Skocz do zawartości

FOTOGRAFIA: galeria zdjęć


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

7.jpg

Mógł bym prosić o tą w rozdzielce 1280x1024...

(ładnie plosie)

 

 

No i fotki to masz piękne.... Ja dopiero zaczynam się bawić z fotografią, więc jakieś foto może za rok pokażę, rzeby się nie ośmieszać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widze ze dzisiejsza mgla dala sie we znaki...a szczegolnie ta w lodzi..bo tez bylem w parku i naprawde klimat byl cudny...mozna by pstrykac same piekne foty....ale padla mi bateria:/...tak czy siak...bardzo ladne zdjecia parkow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

hah... no i pojawiam się po jakimś roku nieobecności na forum ;)

malowanie mychą zmęczyło mnie, do modelowania mnie nie ciągnęło, więc wyemigrowałem na forum foto... teraz wpadam zobaczyć czy Terranova Rascal'a i Bhaal'a jest ukończona i co wiedzę - fotografia zawitała na max3d :D (no nareszcie)

żeby za wiele nie gadać jedno zdjęcie na dobry początek

 

nie_usnac001.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz S. Kruk dzięki

 

...hmm coś marnie z komentarzami i dyskusjami w tym wątku :/ ...

 

chveti żeby to jeszcze było wysikane, ale to palcem maźnięte niechlujnie jest :P ogólnie technicznie nie najlepiej: słaby kadr, nieciekawe światło, skopany balans bieli... zero "artyzmu"

xD

 

dorzucam kolejne dwie starsze fotki:

ślimak z wyższych sfer

 

1.

slimak001.jpg

 

2.

slimak002.jpg

 

3.

i jeszcze jedna z tej serii: http://www.members.lycos.co.uk/every84/slimak003.jpg

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając wolny dzień zrobiłem sobie wycieczkę i natknąłem się na fajny bar przed którym stały właśnie te fajne autka, tak więc zrobiłem kilka zdjęć które tutaj prezentuje. Zdjęcia prosto z aparatu jedynie pomniejszone :D

 

 

pb19826014kj.jpg

 

pb19827917td.jpg

 

pb19828310zi.jpg

 

pb19829610ab.jpg

 

Przed tymi czerwonymi stały tam wersje srebrne

 

pa3076193sa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario pierwsza fotka zawalista, jak dla mnie. Reszta też niczego sobie, przynajmniej niebanalne podejście do kadru.

 

Teraz pytanko, czy ktoś wie jak zmienić czarne/brazowe włosy w blond albo takie utlenione?

Próbuje ale nic nie wychodzi. Albo jakieś białe plamy wychodzą, albo jakieś wyprane - szare nie wiadomo co. Kolorowanie, wszelkie próby kolorem też nic nie daje, ciągle sztucznie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

binc : niektóre fotki kapitalne.

 

MatPat : Ja bym zrobił to tak:

Jeśli masz detale w niskich tonach to za pomocą leveli lub po prostu Brightness wszystkie te detale przenosisz do tonów jasnych (tylko tak żeby w miarę możliwości nie zniekształcać / ucinać histogramu).

Przy okazji radzę zostawić trochę mocniejszego cienia który w razie potrzeby wzbogaci rozpiętość tonalną włosów ... np. za pomocą select > color range z odpowiednią tolerancją zaznaczyć wszystkie detale w cieniach i skopiować na osobną warstwę (lub lepiej.. zrobić maskę na nowej warstwie). Jeśli masz jakieś szczegóły w świetle (wiadomo, czarne włosy mogą się błyszczeć) radzę również je umieścić na osobnej warstwie tak żeby potem, po pobiciu jasności nie przepalić jasnych fragmentów.

 

Potem dodatkową warstwą z mieszaniem color zmieniasz sobie ich barwę na słomkową czy jakąkolwiek inną. Można też się pobawić gradient mapem itp. Efekt powinien być zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

binc, omg wymiot!!!!!!!!!!!! :D

tweety, tez fajne! :-)

moje klimaty :]] :P

 

belus: takie zapytanie do Twoich zdjec z przed paru stron, skad uzyskujesz takie nasycenie barw? filtry photoshopa, czy takie nautralne? :-)

sammael_at sorki,że odpowiadam dopiero teraz ale przeprowadziłem się i nie miałem dostepu do netu i nie śledziłem co na forum się dzieje. Dziś dopiero nastał ten szczęśliwy dzień:-)

Te filtry to oczywiście photoshop, choć nie do końca to filtry. Koloruję dużo ręcznie (dużo maże gumką po warstwach z różnymi wariacjami kolorystycznymi). I tyle. Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) moj sprzecik do Cubase'a i nie tylko;)(jak zrobie ladne zdjecia to wrzuce klarnet i gitarke ;) )

 

Spieprzyli mi to nieco w Fotolabie a niechcialo mi sie bawic z tym w PSie...

 

Sprzet to oczywiscie Canon EOS 300(analog)

klaw23af.jpg - ten blik mnie cholernie bije po oczach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Binc, jak dla mnie 2 pierwsze za czyste, nie przepadam za taka sterylnoscia. 3 fajne( facet wystraszyl sie aparatu?) troche sie mi skojarzylo z pierwsza scena z Vanilla Sky.

New York?

 

Ps. W pirwszej focie cos majstrowales w Ps, czy to polar tak ladnie zielen podbil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej: sensia+polar az sie ciesze ze velvii nie uzylem bo by wyszlo disko;) w architekturze szybko w PSie wywalilem latarnie co mi sie wbila w kadr nawet nie zauwazylem (amatorka) efekty niestarannego retuszu sa widoczne na wysokosci ok 24 pietra:)

nowy jork zgadza sie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności