Skocz do zawartości

Teczka 2D: thirdeye + nowe szkice 12.07


thirdeye

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 220
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich, w sumie to nie lubie wpisow bez wrzucania rysunkow ale nazbieralo sie troche odpowiedzi wiec przez grzecznosc postanowilem odpowiedziec i ja. Poza tym pozniej lub jutro poskanuje troche rzeczy ktore ostatnio nabazgralem i dolacze je tutaj.

 

- Reanimator - no to w pyte ;)

 

- chveti - dzieki

 

- wert - no chcialoby sie jakby sie mialo cierpliwosc to by sie robilo ale ma sie tak srednio - wystarcza tylko na tyle. Poza tym to szkice tylko a takim calosciowym cieniowaniem latwo rysunek zarznac. Jak wygrzebie z archiwum to wrzuce taki rysuneczek ktory kiedys robilem - full greyscale w olowku.

 

-Pa6lo- dzieki, no jak sie chce to niech sie rysuje tylko sie cieszyc z inspiracji. Co do designow to sa juz nieco starsze wiec i moja sprawnosc byla mniejsza. Ten z pierwszego obrazka w ostatnim secie to Mean Machine Angel z komiksow Judge Dredd wiec design byl jakby narzucony. Pozostale - to juz kwestia gustu - moje byly inspirowane raczej cyborgami w stylu doom'a (czlowiek + maszyna budowlana ;) ) a nie T800 :)

 

- RA - dzieki, milo mi ze sie spodobaly. Co do tematy - to przerobilem to juz na wszyskie mozliwe strony - nie mozna tego zrobic bo silnik forum na to nie pozwala, coz moge poradzic - plakal nie bede :)

 

- kome - hehe, dzieki - chyba sie zaczerwienilem :)

 

- dreamdealer - hehe, usmialem sie :) dzieki, zastanowie sie - biorac pod uwage jakie fajne ty robisz rzeczy to wcale nie wyszedlbym na tym zle :)

 

- arturros - thx :)

 

- golum - dzieki, zmien sobie ustawienia przgladania to bedziesz mial tylko dwie strony tak jak ja :P pokazywac trzeba zawsze jak sie jeszcze malo umie to tym bardziej. W rozwoju rysownika zawsze duze znaczenie ma poddawanie swoich prac pod krytyke i uczenie sie na (wytknietych) bledach - wiem z doswiadczenia.

 

- miwt - dzieki, Right you are, Yes ;) Juz napisalem wert'owi ze nie lubie zarzynac szkicow. Poza tym to spokojnie z tym "chlopaku" - synek :P mam ze 4 wiosny wiecej niz ty :)

 

Dzieki za odpowiedzi i pozytywne opinie. Morda mi sie cieszy bezustannie jak tu zagladam. Do przeczytania pozniej.

 

EDIT:

 

Znalazlem ten rysunek o ktorym mowilem. Narysowalem go w zeszlym roku na potrzeby bitwy na innym forum. Temat : "Rodzina" ;) Nowych jeszcze nie poskanowalem pewnie wieczorem to zrobie.

 

WORLDTD_Thirdeye.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie się powtórzę, bo komentarzy co niemiara i nie chce mi się czytać :)

szkice robią świetne wrażenie. Potwory są niebanalne, nie są przekombinowane, proporcje są anatomicznie uzasadnione. Dla mnie super.

Kreska dynamiczna, widać swobodę w rysunku, a nie ślęczenie z wywalonym językiem i spotniałą twarzą nad szczególikami. Duża klasa. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- hindus - ja ci dam dziadu !? ;)

 

- obo - no cierpliwosci ludzie nie jestem maszyna ! :)

 

- OmeN2501 - to super :)

 

- miwt - no ... nie, jestem mezczyzną !!! :) :P

 

- Morbid Karbid - dzieki :) ciesze sie jak slysze takie opinie - po czesci nadaja troche sensu temu co robie. Co do tego sleczenia z wywalonym jezykiem to nie wierz pozorom :P

 

Jeszcze troche staroci dla "hien" ;) i innych na "H" Pozniej wrzuce nowe.

 

SKB047.jpg

 

SKB048.jpg

 

SKB078.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeejj,no:nie źle(lepiej tego sie nie da ująć:))

ja prócz podziwiania,mam pare pytań:

 

-ile dziennie rysujesz?

-głuwnie studiujesz anatomie z książek czy z obserwacji?

-czego głuwnie studiujesz anatomie(tz.której części ciała,mięśni czy kości itp)

-czy te wymyślone przez mięśnie które rysujesz u kretur mają jakieś funkcje na podobieństwo prawdziwych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wert, hindus, Navara, kapciuch, sammael_at - dzieki wielkie, milo mi ze komus sie podoba moje bazgrolenie :)

 

miwt - juz to chyba pisalem gdzies, glownie A4 w szkicowniku, czesc na luznych arkuszach A3 ale sadze ze rozmiarem tez nie przekraczaja A4

 

lord_saskybody - dzieki, jak bede mial cos wartego pokazania to na pewno pokaze.

 

RENUAL - dzieki, dziennie rysuje tyle ile moge, odliczajac prace, posilki, przejazdy, sen - wiele tego nie pozostaje :/ niestety. Mysle ze minimum godzinke dziennie - nie ma dnia zebym czegos nie nabazgral. Anatomie glownie z ksiazek, zdjec itp ale wiem ze powinienem z zycia - to bardziej skuteczna nauka. Mysle ze dla artysty wazniejsze sa miesnie ale niektore formy latwiej zrozumiec orientujac sie w strukturze kosci. Staram sie skupiac na jednym fragmencie w oklreslonym czasie - np. w tym tygodniu tylko ramiona w innnym nogi itd. A potem jak najbardziej trzeba to spajac w jedno i studiowac/rysowac cale cialo. Staram sie zeby wszystko co rysuje wiec takze kreatury mialy jakies uzasadnienie realne. Niektore rzeczy sa zupelnie od czapy ale fajne przemyslane konstruowanie ich dodaje im troche realizmu. Wszystkie stworzenia gdzies tam sa poparte znajomoscia anatomi (pobiezna) zwierzat.

 

Postanowilem wykopac ten watek z otchlani forum i odpowiedziec. Jeszcze zyje i mam sie jakos. Duzo mam pracy a co za tym idzie malo czasu na bazgroly ale jak napisalem staram sie rysowac codziennie i czasem cos z tego nawet wychodzi.

 

SKB102.jpg

 

SKB100.jpg

 

SKB101.jpg

 

SKB103.jpg

 

SKB104.jpg

 

SKB105.jpg

 

SKB106.jpg

 

Pozdrowienia 4 all :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafitowego zapewne :P

 

 

thirdeye - czy ja juz mowilem ze Cie nienawidze? :P Swietne pracki, tyle ze postacie mi sie nie podobaja (portrety jeszcze ujda :) )... Z tego co widze... czyzbys mial problemy z rysowaniem "obiektow" ustawionych z lewej na prawa ? Dosc czesta przypadlosc osob praworecznych (a zakladam ze taka osoba jestes :>)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace dalej prezentuja wysoki poziom, ale wydaje mi się, że brakuje im troche do tych, które pokazywałeś na początku. Gdy człowiek stara sięrysować regularnie (co jest raczej wskazane) niestety często dochodzi też rutyna/brak pomysłów. Czasem dobrze jest zmienić obiekty rysunku (w tym przypadku dobrym krokiem moim zdaniem był rysunek pojazdu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za komentarze zarowno pozytywne jak i krytyczne. W sumie to nie lubie odpowiadac na swoje posty bez wrzucania nowych rysunkow ale pomyslalem ze nie wiem kiedy bede mogl cos dodac a nie chce zeby osoby ktore zadawaly pytania czekaly kolejny miesiac na odpowiedzi.

 

arturros - moze dokoncze. To w sumie kolejny projekt na ktorego skonczenie nie starczylo mi czasu. Tematem bylo zaprojektowanie chinkskiej maszyny bojowej o nazwie Shark stad forma :)

 

-Pa6L0- - dzieki rysowanie potworkow nie sprawia mi problemow - jak widac :) ale z ostatnim mechem nieco wiecej walczylem.

 

Tiger - dzieki, Dlaczego Ci sie nie podobaja ? :> Poza tym to mowisz o pelnych postaciach czy o gebach ? Stateczek mial byc nieco klockowaty ze wzgledu na mala skale - ktorej niestety nie widac - to taki speeder jednoosobowy.

Levan - dzieki :)

 

Drowller - pisalem juz o tym :) glownie automatycznych jednego grubego 2B i dwoch cienkich (0.5) HB i 2B.

 

Deus - heh, dzieki. Ale dlaczego Ci sie nie podobaja ? Konkretow wiecej please :) Co do praworecznosci - to tak, nie zebym mial wielkie problemy ale rysowanie ich z prawej na lewa jest bardziej naturalne - jak zreszta sam zauwazyles. Wiekszosc z prac w tym watku to takie szkicowanie dla siebie zaczyna sie zwykle od jakiegos bazgrania stad ich podswiadomy kierunek :) Generalnie wiem o tej przypadlosci dlatego staram sie nie zapominac o rysowaniu tez w prawo. W tym poscie to widac - pierwszy potworek byl bazgrany "pod zeszytem" na wykladzie wiec jest w lewo a pierwszy facet byl bardziej przemyslany i zaplanowana wiec jest w prawo :P :)

 

Marduk - no niestety, zwlaszcza jak sie ma coraz mniej czasu i czesto dziala na zasadzie - jesli nie porysuje dzisiaj to nastepna okazje bede mial pojutrze. Wiele osob juz mi to wytknelo wiec o dluzszego czasu staram sie rysowac mniej potworkow a wiecej innych rzeczy. Nie tylko zeby nie wpadac w rutyne ale zeby uczyc sie tez nowych rzeczy. W tym poscie tez to widac :) Jest tylko 1 potworek - 2 pojazdy i 4 ludziki :)

 

Jeszcze raz dzieki za komentarze. Prosze zebyscie jesli juz komentujecie to dorzucili tez troche krytyki, wytkneli bledy i takie tam. Zawsze chetnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do opisania Twoich prac... zaobserwowałem po raz pierwszy brak odpowiednich słów w moim słowiniku, aby je opisać... wiec nic nie napisze bo nie chciał bym sie powtarzać ;)

 

fajnie by było gdybyś kiedyś zabierając sie do jakiegoś rysunku zrobił dla nas (zwykłych śmiertelników) nowy topic - coś w rodzaju "making off"

 

czyli jeden post z opisem od początku jaki sprzet użyłeś (początwszy od ołówka kończąc na rodzaju gumki itp.) ^^

 

jak zaczynasz rysować - począwszy od pierwszej kreski na ostatniej kończąc.

co jakiś czas rzucić na skaner to co już narysowałeś - w przerwie na herbatke ;) albo coś mocniejszego - jeśli tak to napisz co pijesz :D

 

bardzo chciałbym zobaczyć różne stadia powstawania jednej z Twoich prac... myśle że inni także ;)

 

aż chce sie złapać za ołówek...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Thirdeye - druga na drugim z nowo przybyłych nawet bardzo fajna ;) mogłes sie poszczycić o rysy twarzy dodatkowo - btw jesli jechałes z refki istnieje szansa na pokazanie ? pozdrawiam - pokaz wiecej nastepnym razem postaci ludzikich ;) 2d sie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie że wskrzesiłeś wątek :) pracki jak zwykle ekstra, tylko na pierwszej ta panienka zdecydowanie za krótkie nogi ma, ale co tam ;)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne szkice,inspirujące prace, panienki rzeczywiście niemaja najlepszej anatomii ciekawe czy to zamierzone :) takie uproszczenie powodzenia w dalszym szkicowaniu widac, ze sporo frajdy ci ono sprawia i tak ma byc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne kolorowanko ale:

- czegos mi w tych wszystkich postaciach brakuje- niewiem jak to nazwac, ale nie maja tego "cos", sa takie troche sztywne:/

-ostatnia dupa jest troche płaska- pionowe krechy ja splaszczaja- ponadto maly tułów do tych nóg

 

ostatnie postacie( komputerowe) pokazuja ze z anatomia nie masz problemow:] ASP czy architektura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hindus - thx, moze faktycznie moglem jej zrobic rysy ale nie o to mi chodzilo w tym cwiczeniu, referke jak znajde - zamieszcze (zberezniku :P ) :)

 

Obo - dzieki, nie wiesz jeszcze ze dlugosc nie ma znaczenia :P a tak serio to bylo z refki wiec nie moja wina ze pani miala takie nozki :)

 

eol - dzieki - panienki slabe bo to cwiczenie a ja generalnie nie umiem ich rysowac wiec na razie ladne nie beda - mialy byc szybki i konturowe.

nicponim - to mialy byc wlasciwie projekty ubiorow i zbroi wiec moze i racja ze sa sztywne - pracuje nad tym zeby w nie tchnac zycie. Co do kobitki - j.w. byla ze zdjecia nie byla modelka zawodowa tylko amatorką stad jej nie idealna budowa. Architektura ;) jak na razie :/

 

Jeszcze pare:

 

SKB115.jpg

 

SKB116.jpg

 

SKB117.jpg

 

SKB118.jpg

 

SKB123.jpg

 

Jednego z ufokow z poprzedniego posta zaczalem maziac farbami :P

 

alien_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uau!!! no prace znowu ekstra, ciągle nie mogę wyjść z podziwu :)

choć kolor na ostatniej to nie za bardzo, uważam że jesteś mistrzem ołówka, ale farbki... hmmm, może nienajgorsze ale coś im jeszcze napewno brakuje :)

pozdro

 

ps. czekam na update'y :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaj***ście że wskrzesiłeś ten temat:P

Ja mam zanów pytanie:

czy jako architekt masz tendecje do zamykania tych wszystkich swoich mięśni i innych cudów-niewidów w bryłach,czy same tworzysz je jako bryły,czy rysujesz jeszcze innaczej?pytam sie,bo widac w twoich rysunkach typowy rysunek architekta... A ja tesh chcialbym tak rysowac:]

 

edit

i mam propozycje,albo raczej proźbę:

jakbyś był uprzejmy,to zrób(oczywiście jak będziesz miał czas) obrazkowy tutorial ze skanami swoich szkiców w stylu"jak naszkicować tak zajebiście jak thirdeye"z wszelkimi fazami szkica. Tzn. na początku jak cieniujesz czym itd. ??????

Bym był suuuper wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności