Skocz do zawartości

Mini-Bitwa: Wizualizacja wnętrza


RA

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko Vorek nie ma problemow. :D

 

Heh, właśnie nie bardzo...mam problemy ze zdrowiem :/ Dzisiaj musiałem sobie odpocząć od kompa bo wysiadłem, 8 godzin przy kompie w pracy + reszta w domu robi swoje :( Odpocząłem sobie dzisiaj na łonie natury i mam nadzieję że jutro już coś porobie, zobaczymy...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 462
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No ja również mam inne problemy prócz dywanika :P Zmieniłem wersje FałRyja i musze od nowa wszystkie materiały nakładać :/ W sumie to chyba nawet dobrze - bo może w końcu skończę wszystkie modele i dopiero zacznę renderki :D Ale dzisiaj mi się nie chce, jutro with my baby cały dzień nad jeziorkiem wiec updaty dopiero pojutrze - sorki :/

 

Wiec do pojutrza:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera... Człowiek ledwo wyjdzie z domu oblać koniec wakacji, a już go obgadują za plecami, że ma jakieś problemy z alkoholem... Utopcie się! :D LOL

A zresztą zobaczymy, kto na starość nie będzie mógł nawet spłukać wody w kiblu po sobie przez reumatyzm, krzywy kręgosłup i inne choróbki, które dostarczy wam ciągłe siedzenie przed kompem.. Tak! Słuchajcie wuja chris'a on wam prawdę powie! :D

 

Kurcze.. Musze ruszyć z restauracją bo mnie, że tak powiem: "dublujecie już w tym wyścigu" :P

 

P.S.

RAbin, nie wspomniałeś, że masz problemy z rasistami... :D

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khem, ja tam o rasistach "nic nie wiem". :P

JunioR

Zagadaj moze PM'em do wszystkich uczestnikow czy sie zgadzaja na otwarcie zapisow, bo jak widac na przykladach MaGuu i hindusa opinie sa rozne.

Mamy demokracje, wiec jesli uzyskasz wiekszosc, to mi to powiedz i cie dopisze. :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim :)

A więc zabieram się do roboty nad wizualizacją. Moje założenia to pokój gościnny/ salon, nad stylem się zastanawiam lecz chyba wybiore styl japoński.

Przedstawiam taki skromniutki render w vray`u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej nie będzie już update'a przed finalnym renderem :P to moja druga wizka co bo portfolio jakieś wreszcie zrobić :) na koniec wstawie wszystkie ;) deska leci do wymiany bo nieprzypomina deski i to polymodeling :/ no i masa detali co by niebyło, musze jeszcze coś z tym bumpem poradzić :/ i oświetleniem może na troszke bardziej cyan/błękit bo mi niepasuje.

 

Teraz skupie sie raczej na robieniu detali na obiektach - nowa klawiatura, lcd'ek, jakis fotelik od vitary najprawdopodobniej bo w nich gustuje ;) przedłużacz, kabelki, może jakiś upskik, książki i lampa no i coś tam jeszcze dojdzie, aha listwa przy podłodze :].

 

Ogólnie po połowie leci z fotki znalezionej gdzieś na hdd, tak myśle może sie sprawdzić i wymodelować ten parkiet na podłodze :]

 

2x4bv.jpg

 

Dobra lece na Egzekutora ;)

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzydkie (jak niewiadomo co) okno ;]

 

co to za pomieszczenie ? ;] biuro firmy robiącej deski na zamowienie ?

 

szkoda ze nie są (w wiekszosci) to wasze 100% pomysly ...

 

hindusie - efekt rozbabranego bumpa to przez AA ... ustaw na testy z fixed na 2 i wystarczy ... tez mialem z tym problem przy robieniu kuchni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

co do mojego rys na bitwe :D nie bedzie to kuchnia ( po zabazgranej polowie zeszytu doszedlem do wniosku ze kuchnia odpada ;) )

http://lawryn.neostrada.pl/TV/1.jpg

http://lawryn.neostrada.pl/TV/2.jpg

http://lawryn.neostrada.pl/TV/3.jpg

 

zaczalem rysowac cos takiego,,, oczywiscie bedzie bardziej rozbudowane itd.. tzn chce dac 3 kamery "na ziemne" + 1 powietrzna, wiecej roznokolorowych swiatel, kilka reflektorkow, masa kabli, no oczywiscie inne biurka, jakies foteliki, nom , to narazie tyle,

propozycje , jakies sugestie mile widziane :)

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak, hindus? Problem rozwiazany?
co ty ani w nowej scenie ani nic :/ zawsze tak samo sie krzaczy. Chyba odpadam na jakiś miesiąc :( ostatnio mam zwiększony czas treningu i jeszcze takie tam problemy - w każdym razie sorka jak coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

maly uptade.. co do mapki to jest tylko taki szkic :D bedzie dokladniejsza i bardziej ...gladka?... bo cos tam dziwnie krawedzie niektore wyszyly,,.. wizje mam taka zeby ta mapka odstawala od tej scianki na okolo 10 cm .,. a zaa niej swiecilo swiatlo,,, jakis niebieski neonik :) albo jakos tak

http://lawryn.neostrada.pl/TV/11.jpg

http://lawryn.neostrada.pl/TV/12.jpg

http://lawryn.neostrada.pl/TV/13.jpg

http://lawryn.neostrada.pl/TV/14.jpg

dzis prawie skonczylem to co mam zrobic do pracy , juto poswiece jeszcze moze z 1h na to i sie zabieram dalej za studio :)

pozdrawam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łe a o mnie to zapomnieli niech was gęś kopnie

A kto Ci 22.08 pisał propozycję dołączenia się dziadu Ty!!?? :P I jeszcze masz do nas pretensje :P

 

Dobra... Musze wreszcie ruszyć bo podobno krążą ploty na forum, że mam jakieś problemy z alkoholem... Do czego to dochodzi.. :P

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łe a o mnie to zapomnieli niech was gęś kopnie
Ja tez sie dobijalem. ;)

Badz jutro z rana (ok. 10) przy kompie. :)

 

Barcisz

 

--Chris--

 

hindus

 

A ja sie zastanawiam nad zmiana konceptu. :P

Powod jest taki, ze moj komp nie wytrzymuje renderingu pomieszczenia zamknietego, ktore wymaga sztucznego oswietlenia. :/ Render na noc (bo tylko taki wchodzi w gre) i rano patrze sie... zwis... slodko. :D

Mialem juz wczesniej jakis tam koncept lazienki w "trybie dziennym", przystosowanej nawet pod te sama ceramike itp. :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kome -> te książki co mi sie chrzanią to były w poly robione :P a co to za różnica - wole rhino to robie w rhino co Ci to przeszkadza :P

 

Tak odpadam - wracam za 2tyg jak mi sie będzie chciało albo jak naprawie to gówno :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było ze i ja nic nie robię - to ja narazie zaprezentuję się słownie:D To pomieszcenie wyżej jest juz prawie całe wymodelowane - jeszce tylko jakies szpargały, które będa leżały na szafce typu: książki kubki gazety i takie tam...ale to później - teraz sprawa która mnie wkurzyła - musze całą scenę ustwaiać od nowa, marge obiektów - tworzyć nowe materiały...więc najbliższe renderki za pare dni :/

 

Wujek dobra rada radzi: Nie zmieniajcie wersji VRayja w trakcie tworzenia sceny - nie bedzie wam się chciało od nowa wszystkiego ustawiać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vorek--> moze i bez sensu ale i tak piknie jest :D

podobno robisz w mentalu moglbys zarzucis ustawienia ;)?? jesli to nie tajemnica

a jesli chodzi o hindusa to nie ladnie nu nu nu :) z powodu ksiazkek rezygnujesz a nie mozesz zrobic ksiazek od nowa i pokabinowac:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że wrzucę ustawienia, wkońcu na tym polega ta cała bitwa ;)

 

Najpierw lightsetup

 

Wszystkie światełka to "MR area spot" z decay "inverse square", światła podłogowe dodatkowo "far attenuation" Arealighty na disc, średnice różne, w zależności od światła :)

 

Ustawienia renderu są takie na jakich renderowałem ostatni update czyli czysto poglądowe. Finalne będą dopieszczone maksymalnie :) Czasami jak chcę zrobić podgląd nieco lepszy to zwiększam radius FG do max 10 min 2 cm

 

Dodatkowo żeby nie używać za mocnych multiplerów świateł i za dużej wartości "energy" w renderku, każdej ścianie w zakładce mental connection - photon wsadziłem shader photon_base w kolorze ściany (God bless Jeff Patton :) )

 

No i to tyle, biore się za modelowanie i może jakieś ciekawsze materiały

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, tak jak wcześniej mówiłem dodaje następny render ( sorry za małe okno renderu), oczywiscie nie dorównam tu kolegą ale zawsze mozna sprawdzic własne umiejętności :)

Oczywiscie wszystkim zycze powodzenia i chęci do pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności