Skocz do zawartości

jak to uzyskac?


TrojkaT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja proponuje testowac.

Prawie nikt nie da ci swoich skrycie trzymanych tajemnic oswietlenia. Zeby uzyskac dobry efekt te osoby tez musialy "troche" popracowac, wiec nie bedzie im tak latwo sie tym podzielic z innymi. ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie modeluj wiaduktu użyj materiału matte (jak on się nazywa). Znajdź jakieś ładne zdjęcie w necie i lekko zbluruj będzie OK. Ewentualnie wymodeluj wiadukt oblicz (zrenderuj) i użyj jako tła. Jak będziesz chciał policzyć całą scenę z MB to wydłuży się czas obliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

http://pixelmustdie.com/data/int/tia_maria/d/04.jpg - na tym linku jest taki efekt camery, robilem to depth of field ale nie wychodzi bo poczatk jest tak jakkby rozmyty a ja chce zeby poczatek byl normalny a dalsze rzeczy rozmyte jak na tym zdjeciu z linka

P.S.

chcem zeby ten pierwszy teapot nie bbyl rozmyty a pozostale 2 tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to rusz głową i poeksperymentuj trochę:), poczytaj helpa, pobaw się ustawieniami DoF kamery, to jest kwestia przesunięcia targeta jeżeli masz zaznaczone "use target distance", można się nawet domyślić...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to już muszę odpisać, bo mnie tu o niewiedzę posądzają, otóz cała rzecz jest w parametrz distance, jeżeli masz włączone use target distance, to już Vorek napisał, jeżeli nie to bierzesz sobie helpers/tape i mierzysz odległość od kamerki, do obiektu, który ma być ostry i wpisujesz to do okienka Focal Depth i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz zalatwilem se x-fod

i bym byl wdzieczny jak byscie nie pisali jakis glupot na tym forum, bo mi sie wydaje ze mam do czynienia z ludzmi doroslymi

 

Odrobine przesadzasz...moze ktos Ci ma jeszcze scene wymodelowac...jesli do czegos dojdziesz sam to zostanie Ci na zawsze.Jesli juz wiesz czym dana rzecz sie robi to troche poeksperymentuj bo chocby ktos chcial to i tak nie jest w stanie wszystkiego Ci powiedziec...

 

a tak BTW to proponowlabym z czasem przejsc na Brazilka, jego DOF jest zdecydowanie lepszy (chociaz dlugo sie liczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności