Skocz do zawartości

Fire Contest


Cruzh3r

Rekomendowane odpowiedzi

No więc zabrałem się za zabawę w Afterburna, ale niewiem czy tym pluginem jest to wogóle możliwe do wykonania.

 

Ogólnie nie ważne jakim softem, chodzi o efekt.

 

Zamierzonym efektem jest efekt płonięcia jak w reklamie Okocim Mocne Palone albo napoju Burn, bądź cut-scenek Diablo 2 . Jednym słowem nakładanie ognia na ludzi, przedmioty.

 

Jeżeli ktokolwiek ma jakieś doświadczenie z tego typu efektami specjalnymi to prosił bym o pomoc.

 

Niedługo wrzuce tu moje animki z tym związane.

 

EDIT: Myśle że można by zrobić coś podobnego do light contesta, topic może być pomocny innym jeżeli każdy który by odkrył jakąś fajną metode otrzymywania ognia mógłby ją podawać wraz ustawieniami, dzięki czemu razem moglibyśmy opracować jak najlepszą metode robienia ognia;)

 

No więc dajemy animki albo screeny i podajemy ustawnienia. Narazie używamy do tego płonącego boxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 183
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

czekam z niecierpliwością na updejty, nie znam Afterburna, mój kolega go testował z niewielkimi rezultatami i pamiętam jak namiętnie przeklinał wolno chodzący komputer :P

Ale o ile dobrze pamiętam to Blizzard, ten od Diablo właśnie, używał do ognia Afterburna więc na pewno się da...

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master - pomęczę jeszcze te ognie bo i tak mnie to czeka przy pracy nad The Guardian (myślę że jak ją z asblaze skończymy to będę wiedział dużo więcej n/t temat.

A może niech ktoś wrzuci jakieś swoje propozycje ? no co to ma znaczyć ? ;)

jmtm00 - to jest Phoenix nie AB - (AB swoją drogą jeszcze podepnę żeby dymek zrobił)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna tez sprobowac na http://www.artbeats.com, to jest zbior prawdziwych efektow w roznych kategoriach (szukaj ReelFire)

zerknij np. tu: http://artbeats.com/products/RF2/movies/RF203.mov

, ale do ognia tez jest sporo - rozne typy. Tez kiedys chcialem zrobic podobny efekt - jakos to wyszlo srednio ale znalazlem odpowiedni typ ognia i nalozylem jako trexture na obiekt - mozna chyba sciagac darmowe probki tego, niestety oryginalow nie widzialem w Polsce do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, niedawno bawilem afterburnem jak chcialem zrobic poczatek filmiku z q2, wyszlo mi cos takiego, to jedna z klatek http://img359.imageshack.us/my.php?image=prod00362bz.jpg zrobilem to na podstawie jednego z tutkow Allana McKeya, ktore polecam, gosc zrobil super tutoriale do afterburna, nie wiem czy dobrze pamietam, ale afterburn zostal wykorzystany w kilku filmach, gdzies mialem linka do listy, gdzie bylo opisane jaki efekt zostal wykorzystany w jakim filmie, tylko teraz nie moge znalezc ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, troche się zapomniałem... Aura Wymiata. Chociaż identyczny efekt ale w 2d. Uzyskuje się dzięki noisie 2 poziomowym o dość dużym size. Maya też ma bardzo przyjemny efekt, ale na górze płomień się troche psuje wygląda jak wyziewy z piekła ... Phoenix niestety ssie(pewnie da się go ustawić jakoś super ale pewnie kupa roboty z parametrami).

 

Silnik odrzutowy to wsumie można zrobić ze wszystkiego, dodać do tego particle system jakiś duży i podłączyć pod jakieś fractal flow(żeby zrobić takie parne powietrze)

 

Zaraz mi się zrenderuje kostka. Wsumie bardzo dobry efekt rzarzenia się. Kostka metalu wyjęta z pieca.

 

http://www.battodo.boo.pl/ogien.avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruzh3r -> Mam pytanie co do tego parnego powietrza. Moglbys przyblizyc co nieco o co chodzi z tym fractal flow? Bo bede tego niedlugo potrzebowal - nie tylko do silnika odrzutowego. Robie animacje w pustynnych klimatach wiec praktycznie gdzie sie nie rozejrzec powinien byc widoczny taki efekt. Mam juz wyrenderowane kilka scenek i chcialbym teraz je wsadzic do maxa w enviorment aby podlozyc tam efekt tego rozgrzanego powietrza... Mam nadzieje ze efekt bedzie zadowalajacy robiac to ta metoda ( nie chcialem przeciazac komputera robiac wszystko na raz ). Odpisz - dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo bede tego niedlugo potrzebowal - nie tylko do silnika odrzutowego. Robie animacje w pustynnych klimatach wiec praktycznie gdzie sie nie rozejrzec powinien byc widoczny taki efekt.
Proponuję jakieś nieoświetlone sprite'y + noise i displace w sofcie do compositingu, albo te same sprite'y + TurbulentDisplace z AFX. Dobre zarówno do silników jak i pustynnego heat haze.

 

Jeśli chodzi o ogień to znalazłem coś na dysku.

http://83.238.141.86/school/forum/files/fluid_fire.avi

Maya fluids.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mathix - tamten post pisalem dosyc dawno..juz uporalem sie z efektem rozgrzanego powietrza uzywajac Fractal Flowa. Ogien wyglada genialnie...niestety nie mam mayki tylko 3ds maxa. Chce go zrobic Phoenixem ale nie bardzo chce mi on dzialac pod vrayem...Slyszalem ze da sie cos zrobic aby ogien byl widoczny uzywajac tego rendera - wiecie moze cos na ten temat? dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr.funky- w Environment/Chaos Phoenix masz zakładkę Miscellaneous, w Raytracing detection przełącz ze Smart na None (always raytrace) i powinen renderować Ci płomyki w Vrayu (a właściwie nie powinen a - MUSI ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to teraz moja kolej: wczoraj zainstalowałem sobie Phoenixa.

Niestety nie udało mi się wnim znaleźć helpa (jak ktoś ma do tego jakiegoś helpa, tutki, whatever, to dajcie znać!), więc pobawiłem sie tym trochę i na noc puściłem render. Rano po zmontowaniu tego w animkę moim oczom ukazalo się takie cuś...:

 

CUŚ

 

To cuś ma 11MB.

Tak przy okazji: jak ktoś wie, jak sie zapętla ogień w Phoenixie, to proszę o odzew i z góry dziekuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie doloze: pojawil sie maly problem u mnie w phoenixie...Chodzi o to ze zrobilem calkiem znosny ogien ale okazalo sie ze musze zmniejszyc model razem z emitterem. Nie bylo innej mozliwosci wiec to zrobilem. Mialem nadzieje ze ogien takze sie zmniejszy ale zostal taki jak byl...Dopasowalem zatem recznie wszytskie wartosci do nowego rozmiaru i wszystko bylo by dobrze gdyby nie jeden szczegol - wyglada na to ze ponizej pewnej dlugosci plomienia (lenght ok. 20 ) phoenix nie generuje mi jego calosci..robi sie taki kwadratowy na koncu.... Dobrze to widac gdy ustawi sie animacje na powiedzmy 50 klatek z animowalnym lenghtem tak aby wart. poczatkowa wynosila 0. Wiecie moze czy jest jakas opcja ktora naprawilaby mi ten ogien? Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s0lid- z tego co wiem to nie ma już softu Chaos Aura ? tylko wykupił to digimation i nazywa się Phoenix - zdradź więcej szczegółów nt temat bo ja w Phoenixie nie mogę/nie umiem uzyskać tak ładnego płomienia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChaosAura to silnik ChaosGroup

 

http://www.chaosgroup.com/software/aura/

 

Narazie w fazie beta testow ktorej trial juz sie skonczyl :(

 

Co do "ładnego płomienia" to będę zadowolony jeżeli uda mi się uzyskać takie efekty.

 

http://romanschmidt.com/aura/

 

Zrobiłem już nawet tutorial do uzyskania mojej wersji płomienia ale jakoś niemoge wysłać maila na adres kontaktowy do Tutoriali niewiedzieć czemu :D

 

PS. U mnie AURA działa do tej pory szczegóły na GG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dym jest spoko, podoba mi się. Jednak sam ogień (a w zasadzie jego ruch) jest według mnie mocno nieciekawy. Chodzi o to jak wolno się porusza. Jakby działał w zwolnionym tempie w stosunku do samego dymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj nie starałem się kłaść nacisku na ogień, jest on dla mnie w tym przypadku drugorzędny. Na razie walczyłem z ustawieniami dymu. No i eksperymentowałem z połączeniem maxowych particli i fume'a.

Niemniej jednak generalnie masz rację. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności