Skocz do zawartości

FOTOGRAFIA: galeria zdjęć


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

binc dzięki... tutaj masz ogólny widok na "studio" podczas pstrykania łupania (jak widać 100% prowizorka :P ) http://www.members.lycos.co.uk/every84s2/lupanie_001_making.jpg (fotka nie do oceny :P )

 

leander również dzięki z opinię - zabieg na środkowym kadrze był dość przypadkowy, tzn ustawiałem wszystko na oko tak, aby ładnie się w moim odczuciu komponowało; obecny kadr jest lekko przycięty i jest odbiciem lustrzanym w stosunku do oryginału - teraz wiem czemu tamten mi nie pasował :)

fajne masz te fotki poglądowe; dopiero teraz widzę, co robiło tobie za tło... tylko powiedz skąd wytrzasnąłeś taką laleczkę? ;)

"Na planie fotograf musi pokazac kto tu rzadzi. Inaczej wejda mu na glowe..." - hehehe, niezłe - ma klimat i to "coś"

 

Smart_art spora część twoich kadrów wygląda dość przypadkowo - popracuj nad tym... ostatnia fotka z Pokolenia I chyba jest najlepsza z zaprezentowanych przez ciebie

 

 

jakoś tak pod koniec grudnia ze znajomymi z CF szwendałem się po różnych dziwnych miejscach w okolicy...

strzeliłem wtedy taki spontaniczny autoportrecik w opuszczonej gorzelni - jakość nie powala bo było ciemno, a z3 w takich warunkach sobie nie radzi (dodatkowo aparat kładełem na jakiejś cegle bo nie miałem ze sobą statywu)

ps nie krzyczcie, że takie małe, ale na necie nie mam większej wersji, a siedzę poza domem

 

Vampir /unicestwienie/

cf_mysl_27-12_17.jpg

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

everyman: unicestwienie super! ostatni kadr faktycznie troche stracil na klimacie starego zamczyska przez te rury, kable. I troche w tym trzecim kadrze padl kontrast.

 

Dzieki za 'making of' łupania.

 

A propos zdjec z planu trafilem na swietne 'backstages' Eolo Perfido. Bezcenna sprawa!

http://www.eoloperfido.com/backstages.htm

 

back_4_9.jpg

fot. Eolo Perfido

 

I tu wywiad i troche jego zdjec w wiekszym formacie: http://art.webesteem.pl/15/perfido.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam tu moje fotki poraz pierwszy, więc prosze nie bijcie za mocno ;). Jestem kompletnym amatorem, który jest w posiadaniu Canona S1 IS, niestety na nic lepszego go nie stać.

 

Na pierwszy ogień:

 

Polne kwiaty

 

kwiaty3zf.jpg

 

Moje popisy na sylwestrze (robione ze statywu, troche barwa w PSie zmieniona i wykadrowane):

 

dragonbreath3rb.jpg

 

Głupie zimne ognie, a ile zabawy ;) (Statyw + świeczka, która posłużyła jako podstawka ;) prosty domowy sposób :P. Wykadrowane w PSie)

 

ognie0ax.jpg

 

Północ i sztuczne ognie na polach mokotowskich (robione z ręki):

 

polamoksyl7fp.jpg

 

 

Mam nadzieje, że docenicie amatora ;).

 

Pozdrawiam

 

BTW. Leander, Everyman i inni, jestem pod wielkim wrażeniem zdjęć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem nowy w tym temacie. Na razie dopiero zaczynam bawić się z forografią, więc był bym wdzięczny za każdą krytykę, gdyż chętnie od Was bym się czegoś nauczył.

Już od dłuższego czasu śledzę Wasze prace i naprawdę jestem pod wrażeniem.

 

 

Oto kilka przykładów moich zdjęc z ferii zimowych (krytyka wskazana):

 

http://img150.imageshack.us/my.php?image=29ym.jpg

 

http://img220.imageshack.us/my.php?image=18xn3.jpg

 

http://img426.imageshack.us/my.php?image=51bp.jpg

 

http://img150.imageshack.us/my.php?image=44pb.jpg

 

http://img426.imageshack.us/my.php?image=30ol.jpg

 

(Nie wiem jak zrobić, aby obrazki było od razu widać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość malynowo

co prawda to tylko cyfrówka i to jeszcze nedznie ale od czegos trzeba zaczac:)

 

miszcz18ct.th.jpg

miszcz20zw.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AG - racja, ale nie dalem rady poprostu dobrej ekspo zlapac zeby i wode bylo widac, juz styknelo mi szukanie dobrego wyjscia na w miare poprawne uchwycenie czarnego i bialego dzbana, w warunkach pokojowych (2 lampki stolowe;p) fajna czacha:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGmakonts: blur na overlayu czasem fajny, glownie przy prezentacji zdjec nieletnim kolezankom ;) Ma pewne mile walory estetyczne, ale dobre tylko przy niektorych przekazach, w pozostalych przypadkach ten przekaz zostaje zatarty przez zbedne efekciarstwo. Jak dla mnie przy tym radiu(?) spelnia swoja role. Ciekawy klimat.

 

U binca tez jest spore zmiekczenie, ale fajnie przelamane drapiezna faktura i jak dla mnie zdjecie jest pociagajace wizualnie.

 

Linus: jak na "zdjecia z ferii zimowych", gdzie ciezko uciec od pocztowkowosci, fajne motywy wylapales. Moglbys te motywy tylko przykadrowac, zamiast trzymac sie standardowego formatu a w nim roznych niepotrzebnych smieci jak te linie wysokiego napiecia, czy czarna chmure psujaca kompozycje.

 

 

13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leander ostatnie rewelacyjne...

 

ciąg dalszy teorii destrukcji

zdjęcie bardziej niż przypadkowe - pomyśleć, że planowałem iść i wejść do środka :) (chyba jeszcze tu nie dawałem :P )

 

polchem - ostatnie tchnienie

polchem_ostatnie_tchnienie_002.jpg

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio jest przypadkowa :)

jest to zdjęcie z minionej jesieni

jadąc do torunia od strony bydgoszczy zauważyłem, że zaczynają pomału rozbierać stare budynki po fabrykach i nie byłbym sobą gdybym nie stwierdził, że trzeba się wybrać tam w końcu z aparatem - jak pomyślałem tak zrobiłem...

gdy tylko doszedłem na miejsce i przeszedłem przez dziurę w murze zauważyłem, jak w moją stronę zaczynają zmierzać zielone odblaskowe kamizeli... zdawało mi się, że ciężko będzie tam kogoś spotkać :? a tu na wstępie już komitet powitalny

no to co? taktyczny zwrot na pięcie i strzałka za właściwą stronę muru, poszedłem kawałek dalej i wbiłem się w kolejną wyrwę w niegdyś solidnym ogrodzeniu - szybko pod krzaczek i patrzę co się dzieje: kolesie ładują się do samochodu i jadą gdzieś w głąb terenu :) ok (myślę) 5min i idę pod budynki :D najpierw jednak ze trzy strzały z oddali

nie minęły 3 minuty jak usłyszałem głośną syrenę - co jest? zajechali mnie od tyłu? - odwracam się i słyszę głośny huk, aż ziemia zadrżała, serce skoczyło do gardła... za mną czysto, wzrok kieruję w stronę budynków... a tam tylko chmura dymu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio powiedzieliscie mi ze moje zdiecia są raczej nie przemyslane itd i tez tak było :) Wiec dzisiaj postanowiłem sobie zrobić małą sesję makro w moim pokoju. Znalazłem u siostry rolete papieru takiego starszego i wyscielałem sobie nim podłoze do fotografowania. Dalszym krokiem było szukanie obiektów do fotografi i przeszperałem moje wszystkie nieuporzadkowane szafki za czyms ciekawym i interesujacym.A więc zobaczcie sami co znalazłem i co z tego zrobiłem :)

 

 

s1.jpg

Zaczyna sie skromnie od sróbek, ("wody") i worka sniadaniowego napełnionego pianką do monitora i jedynie zwykłe swiatełko :P

 

s2.jpg

Nastepna fotka to wszystko to samo tylko zaswieciłem jeszcze jedno światełko troche bardziej niezwykłe :)

 

s3.jpg

A w tej fotce tez jest wszystko to samo tylko zgasiłem to zwykłe swiatełko :D

 

A wiec po prostu w domu znalazłem płyn UV nie zadna ("woda") i przypomniało mi sie ze mój starszy ma schowaną w swojej bardziej uporzadkowanej szafce lampe ultrafioletową i zrobiłem te fotki. A i jeszcze najbardziej ciekawe było to ze ten papier do wyściełania tła nie iluminował

 

A tu jeszcze pare innych zdjęć z tej oto 64 fotkowej sesji wszystkie tylko z światłem UV:

 

Sróbeczki :P

1s.jpg

 

Sróbeczki 2

2s.jpg

 

Karteczka i kropelki

2g.jpg

 

A to cos kiedys yyy... no eee... "pożyczyłem" sobie z pracowni fizycznej i mam tego pełno do załamywania swiatła itp.

1g.jpg

 

I powiem wam ze mi sie podobało i to jeszcze raz powtórze kiedys.

 

Jak chcecie to moge jutro wrzucic na serwer te zdiecia o wiekszej rozdziałce.

 

Pozdro i allachy dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smart_art: No super. Fajnie z tymi srubkami powalczyles. Nie mam doswiadczenia w fotografii przedmiotow, ale wg mnie zdecydowanie najciekawiej wypadly "Sróbeczki 2". Jest kontrast. Kontrast ksztaltu srubek do plaskiej powierzchni i kontrast krępych srub to finezyjnych cienkich linii. Zreszta same linie sa bardzo ciekawe. W pierwszych zdjeciach faktury srub i wody sa obie na równi ciekawe. Zadna nie jest podkreslona druga. Nie wiadomo co jest wazne.

 

Karteczka i kropelki fajne!

 

A co Ty wlasciwie pozyczyles z tej pracowni fizycznej? Z jakiego to materialu i jaki daje efekt dokladnie? I co to za maź na tym?

 

I zrezygnowalbym z podpisu! Ew cos subtelniejszego poza ramka.

 

To ja tak spokojnie, dalszy ciag poprzeniej sesji

 

 

 

12.jpg

 

 

 

 

 

 

21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty wlasciwie pozyczyles z tej pracowni fizycznej? Z jakiego to materialu i jaki daje efekt dokladnie? I co to za maź na tym?

 

I zrezygnowalbym z podpisu! Ew cos subtelniejszego poza ramka.

Pozyczyłem sobie takie plastikowe polerowane obiekty o róznych kształtach. Które służa doświadczeniom z światłem :) Jeden z nich jest w górnym prawym rogu na tym oto zdięciu :

wyt.jpg

 

A tu dorzucam jeszcze pare fotek w jednej :) A i zapomniałem wczesniej dodac ze wszyskie fotki są bez polepszania w PS. Jedynie kadry w niektórych.

4glow.jpg

 

A własnie jeszcze zrobiłem małą edycje i powywalałem większości podpisów w poprzednich zdjęciach :P

 

Pozdro 4 all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności