Skocz do zawartości

FOTOGRAFIA: galeria zdjęć


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam pytanko do fotografujących tradycyjnie forumowiczów.

 

Otóż chciałbym zorganizować sobię w jak najbliższym czasie ciemnię fotograficzną. Interesuje mnie wywoływanie i wykonywanie odbitek głównie z filmów 6x6, chociaż także z małego obrazka. Jako że z ciemnią nigdy nie miałem doczynienia osobiście, przekopuję cały internet w poszukiwaniu wskazówek :) Głównie chodzi mi o to jaki powiększalnik najlepiej wybrać na start (jak narazie zaciekawił mnie Opemus 6) Jakby ktoś miał jakieś wskazówki, rady, tricki na temat organizacji ciemni w domowych (narazie :) ) warunkach, głównie pod względem cena/ jakość, będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga fotka była by ok, gdybyś ją wykadrował zgodnie z zasadami złotych punktów..., no i niestety widać szumy (ale to wina małej matrycy na aparacie, więc jeżeli będziesz robił obiekty które się nie ruszają, to zmniejsz iso na najmnijesze (chyba 50 jest w kompaktach canon'a) i daj dłuuuuuuugi czas to zdjęcie wyjdzie czyściutkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie jest źle wykadrowane - rama od okna tylko nie potrzebnie zwraca uwage, ostrość została złapana na pierwsze gałęzie... co wprowadza chaos..., no i źle dobrałeś kąt bo widać jak flaruje obiektyw... - to tyle... a pozatym fotka wydaje mi się być nie przemyślana... no i te szumy... (czego używasz?)

 

mówię oczywiście o fotce nr. 2 - bo co do makro nie mam zastrzeżeń (pamiętając że makro to najprostrzy sposób na udaną fotke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesoojaca jest postac na trzecim zdjeciu, ktora zamiast toolowia ma napalm :D powiedz o tym kims cos wiecej :D

http://www.ds.art.pl/forum.php?tryb=showthread&forumid=1&threadid=13555#bottom

http://www.megaupload.com/?d=S2Q5TWI6

illy: trzecia fotka była by o niebo lepsza gdybyś nie robił z ręki z ze statywu. imo wszystko jest poruszone :]

Niestety byl to spontaniczny wypad na plaze w celu pozegnania zimy :) Nie mialem statywu,

 

enzo: dziexx za poirady, natepnym razem sprobuje nizsze iso i dluzszy czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko używaj takiego nastawu do rzeczy nie ruchomych i gdy masz statyw... - a tak to staraj sie nie przekraczac 200 iso - bo wtedy dostajesz ziarno... :) - no i kadruj dobrze... bo wtedy to nawet się nie widzi szumu...bo zdjęcie jest ciekawe... ( mam nadzieje że wiesz na czym polegają złote punkty? )

jeżeli nie... to wyjaśniam na obrazku (zdjęcie jest moje - robione z ręki, iso 400, 1/250, f-5,6 )

 

rzecz polega na tym, by obiekt fotografowany, znajdował się w punktach przeciącia lini, lubi (tak jak u mnie) w jednym z kwadratów które te linie rysują... - w niektórych "idiotkach" jest funckcja która wyświetla taki podgląd - niestety ludzie nie wiedzą do czego to służy :P hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enzo: hmm.. nie za bardzo rozumiem jak sie maja linie na zdjeciu do zdjecia, ktore pokazales. Wydaje mi sie, ze nie wykorzystales tam mocnych punktow.

 

Mam pytanko do fotografujących tradycyjnie forumowiczów.

 

Otóż chciałbym zorganizować sobię w jak najbliższym czasie ciemnię fotograficzną. Interesuje mnie wywoływanie i wykonywanie odbitek głównie z filmów 6x6, chociaż także z małego obrazka. Jako że z ciemnią nigdy nie miałem doczynienia osobiście, przekopuję cały internet w poszukiwaniu wskazówek :) Głównie chodzi mi o to jaki powiększalnik najlepiej wybrać na start (jak narazie zaciekawił mnie Opemus 6) Jakby ktoś miał jakieś wskazówki, rady, tricki na temat organizacji ciemni w domowych (narazie :) ) warunkach, głównie pod względem cena/ jakość, będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

 

Vorek, a czym robisz te zdjecia 6x6? Ja mam Opemusa 6 wlasnie i chwale sobie, swietny sprzet. Tanio mozna dostac na allegro. Najlepiej z glowica do koloru (meopta Color 3) do kontroli konrastu na papierze multigradacyjnym. Wazny jest obiektyw do niego. Standardowo ma 4,5/80, ale warto dokupic 50-tke, a to kolejny koszt. Od 120-600 zl w zaleznosci od firmy.

 

A co do wyposazenia ciemni to nie bede sie rozpisywal, bo duzo jest kompetentniejszych poradnikow w sieci, ale warto zadbac o wygode pracy, zeby moc skupic sie w ciemni na zdjeciach. Mam na mysli zarowno drobiazki jak odpowiedni dobor szczypcy, ktore jednym ruchem "nabieraja" zdjecie w kuwecie, jak i zapewnienie sobie w miare duzej przestrzeni do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady leander. Własnie z przestrzenią jest największy problem, ale może uda mi się go jakoś rozwiązać. Jeszcze nie fotografuję 6x6 ale właśnie się przymierzam i jak miałbym już kupować powiększalnik to taki który będę mógł do tego celu wykorzystać. Miałem kupować kieva albo pentacona six ale poczytałem nieco na forach fotograficznych, piszą że oba są dość zawodne i się nie opłaca. Narazie myślę o lubitelu 166b albo starcie 66 żeby się zapoznać z tym typem fotografii i odłożeniu nieco kaski na mamiyę albo hasselblada. Jeżeli miałeś doczynienia z kievem albo pentaconem to będę wdzięczny za opinię.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie wiesz Opemus 6 obsluguje format 6x6 wiec nadal polecam. Ostatnio widzialem na allegro dwie aukcje z zestawem Opemus 6 + glowica + rozne dodatki i ceny osiagnely pulap 360 i 460 zl. Warto, bo przykladowo w zachodnich sklepach internetowych Opemus 6 (tylko powiekszalnik) to wydatek £195.49 a Opemus 6a + glowica £376.99, czyli ponad 2000 zl.

 

Poki co nie mialem wiele stycznosci z duzym formatem. Znam fotografa, ktory na Kievie w rok zarobil na profesjonalne studio i jego wyposazenie. Ale to byly lata 70-te :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki lemur? To przeciez kangur jest.

 

Tweety, swietne. Na filmówke w Lodzi jest w tym roku temat do teczki "Obszary zamieszkałe: pejzaże i legendy", mysle, ze to by sie niezle wpisywalo w temat. Tylko tam przyjmuja jedynie odbitki klasyczne z negatywami a to pewnie cyfra.

 

Illy tez spoko. Moze bym troche doswietlil akcenty na balustradach, bo nijako sie po bokach robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, nie pamietam,

 

chyba

czas: 6s

iso: 200 lub 100

przeslona 2,8

canon PS A610

 

i robione z gruntu bo nie mialem statywu dlatego obciete

 

dzieki za odwiedzenie loga ;p staram sie miec aparat zawsze przy sobie i przy okazji sie ucze fotografii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w!e8, mow mi wiecej hehe ja tu skromny maxowiec ze wsi jestem ;)

ale na serio to komp mi siadl (legendarny zasilacz) a na laptopie matki nic nie dziala wiec ledwo to wykadrowalem, ale dzieki za rade, tez mi cos nie pasowalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy: fajna fotka. pokombinowałbym z sepią, albo mocniejszym BW (ale nie tak mocnym jak w!e8), i delikatnie ciaśniej skadrował. imo przedni plan jakiś niepotrzebny mi się wydaje.

 

jakoś tak:

 

1chnjol49ctupcul.jpg

 

 

ponieważ tytuł wątku brzmi FOTOGRAFIA: zdjęcia i dyskusje pozwolę sobie na zadanie krótkiego acz treściwego pytanka: jaką lustrzankę polecacie? obecnie przymierzam się do kupna Canona 500n:

http://www.allegro.pl/item96453682_legendarny_canon_500n_od_1zl_bcm_.html

pytam się zwłaszcza tych co lubią pstrykać analogowo ale każde info mi się przyda :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to schodzą za 400-500 :]

 

czy ktoś chce kupić ZenitaTTL? sprzedam za 200zł:

 

1. ZenitTTL (stan całkiem niezły jak na te lata)

2. obiektyw Helios 44M (standard)

3. obiektyw Pentacon 200mm(bardzo dobry ZOOM)

4. światłomierz Leningrad4 (chyba uszkodzony)

5. ewentualnie za opłatą 20zł torba foto na powyższy sprzęt:

 

kontakt na PM'ka :D

dawałem kiedyś fotki zrobione Zenitem, jak ktoś chce to mogę podrzucić jeszcze raz :)

 

 

[++]

a tutaj fotka z wczorajszego wypadu na śmieci obok czyli opuszczoną zajezdnię autobusową:

 

tower9vv.jpg

 

co prawda nie jest ładnie doświetlone i część światła musiałem wydobyć w PSie, ale stanowi jakby kontynuację tamtej kamienicy.

aparat: Minolta Z10

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w!e8 - no żeś dopalił fotce, nie ma co, lekko przesadziłeś :)

Knysha - spokojnie, jeszcze 7 dni do końca, cena zdąży wzrosnąć parokrotnie :)

tweety - widziałeś moją prakticę - polecam ;) Jeżeli mam fotografować "analogowo" to bardzo lubię używać właśnie takiego sprzętu, ma to swój urok. Może i nie ma kilku udogodnień ale tak naprawdę i tak jakość zdjęcia zależy od optyki i filmu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek: może i tak, ale ja lubię takie ładne srebrne pro aparaty ;)

ale na serio to czas po prostu przesiąść się na coś lepszego. tak jak z samochodem: jeżdzisz maluchem jest fajnie i spoko, ale po kilku/nastu latach stwierdzasz że czas przesiąść się na Skodę Fabię albo Mercedesa :)

Knysha: tworzysz teraz bannery dla witryn www? czy całe layouty stron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweety - też myśałem o przesiadce na lepsze lustro i napewno prędzej czy później to się stanie, z tym że to już raczej będzie średni format :)

odkopałem 2 stare już dość fotki. Niedługo powinienem mieć coś nowego

 

tak przy okazji stalowych instalacji ;)

rusztowanie.jpg

 

I jedno nocne

nocne1.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności