Skocz do zawartości

Teczka 2D: thirdeye + nowe szkice 12.07


thirdeye

Rekomendowane odpowiedzi

Wiekszosc prac widzialem juz w twoim "szkicbuku" na CA. Kurcze nie kumam dlaczego nei wrzucisz jakis swoich prac na tygodniowe konkursy. Szkice niektorych stworku sa pelne detali i ciekawych pomysl. Postaci tez z dobrymi proporcjami {czego ja nigdy nie potrafie uchwycic} i fajnie wyrenderowane. Dawaj czadu a nie sie gdzies chowasz.

 

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 220
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tak, a ja żeby Tobie nie było za miło i żebyś nie popadł w samo uwielbienie [co z kolei spowoduje robienie tzw. tłuczni] i stagnacje bez dalszego rozwijania swoich umięjetności, powiem tak:

nie podobają mi się Twoje prace z całym dla Ciebie szacunkiem, one są poprostu niezłe, na dobrym poziomie ;). R. To tyle żeby Cię trochę ochłodzić

i dalej kreska solidnie wypracowuje kontur, czy zastanawiałeś się nad tym żeby ją trochę zmiękczyć gumką lub wiszerem?

 

 

 

Dobra dość dołowania nie poczywaj na laurach, i robieniu jednego bo popadniesz w standaryzację. Zrób z tego tutek z cyklu analog training z gnomomStudio ;). i dalej do roboty się bierz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstalem rano - wyjrzalem przez okno i widzac jaki piekny sloneczny dzien mamy, udalem sie do stodoly po szpadel zeby ponownie wykopac ten watek :P

Na szczescie moje przybory nekromanckie nie byly tym razem potrzebne.

Pozdrawiam :D

 

Obo - dzieki. Wiem, z kolorem walcze jeszcze, zreszta ten ufok jest nie skonczony, jesli go kiedys skoncze na pewo bedzie sie lepiej prezentowal.

 

RENUAL - dzieki, chyba mam tendencje do myslenia brylami ze wzgledu na swoje architektoniczne "wyksztalcenie" ale to chyba nie jest cos zlego, niezaleznie od tego czy rysujesz artystycznie czy bardziej budujesz technicznie rysunki, zawsze musisz miec swiadomosc bryły, jej ksztaltu polozenia w przestrzeni itd. Nauka rysunku chyba na tym polega. Co do tutoriala to juz chyba pisalem o tym nie sadze zebym byl na tyle kompetentny zeby uczyc ale jak sie zbiore to zrobie cos w stylu "making of..." :):P

 

tweety - thx, przy takim projekcie wcale nie musi miec :P :)

 

JakkaS - Thank You Mastah :) zrobilem :P

 

MCMiriam - dzieki, do samo uwielbienia mi bardzo daleko bo mam juz pare osob ktore skutecznie sciagaja mnie na ziemie.

 

Szkic na temat: "Three eyed and blue fur"

cow%2047_01.jpg

 

I jak zwykle mnie od szkicu udany kolorek:

 

cow 47_03.jpg

 

SKB130.jpg

 

SKB131.jpg

 

SKB132.jpg

 

SKB133.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym chciał, ale ... ;)

 

znów ładniutkie kreseczki,lekką ręką prowadzone :]

Rys.1. wg mnie chyba najlepszy.

kolorek łany

Rys.2. wydaje mi się że coś nie tak jest z tą łapką, jakby złamana była . . .

Rys.3. najlepsza forma, ta twarz, miodek :), może zrób go w kolorze :], prawa noga chyba troszku leci, i pytanko: czy on na czymś siedzi czy też coś mu odstaje "" ;].

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe i kolejna porcja doskonałych szkiców :) Szczególnie ten pierwszy.

A kolorek fajnie wyszedł, mi się podoba tym razem. Choć może twarz troszke na wyrazie straciła w stosunku do szkicu, ale co tam ;)

 

Czekam na kolejne

Pozdro

 

EDIT >> Ehh... zostałem wyprzedzony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leonardo da Vinci naszych czasów......Wszystkie Rysunki bardzo super. Tylko wątek jest mało zauważalny nie ma miniaturki, która można by zauważyć przy każdej wizycie na forum w tym dziale.

 

Leonardo zrób tak abyś miał avatar ty także, bedziesz bardziej zauważalny(swoja droga polecam Ci avatar ściśle związany z Leonardem xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wiem juz w czym ten moj brak uwielbienia dla twych rysow. Obrzydzenie mnie chwyta gdy widze potwory typu praca nr6-ten alf, ani straszna postac, ani smieszna, takie huj wie co, to tak jakbym ogladal reklamy proszkow do prania... glowa nie pasuje do tulowia (podobnie jak w postaci nr.5), zauwaz ze pierwsza podoba sie wszystkim bo faktycznie, wszystkie czesci ciala dobrze se soba wspolgraja tworzac dobra kreature, tak jak zreszta nr4( tylko ta torba niewiem po grzyba oO). Sry ale ja stanowczo jestem na nie jezeli chodzi o taki styl w conceptach:/ ale to juz kwestia gustu. Na pocieszenie dodam ze swietnie nakladasz kolory ,no i anatomia nie stanowi dla Ciebie problemu, a styl rysunku to juz kto jaki ma taki ma i chyba sie tego nie zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wiem juz w czym ten moj brak uwielbienia dla twych rysow. Obrzydzenie mnie chwyta gdy widze potwory typu praca nr6-ten alf, ani straszna postac, ani smieszna, takie huj wie co, to tak jakbym ogladal reklamy proszkow do prania... glowa nie pasuje do tulowia (podobnie jak w postaci nr.5), zauwaz ze pierwsza podoba sie wszystkim bo faktycznie, wszystkie czesci ciala dobrze se soba wspolgraja tworzac dobra kreature, tak jak zreszta nr4( tylko ta torba niewiem po grzyba oO). Sry ale ja stanowczo jestem na nie jezeli chodzi o taki styl w conceptach:/ ale to juz kwestia gustu. Na pocieszenie dodam ze swietnie nakladasz kolory ,no i anatomia nie stanowi dla Ciebie problemu, a styl rysunku to juz kto jaki ma taki ma i chyba sie tego nie zmieni...

Ale to jest sprawa gustu. A o gustach się nie dyskutuje. Z resztą to, co napisałeś jest bardzo subiektywne. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thirdeye: technicznie twój rysunek bardzo mi się podoba, fajnie kładziesz szarości i ciekawie operujesz konturem. Co do samego "dizajnu" postaci, to już bywa różnie - niektóre są ciekawsze, niektóre zupełnie mi nie podchodzą (ale to już kwestia gustu), ale ogólnie - robią wrażenie. No i aż się prosi o update. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCMiriam - dzieki, kolorek taki sobie, jak go teraz ogladam po paru miesiacach to widze jeszcze wiecej miejsc wymagajacych dopracowania. Gostek siedzi na czyms :) ale tez cos mu odstaje :P

obo - dzieki :)

JakkaS - heh thx :) moim zdaniem ssie :P

CzAk1 - dzieki

Levan - dziekuje

Imie Moje - hehe, no nie niestety i na szczescie nie jest zaczarowany, ale dzieki ;)

kipalol- dzieki, to przesada oczywiscie ale mile łechcze mnie to porownanie :P a avatar dorzuce

 

_kuba_- dzieki, beda sie na pewno czesciej pojawialy, dzisiaj tylko jeden

 

nicponim - coz to twoje osobiste zdanie do ktorego masz prawo, podobnie jak ja mam prawo lac na nie cieplym porannym sikiem prostym. Po 1 rozumiem ze przy twoich lekcyjnych bazgrolach na kartce w kratke moje marne wypociny bledna. Po 2 przeczytaj dokladnie pierwszy moj post i tytul watku. Oznacza to ze wrzucam tu wszelkie "piardy" wyobrazni z mojego szkicownika. To czesto oznacza ze szkic robiony byl bez najmniejszego nawet cienia wyzszej idei, przed telewizorem, w kiblu lub w autobusie. Czesto jako samo cwiczenie cieniowania. Bez z gory ustalonego pomyslu. Stwor nr 1 tak ci wielce przypadl do gustu - za co jestem wdzieczny niebiosom - bo byl projektem. Moze i nie 100% udanym ale przed jego powstaniem zrobilem szereg szkicow dzieki ktorym powstalo cos w miare spojnego.

 

Knysha - :)

 

aspenboy - dzieki - napisalem juz wyzej o co chodzi :)

 

polterge!st - thx, zapraszam ponownie :)

 

JakkaS - phi, spammer :P posty sobie nabija, dziadu ;)

 

MCMiriam - no ba :P probowales mnie lapac na GG ?

 

 

A teraz ... update. Dlugo odkladany, bo czasu jak na lekarstwo. Jeszcze mi sie po domu wala sterta szkicow olowkowych ale nie mam ich kiedy zeskanowac.

 

1. Projekt stwora na temat "50" - szkic dosyc szybki, kolorek niestety tez niedopracowany i nie skonczony, jak znajde czas to do niego wroce.

 

cow%2050_00.jpg

 

cow%2050_02.jpg

 

2. Dwa projekty postaci do gry FPP w klimatach mitologicznych. Minotaur i Hipolita.

 

01_minotaur_03_final.jpg

 

04_Hipolita_06_final.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkic kalmaro-ośmiornico czegośtam super, kolorowy już mniej. Świetna krecha, nie potrafię takich efektów uzyskać cholera. Minotaur skopany wg mnie:

1. Całość za masywna dla takich wątłych nóżek

2.Głowa umieszczona jakby po prawej stronie tułowia, bliżej prawego barku, a nie na środku.

3. Biceps też troszkę nieanatomicznie

4. Topór zlewa się z resztą

No tak ja to widzę.

No i brzucho kobitki też trochę koślawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thirdeye: "nicponim - coz to twoje osobiste zdanie do ktorego masz prawo, podobnie jak ja mam prawo lac na nie cieplym porannym sikiem prostym."

 

a lej ile sił w zbiornikach masz

 

".. Po 1 rozumiem ze przy twoich lekcyjnych bazgrolach na kartce w kratke moje marne wypociny bledna. "

 

uuuu denerwujemy sie co? Widze ze tylko nastawiony jestes na pochwaly, bo krytyka( a nawet nie tyle krytyka co subiektywne zdanie jakiegos chlopa co na lekcjach bazgroly na kartkach w kratke rysuje) doprowadza sie do wscieklosci i ataku. Wypociny nie tam zeby od razu były marne , ale fajnie wiedziec ze przy moich bledna...

 

"Po 2 przeczytaj dokladnie pierwszy moj post i tytul watku. Oznacza to ze wrzucam tu wszelkie "piardy" wyobrazni z mojego szkicownika. To czesto oznacza ze szkic robiony byl bez najmniejszego nawet cienia wyzszej idei, przed telewizorem, w kiblu lub w autobusie. Czesto jako samo cwiczenie cieniowania. Bez z gory ustalonego pomyslu."

 

no to po wafla ci forum? Umiesc te "piardy wyobrazni" na jakiejs stronce i tyle, bo patrze ze komentowac nie mozna no bo przeciez nawet jak zakalca zrobisz to masz wytlumaczenie-" w kiblu robilem wiec nie krytykowac!"

 

 

"Stwor nr 1 tak ci wielce przypadl do gustu - za co jestem wdzieczny niebiosom - bo byl projektem. Moze i nie 100% udanym ale przed jego powstaniem zrobilem szereg szkicow dzieki ktorym powstalo cos w miare spojnego. "

 

A tam wielce -nie przesadzaj... Musialem cos pochwalic,nie? A niebiosom badz wdzieczny za to ze zaraz i tak jakis admin skasuje ten post...

 

Tyle, ciał amigo i wiecej dystansu do wlasnych prac i krytyki, nigdy nie dogodzisz wszystkim, wiec sie przyzwyczajaj ze nie wszyscy beda popierdywac z radosci na widok twoich prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzAk1 - dzieki, wiem :) a minotaur faktycznie spotyka sie z cieplym przyjeciem.

 

BARTUS000 - dzieki :)

 

grim666 - dzieki, widac co osoba to opinia. Proporcje minotaura sa zamierzone - mial byc klockowaty z wielkim lbem, przeskalowalem nawet nogi w stosunku do pierwotnego szkicu na ktorym byly bardziej ludzkie proporcje. Glowa lezy dobrze - sprawdzalem :) Biceps - jest przesadzony troche. Topor byc moze sie zlewa.

 

 

nicponim

 

".. Po 1 rozumiem ze przy twoich lekcyjnych bazgrolach na kartce w kratke moje marne wypociny bledna."
Heh. Stary, to ironia byla.

 

Widze ze tylko nastawiony jestes na pochwaly, bo krytyka( a nawet nie tyle krytyka co subiektywne zdanie jakiegos chlopa co na lekcjach bazgroly na kartkach w kratke rysuje) doprowadza sie do wscieklosci i ataku. Wypociny nie tam zeby od razu były marne , ale fajnie wiedziec ze przy moich bledna...
Nie wiesz nic o mnie i o tym jak na krytyke reaguje ani na co "jestem nastawiony". Nie zadales sobie chyba tez trudu zeby poczytac ten watek. Wielokrotnie - poza pochwalami - bylem krytykowany, wytykano mi bledy itd. Za kazdym razem jezeli byla to konstruktywna krytyka poparta wiedza krytykujacego - przyjmowalem ja i przyznwalem racje. Wsciekłosc i atak to chyba ostatnie co we mnie wywolales, co najwyzej irytacje - i to dobre pare misiecy temu.

 

bo krytyka( a nawet nie tyle krytyka co subiektywne zdanie jakiegos chlopa co na lekcjach bazgroly na kartkach w kratke rysuje)
Tutaj przeczysz sam sobie. Ja napisalem ze na twoje subiektywne nie poparte zadnymi argumentami zdanie leje - ty napisales ze zle reaguje na krytyke po czym przyznales ze to nie byla nawet krytyka.

 

no to po wafla ci forum? Umiesc te "piardy wyobrazni" na jakiejs stronce i tyle, bo patrze ze komentowac nie mozna no bo przeciez nawet jak zakalca zrobisz to masz wytlumaczenie-" w kiblu robilem wiec nie krytykowac!"
Widzisz Misiu, czepiles sie tego ze postacie nie pasuja ci jako projekty bo sa niespojne - dlatego przypomnialem ci jaka jest idea tego watku. Tu nie trafiaja projekty, tylko przede wszystkim szkice, ktore powstaja w roznych okolicznosciach. Dlatego nie nalezy ich oceniac w tych kategoriach. Komentowac mozesz, krytykowac rowniez ale w sposob konstruktywny.

 

A tam wielce -nie przesadzaj... Musialem cos pochwalic,nie?
Hmm... to ponownie ironia byla.

 

Tyle, ciał amigo i wiecej dystansu do wlasnych prac i krytyki, nigdy nie dogodzisz wszystkim, wiec sie przyzwyczajaj ze nie wszyscy beda popierdywac z radosci na widok twoich prac.
No coż, zyczylbym Ci tego samego ale nie masz chyba wlasnych prac ktorymi chcialbys sie pochwalic wiec i dystansu do ich krytyki ci zyczyc nie moge.

 

Ponownie - nie znasz mnie i nie wiesz jak reaguje na krytyke.

 

Po drugie przejzyj moze watek ktory komentujesz bo ani prace nie spotykaly sie dotad wylacznie z pochwalami - dopoki ty nie zaszczyciles mnie swoja opinia - ani ja tego nie oczekiwalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thirdeye czekam z niecierpliwością na kolejną pigułke zapędową...

jak ogląda się Twoje prace to zaraz chce się złapać za ołówek ^^

 

mam nadzieje, że nie zaprzestaniesz umieszczania w tym topicu swoich szkicy ?

troszke czasu już minęło, mam nadzieje że zamieścisz choćby pare "wypocinek" - cieszących oko jak zwykle :)

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... omen ale żeś mi zrobił nadzieje, że to thirdeye zaktualizował wątek dodając nowe super pracki, a tu roczarowanie :P

 

No ale jeśli już, to Ja również mam nadzieje thirdeye że coś jeszcze tu wrzucisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah - myslalem ze ten watek juz zapomniany lezy w odmetach forum a tu taka mila niespodzianka. Az sie moje male czarne serce ucieszylo :)

 

Jakos nie czulem potrzeby wrzucac nowych prac tutaj, ale skoro ktos chce to ogladac to wrzucam pare bazgrolow z ostatnich paru miesiecy, ktore juz mam w necie. Za pare dni powinienem zeskanowac troche nowszych.

 

Mr Pank - dzieki, wzajemnie :)

 

Omen - heh, dzieki, posty takie jak twoj to normalnie miod na moje serce :) ostrzegam tylko ze ta pigulka to czopek o_0 :P

 

obo - dzieki :) wrzucam

 

aspenboy - :)

 

designboot - dzieki

 

A teraz zestaw standardowy a'la moi ;) czyli total randomness.

 

szkic_000.jpgszkic_012.jpg

 

szkic_001.jpgszkic_002.jpg

szkic_003.jpgszkic_004.jpg

szkic_006.jpgszkic_007.jpg

 

szkic_008.jpg

szkic_009.jpg

szkic_010.jpg

szkic_011.jpg

 

szkic_012.jpg

A na koniec - przerobka. Lubie czasem wrocic do starszych szkicow, ktore mialy fajny pomysl ale ktorych wykonanie mi sie nie podobalo i narysowac je od nowa "uzywajac" biezacych umiejetnosci. Daje to fajne efekty no i jesli widac postep to dziala to bardzo motywujaco.

 

Stara wersja (data na rysunku 8.2004):

SKB009.jpg?t=1169420576

 

Nowa:

 

szkic_005.jpg

szkic_005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma bata,wymistrzyles teraz mnie totalnie,turbo-superanckie cienie.

No wlasnie,jak ty cykasz te cienie,tzn,jakim olwikiem/olowkami

 

EDYCJA:

sprecyzuje pytanie: czego uzywasz w etapach cieniowania,juz w zabawie z detalami oraz czy wedlug ciebie dobrym rozwiazaniem jest zabawa grafitem??

tak zeby domeczyc ciebie: ;]

z jakiej anatomii kozystasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renaul przejżyj cały wątek, gdzieś chyba o tym pisał, jakiego sprzętu używa, choć mogę się mylić ;)

 

A swoją drogą thirdeye kolejna porcja super szkiców. Czekam na te następne ;)

 

A... no i nieźle widać rozwinięcie Twoich umiejętności na tym koncepcie z 2004 roku, a nową wersją. Szkoda tylko że nie ukończyłeś jej w większym stopniu, tzn. takim jak pierwowzór ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thirdeye powrócił :D

 

aaaa Bogowie wysłuchali moich modlitw xD haha :)

Prace powalają na kolana i zabierają oddech, jak zawesz świetna robota!

 

Teraz juz nie masz odwrotu :D grono fanatyków jest uzaleznionych od regularnych dostaw Twoich prac :]

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk - dzieki :)

 

WWWoj - dziekuje - no jak sie chce to sie jak najbardziej powinno rysowac :)

 

RENUAL - dzieki, nawet nie wiedzialem ze umiem kogos "wymistrzyc" :P Co do Twoich pytan to po 1 mam wrazenie ze juz na takie gdzies tutaj odpisalem :) Po 2 - nie utozsamiam sie z jakakolwiek "szkolą" anatomii. Pierwsze podstawy zdobylem na ksiazeczkach pana Parramon - swojego czasu jedynych dostepnych w Polsce. Pozniej oczywiscie doszkalalem sie Loomisem, znam Hogartha ale bardzo pobieznie - nie robilem nigdy z niego studiow czy szkicow - ale zamierzam bo mam problemy z dynamika w swoich postaciach a jego ksiazki sa jakby pod to "skrojone". Duza czesc nauki to po prostu rysowanie z innych zrodel - ze zdjec, z filmow, zycia. Jesli chcesz sie nauczyc dobrego rysowania anatomii z wyobrazni to musisz zbudowac w glowie biblioteke poz, ukladow miesni itd. Jedyny sposob zeby to zrobic to po prostu duzo rysowac. Od szybkich schematycznych szkicow, przez dluzsze studia fragmentow anatomii po rysowanie calych postaci. Robota na cale lata :)

 

Co do pierwszego pytania - nie ma reguly, olowek to tylko narzedzie. Kazdy powinien poszukac takiego jaki mu najbardziej odpowiada. Ja przez lata rysowania przeszedlem przez niemal wszystkie gradacje od 6B, przez HB, B, az do 4H. Teraz rysuje automatycznym olowkiem 2mm 2B - przy jego pomocy powstał np caly ostatni szkic. Jak chcialem wiekszej szczegolowosci to go temperowalem :) piewsze plamy cienia lub szybki szkic robie czasem bardzo schematycznie rysujac bokiem. Tutaj dziobalem normalnie. Caly czas sie przymierzam zeby zrobic step by step - zeby kazdy mogl rysowac a'la Thirdeye :P;) wiec cierpliwosci.

obo - dzieki :) ano tak to sie zycie uklada, wtedy mialem mase czasu na rysowanie teraz nie mam w ogole.

 

mant-raz - hah, dzieki wielkie - miod na moje serce :)

 

wd44 - thx, zapraszam ponownie :)

 

Baczuś - dzieki, nie widze przeszkod, wystarczy olowek i kartka :)

 

giorgione - thx. Cos takiego mam - musze zeskanowac. Zreszta wczesniej bylo pare takich rysunkow.

 

omen - dzieki :) nie mozna tak hurtem kolejnych dostaw wrzucac bo przedawkujecie :D Ale postaram sie czasem cos wrzucic.

 

Oki a teraz update - marniutki tylko jeden szkic w PS, nie mam czasu poskanowac teraz szkicownika a chcialem odpowiedziec.

 

chrysalid_01%20copy.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje rysnuki leżą u mnie w katalogu "Inspiracje" od roku... :>Tak się zastanawiam ilekroć oglądam dobre concepty na polskich forach... jakie masz plany na przyszłość mistrzu ? :)

 

PS:

ktos powiedział:

uwielbiam urok niedokończonych szkiców:

qwa a mnie to się czepiają... :D

 

PS:I jeszcze super jest pytanie, o to jakiego ołowka używasz, że robisz takie cienie ... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Koncepty na prawdę super! Widać że grasz w ekstraklasie ;). Bardzo ładna anatomia. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to portrety, ale patrząc na to co robisz, nie sprawi Ci to problemów w przyszłości.

PS:I jeszcze super jest pytanie, o to jakiego ołowka używasz, że robisz takie cienie ... :>

zgaduję że to automat 0.5 przy twardości ok "2H" albo "H"

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgaduję że to automat 0.5 przy twardości ok "2H" albo "H"

Ja tylko cytowałem poprzednie pytanie, ktore przeczytałem gdzieś wcześniej tutaj :) Bo to, jak się rysuje, to raczej wynika ze znajomosći rysunku i warsztatu a nie z ołowka ;)

 

A ja rysuję 0,5 HB, jakby co.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności