Skocz do zawartości

Mini-Bitwa: Wizualizacja wnętrza


RA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 462
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wydaje mi się że tiling tego betonu jest nieco za mały. Sprawia wrażenie makiety.

 

sorry ale zabardzo nie rozumie o co chodzi z tym tilingiem? :/ mógłby mi ktoś to tak prosto wytłumaczyć ? :p

 

a ogólnie to wielkie thx za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz beton ma bardzo duza fakture, natomiast w rzeczywistosci powinna byc mniejsza. Aby ja zmniejszyc, mozesz zwiekszyc tiling w materiale. Oznacza to, iz zwiekszysz ilosc danej bimapy na danej powierzchni. Mam nadzieje, ze logocznie napisalem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze powinienes w materiale tilling na 1, ale na kazdy obiekt odzielnie nalozyc mod UVW Mapping i tam dopiero w U,V,W tile ustawiac na kazdym obiekcie oddzielne parametry. Z wlaczonym widokiem mapowania w viewporcie bedziesz mial caly czas mozliwosc kontrolowania jak wychdzi. W taki sposob wszedzie bedziesz mial ladna i dopasowana do obiektu teksturkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za komentarzyki :)

Hubi- na pierwszym renderze miałem tak poustawiane jak napisałes i efekt wyszedł mało zadowalający, wiec myśle ze jak tiling dam tak jak Hindus pisze to powinno wyjsc ładnie, bo narazie mam na 6, wiec jak bym dał na 1 to niezabardzo :/, a z mapowaniem to równiez na samym początku juz w nim "grzebałem" :p, ale oczywiscie dziekuje ci za rady i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junior metoda Hubiego nei jest tez głupia - nie bedziesz musiał marnowac slotów w material edytorze - poprostu w stwórz materiał z mapką i daj tiling na 1:1, potem daj np dla filara modyfikator UVW map , typ na cylinder i daj tam tiling na 12:12 i bedzie dobrze bo tam tez masz takie cos jak tiling - z tym ze np potem innej sciance dasz uwv map, typ na box, i znowu tiling np 15:15, a w material edytorze bedziesz miał tylk ojeden slot zajety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej panowie, co tu taki zastój? moze macie jakies Ciekawe updaty do oglądnięcia ;)

 

Sporo pracek z daawnych postów zapowiadało sie Ciekwawie i tu nagle nic nie ma ;(

 

JunioR: hmm nie wiem dlaczego nie wychodziło Ci ta metodą..powinno być wszystko oki, i ładnie wyglądać. Efekty nie powinny być napewno gorsze od tillingu w material editorze. Przecież chyba wlanie do tego wymyślili ten modyfikator ;)

Ale jesli wygodnij Ci tak to ja nnie mam nic przeicwko. Dawaj updaty! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności