Skocz do zawartości

FOTOGRAFIA: galeria zdjęć


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

po długich rozmowach z Vorkiem doszliśmy do porozumienia i przedstawiamy podział wątków.

powyższy wątek

 

Fotografia: zdjęcia i dyskusje

 

zostanie tylko i wyłacznie dla prezentacji swoich zdjęć.

 

jeśli chcesz pogadać o sprzęcie, masz pytania, nie znasz odpowiedzi z zakresu techniki wywoływania filmu, oświetlenia studyjnego czy po prostu masz coś ciekawego do powiedzenia nt. fotografii zapraszam do nowo powstałego wątku

 

Fotografia czyli sprzęt i magiczne zaklęcia:

 

 

 

taka zmiana ma na celu tylko ułatwić poszukiwanie informacji na konkretne tematy. Ciężko bowiem jest wyszukać info o Canonie 350D czy wartościach ISO w Minolcie przekopując kilkanaście stron textu i zdjęć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna krotka sesja...

 

"Power of music"

 

powerofmusic2ci0.jpg

 

powerofmusic5smalljx0.jpg

 

powerofmusisc4qf2.jpg

 

powerofmusic5small2zw0.jpg

 

Slonce sie wynurzylo to moze w koncu wyjde w plener ;) Bo takie domowe zdjecia juz mi powoli

bokami wychodza...

 

EDIT:

 

Nikt nic nie pisze a ja w miedzy czasie upolowalem pszczole, lagodnie ja potraktowalem zeby mi sie nie rozflaczyla. I zrobilem fotke ;P. Niestety z glebia nic sie nie dalo zrobic- odwrocony obiektyw. Dlatego postanowilem na glownym planie umiescic zadlo...

 

"Boli?"

beesmallwj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zakup obiektywu i montaż zestawu do makro - całkiem tanio wychodzi zrobiony we własnym zakresie

1. Korpus

2. Obiektyw Canon EF 100/2.8 USM Macro

3. Lampa błyskowa Canon Speedlite MT-24EX

3a - prawy palnik z nasadką rozpraszającą

3b - lewy palnik z naklejoną matową folią

4. Mieszek produkcji radzieckiej przystosowany do systemu EOS

5. Latarka do ustawiania ostrości w słabym świetle

5a - baterie zasilające latarkę

5b - włącznik latarki przyklejany na tylnej ściance

6. Monopod z głowicą kulową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety dajesz czadu ;) Pierwsza fote moglbys poprzycinac albo inaczej wykadrowac. Powiedz mi na jakich czasach to robiles?

 

Kuciel: z tego oczka by szlo cos fajnego wyciagnac: BW mocny kontrast kwadratowy kadr, zblizenie do oczu i maly GRAIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pikSar:

 

4848d4ccef05cb82med.jpg

 

to jest gdzieś we wrocku?

 

ogólnie to architektura wyszła ci najlepiej. exterior zamku/kościoła taki sobie. wyprostuj kadr i popracuj nad kolorami. imo kolor do takich rzeczy nie pasuje mi za bardzo :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to maja pomysły. W lato długie spodnie + glany ;)

Pszenica wymiata.

 

Thorga, ustaw perspective correction w jakimś sofcie do obróbki. Taka perspektywa psuje to zdjęcie. Nie miałaś możliwości zrobić tego zdjęcia z wyższego miejsca? Ale podoba mi się ten motyw. Architektura miejska i zachód słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekG nie ma za co;). Zdjecia mogly wyjsc rozmyte bo przy skanowaniu dales zapisanie do pliku JPG i prz okazji duza kompresja sprobuj TIFF'a. A co do zdjec, to musisz wyprostowac budynki, proste sciany to podstawa jezeli robisz zdj architektury. Kiedys wyprostowanie "walacych" sie scian stanowilo nie lada wyzwanie(trzeba bylo pod katem naswietlac papier - uwierz mi kupa roboty) a teraz masz PS i funkcje distort, ale aparat tez sie staraj tak ustawiac zeby za duzo zmian nie trzeba bylo robic :). Troszke poprostowalem Twoje zdjecie zrobilem na BW mysle ze jest troszke lepiej ale na Twoim miejscu poszukal bym ciekawszego kadru... na tym pierwszym panuje wszech-obecny chaos, nie wiem na czym mam sie skupic czy na ladnych kamieniczkach czy na ludziach czy moze na pomniku? ...

 

W sumie mozna by tez wycicac dwa budynki z lewej strony i skupic sie na koperniku, lub tez wyciac kopernika i skupic sie na kamieniczkach....

v4xa6.jpg

 

BW moze nie potrzebne, ale mi sie podoba

 

Tutaj jeszcze wersja bez BW a z podkreceniem kolorkow, ale budynki nie sa do konca wyprostowane

v1kq5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacnie panie operator :) ostrość zdeczka rozmydlona ale zoomik ładny :]

 

ode mnie dzisiejsza wieczorna wizyta na cmentarzu i mały przykład działania przysłony (dla tych co nie wierzą):

 

otóż zmniejszony otwór przysłony zmniejsza GO (głebię ostrości - DOF).

 

dzieje się to dlatego, że małe otworki spełniają rolę dodatkowej soczewki pozwalając na skupienie rozproszonego obrazu i w efekcie regulację efektu rozmycia drugiego planu:

 

przykład 1:

czas: 1,5 sec

f: 4

 

776be514b619dc40.jpg

 

przykład 1:

czas: 30 sec

f: 18

 

e4783cb3232c7086.jpg

 

różnica jest chyba zauważalna: drugi plan (drzewa i pomniki) jest ostrzejszy.

 

 

dlatego pikSar: jeśli masz statyw to ustaw sobie długie naświetlanie i zmniejsz otwór przysłony (nawet do 30). wtedy bump na pow. księżyca winien być bardziej widoczny :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekG obszerny czy nie - mam nadzieje ze troszke pomocny

 

Deus Te jeziorka fajne tylko dlaczego poprowadziles linie horyzontu przez srodek?

 

piksar Z jakim czasem robiles ten ksiezyc? Calkiem przyjemne ale to co pisal tweety troszke nie wyrazny...

 

Kuciel jakies takie malo interesujace :P

 

Tweety Ladne podobaja mi sie silnie zarysowane pekniecia na powierzchnii rzezby...

 

Troszke sie rozpisalem, ale co tam ;) - to jedyny watek w ktorym jako tako sie troche udzielam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności