Skocz do zawartości

FOTOGRAFIA: galeria zdjęć


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

routee: kurcze ale chodzi głównie o podstawy takie jak właśnie czas i przyslona. wiadomo, że zależy to od fotografowanego obiektu ale dzięki temu "mlodzi" szybciej załapią, że krajobrazy lepiej robić na przysłonie 8 (lub większej) i długim czasie a koncertówki na jak najmniejszej przysłonie i jak najkrótszym czasie.

 

rodzaj aparatu pozwoli natomiast określić "jakość" w jakiej ten aparat robi zdjęcia oraz po prostu pokazać sprzęt jakim się posługujemy. zaoszczędzimy sobie dzięki temu mnóstwa pytań o ustwienia etc jakie czasami się pojawiają.

 

Bardziej liczą się imo ustawienia aparatu i ew lista przeróbek któremu poddano zdjęcie w celu osiągnięcia finalnego efektu.

 

wątpię, żeby chciało się komuś pisać wypracowanie o postproduckji w psie skoro jest problem z napisaniem kilku słów o czasie, przysłonie i ISO...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

chyba zacząłem już kumać w co pijesz. idąc krok dalej można by się pokusić o rozbudowę wątku Fotografia od kuchni czyli FAQ dla nowicjuszy. zarówno dla samego porządku na forum jak i dla 'mas'. Zunifikowanie pewnych nastaw pod kątem określonych typów fotografii zgromadzone w jednym miejscu sądzę że byłoby najlepszym kompromisem.... rzućmy tematem i opracujmy coś, zbierając różne doświadczenia wszyscy na tym skorzystamy, nie tylko 'młodzi'. A co do postprodukcji , temat rzeka kolejne sub-for by się do tego przydało ale nie wszystko odrazu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuu.... industrial :D to jest to! błagam zdradź miejscówke :)

 

co do samych zdjęć: pierwsze super: rury, rury, rury... industrial pełną gębą :]

drugie: szkoda, że zostawiłeś ten kawałek muru po prawej. albo przesuń się o kilkanaście stopni w lewo i sfoć perspektywę tej instalacji albo skoncentruj sięna samych metalowych sztabach

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki..

roznie kadrowalem to zdjecie i tak wydalo mi sie najlepiej...(co nie znaczy ze sie nie myle :)...bardziej przeszkadzaja mi te uciete postaci w rogu..wogole zdjecia sa dosc przypadkowe bo robione w ramach inwentaryzacji a nie jako zdjecia same w sobie..

co do miejscowki to jest to stara elektrownia w radomiu (daleko:)..jest ogloszyny konkurs na rozbudowe i modernizacje w celu przeksztalcenia jej w muzeum sztuki wspolczesnej..stad nasza tam obecnosc

 

i jeszcze jedne rury

radom3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweety: Jeśli chodzi o fotografię, jestem kompletnym amatorem. Znam podstawy, macrozoom, czas naświetlania itp. Ale nie wiem co to jest "ogniskowa" albo "iso'' (ustawiłem na 400 bo patrzyłem, że tak dużo osób miało :D). Zdjęcia robię cyfrówką HP Photosmart R818, co niestety utrudnia mi zadanie, bo w tej cyfrówce są bardzo ograniczone funkcje manualne. Ma również słaby macrozoom i zoom optyczny (5x). Zobaczyłem tę kuchnię dla początkujących i przeczytam jak będę miał czas. A tymczasem :

 

 

http://img116.imageshack.us/img116/1954/wakafk0.jpg

 

http://img426.imageshack.us/img426/4701/goryimgce7.jpg

 

http://img295.imageshack.us/img295/9665/travelerimgkv5.jpg

 

(pierwsza fota to właśnie ten HP Photosmart R818, a dwie kolejne Canon G2 powershot.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Znowu wam troche zasmiece z dawka amatorszczyzny, zdjec nie obrabialem nawet nie kadrowalem a powinienem, mam nadzieje ze sie nie obrazicie. Mowicie nie zdjeciom z komorek... nie ma sprawy nigdy wiecej.

 

Poradzcie co mozna zrobic z tymi wynalazkami

 

Fujifilm 6500fd

Poczatkowo wstawialem ustawienia iso itd ale nie mam pojecia jaka przyslona, czasem robie trybem nonym czasem ustawiam wszystko manualnie mam tu taka opcje co sie nazywa super quick shoot wypisywac wam takie rzeczy? czy macie inny pomysl na takie ustawienia?

 

http://images3.fotosik.pl/235/e38cebe21533294a.jpg

Lampy

 

http://images1.fotosik.pl/245/092eb94c196ad3a7.jpg

bez

 

 

http://images2.fotosik.pl/236/f782ad10f9268c35.jpg

Chiary_room

 

 

http://images4.fotosik.pl/199/2b86b880ce5e8233.jpg

uchwyt na statki

 

http://images4.fotosik.pl/199/014f802b0abe61bc.jpg

Foka

[mod edit]

herbatnik: prosze o przeczytanie pierwszego posta w tym wątku!

 

[mod edit]

 

rozumiem, przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo jestem ciekaw waszego zdania o tych zdjęciach. to prawdziwa para młoda, a sesja była dublem klasycznej i nudnej sesji zdjęciowej u jakiegoś "hurtowego" fotografa.

 

deadendbymrmarchewog9.jpg

 

Model: Canon PowerShot Pro1

Shutter Speed: 1/15 second

F Number: F/3.2

Focal Length: 18 mm

ISO Speed: 50

 

+ odróbka RAWa i balans kolorów w PSie

 

emptyroomiibymrmarchewqn6.jpg

 

Model: Canon PowerShot Pro1

Shutter Speed: 1/10 second

F Number: F/2.4

Focal Length: 7 mm

ISO Speed: 50

 

+ obróbka RAWa, podrasowanie kolorów w PSie, plus małe, selektywne rozjaśnienia i przyciemnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza fotka: baardzo szkoda, że uciąłeś panu młodemu głowę imo strasznie wiele traci się poprzez takie cięcia.

 

druga fotka: klimatycznie super! zwłaszcza kontrast pomiędzy jasną, białą suknią panny młodej a otoczeniem.

zastanawia mnie tylko poza pana młodego i panny młodej: on ją karci a ona się wstydzi?

 

ogólnie zdjęcia klasa sama w sobie: czyste i klimatyczne, idelanie oddają nastrój tego miejsca. sam pomysł zorganizowania tam sesji zdjęciowej jest odważny i jakże odeminny od standardowych sesji ślubnych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol

pierwsza fotka: bardzo dobrze, że słyszę tak różne opinie, imo forum strasznie wiele zyskuje różnorodności dzięki takim niedopowiedzieniom ;)

 

a serio - to obcięcie to nie przypadek, sporo się zastanawiałem kadrując, któreś tam ujęcie zrobiłem też nie obcięte, ale jestem przekonany, że tak wygląda dużo lepiej. przy przesunięciu postaci w dół, cała kompozycja się sypała...

 

tweety: dzięki. ich poza to takie moje skrzywione spojrzenie na instytucję małżeństwa ;) jednak cieszę się kiedy każdy to po swojemu interpretuje :)

 

Vorek: dzięki :)

 

mam ochotę jeszcze sporo fotek wam pokazać, ale nie chcę flodować, więc chyba troche zaczekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czuję przyzwolenie na zaspokojenie mojej nieodpartej ochoty flodowania ;)

czekam na Waszą opinię

 

thetastewassweeterbymrmkp8.jpg

 

Model: Canon PowerShot Pro1

Shutter Speed: 1/15 second

F Number: F/4.0

Focal Length: 26 mm

ISO Speed: 50

 

RAW + oczka :)

 

crazydiamondbymrmarchewoo2.jpg

 

Model: Canon PowerShot Pro1

Shutter Speed: 1/10 second

F Number: F/3.2

Focal Length: 14 mm

ISO Speed: 50

 

RAW + sporo PSa na tło i kolory

 

howtogettherebymrmarchemj5.jpg

 

Model: Canon PowerShot Pro1

Shutter Speed: 1/5 second

F Number: F/3.2

Focal Length: 15 mm

ISO Speed: 50

 

RAW

 

drainyoubymrmarchewnf0.jpg

 

Model: Canon PowerShot Pro1

Shutter Speed: 1/3 second

F Number: F/2.8

Focal Length: 11 mm

ISO Speed: 50

 

RAW, DoF + sztukowanie tła, bo mi tam coś wystawało ;)

 

crownbymrmarchewzp1.jpg

 

Model: Canon PowerShot Pro1

Shutter Speed: 1/3 second

F Number: F/3.2

Focal Length: 20 mm

ISO Speed: 50

 

a to jest tzw. heavily photoshoped, balansując na granicy zdjęcia i grafiki. ale pokazuję to jako zdjęcie, boooo... no sama dziewczyna jest nietknięta brushem :) dodana jest ta dziwna korona, i czerwone plamy w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow........ (no a co ja moge wiecej powiedziec jako zoltodziub?)

 

Czytalem wczesniejsze wypowiedzi i ktos rzucil pomysl zeby robic zdjecia tematycznie z tygodnia na tydzien. Jako poczatkujacemu bardzo by mi sie to przydalo przynajmniej nie bede wam wrzycal takich smieci jak ostatnio.

Co wy na to?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie fajnie, ale...

 

pierwsza za ciemna moim zdaniem, szkoda, że nie doświetliłeś bardzij jego spodu, przez co dolna część plakatu staje siętylko ciemną plamą.

typografia i rozmiar czcionki też jakośmi nie pasują. pokusiłbym sięo jakiegoś ciekawszego fonta i definitywnie pokombinował ze słowem działa (powiększyć, może pogrubić, zmienić orientację)

 

druga: fajny kudłacz :] facet jednak mógłby zrobićjakąś minę (zdumienie, pełnia szczęścia itp) aby w pełni podkreslićhasło "reklama działa". font i położenie tak jak wyżej, do poprawki.

 

fajne macie zaliczenia :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu troche z sesji do tych prac

dzieki tweety mi font ogolnie odpowiada i w domu na monitorze jest w miare jasno teraz w pracy widze ze ciemno, kwestia ustawien a dodam iz sa to bilboardy nie plakaty :)

 

1.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

8.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, wielkie dzięki. takie opinie i słowa sprawiają że aż chce się dalej robić to co się robi :) szczerze mówiąc zabiliście mnie ocenami... gdzie jak gdzie ale na forum 3dmax pochwały są ostatnią rzeczą jakiej bym się spodziewał... ;)

routee: moim zdaniem RAW (nie mówię o photoshopie) to taka nędzna namiastka tego co można tak naprawdę w ciemni zrobić... a dla mnie minimum w fotografii cyfrowej. strzelanie w jpgach, czy tifach, to odpowiednik odbitek z fotolabu, gdzie wszystko idzie z automatu - zero kontroli nad tym co wychodzi...

 

Kuciel: fajne pomysły :) lubię takie ostre i agresywne cienie. ale rzeczywiście aż się prosi o kontrę z tyłu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jak gdzie ale na forum 3dmax pochwały są ostatnią rzeczą jakiej bym się spodziewał... ;)

 

eee tam. fajne fotki to pozytywne komentsy :)

 

 

Kuciel: czym oświetlałeś? zwykła żarówką czy jakimiś ciekawszymi lampkami?

 

tak btw: blendę można zrobić z czegokolwiek (nawet białej kartki) więc nastepnym razem spróbuj to wykorzystać, mniejszy kontrast pomiędzy obszarami rozświetlonymi a zacienionymi, delikatne rozjaśnienie powoduje, że łatwiej obserwatorowi dostrzec szczegóły bez zbędnego myślenia i zgłebiania tematu kształtu twarzy modela.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blenda blendą, sprzedam wam patent na mocny softbox na światło stałe: na allegro koszt najtańszego 90x90cm to niestety około 1000zł... ale pracujący w agencjach reklamowych nie powinni mieć problemu ze zmontowaniem taniusieńkiego... kasetonu :) świetlówki można sobie dobrać o odpowiedniej temperaturze (dla fotografujących cyfrą). jedyny mankament to migotanie świetlówek 50Hz, ale wystarczy ustawiać czasy powiedzmy na 1/20 żeby złapać dwa cykle, albo nie montować świetlówek tylko jakieś tam lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, mr_marchew, niezły patent, właśnie dzisiaj oklejałem taki całkiem spory kasetonik, jakoś mi takie zastosowanie nie przyszło do głowy (no może pośrednio, ale chodziło o fotografię plenerową :) ) Dzięki za radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 żarówki każda 100W plus lustro (odbłyśnik) + biały parasol i po sprawie

 

żarówki najlepiej energooszczędne (25W pobór mocy) i mniejsza temperatura palenia.

parasol najlepiej najtańszy bo po kilku mocniejszych sesjach spłynie na stelaż z gorąca :]

lustro (odbłyśnik) to np: garnek aluminiowy (coś co odbije światło w kierunku parasola) z nawierconymi dziurkami z przytwierdzonym do garnka wentylatorem wiejącym powietrzem na gorące żarówki.

 

ot taka mała konstrukcja jaką ostatnio złożyliśmy w pracy jak nam dwie lampy w studiu siadły :]

najfajniejsze było to, że pod koniec wywaliło nam korki i komputery siadły, cała praca poszła w ... ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post w 2D, więc jak coś nie tak to proszę poprawić mnie. Zamieszczam tutaj parę fotek wykonanych przez mojego tatę. Różne tematy, co do spraw technicznych za bardzo ja nic nie powiem ale śmiało zadawać pytania to się taty popytam.

40768yi8.th.jpg

9a0116jg1.th.jpg

6a1330zh8.th.jpg

150443tm9.th.jpg

251352xo2.th.jpg

Dodam jeszcze że zdjęcia nie są obrabiane, robione zwykłą lustrzanką.

PS.Nie wiem dlaczego, ale gdy wrzucam fotki na imageshack odrazu tracą jakość, tak jakby używali jakiejś kompresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam teraz do was prośbę. pokazuje wam zdjęcie którego nie lubię, bo jest zbyt banalne i po prostu kiepskie. problem w tym, że kiedy ludzie oglądają moje zdjęcia, twierdzą że to właśnie jest świetne, wręcz najlepsze. czy to ignorancja i "umiarkowany" gust ogółu, czy to ze mną coś nie tak? co o tym myślicie? przyznaje: te wcześniejsze lubię, ale to? wg mnie kiczowato-jarmarczne jest...

 

ascendingbymrmarchewfd7.th.jpg

 

Model: Canon PowerShot Pro1

Shutter Speed: 1/30 second

F Number: F/2.8

Focal Length: 11 mm

ISO Speed: 100

 

RAW +retusz detali -kabel od lampy wystawał ;) - w PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiekhc: nie nabijaj się ze mnie ;P serio mi się nie podoba. obiektywnie patrząc,jakby to nie byłą moja fotka: kolory są jakieś takie naiwne, cukierkowe jakby troche, poza dziewczyny chyba jednak troche przesadzona. folia jest zbyt chaotycznie ułożona. kompozycja nie najlepsza. jedyne co widze tu na plus to oświetlenie - raczej niespotykane. no ale ciesze się że masz inne zdanie co do zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak tak, jestem artystąą warszawskeij bohemy lat 20, gardzęę tłumem bezgustnych robaków ;)

 

dobra fotka (dla mnie nie najlepsza z twoich ale nic ujac) nie wiem gdzie masz problem stary, cos mi sie wydaje, ze chcesz tu zapozowac

 

eee... nie "wydaje mnie się". Chłopak szczerze pyta, nic więcej. Fotka dobra...ale IMHO "leży" trochę światło. Ja dałbym więcej z przodu i jeszcze więcej z tyłu

dla uzyskania większych kontrastów. A meryorycznie może być...Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności