Skocz do zawartości

FOTOGRAFIA: galeria zdjęć


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

Ta pochwała skłoni mnie do jeszcze bardziej wytężonej pracy w dziedzinie fotografi co zaowocuje jeszcze większą liczbą zdjęć zamieszczanych na forum (joke) a tak poza tym to masz całkowitą rację, a pomyśleć że żona już dawno chciała mi tę roślinkę wyrzucić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To ja ponownie z mrocznymi nieco klimatami.

Robiłem zdjęcia przy pracy ;) na Westerplatte więc taki nastrój sam przychodzi :]

Zdjęcie nr 1 to strzelnica z wartowni nr3, reszta to Mazury - pasują klimatem to dołączam.

Dzięki za komentarze poprzednich dwóch, tak jak w tamtych przypadkach zdjęcia zrobione cyfrówką, po za ramka nie obrabiane, zdj. nr 3 przycinane.

I tak jak poprzednio przykro mi że taka jakość załącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTHMAN - te fotk to poezja poprostu, urzekają nastrojowością i klimatem, cudeńka, jak dla mnie to do rekomendacji :)

 

Bacry - roślinka super, piekna głębia ostrości

 

Super że wątek się rozwija i że mamy tylu świetnych fotografów na forum, aż mi ło popatrzeć :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnóstwo świetnych fotografii się tutaj przewija. Podoba mi się ten wątek i będę często zaglądał.

 

Z już zaprezentowanych chyba najbardziej w pamięć zapadają zdjęcia MareG'a ale to było pewne, gdyż już nie raz w wątku "po drugiej stronie..." można było zobaczyć, że ma talent do wyszukiwania ciekawych miejsc. Ja uwielbiam takie zdjęcia :)

 

To może i ja coś dam. Fotograf ze mnie żaden, bardziej "pstrykacz" ale staram się szukać ciekawych ujęć. Sprzęt to olympus C-760

 

dmuchawce - całkiem spora przestrzeń nimi usłana, z chyba kulkunastu zdjęć tam zrobionych tylko tego nie skasowałem

 

koń - zdjęcie robione aparatem trzymanym w opuszczonej swobodnie ręce (aby obiekt nie wiedział, że jest uwieczniany), więc ledwo udało się go złapać. Zasad kadrowania to się pewnie kompletnie nie trzyma ale lubię to zdjęcie.

 

fajerwerki1 fajerwerki2 - jak sama nazwa wskazuje. o północy zaczęły się huki, po wyjściu na balkon przez parę minut można było oglądać takie widoki.

 

liść1 liść2 - standardowa zabawa makro.

 

I nie przestawajcie zamieszczać zdjęć. Będzie od kogo się uczyć warsztatu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VGT twój koń ma prawie takie samo ujęcie jak mój render speedera ;), z liśmi to jest tak, że na pierwszym jest trochę za mały kontrast na kroplach (gdyby było tak jak na drugim było by lepiej) za to na drugim znowu jest za dużo białego u góry. Z dmuchawcami też było by chyba lepiej gdyby nie było tyle widać ponad łąką. A że wątek sie rozwija to bardzo fajnie. Zwłaszcza gdy jest co na nim pooglądać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie całkiem dobrze wykadrowane. Bąk jest w środku a tak być nie powinno. Znacznie lepiej by było gdyby go przesunąć w prawą lub lewą stronę zgodnie ze złotym podziałem. Swoją drogą to fajnie by było gdyby spece od fotografii opisywaliby co zrobić żeby zdjęcie wyglądało lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucas: Tej fotce poza innym kadrem brakuje też trochę światła. Ciekawym (i tanim) rozwiązaniem będzie domowej roboty softbox na lampie błyskowej wykonany z papieru :D Linki: http://cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=21442 http://cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=13736 http://cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=9096 http://cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=17339 http://cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=5958 No i jeszcze do poczytania http://www.cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=5844 No i jeszcze dyfuzor + zdjęcia http://www.cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=19788&postdays=0&postorder=asc&start=100 (odrazu mówie, że ciężko by było zrobić S5500 takie zdjęcia bez konwertera makro: Raynox'a DCR-250). Może te linki coś pomogą :)

 

Obróbka eksperymentalna :)

exp002.jpg

Zamek w Kazimierzu Dolnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobają mi się kolry na pierwszym i ostatnim zdjęciu. Jakoś sam nie mogę dojść żeby coś takiego uzyskać na razie, ale to może kwestia odpowiedniego zdjęcia też. Ale to pierwsze mi się najbardziej podoba. Taki ten dom jakby krzywy, stary. Fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pare dni (tu podziekowanie dla Vorka) stane sie szczesliwym posiadaczem Fuji FinePix s5500 :> jestem podniecony jak dziecko z lizakiem ... zobaczymy czy moje doswiadczenia z minoltą 7xi dadzą cos tym razem w digital photography ;] w kazdym badz razie neidlugo do was dolącze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps . tam jest sporo info co do robienia "macro" dla s5500 ;] w sumie nie mam jeszcze tego aparatu ale juz przestudiowalem caly 120 stronny manual , przeczytalem chyba cale forum i siedze na tyłku i czekam do poniedzialku na wyjazd do banku :>

 

ps .

 

jesli gosc na Fuji FinePix s5500 z wlasnej roboty macro konwerter robi takie cos , to ekm no wiecie ... :>

 

muchax.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kombinowałem z odwróconym obiektywem od minolty X-300s ale na razie to klapa. Chyba muszę go przykleić taśmą(zalecane) bo próby przytrzymywania obiektywu recznie to porażka. Ja, żeby zrobić takie zdjęcie jak to powyżej to:

a) musiałbym "to" zabić

b) martwe przymocować do słomianki

c) dorobić efekty (skropić wodą)

d) wypić niezłego kielicha (brak trzęsiawek)

e) ustawić światło (minimum 3 minuty)

f) pstryknąć

g) ... no i znowy porażka..:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nie jeden użytkownik tego aparaciku wie o nim mniej niż Ty :D widzę że poważnie podchodzisz do sprawy :) Co do makro to ja moim Zenitkiem przytrzymywałem odwrócony obiektyw ręką i fotki wychodziły (kiepskie, bo optyka słaba ale wychodziły :) ) Teraz mam trzy pierścienie makro, które dają naprawdę dobre efekty i duże zbliżenia więc jak będę miał kasę na film i statyw to napewno coś popstrykam :)

 

Altus - akwarium ?:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było zbyt monotonnie pora na małą dawkę czystej amatorszczyzny... :P

Właśnie wróciłem z Wawy (a raczej jej okolic) i zabrałem się do lekkiej obróbki świerzych fotek w PS :) Ogólnie średnio wyszło.. :P

 

art.jpg

art2.jpg

 

Kolo na zdjęciach to of course boski (a jakże inaczej?) ja :D LOL!

Odrazu mówie, że furii nie moje :D

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tak dla zasady wrzuce jeszcze starą fote z zimy podczas modelowania na zywo kibelka :> bylo kiedys w "z drugiej strony ekranu" oczywiscie wypalona na maxa w PSie

 

minolta 7xi , obiektyw szerokokątny (72) Magnicon , przeslony i czasu migawki nei pamietam (ale na ISO 200 i pewnie z f:2,8) a nie obrobionych fotek juz nie mam

 

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjatka z ostaniego wypadu do Gdanska(koncert JMJ oczywiscie ;) 11h jechalem ;) )

gdanskkosciollatarniakolor3qd.jpg

krzyzeprostowane1sl.jpg

 

paskudna ramka ;)

gdanskwioslarze6lr.jpg

gdanskgolab2gj.jpg

 

robione Canonem EOS 300, niestety w labolatorium sie nie popisali :/ i sam chyba bede musial skanowac negatywy :/

 

EDIT:

tutaj pierwsze zdjecie czarnobiale, sam nie wiem jeszcze ktore ladniejsze...

http://img273.imageshack.us/img273/5748/gdanskkosciollatarniabw0dw.jpg

 

EDIT2:

wyprostowalem kosciol

 

EDIT3:

wyprostowalem krzyze tutaj macie stara wersje

http://img335.imageshack.us/img335/139/krzyze5bu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pikne zdjecia tu widze ludziska, szcegolnie do gustu przypadly mnie fotki beliala i mothmana, bardzo ladne... ja ostanio zaczalem cokolwiek pstrykac i na razie zamieszczam kilka fotek z pragi, canon powershot g2,

..jestem kompletnie zielony jesli chodiz o jakiekolwiek ustawienia i terminy dlatego zamierzam lyknac troche wiedzy, moze mnie ktos mnie naprowadzic od czega zaczac? z gory dzieki, pozdawiam

 

12pr.jpg

 

25ca1.jpg

 

36xt.jpg

 

43vk2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w koncu jakis ludz ;)... to ostatnie ciekawe...chiociaz mozna bylo lepiej wykorzystać tlo, ale po przekatnej ciekawie, ciekawie... aha i sorka, ale musze to powiedziec, bo widze sie ze sie widokówkarstwo rozprzestrzeniło :/... skonczcie z tymi ramkami...

 

pzdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt wyglada to jak widokowki ;) misiekhc, tez kiedys robilem cos takiego ze zostawialem kolorowe czesci a reszta w BW, zdjecie z kobitka, bardzo przyjemne, podoba mi sie pochylony horyzont. Przy katedrze sw. Wita(czy Witka, czy jakiegos podobnego) brakuje dolu i bokow :/ To samo sie tyczy tramwaju... (jeszcze nie slyszlaem ze mozna robic zdjecia pojazdow w planie amerykanskim)... Te swiatla fajne ;)

 

EDIT:

 

I nie wiem czy nie warto by bylo pocwiczyc z filtrem zoltym(lub zblizonym) zeby uzyskac ciemniejsze niebo, i nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wiem czy nie warto by bylo pocwiczyc z filtrem zoltym(lub zblizonym) zeby uzyskac ciemniejsze niebo, i nie tylko...

 

Niestety stosowanie filtrów do analogowej fotografii czarnobiałej w aparacie cyfrowym, pracującym w trybie B/W - absolutnie nie działa w ten sam sposób. Wręcz przeciwnie ma same wady gdyż:

- efekt w żadnym razie nie jest taki, jak na negatywie cz.b.

- niepotrzebnie wydłuża czas naświetlania

- uszczupla zakres rejestracji skali tonalnej matrycy

 

Przykładowo posiadacze nowych cyfrowych Canonów mają godne uwagi rozwiązanie - jest tryb B/W z możliwością symulacji jednego z czterech "prawdziwych" filtrów do fototografii cz.b.

 

Ale inaczej też można je zasymulować, z pomocą przychodzi PS i jego metody korekcji w postaci warstw:

 

>AdjLay: Hue/Sat - gdzie saturacja = 0

>AdjLay: Levels (tu tkwi ten potencjał!) - w którym regulujemy wartości dla kanałów RBG uzyskując zadowalający nas - ten wspaniały "szlif czerni"!

>Layer1: nasze zdjęcie w trybie kolorowym

Polecam takie korekty dla zdjęć przewidzianych jako B/W

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi dzien z fuji finepix s7000

 

Kamera.jpg

 

a tu jak to wszystko wygladalo "z boku"

 

Kamera%20studio%20setup.jpg

 

generalnie zdjecie lekko retuszowane w ps ... dalem tylko gradient (zdjecie bylo B&W)

i stampem usunalem statyw na ktorym byla przykrecona kamera

 

migawka 6,5 sec.

przeslona 5,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, pierwsze starcie z nową cyfrą :) Fajne studio sobie zrobiłeś ;)

 

Co do fotki to kamera zbyt zlewa się z tłem (próbowałeś na jaśniejszym ? ) brakuje kontrastu, półtony pozjadało i ja bym ten statyw zostawił jednak.

 

Tak wogóle to fajna kamerka. Sprawna ?:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności