Skocz do zawartości

FOTOGRAFIA: galeria zdjęć


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nev:

ja dopiero zaczynam przygodę z fotografią mimo tego przyczepie się:

pierwsze zdjęcie - krzywy kadr, nieostre

drugie - uciąłeś kawałek wieży

dwa ostatnie - budynki sie walą, do architektury są jakieś specjalne sposoby fotografowania, czytalem, miedzy innymi obiektywy z dluzsza ogniskowa ale wtedy trzeba się mocno oddalic od obiektu, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dopiero zaczynam dlatego komentarze są mile widziane. Poza tym nie chodziło mi o fotografowanie architektury a bardziej ludzi. TUTAJ znajdziesz co nieco o street photography. Polecam też CHIP photo video dogital numer 9/2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chveti: 2 goood, pozwoliłem sobie na małego ps'a - ciekawy obrazek do jakiegos web laya imo co ty na TO

 

piksar: miodzio

 

nev: pierwsze 3 zdjęcia nieostre, mozna by sie pozatym pobawić troche kontrastem. Co do 2 ostatnich to nie widać tu żadnego motywu przewodniego jakbyś poprostu stanął i walnął od tak. Imo 2 zdjęcie gdyby było ostre pikne.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę panowie, że ciekawe fotki tutaj lecą :]

 

kome: niezła pierwsza i ostatnia. imo sepia byłaby jak najbadziej wskazana :]

 

himek: himek: khem... khem... nie chcę się czepiać, ale mówimy tutaj o fotografii nieco ambitniejszej niż ta telefonem :] pierwsza i ostatnia fotka odpada, druga i trzecia całkiem niezłe, ale widać mankament jaki mają komórki - straszna jakość fotek :]

 

chveti: druga kolorystycznie jest super! szkoda tylko że wlazły te drzewa :]

 

piksar: ech... nice :) very nice :)

 

nev: street photography to dość skomplikowana sprawa. nie próbuj znaleźć tematu na siłe i focić idących czy grających ludzi. znajdź cel. pokaż coś ciekawego.

unikaj nasłonecznionych plenerów. staraj się robić zdjęcia ludziom/obiektom w cieniu: dzięki temu nie bedziesz miał strasznych kontarstów na skórze (jasność slońca i czerń cienia).

 

wiggles: nice, ale strasznie dociemniasz niektóre fragmenty. zrób fotkę na bracketingu, albo postaw na stytwie i rozjaśnij ten dach. przez to, ż ejest ciemny fotka sprawia wrażenie "nie dorobionej" jakby fotograf nie chciał celowo pokazać co jest pod dachem.

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania moich fotek w wątku:

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=31119

 

:) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety -- nie martw sie, nie bede zasmiecal Wam watku ;) to tylko tak raz... i nic wiecej -- z foto z tela wcale nie mam ambicji na fotografa :)

 

chveti -- hehehe :) jaki swiat maly :D ja jadlem kebaba XXL popijajac zimnym piwkiem i czekalem az odleca... no ale przesiedzialem pol wieczoru i sie nie doczekalem :D ...... to jest nauczka -- noszac koszulki max3d mozna by sie bylo wylowic z tlumu i cosik wypic -- hehehe;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety Dzieki wielkie za wskazówki, oj przydadzą się :)

 

No i jeszcze dzisiejsze fotki z Jeleniej Góry:

 

1001283kr1.th.jpg

 

1001284ot2.th.jpg

 

Muszę się pochwalić że kupiłem dzisiaj (właśnie w Jeleniej) swoją pierwszą lustrzaneczkę. Analogową oczywiście. Jeszcze nie jestem w połowie pierwszego filmu, ale już czuję, że moja cyfra sobie przez jakiś czas poodpoczywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONKURS FOTOGRAFICZNY

DZIECKO

 

 

organizator: FOTOGRAFIA CYFROWA

sponsor konkursu: MKS SP. Z O.O.

 

 

  1. Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich fotografujących.
  2. Każdy uczestnik konkursu może nadesłać maksymalnie trzy zdjęcia.
  3. Konkursowe prace powinny mieć postać barwnych lub czarno-białych odbitek na papierze fotograficznym formatu minimalnie 13 x 18 cm, maksymalnie 20 x 30 cm lub formę pliku w rozdzielczości 300 dpi, przystosowanego do wydruku w formacie jpg.
  4. Do prac należy załączyć następujące dane: imię i nazwisko autora, adres z kodem pocztowym, telefon lub e-mail oraz ewentualnie tytuł pracy.
  5. Konkursowe prace należy przesyłać na adres: IPI SP. Z O.O., 01-864 Warszawa, ul. LITERACKA 15a/40 lub mailem na adres: [email protected] (plik do 2 MB) w terminie do 10 października 2006 roku (decyduje data dotarcia prac do Redakcji).
  6. Lista laureatów wraz z publikacją najlepszych prac zostanie ogłoszona w FotoGRAFII CYFROWEJ 11/2006.
  7. Nagrody: 3 zestawy programu MKS_vir 2006 Dom Plus oraz gadżety
  8. Oceny prac i podziału nagród dokona jury powołane przez Organizatora konkursu. Werdykt jury jest ostateczny.
  9. Wszystkie nadesłane zgłoszenia stają się własnością Organizatora konkursu. Przez nadesłanie zgłoszenia osoby zgłaszające wyrażają zgodę na bezpłatne wykorzystywanie przez Organizatora nadesłanych prac konkursowych w/g jego uznania podczas ewentualnej kampanii reklamowej, działań marketingowych lub promocyjnych.
  10. Nadesłane na konkurs prace nie będą zwracane autorom.
  11. Wysłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z zaakceptowaniem przez Uczestnika warunków konkursu określonych w niniejszym Regulaminie.
  12. Uczestnik konkursu przesyłając fotografie deklaruje tym samym, że jest ich jedynym autorem i posiada do nich pełne prawa autorskie.
  13. Zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. z 1999 r., nr 133, poz. 883 z późn. zm.) uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez organizatora konkursu.
  14. Szczegółowych informacji dotyczących konkursu udziela Agnieszka Łukaszewska (FOTOGRAFIA CYFROWA), tel. (22) 834 41 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaras: witam kolejnego canoniera :) co do fotek to całkiem niezłe plenery masz na tych spacerach.

 

pozwoliłem sobie obrobić Twoją ostatnią fotkę:

 

daba5cbdc6b6b696.jpg

 

 

dodałem trochę cimniejszego gradientu na niebo (z reguły nie pozostawia się pustego jednolitego nieba) i jaśniejszego na jezioro. Delikatnie przyciąłem kadr. szkoda, że widać te zarośla na dole.

 

mgła wyszła nieźle ale też strasznie jednolicie. cała potęga tkwi w gradientach. wykorzystaj je obrabiając zdjęcie a wyjdzie naprawdę super.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na istniejące zdjęcie dodajesz nową warstwę. zmień tryb na overlay i pojedź ciemnym gradientem od góry i jasnym od dołu. potem tylko opacity na jakieś 30-40% i po sprawie :]

 

sharpen jak najbardziej ale polecam bardziej Unsharp Mask: szybciej i lepiej wyostrzysz zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piksar nowy nabytek niKon d50 i jeszcze nie umiem nim pstrykać . A nie wyraźne bo wina ps'a pewnie (szybkie polepszenie z 5 minut na fotke i nieraz niechciany efekt wyszedł. A o 18 wruciłem z Karpacza więc sił nie miałem na dłuższe siedzenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności