Skocz do zawartości

FOTOGRAFIA: galeria zdjęć


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że ostatnimi czasy ruszył się temat foto na forum, wrzucam moje dawne wypociny cyfrowe, część z pracowni w szkole (lampy) część z nocnego pleneru we Wrocku. Wykonywane cyfrówkami, 4-5 Mpx, nie pamiętam czasów i przysłon.

 

Jak coś jeszcze wygrzebię to wrzucę :)

 

------------

 

Zgodnie z propozycją, chciałbym zaprosić wszystkich forumowiczów do wykorzystania tego wątku w celu pokazywania swoich fotek i dyskutowania na tematy fotograficzne. Regulamin ustalimy później :)

 

Pozdrawiam

 

[edycja]

 

UWAGA!

od teraz wszystkie postowane zdjęcia o szerokości lub większej niż 1000 px będą kasowane

mniejsze zdjęcia łatwiej się przegląda, zwłaszcza na wolniejszych łaczach więc dbajmy o to aby każdy mógł obejrzeć zdjęcia bez potrzeby czekania na otworzenie się strony

większe zdjęcia można podawać w formie linków

 

Pozdrawiam

tweety

 

[edycja]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ot po prostu foty, troche brakuje im tego czegoś, co wyróżniłoby je spośród milionów fotek na sieci, takiego czegoś, czego nie zrobiłby każdy mając w ręku cyfrówke... chociaż ja na fotografii to się nie znam raczej. A i troche za bardzo kadry poucinane, jak np.: na drugim z pierwszego posta aż się prosi o szerszy kadr, żeby było widać cały most, bo ucięcie w połowie pylony (te po prawej). Anyway #3 jest całkiem fajne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie na tym moście to nieźle się nachodziliśmy żeby znaleźć odpowiedni kadr, ciężko było go ładnie ująć, dzięki za posty, wiem że foty nie są jakieś genialne ale liczę na rozruch fotografii na max3d ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przydalby się jakiś rozruch. Chyba najlepiej by było, żeby powstał jeden temat o fotografii gdzie każdy mógłby wrzucić swoje fotki i jakąś fajną krytykę dostać (podobnie jak ma to miejsce w speed paintingu). Troche srednio bedzie to pasowalo do 'Grafiki 2d' ale z drugiej strony po co tworzyć oddzielny dział dla fotek... Tylko jest kwestia kto ruszy 4 litery i taki topic założy :) (no chyba, że wykorzystamy ten topic?).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jestem za wykorzystaniem tego topicu, potem może się ustali jakieś zasady co do umieszczania fotek, opisów itp. ale to potem jak już się wszystko rozkręci :)

 

Greg - bardzo przyjemne, plastyczne makro, tylko na górze kadru nieco za dużo powietrza, leci trochę w dół. Jaką techniką robiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rascal: środkowe super, naprawde niewiem czemu ale mi sie kurde podoba, chyba mimowlnie widze zastosowanie tej foty. A we freequ jakis retusz by sie przydal jesli to ma byc symulacja fotografii reklamowej :)

 

greg_jg: technicznie nie powala a przy makrofotografii to very important imo, ale i tak ladne.

 

Vorek: nawet fajne te lampy :D dawaj wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Plastique, środkowa fota najlepsza, szczególnie kompozycyjnie, w pierwszej i trzeciej kadry mogły by być ciekawsze. We freea'u podobają mi się kolorki ładna głębia ostrości :)

 

edit

 

Wrzucam kolejne fotki znalezione na dysku :)

 

- Robiłem trochę fotek szkła w pracowni, pierwotnie mialy służyć jako refki do renderów i pomoc przy tworzeniu materiału szkła :)

- jeszcze jedna lampka

- inne ujęcie mostu Tysiąclecia we Wrocławiu

- lampy na Stadionie we Wrocku

- obiektwy 58 mm, flitr skylight i osłona przeciwsłoneczna. Robione Zenitem TTL, obiektywem 135 mm (co widac zapewne po głębi ostrości) na białym kartonie z czasem ok 1/250 już nie pamiętam, dawno temu to było :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką techniką robiłeś ?
yyy... normalną ;)

 

Kropla?
tak, były nawet dwie nanoszone palcem - nie chciało padać przez kilka dni, a człowiek jakoś musi sobie radzić;)

 

ja bym na twoim miejscu poszedl w druga strone zamiast robic z tego czarnobiale to podrasowal bym kolory na bardziej zywe...fajnie by to wygladalo
Tu masz wersję kolorową:

 

IMG_2522_r.jpg

 

- - - -

 

Kolejne zdjęcia:

 

IMG_2618_roz_r.jpg

 

IMG_1758_r.jpg

 

- - - -

 

Co do aparatu, to: Canon A80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy... normalną ;)

 

Makro możesz robic pierścieniami pośrednimi, soczewką nakładaną na obiektyw, odwróconym obiektywem lub funkcją makro w aparacie. Wnioskuję więc że była to ta ostatnia :)

 

Wersja kolorowa lepsza, bardzo ładnie ta zieleń wyszła

 

Co do nowych fotek to druga pięęęękna, która to godzina była ?

 

Pierwsza też ma klimat :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję więc że była to ta ostatnia :)
Dokładnie :)

 

Co do nowych fotek to druga pięęęękna, która to godzina była ?
Nie pamiętam -zdjęcie było robione jakoś w październiku zeszłego roku w godzinach wczesno-wieczornych.

 

- - - -

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęcia chłopaki.

 

Tomasz- kogo ta klata? ;D

 

Heh, fotki wejsciowe były tragiczne, przepalone etc. No ale tak to jest, jak sie pstryka na AUTO :| A że do Kazika mam blisko (30 km) to pewnie jeszcze nie raz tam pojade, tym razem ze statywem i z wiekszą wiedzą o manualu :)

To następnym razem wrzuć kolorowe na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traitor, cudeńko :) możesz zdradzić szegóły dotyczace przygotowania do zdjęcia ? Jak wyglądał pojemnik z wodą, jakie tło, jak oświetlałeś ?

 

przypomniał mi się film o Horowitzu, jak robił fotki wirów w wodzie :)

 

eax - bardzo podoba mi się klimat i kompozycja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wygrzebalem jeszcze to :

 

Paryz, Kodak DX3600, z reki, nie wiem ile naswietlalo(dopoki nie puscilem buttona) :D

znowu brak statywu zrobil swoje.. kicha - teraz fajnie blyska i nie moge znalesc :/

luk3is.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eax: Fajny klimat. Czas pewnie relatywnie krótki jak na foto w nocy, bo samochody nawet widać. Zresztą jasno oświetlony łuk to i krótki czas wystarczył, ale najlepiej by wyszło z większą przysłoną i dłuższym czasem naświetlania, ale bez statywu to chyba niewykonalne...

 

@rowr: akt to przecież sztuka, a jakos nie widzialem, zeby w ksiazkach o sztuce (ktore przeciez moga i powinny ogladac dzieci) jakos specjalnie ktos zasłaniał najciekawsze miejsca :] Zreszta na ogolnodostepnych stronach o fotografii sa akty i jakos nikt rabanu z tego powodu nie robi, tak wiec zarzucaj... No chyba ze sa to close-up'y albo fotki niczego nieswiadomej, uroczej sasiadki :D

 

Kropelki

krople.jpg

sRGB ; na balkonie mam takie rury na szaro pomalowane, po deszczu fajnie wyglądają. Szkoda, że moj Fujik ma makro do pupy (jak wyżebram gdzieś jakieś fundusze to pewnie sobie Raynox'a DCR-250 sprawie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belial, uwierz mi, jeżeli te akty robił rowr lub (o zgrozo) on na nich jest to raczej lepiej ich tu nie pokazywać (i bynajmniej nie mam tu na myśli braku umiejętności foto u rowra :) ) :D:D

 

Kropelki piękne, nic dodać, nic ująć

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeLiAL - świetna rurka. Przerabiałeś to jakoś w PS'ie?

 

A ja mam aparat od 3 dni. Taniom cyfrufke, wiec se nie poszaleje, ale machnąłem sobie takie coś i przerobiłem w PS'ie. Zmiana koloru na sepie, dodanie rys i brudu, dodanie lekkiego glow'a i dof, zeby wyróżnić samego kwiatka z tła.

 

Aaaa... i jeszcze: Ciekawy wątek. Głosuję, żeby przykleić.

 

roza_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności