Skocz do zawartości

FOTOGRAFIA: galeria zdjęć


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja po prostu w szopie ustawiam drugi kolor wybrany jako czarny (te takie dwa kolorowe kwadraciki na pasku narzedzi) i powiekszam canvas o okolo 100 pikseli po kazdej stronie (robie to ofkoz na zdjeciu w wysokiej rozdielczosci). tym samym nie musimy nic wycianac itp, a calosc zdjecia jest zamknieta w ramce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!

 

W związku z małym zamieszaniem jakie się tutaj zrobiło zmuszony jestem zaprowadzić mały porządek :]

 

1.Zamieszczone obrazki mogą być nie większe niż 1000px na szerokość i 1200px na długość.

 

2. Większą wersję proszę podawać w formie linków do obrazków (przykład).

 

3. Proszę o zmaieszczanie jak najwięcej informacji (rodzaj paratu, ISO, czas naświetlania, przysłona).

 

4. Jesli zdjęcie zostało poprawione lub złożone w Photoshopie (lub innym programie graficznym) proszę o napisanie tego w komentarzu do zdjęcia.

 

To tyle. Powyższe zasady mają na celu jedynie zaprowadzenie ładu i porządku w wątku :]

 

Jeśli ktoś się nie zgadza lub ma inne propozycje proszę o informację na PM.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja może jeszcze dodam (jako autor wątku ;) ) Żeby zamieszczane zdjęcia prezentowały jakiś konkretny poziom. Wystrzegajmy się przypadkowej makrofotografii, zdjęć rodzinnych, "podwórkowych" itp. Troszkę samokrytyki Panie i Panowie. Pamiętajcie że jednak jest to FOTOGRAFIA, jako forma sztuki a nie album z "fotkami".

 

Było by fajnie jakby przy każdym zdjęciu poza szczegółami technicznymi było także conieco o inspracji, motywach powstania zdjęcia i tego typu informacje nakłaniające do dyskusji na temat nie tylko formy ale i treści fotografii.

 

Drakula - na temat porządku w tym wątku rozmawialiśmy z tweetym na dłuuuugo przed tym zanim zostal modem ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drakula: moge być jeszcze większym sztywniakiem. chcesz? :]

 

ale na serio: jakiś czas temu ktoś zapostował rozdziałkę ponad 1500px ściągany z nieszczęsnego imageshack.us

Zdążyłem pójść po kawę potem obejrzeć Teraz My na TVN i wracając zobaczyłem, że mam obrazek załodowany w 3/4 wysokości. To prawie jak rendering!

 

Nie wspomnę już o tym, że nie mam ochoty ściągać zdjęcia na dysk i zmniejszac w PSie, żeby obejrzeć go całego na raz a nie po kawałku przesuwając suwaczkami w Firefoxie.

 

Pewne zasady istnieją w innych działach. Z Vorkiem juz dawno doszliśmy do porozumienia o zmianach więc jako moderator działu uważałem za stosowne wprowadzić pewne modyfikacje mające na celu tylko usprawnienie przeglądania stron.

 

Vorek: no właśnie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek: Co to znaczy "przypadkowej makrofotorgafii"? Odniosłem wrażenie, że pijesz do mnie. Otóż to zdjęcie na tej stronie jest zamierzone. Jaki jego cel? Przede wszystkim pokazać jak radzi sobie ten aparat z takimi rzeczami w słabo oświetlonej scenie. Po drugie jest w tym ośwetleniu coś magnetycznego, co lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności