Skocz do zawartości

Scena 3D: sala konferencyjna


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

faktycznie tlo jakies lewe :D a poza tym uwazam stol za bardzo niepraktyczny, jak tu podsunac koledze po drugiej stronie jakies notatki/materialy/piwo z taka dziura w srodku? przykryj to moze szyba :D poza tym ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie tlo jakies lewe :D a poza tym uwazam stol za bardzo niepraktyczny, jak tu podsunac koledze po drugiej stronie jakies notatki/materialy/piwo z taka dziura w srodku? przykryj to moze szyba :D poza tym ok

powiem ci, że pracuję w fabryce mebli produkującej takie właśnie stoły.I sprzedaję ich dosyć sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie tlo jest nie na miejscu, a tych krzeselek za duzo trzoszke... sciany za biale, nieotwierajace sie okna z mala jakas rama, dziwne textury na desce od krzesel, obrazki na scianie nie pasuja (w takiej dziurze sa 3 obrazki a na takich pustych scianach nic...), co to za dziura na 1 szafce? textura podlogi za bardzo rozmyta, czarne te ramy jakies dziwne... to chyba wszystko, reszta ok:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrast mi nie odpowiada ...

 

zle jest poprostu oswietlone ...

 

nie ma swiatla slonecznego wiec jedyną formą oswietlenia powinno byc zachmurzone niebo ... lub ewentualnie skylight + jakies swiatlo sztuczne ...

 

w takiej formie w jakiej jest teraz to wyglada jak zachmurzony dzien + oswietlenie sztuczne w pomieszczeniu ... przy czym powinno byc wyraznie pokazane odbicia wnetrza w szybach ...

 

jesli zechcesz to radze zabrac sie od nowa z oswietleniem i dac vray lighty w oknach z kolorem niebieskim i multiplier 2,0

 

color mapping na exponetial z dark multiplier na 2,0 i powinno byc dobrze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te rogi ścian to ci mocno za ciemne wyszły (pewnie oświetliłeś to photonami) oderwij wzrok od komputera i powiedz czy w twoim pokoju też są takie cienie w rogach .... bardzo w to wątpie.

no i na okna można by coś zapodać bo strasznie puste - jakieś firanki czy żaluzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z obietnicą render .tylko podloga trochę mi się rozmywa i robi się mleczna nie wiem czemu?pozatym kolory płyt stołu jest jakiś mało żywy dlaczego?następna sprawa to jak zrobić materiał drewna żeby jego politura wyglądała na polakierowaną ma sie fajnie błyszczeć.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ta podłoga. w vray light miałem włączone skulight portal - może to przez to?spróbuję to wyłączyć i siłę światła ustawię na 3 i zaznacze invisibly, skylight w opcji render ustawię na 1.0 i puszczę render to zobaczymy.lub może macie jakiś pomysła jak efektywnie poustawiać światła w takich pomieszczeniach. ja mam jeszcze za oknem ustawione directa o sile 2.0 z cieniami vray i w halogenach nad szafkami światła IES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tych zmianach co pisałem wyszło coś takiego.i dalej nie wygląda kiepsko?mam wrażenie że stół nie żuca dobrych cieni i nie ma dobrego klimatu.co jest nie tak ?przynajmniej podłoga się polepszyła :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna zmiana.Opisze co użyłem a was proszę o pomoc co jest nie tak!Bo wychodzi mi cały czas jakś kasza na wszystkim(dobrze ją widać na panelach) i nie mogę się jej pozbyć.

- 3xvraylight:zaznaczone skylight portal,subdivs 10,surface shadows

- 1xdirect spot: vray shadows,subdivs10,moc 3,5

- environment skylight 3.0

- globalphoton map: bounces 20,auto search wyłączone,searchdist 6.0,max photons 30,multipler 1,max density 1,zaznaczone store direct light

- maping expo... 1.0

- gi first 1.0, secund 0,8

iriadance map :-3/-3,hsph 80,interp 80

 

sory za błędy:-)

co jest nie tak z ustwieniami

wszystkie światła emitują photony po 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to cienie sie za bardzo rozchodza, jakby zaraz za oknem byla lampa.

dawaj wieksze rendery z mniejsza kompresja bo ci beda mowic ze materialy do d..py a to moze byc wina kompresji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to cienie sie za bardzo rozchodza, jakby zaraz za oknem byla lampa.

dawaj wieksze rendery z mniejsza kompresja bo ci beda mowic ze materialy do d..py a to moze byc wina kompresji ;)

chodzi ci o większą rozdzielczość?co masz na myśli z tą kompresją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cienie przypominaja jakby nie bylo slonica tylko lampa zasta to swiatlo swiatlem (promieniami roownoleglymi) albo zroob u gory lampe(albo cosx) i niech ona robi cinie:P

za oknami stoi direct sam i ma rzucać cienie vraya sam nie wiem właśnie czemu tak kiepsko wychodzi.A ta kasza nie wiecie co to ?czemu się robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostateczna poprawka.już nic nie zmieniam bo mam dosyć tej sali.jakość trochę się pogorszyła bo musiałem w corelu zmniejszyć jpga.przez to wyszły jakieś śmieszne kratki.pozdrawiam i dzięki za pomoc.dozobaczenia przy następnym wnętrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności