Skocz do zawartości

FOTOGRAFIA: galeria zdjęć


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

tweety: tym razem ani jedno mnie nie zachwycilo, wczesniejsze duuuzo lepsze :0

 

buuu... a co jest nie tak? co robie źle?

 

jesli mam sie tłumaczyć to warunków dobrych też nie było: prowizorka z oświetleniem (tragedia= cztery reflektorki na każdym rogu) + brak "fosy" czyli wydzielonego miejsca dla fotografów robi swoje.

najgorsze było właśnie to, że kupa ludzi stanęła pod samą sceną i nie dała nam (fotografom) dojść do miejsc skąd można było lepsze fotki pstrynąć. wszystko robiłem teleobiektywem :(

 

ale cóż. w sobotę sa koncerty na Wyspie Piaskowej (tam jest lepiej i z oświetleniem i z fosą) więc i fotki winny wyjść lepsze :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W zapomnieniu....(Dlaczego taki tytul? Bo tego miejsca sami mieszkancy nie znali, a w zadnym przewodniku nie znalazlem zadnego info).

 

1smallrt4.jpg

(z zielonym filtrem)

 

O zachodzie... Taka standardowa fotka z wakacji;)

2smallfk2.jpg

 

Canon eos300 analog film ilford 100 bw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28fu4.jpg

 

Now is the time for me to rise to my feet

Wipe the spit from my face

Wipe these tears from my eyes

I've got to take my life back

One chance to make it right

I gotta have my voice be heard

And bring meaning to this life!

 

Hatebreed - I Will Be Heard

 

Tak jakos mi sie skojarzylo \m/! ;]

 

illy gdzie pstrykales fote temu Evo ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eax: jak zwykle great :) na pierwszej fotce to błąd z ostrością czy raczej celowe podkreślenie zapomnianego miejsca?

illy: autko niezłe. ciekawie oświetlone.

misiekhc: niezłe koncertówki. czemu tylko BW i ledwie jedna w kolorze? przecież światłą sceniczne to jedne z najlepszych sysytemów iluminacyjnych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no tweety ;) bez jaj, jasne ze to efekt zamierzony, na manual focusie robione, bo mi nawet "kwadraciki" nie lapaly slupa po prawej ;). A ze tutaj slonce dobrze oswietlalo drut i nie chowalo go w cieniu, to moglem ten element wyeksponowac... Zdjecie ma krzyczec: "Na cholere ten drut i ten plot, przeciez i tak nikt juz o tym nie pamieta..." ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

digitalillusion Bardzo fajne, dobry kadr, ale mogles jeszcze w PSie to troszke wyprostowac, kolorki tez swietne - z jakimi parametrami robiles ta fotke? Uzywales jakiegos filtru ze tak cie sie promienie ulozyly czy to PS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka niedotknięta przez żaden program z wyjątkiem zmiany rozdzielczości bo forum się rozlazło :) i nieco obniżyłem jakość co też się odbiło na zdjęciu ale plik był zbyt duży.

Zdjęcie robione bez żadnych filtrów.

Nikon, naświetlane około 13 sekund F22, f55, bez kompensacji naświetlania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wlasnie doszedl canonek 350D ;D pierwsza fotka z tego apartu:

 

temat oklepany ale co tam ;) to byl tylko test aparatu ;P

smallff9.jpg

obiektyw kitowy, a makro tradycyjnie odwrocilem obiektyw;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, moze i skromne, tutaj jest deczko mocniejsze

monezg3.jpg

 

ale za duza glebia i mocno przepalone bede musial przystawki sobie kupic do makro ;) to moze wyjdzie cosik ladniejszego pozniej.. ;) a teraz sie tylko ciesze jak szczerbaty do sucharow z nowego aparaciku ;) jutro moze zamowie przejsciowke na m42 to jakimis lepszymi obiektywami sie pobawie ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc doszło przejście na m42. jak na razie jest ok. fakt jest taki, że lekkie to jest (aluminium) i boję się, żeby gwintów nie przekręcić :]

postaram się wrzucić dzisiaj jakieś fotki z heliosem i pentaconem. wczoraj zobiłem kilka testów i wyszło całkiem ładnie. co najważniejsze: ostrzy do neiskończoności (z czym np: Nikon ma problem).

tak BTW: do Canona podstawą jest stałka 50mm z AF i f:1.8. kosztuje około 390zł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweety A gdzie zamawiales?? :) jaka jest podstawowa roznia miedzy obiektywami EF-S a EF(po za tym ze EF-S nie wchodzi do analoga)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dalej sie bawie aparatem ;P a ze pogoda taka troszke kijowa to cykam fotki w domku ;)

 

Tytul:

 

"Imitacja zycia"(bo kwiat jest z plastyku)

aflower2fb0.jpg

oczywiscie brak PS'a ;) b/w contrast max jasnosc oczko w dol

filtr pomaranczowy czas naswietania 0"5 przyslona 5,6 obiektyw Canona 28-80 3,5-5,6

 

EDIT:

Kolejne foty :

a2ld2.jpg

 

a1lt8.jpg

 

a3hc0.jpg

 

a4oa5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obiektywu

http://www.allegro.pl/item118686143_sigma_55_200_4_5_6_dc_za_469_zl_f_vat_raty_.html

 

jak dla mnie bardzo dobry, w sklepach internetowych stoi za 800-900zł a tu 460, jak kupisz na firme to jeszcze 22% w dół. Ładnie wykonany, znieksztalcen obrazu nie widze. Jak byś chciał spróbować możemy sie kiedyś spotkać na mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PikSar: pewnie :) w sumie to gdyby nie ta ******* pogoda to bym dzisiaj leciał na Wyspe Piaskową na koncert :] poza tym mam twoją płytke z "wiadomo czym" :]

 

ode mnie testowa jedna fotka robiona własnie Pentaconem 200mm (w Canonie 350D: 320mm): obiektyw (pomimo, że uszkodzony) działa jak należy.

 

48286cfe0983e46f.jpg

 

PS: szumy są bo zdjęcie zostało zrobione przy ISO 1600. f:5.0 czas: 1/80

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam odrazu ze sie nudze;P Pogoda jest fatalna to narazie zostaje w domu i robie zdjecia wszystkiego co mam pod reka :). Chociaz dzisiaj moze wykorzystam ta pogode i wyrusze na miasto... Ladne zdjecia wychodza z odbiciami lamp w asfalcie... No i musze w koncu przetestowac normalnie jak mi wyjda fotki nocne...

 

Kome jasne z tym ze to sa nektarynki - pozniej wrzuce.

 

A ten golabek swietny, troszke psuje kompozycje ta jasna"plama" po lewej stronie na srodku(mogles troszeczke sie w lewo przesunac). I deczko przepalone na dole ;P Moze sie czepiam, ale mysle ze chyba po to powstal ten watek. a ty startujesz do miana "profesjonalnego fotografa" to tym bardziej chyba trzeba :D. No i gratuluje pewnej reki ;) przy 200(320mm) dosc latwo o poruszenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten golabek swietny, .

 

dzięki :)

 

troszke psuje kompozycje ta jasna"plama" po lewej stronie na srodku(mogles troszeczke sie w lewo przesunac). I deczko przepalone na dole ;P

 

fakt: przepalenie powstało bo niestety doś ciemno tam było i niejednorodne oświetlenie walnęło takiego blicka.

co do plamy to w sumie mogłem ją wyszopować :]

 

na moje usprawiedliwienie napisze tylko, że model był dość nie zdecydowany i wolałem potrzaskać fotki ot tak na szybko niż ustawiać się pół godziny do jednego ujęcia tylko po to by zobaczyc jak odlatuje :]

 

Moze sie czepiam, ale mysle ze chyba po to powstal ten watek. a ty startujesz do miana profesjonalnego fotografa to tym bardziej chyba trzeba.

 

dzięki za "profesjonalnego fotografa" :) cieszy mnie taka opinia :)

 

komentarze? są jak najbardziej na miejscu! dzięki nim wiem co jest nie tak, czemu źle etc. konstruktywna krytyka? jak najczęściej proszę :)

 

No i gratuluje pewnej reki ;) przy 200(320mm) dosc latwo o poruszenie..

 

dzięki :) przy tej szybkości migawki ciężko jest nie schrzanić ujęcia. tylko 10 na 30 zdjęć wyszło w miarę ostrych... :/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nie ma za co :) Sam mam takiego pentacona i wiekszasc fotek mi zazwyczaj wychodzila poruszonych, glownie dlatego ze robilem ja na zenicie a wiecie jak tam ciezko "cyngiel" chodzi ;), no i u ciebie jeszcze czas 1/80 tym bardziej gratuluje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piksar: to jest stałoogniskowy obiektyw z mocowaniem na M42 (czyli do Zenita):

 

4427ef1d5013694c.jpg

 

wartość przysłony f:4-22

 

długość od podstawy: ok 18-19cm

 

średnica mocowania filtra: 58mm

 

blokowanie przysłony: tak

 

zakres ostrości: od 2,5m do nieskończoności

 

mocowanie do korpusu Cano EOS 350D: przejście Canon EF/M42:

 

http://www.allegro.pl/item118430292_adapter_bagnetowy_canon_eos_m42.html

 

mocowanie to pozwala przytwierdzić jakikolwiek obiektyw na m42 do aparatu Canon 350D :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym ładny materiał studyjny :]

czym oświetlałeś?

Pozdrawiam

Bez rewelacji zwykły halogen z 'pseudo' softboxem z płótna stąd to przepalenie , jak na taki sprzęt i tak dobrze :D

 

eax: dobre, ale przez dużą głębie straciło toto za dużo szczegółu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

routee glebia zamierzona, bo chcialem tylko i wylacznie wyeksponowac nikotyne z papierosa, a reszta miala byc dodatkiem ktory nie rozprasza a mimo wszystko trafia do wyobrazni...

 

maciekG Ogolnie widze chaos, nie do konca wiem na czym mam sie skupic... A portecik niewyrazny;)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot nudziło mi się w studiu:

 

obiekt fotografowany: mój canon 350D + Pentacon 4/200mm :)

sprzęt jakim fociłem:

Canon 350D + KIT 18-55mm

2x SoftBOX + karton białego papieru a2

 

 

e53736367b1edb25.jpg

 

84ec9a7d33b2569b.jpg

 

zdjęcia takie sobie, ale chciałem się pochwalić :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności