAM'u :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

titanic słynną z tego że nocą uderzył o tą górę lodową. może zrób "ostatni wieczór titanica" jakaś impreza, dużo świateł girlandów, a wszystko pod osłonął nocy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no taki byl wlasnie poczatkowy moj zamiar.. :P ale.. prosilbym o jakies wskazowki, rady lub przepis na realistycznie wygladajace morze... bo bez tego nie ma co sie bawic.. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie mnie cos naszlo.. i dorobilem troche elementow na rufie i na gornym pokldzie.. a takze zaczalem sie bawic oswietleniem statku... Jak sie panstwu podoba taki obrazek ?? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności