Jump to content
-MW-

Maszyny Bojowe: "coś małe i delikatne"

Recommended Posts

Wiec i ja postanowiłem wziąść udział, temat bardzo fajny i w ogule

zamysł mam taki - coś wielkiego i brudnego sobie jedzie i nie widzi że 1cm przed powiedzmy kołem leży coś małego i delikatnego, to będzie właśnie zgodny z tematem moment krytyczny :eek:

Puki co jeszcze nie wiem co dać jako małe i delikatne, bo duże i brudne to będzie może mało oryginalny ale czołg - oj rozniesie on to coś małe i delikatne co kolwiek mialo by to nie być - dość mocno zastanawiam się nad jakimś rodzajem ładnie zdobionej pozytywki lub czegoś w tym rodzaju, ale to akurat, chociażw ostateczności dam pięknie złoconą mine przeciw czołgową :p z jakimiś bajerami.

Puki co dopiero zaczołem modelowanie więc nie mogę sięjeszcze niczym pochwalić ale może około 24 dziś w nocy czyli 2 lipiec 2005 rok, mogę więc zacząć odliczanie :)

Witam w Bitwie i na forum :)

Proszę o szybkie sprecyzowanie tematu pracy i zabieranie się za tworzenie :)

powodzenia :)

zrób ważkę lub motyla. albo wychudzonego kota.

temat dobry, powodzenia.

Miałem jakieś dziwne problemy z zalogowaniem się, niestety administrator się nie odezwał na moją proźbę o pomoc więc musiałem założyć inne , to już działa prawidłowo - więc pierwsze screenshoty

gąsienica:

chciałem uzyskać efekt czegoś co niszczy wszystko na swojej drodze stąd takie to duże zastanawiam się nawet czy jeszcze by tego nie powiększyć, ale może być problem z proporcjami i tak jużtrochędziwnymi.

Nie wiem jak się wyrobię z czasem o ile będe miał go wystarczająca dużo będzie sobie jechał po głębokim śniego, fruwającym wokoło, nie wiem jescze jak go zrobię ale fajnie by było

duze_i_brudne.jpg

wielkie i brudne coś musi się jakoś bronić więc na początek dwie puszki po bokach z wystającymi smiercią plującymi rurkami:p, na powierzchni dorobię jeszcze jakieś fajne wgięcia - niby że czymś tam kiedyś został uderzony bo to zaprawione w boju wiekie i brudne coś

duze_i_brudne1.jpg

no tak to wszystko przez ten problem z kontem, zapomniałem dodać:

witam wszystkich na forum, pozdrawiam i zyczę powodzenia w bitwie!!:)

duze_i_brudne2.jpg

witam ponownie już z naprawionego konta i prawidłowego logina, mam nadzieję że od tej pory wszystko już bedzie ok, i login dotrwa do końca,

kilka nowych screenów, tym razem już z wierzyczką, i gąsienicami po obu stronach wygląda o wiele masywniej i już mniejwięcej widać kształty jak to będzie wyglądało.

A tak przy okazji - jak zrobić tak aby miniaturka pojawiała się przy temacie forum ??

duze_i_brudne5.jpg

duze_i_brudne4.jpg

duze_i_brudne2.jpg

duze_i_brudne3.jpg

czas chyba przyśpieszyć bo w takim tempie to do wrześnie nie zdążę :p

ok więc zmieniłem troszeczkę gąsienice, w starej wersji były trochę mało przemyślane i uniemozliwiały pełny obrót wierzyczki, więc trochę je przykombinowałem, Teraz myslę że są owiele bardziej funkcjonalne, i przy okazji wiecej tam detalu

duze_i_brudne6.jpg

duze_i_brudne7.jpg

duze_i_brudne8.jpg

na śnieg się nie nadaje, obsunie się bokiem.

na wodę za ciężki.

gdybyś te łopatki troche węższe zrobił, albo zakończył zygzakiem zamiast prostej kreski, miałoby większy sens (chociaż dalej realistyczne to nie będzie)

edit: nadaje się jako pojazd plażowy (plaża piaszczysta), zrób jak najeżdża na zamek piaskowy albo opalającą się panienkę (lepiej faceta, ale tego wiem że na pewno nie zrobisz)

edit dwa: facet nie jest mały i delikatny, więc lepiej jednak panienke.

moze na dziecko budujace zamek z piasku:P

moglbys dac obrazek z bipedem, no i oczywiscie siateczke:)

może źle to pokazałem, ale jak dla mnie na śnieg czy piasek nadaje się idealnie , ogulnie zamysł jest taki że gąsiienice głęboko wbijają sięw ziemię, zostawiając po sobie rozorane slady, chociażz jadnym się zgodzę na dole sązbyt nisko i osłonki mogąocierać się o ziemię to akurat będe musiał poprawić.

oto model z siatką przed podzieleniem duze_i_brudne9.jpg

duze_i_brudne10.jpg

duze_i_brudne11.jpg

duze_i_brudne12.jpg

duze_i_brudne13.jpg

Niestety bipeda nie posiadam dysponuje tylko modelem dzieciaczka - jakies 12 lat, myslę że skale będzie widać dobrze.

Jednocześnie na tym screenie widać też zasadę działania tych dziwnych wystających łopat-gąsienic

duze_i_brudne14.jpg

musisz mieć pół metra ubitego śniegu na ten pojazd, chyba nadaje się tylko na rejony arktyczne, bo tak na codzień źadko tyle śniegu bywa.

duży pojazd owszem, ale myślę że takie głębokie szufelki są niepraktyczne, ponieważ trzeba na nie idealne warunki.

http://www-user.tu-chemnitz.de/~rotj/dc/schneeraupe.jpg

pojazd śnieżny

zauważ że ma haczyki na łopatach, służą do tego żeby kiedy jedzie w poprzek stoku (bokiem skierowany w dół), żeby się nie obsunął bokiem, u ciebie tego brakuje (albo jest, ale za niskie i na tym samym poziomie co obudowa, zamiast bardziej na zewnątrz)

Z całym szacunkiem jak widać pojazd cały jest nie realny, i zawsze można przyjąć że technologia roku xxxxxxxx daje takie możliwości że jednak ten pojazd działa, a że to przecierz daleka przyszłość, pojazd jest eksplorowany na planecie Y pokrytej zawsze grubą warstwą śniegu.

Pojazd więc musi być przygotowany na to że niekiedy może się zatopić w śniegu do połowy albo jeszcze głębiej, wtedy można powiedzieć że będzie pływał w śniebu, śnieg stawia o wiele większy opór niż woda więc wysokie łopatki są wskazane, w przypadku braku śniegu łopatki wbijają się w ziemię.

Nie ważne czy całe czy do połowy, ważne, że są zbudowane z stali odlewanej z rudy o nazwie Y i są na tyle wytrzymałe, że utrzymują cały pojazd stabilnie.

Cały problem tkwi w odwiecznej walce - praktyczność vs fajność ;),

Ania C dzięki za fotkę chaczyki boczne to dobry pomysł, łapatki będą jeszcze fajniejsze, ale nie zmniejsze ich za Chiny :p, taka wielkość jest ekstra - przynajmniej jak dla mnie :D

ten pojazd przypomina mi czolg z codename eagle, on byl chyba z miotaczem ognia:)

kilka nowych screenow - powoli zabrałem się za mapowanie więc nowej geometrii za wiele się nie pojawiło ale kilka ważnych szczegułów dodałem

duze_i_brudne15.jpg

duze_i_brudne16.jpg

duze_i_brudne17.jpg

i tak przy okazji coby wszelkie niedomówienia obalić pojazd nie jest mojego projektu korzystam z poniższego obrazka, to co na nim widać staram się z drobnymi modyfikacjami co niektórych częsci odtworzyć, reszta to już moje patenty

duze_i_brudne-0.jpg

Hmmm fajny ten "czołguś". Pomysł tez mi sie podoba. Coś ala jak czołg z MetalSlug'a :D Taki nierealny świat. Jeśli uda Ci sie wykonac scenkę nieco "pucułowatą", gdzie wszystko jest (podobnie jak czołg) "lekko przesadzone", będzie super ;)!

Pozdrawiam i życzę powodzonka :)

Po długiej przerwie, nowe zrzuty - modyfikacji ponownie uległy gąsienice nie wiekliej ale subtelne szczeguły terz są ważne - doszly wymyślane osłonki przed błotkiem na gąsienicach oraz pierwsza wersjia podłoża, jednak zdecydowałem że musi być śnieg

Kadr w finalnej wersji będzie prawdopodobnie taki jak na poniższym obrazku.

duze_i_brudne20.jpg

duze_i_brudne22.jpg

Podłoże narazie wygląda niezbyt spaktakularnie ale coż wkońcu to dopiero pierwsza wersja.

duze_i_brudne21.jpg

I to samo tyle że z siatka

duze_i_brudne23.jpg

Jaki ładny displace :P

A tak serio, to model i koncept bardzo mi się podoba, ale jako kolejny uczepię się tych gąsienic, na rysunku te "łopatki" mają o wiele grubszą i wytrzymałą podstawę, mimo to wszystko jest ok. Pozdrawiam i życzę powodzenia w bitwie.

fajna, masywna maszyna :) powodzenia z teksturami, jeśli jeszcze nie zacząłeś

Poniewarz z podłożem mam jakieś problemy zabrałem się za materiały na maszynce, poniżej wersja pierwsza materiał podstawowy.

duze_i_brudne24.jpg

Niezłe teksturki :) Jeszcze odpowiednie światełko i powinien się dobrze prezentośać :D

hmmm, fajnie sie zapowiada,

na tym renderku wyglada troche... cartoonowo:) taki bulwiasty

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy