Skocz do zawartości

GeForce vs Radeon


Falcrum

Która lepsza?  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która lepsza?

    • Radeon X800
      13
    • GeForce 6800
      25


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co wy tu sobie robicie ? Małą wojene na posty ?

Zamiast tu mi sie sprzeczać, moze ktoś mi odpowie na moje pytanie, które wcześniej zadałem?

>>> Czy w "GeForce 6800 Leadtek Winfast PX-6800-TDH 256MB" da sie odblokowac potokoły ??

GRiPi - Ja tylko pytam. Masz racje co do LCD i AGP, dlatego biore CRT i PCI-Express ( wiem, wiem....ciągle coś zmieniam :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRiPi - bo to nabijacz postów, zawsze +1 w góre.

AGmakonts - nie za bardzo rozumie o co ci chodzi.

A teraz moje pytanie, jak przerobić GF 6200 na Quadro ?, udało mi sie w nim odblokować potoki i przerobiłem na 6600 (RivaTuner oczywiście) i teraz pytanie, czy musze po prostu tam gdzie sie wybiera rodzaj karty wybrać quadro fx540 (bo taki jest podobno "bliźniaczy" układ do mojej karty) i już, czy musze coś więcej robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agmakonts - nie, w 6600 sie nie da, bo w niej po prostu nie ma zablokowanych :P

streaker - musisz wlaczyc w riva tuner, we wlasciwosciach karty low-system wlaczyc nvstrap i ustawic identyfikacje na quadro(w starszych wlaczalo sie cos tam na on), a potem patchujesz odpowiednie stery ktoryms patchem z rivy(zalezne od wersji sterow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja tez kupuje niedlugo nowego kompa ( juz sie doczekac nie moge :) i tam na pewno bedzie GeForce 6800 .Choc juz dosc dlugo jade na radeonach ...Ale coz przy wyborze kompa nie ma sentymentow ;) biore to co mi bardziej odpowiada ...Coz mam jescze miesiac czasu moze cos sie jescze zmieni ale watpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam ok 1000zł na karte...włałsciwie to do 1000zł. Więc musze wybrać, czy GF 6800 czy GF6800LE czy GF6600GT lub 2x GF6600 w SLI (wszystkie po 256MB). Cieżki wybor...na dniach zadecyduje.

Gdybym miał ok 1700zł na karte to rzeczywiście poświęciłbym to na 7800GTX...

 

EDIT:

 

I jeszcze jedno pytanko do znawców: czy 8 potokolowe GF 6600 da sie odblokowac więcej? Tam chyba tylko 8 potokołow "zainstalowano"...tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem...7800GT. Nie mam tyle kasy :P

 

A Tu jeden artykuł ktory przeczy twojej wypowiedzi ze tylko 8 potokołowce da sie odblokować: http://www.frazpc.pl/artykuly/310/3/x/Gainward/Geforce/6800

 

"Sama karta posiada dwanaście potoków renderujących i pięć jednostek vertex [...]Tak samo, jak to miało miejsce w wypadku modelu LE, udało się odblokować dodatkowe potoki."

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo widzisz falcrum 6800 i 6600 to sa 2 rozne karty i taka 6600gt ma tylko 12 potokow, do tego wszystkie odblokowane.....(a widzicie jak producenci robia nas w bambuko? wyprodukowanie tych samych potokow, a potem ich zablokowanie, napewno nie jest tansze niz samo wyprodukowanie(pomijam czestotliwoscie itd.) a roznica w cenie jest ogromna. wniosek? 7800 powinno kosztowac 1400! :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe zamieszanie zrobiliście z tymi GeForce’ami :) , tak więc po kolei:

 

GeForce 6800Ultra (400MHz /1100MHz) - 16 potoków 6 jednostek vertex shader - full opcja

 

GeForce 6800GT (350MHz /1000MHz) - to Ultra z niższymi taktowaniami, często da się podkręcić do poziomu Ultry

 

GeForce 6800 (325MHz /700MHz) - to GT z zablokowanymi 4 potokami 1 jednostką vertex shader (oraz ma nieco gorsze pamięci) jak masz szczęście to pomyślnie je odblokujesz i masz GF6800GT, ale uwaga są też wersje na układzie NV41, które mają "od nowości" 12 potoków i tu nie da się nic odblokować :(, za to lepiej się podkręcają :) (Karty na NV41 zwykle mają niższe taktowania pamięci - 600MHz).

 

GeForce 6800LE (325Mhz/700MHz) - 8 potoków 4 jednostki vetrex shader, istnieje szansa odblokowania dodatkowych 8 potoków i 2 jednostek vertex shader (AGP), zależy od egzemplarza. Jednak GF6800LE na PEG są raczej rzadkimi kartami i muszę przyznać że nie wiem czy są one oparta na poblokowanym NV41 (12/5) czy NV45 (16/6), jak się dowiem to dopiszę. W każdym razie opłaca się je kupować tylko jeśli jest pewność, że da się cokolwiek odblokować.

 

GeForce 6600GT (500MHz /1000MHz) - 8 potoków ( przy czym nie są to „pełne” potoki, tzn. jest 8 jednostek pixel shader ale tylko 4 jednostki ROP) oraz ma 3 jednostki vertex shader. Układ ten tak jest zbudowany i nie da się z tym nic zrobić.

 

GeForce 6600 (300MHz/500MHz) – to 6600 GT z zaniżonym taktowaniem rdzenia (300MHz zamiast 500MHz oraz gorszymi pamięciami, 250MHz DDR (500 efektywnie) zamiast 500MHz DDR3 (1000MHz efektywnie). Przy czym o ile rdzeń przeważnie da się podkręcić do 500 MHz to nie da się pogonić pamięci do poziomu GT)

 

 

 

Potoki blokowane są z przynajmniej dwu powodów:

 

1. Aby dopasować produkt do segmentu rynku.

 

2. Nie wszystkie wyprodukowane chipy są w „pełni sprawne”, niektóre po prostu nie wytrzymują założonych taktowań, albo mają uszkodzoną jakąś część rdzenia. Blokuje się więc potoki i sprzedaje jako niższe, ale już w pełni sprawne modele. Zdarza się też bardzo często, że niektóre chipy są zakwalifikowane jako „gorsze” na podstawie miejsca w krzemowym waflu, a tak naprawdę są jak najbardziej sprawne (ewentualnie nawet w pełni „legalnie” instaluje się w pełni sprawne chipy na słabsze karty), jak trafisz na taką kartę to bez problemu ją zmodujesz i.... masz karcioszkę wypas. Niektóre sklepy, za niewielką opłatą selekcjonują modowalne karty. Tzn. zmodować da się większość kart, ale część po odblokowaniu będzie sypać artefatami.

 

 

 

 

2x GF6600 SLI to najgorsze co możesz zrobić !!!

 

GF6600GT też bym sobie odpuścił, zwłaszcza że GF6800 kosztuje teraz rozsądne pieniądze.

 

Pixel shader 3.0 to głównie marketingowa papka, więc nie zawracał bym sobie tym głowy, choć nie ukrywam, że lepiej jest coś mieć niż nie mieć.

 

X800 można kupić w wersji z 128MB i 128 bitową szyną do pamięci, tej wersji się wystrzegaj, ma być 256Mb/256bit.

 

Ten Leadtek którego podałeś, jest najpewniej na NV41, więc niczego tam nie odblokujesz, co nie zmienia faktu że dalej jest to dobra karta.

 

W grę wchodzi właściwie tylko GF6800 vs X800, weź to...... co tańsze :), są to dwie tak samo dobre karty, na pewno będziesz zadowolony. Przy czym X800 lepiej radzi sobie z AntiAliasingiem i filtrowaniem Anizo, a GF lepiej radzi sobie w OpenGL. Osobiście skłaniałbym się ku GeForce’owi 6800.

 

 

To się rozpisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATI ma swoje CrossFire, zasada łączenia jest nieco inna niż w wypadku SLI (zwykła karta 'slave' + specjalna karta 'master') -> http://pclab.pl/news15186.html . Problem polega na obecnej dostępności (a właściwie jej braku) płyt obsługujących crossfire oraz kart master (crossfire edition).

Osobiście nie jestem zwolennikiem SLI. Zawsze lepiej kupić jedną mocną kartę, niż dwie słabsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności