Skocz do zawartości

Armia wzywa


abstract

Rekomendowane odpowiedzi

Nie masz się co martwić, pobór wiosenny już się skończył. Mogą Cię dopiero zgarnąć na jesienny, ale jak od września idziesz do szkoły to się wogóle nie martw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Mam pytanie do obeznanych.

W wakacje wyjezdzam z tego bagna czyt. polski do UK byc może na stałe.

Jednak raz na kilka miesiecy mam zamiar odwiedzać rodzine oraz znajomych.

Służby wojskowej nie mam jeszcze odbytej więc napewno bedą mi przysyłać listy

być może nawet przyjadą kilka razy pojazdem z napisem żw :)

 

Teraz zastanawiam się czy w momencie gdy bede przyjezdzal w odwiedziny d o polski mogą mnie "zwinąć" na granicy?? ( czy przesadzam :)?? )

 

Za odpowiedź z góry dziekuje

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to jaja by były jakbym poszedł siedzieć przez cos tak głupiego:)

Swoją drogą wątpie czy stało by sie tak.Prawda jest taka ,że w więzieniach miejsc nie ma a na wyroki czekaja prawdziwi przestepcy ( dla mnie ktos kto unika służbę wosjkową nim nie jest )

 

Najgorsze jest jednak to ,że strach bede mial za kazdym razem gdy bede przekraczał granice nie do 28 roku życia jak to było dawniej tylko zawsze.

...cudowny moment ,mam powiedzmy 40 lat jade odwiedzic rodzinke a tu mnie łapią i musze odbyć służbe :P

 

no chyba ,że wprowadza już zawodowe wosjko ale tak już planują od 20 lat więc szybko nie wprowadza zapewne :) ahhh.. to cała polska własnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że jest taki wartiant że można odsłużyć w gminie w której sie mieszka te 9 miesiecy - trzeba napisać ponoć prośbe do burmistrza itp ale nie wiem czy to legenda czy nie. No i słyszałem ze pierwszy koleś jaki odłużył służby dostał zawiasy ale nie wiem czy to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe mnie tez mecza reguularnie co tydzien musze do nich dzwonic i przekladac wizyty bo nie chca mi w szkole wydac kwitka (pozatym szkole juz praktycznie koncze)

 

nie wiecie moze czy studium rowniez wydaje takie papierki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz_S wszystko super tylko co na to przyszły pracodawca?? jak zobaczy w papierach ,że psychol chce sie u niego zatrudnic?? :P

Według mnie nie pomoże nawet tłumaczenie ,że to tylko tak aby mieć wosjko z głowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy niektóre wydają (jak nie wszystkie), więc musisz się na początku dowiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz_S wszystko super tylko co na to przyszły pracodawca?? jak zobaczy w papierach ,że psychol chce sie u niego zatrudnic?? :P

Według mnie nie pomoże nawet tłumaczenie ,że to tylko tak aby mieć wosjko z głowy.

 

Pozdrawiam

 

ano pracodawca na to ma lache, szczegolnie duze, miedzynarodowe firmy,

mnie dano liste kodow do alarmow, klucze do serwerowni, karte do budynku i nikt sie nie czepil ze mialem zawias 10 msc na 2 lata (wpisalem w cv) i kolejna sprawe w toku;

 

wiec nie przesadzajcie z tymi glupotami, ludzei sobie zdaja sprawe z tego ze to dziki wschod i nikt sie tym nie przejmuje na powaznie;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy:studium tez wydaje takie papierki. oczywiście jesli jest tzw: "szkołą publiczną" i posiada uprawnienia nadane przez MENiS. zapytaj w dziekanacie/sekretariacie, oni na pewno powiedzą.

ale dzisiaj ponad 90% szkól posiada takie uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam A i sie nie boje wojska - trzeba bedzie pojsc to pojde. Zajedno mi ;P - moze dlatego, ze od urodzenia mieszkam kolo poligonu, dzien w dzien widze przelatujace helikoptery 10m nad domem i ciagle wojskowych na miescie ;]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knysha to nie chodzi o strach - raczej o stracony rok, pieniądze i kobiety.

 

Male - dzięki - przestudiowałem - czyli tak - niczego nie podpisywać - prędzej dac sobie ręke uciąc - ale żadnych papierów oni tam nie dają do podpisu ? co by zaznaczyli chociaz ze sie ucze jak pojade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskie wojsko jest calkiem cacy, czuje sie w patriotycznym obowiazku taka sluzbe odbyc, ale odmowilem i wyjechalem z jednego powodu, ja do obowiazku podchodze powaznie, a 106pln zoldu to mi moga placic, ale z jakas sensowniejsza czestotliwoscia niz miesiecznie,

 

no bez jaj, obowiazki panstewko tez ma

 

dlatego zgadzam sie z hindusem ze "odbycie stosunku ze sluzba" (to nie cytat z hindusa tylko zart ze sttudenta, ktory wpisal na kwicie na studia stosunek do sluzby wojskoe-nie odbyty) to czas i pieniadze, ktore sa stracone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 106 zł ? przecież to jest śmiechu warte - ja myslałem ze daja te 500 zł :o no teraz to juz przegięcie - co ja mam sobie za to kupić ? porządnych butów za to sobie nie kupie - chyba że cos pomieszałes z tymi 106. Porażka.

 

 

Edycja

OBO

arrow%20down.jpg

 

No dobra ale 160 to nadal nie 500 - kaszanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kool, to juz na 3 zgrzewki browarow starczy ;]

 

Illy połowe z tego będziesz pewnie musiał na dziadków wydać ;)

 

Wiecie cos czy tam w wku sie cos podpisuje co by mnie na mine nie wysdzili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Ja tylko tak napisałem z tego co słyszałem, ale wiem że 160 to i tak nic ;) Choć mi wystarczyłoby 300zł. Ale i tak tam nie pójde w sumie, więc olać to :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najskuteczniejsza metoda na WKU to zgrywanie idioty,

bezczelnei twierdzcie ze nic nie podpiszecie, bo nie umiecie ani czytac, a nie pisac, a studia i mature macie prywatnie i nie bedziecia marnotrawic Waszych prywatnych srodkow na jaka tam armie,

 

mnei odpuscili jak w sadzie zlozylem oswiadczenie ze zmienili nazwe kraju, godlo i ustruj, a ja sie urodzilem w PRL i nie moge sluzyc w jakiejs RP, szczegolnei jesli zajmuje terytorium kraju w ktorym ise urodzilem, po tym dostalem skeirowanie do psyhiatry, a sprawe umorzono "z przyczyn formalnych"

 

poniewaz urodzilsicie sie w PRL, korzystajcei z jedynej rzeczy z jakiej jeszcze po tamtym systemie skorzystac mozecie, nei dajcei z siebei zrobic niewolnikow pod pretekstem ajkis wznioslych idei,

jestem dumny z mojego kraju, bylbym dumny dwa razy bardziej gdybym zarabial dwa razy wiecej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus: napisałeś, że od września idziesz do szkoły. Trochę to przedstawia się jak pętle warunkowe:

[b]if [/b]idziesz_do_szkoly [b]then[/b]
[b]check:[/b] uprawnienia_szkoly_publicznej

[b]if [/b]uprawnienia_szkoly_publicznej=”true” [b]then[/b]
[b]run:[/b] olewam_wojskoo.dll
[b]printf:[/b] „zaświadczenie_dla_WKU”
[b]run:[/b] one_year_of_freedom.exe

[b]else[/b]
[b]printf:[/b] OMFG!!
[b]find:[/b] another_school

[b]if[/b] another_school=”true” [b]then[/b]
[b]check:[/b] uprawnienia_szkoly_publicznej

[b]if [/b]uprawnienia_szkoly_publicznej=”true” [b]then[/b]
[b]run:[/b] olewam_wojo.dll
[b]printf:[/b] „zaświadczenie_dla_WKU”
[b]run:[/b] one_year_of_freedom.exe

[b]else[/b]
[b]printf:[/b] LOL! you and your machine gun are in Kambodża wright now. 
[b]halt[/b]
[b]end.[/b]

 

czyli:

sprawdzasz czy szkoła ma uprawnienia szkoły publicznej (wydaje papierki do WKU zaświadczające że się uczysz). jesli takie uprawnienia ma to grzecznie wysyłasz poleconym taki oto dokument:

 

Zaświadcza się!

że Pan Jan Kowalski, złożył dokumenty rekrutacyjne na studia na uczelni:

 

Papieski Instytut Teologiczny, na kierunek

 

Rozważania duchowe a aspekty życia w celibacie

 

O charakterze dziennym/wieczorowym/zaocznym.

 

Rekrutacja zakonczy się podaniem wyników dnia DD/MM/RR o godzinie: 15:43:02 czasu pólnocno-chińskiego.

W związku z tym przyznaje mu się status absolwenta oczekującego na decyzję egzaminacyjną w związku, z czym musiscie jeszcze trochę poczekać wy zielone krwiożercze szowinistyczne świnie!

 

Pozdrawiam

Pani Mariola z dziekantu

 

 

dokument ten otrzymasz w dziekanacie swojej uczelni. (tresc może się nieco róznić od tego powyższego). ja tak miałem i to wystarczyło, żeby zamknąć gębę jakiemuś tam zielonemu urzędasowi: szkoła napisała, że czekam na wyniki a więc nie wiem, czy kontynuuję naukę i czy jestem wolny. przecież studentów do 26 roku życia brać nie wolno. wojo poczekało (ja w tym czasie zdałem na uczelnię), potem tylko zaniosłem świstek, że jestem studentem i wsio.

 

Jeśli zostałeś przyjęty na uczelnię: zanosisz tylko papierek i jesteś wolny.

Jesli nie: zielone berety i puszcza Kambodży już czeka.

 

Nie wesoło, ale dasz sobie radę :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam papierek!!!!!!!

 

wzoraj zwiedzilem lacznie 19 pieter, 1024 gabinety, katedry, instytuty i inne pokoje w ramach jednego budynku i mam ;]

 

fakt faktem ze w sumie szkole skonczylem w zeszlym tygodniiu ale co tam, wazne ze w poniedzialek zaniose ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKU czyli Pacyfistyczna Komenda Uzupełnień. Nie wiem czy coś takiego naparwdę istnieje, przeszukałem neta, sprawdziłem wszystkie linki....nic:(

 

Chodzi mi o to, że chcą mi wręczyć bilet (w niedzielę! chyba spaecjalnie tak robią, bo myślą że niedzielę każdy ma wolne!). Nie pasował mi termin 25.06.06, bo powinienem wtedy pracować. Podali numer telefonu pod który to miałem się zgłosić gdyby mi nie pasowało. Jednak ten telefon to "pic na wodę". Można dzwonić o każdej potrze dnia i tak nie odbierają (heh, no mam prawo do zmiany terminu, ale konsekwentnie mi je odbierają:D).

Dorwałem kilka ciekawych artykółów na temat jak starać się o zastępczą służbę (niestety dłuższą.... kurde 21 miesięcy trwa to:/) gdy jest się całkowicie zdrowym a ma się jakieśtam moralne przeciwskazania(heh, ale to brzmi?:D).

Poprawili mi humor, bo wynika że w sumie chyba z 2 miesiące mogę z nimi walczyć(co mnie bardzo cieszy, więcej czasu na zebranie kasy i wyjazd do Anglii).

W każdym z tych artykułów, piszą że chłopaki z Pacyfistycznej Komendy Uzupełnień (jakaś taka mini-organizacja pacyfistyczna) moga mi pomóc w sprawach związanych z tymi prawnymi bzdetami(ja tam nie znam się na tych wszystkich paragrafach:p). Ale nie znalazłem po 200o roku nie ma po nich śladu:( Ktoś wie o coś?

 

Będę na bierząco informował jak mi idzie z tym wojem, pewnie przyda się wielu to wszystko. POdejrzewam, że akcja edzie wartka:D Jak w łesternie jakimś:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i zignoruja, jednak z tego co wiem, to musza rozpatrzyc moje podanie, zyskuje kilka dni na kombinowanie. Jak komisja szanowna (no musza zebrac takowa, watpie aby mieli na miejscu, nawet jak tak, to moge isc juz jutro) odrzuci to papa

 

Wyjezdzam napewno, wynik rozpatrzenia nie ma znaczenia, jednak we wrzesniu dopiero (i bede mial dlugi okres przerwy w graficzce:( dopoki na kompa nie uzbieram, mysle ze z pol roku). Jakbym mial teraz wyjechac, to nie mam kasy zbytnio. Tzn stac mnie na bilet i nic wiecej. A do wrzesnia chce uzbierac z 2,5 koła. Na dobry start. Wszystko mam juz zalatwione procz biletu, ale to w przyszlym tygodniu.

 

Smieszna sprawa:) Te panstwo ma niekopolei w glowie:) Musze tu "kombinowac", zeby nie isc do wojska. Czy im zal kasy nie jest wydawac na kazdego poborowego? Podejrzewam ze jeszcze z 5 lat a w Polsce beda mieszkac jedynie bezmózgie zombie. Juz sie zaczyna - Giertych, Lepper w rządzie...bosz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory byly inne rzady, to nei przez giertysiow i leperkow wyjezdzasz, tlyko przez tych cwaniakow co sa w opozycji,

 

metoda jest prosta, zloz do prezydenciaka papier o rezygnacje z obywatelstwa, znaim rozpatrza to akurat upeiczesz czasu :)

wojsko taki papier z kancelari uznaje (bo to ich zwierzchnik tych sil bezbronnych), oczywiscie odmowia ie, ale do tego czasu wyjedziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywioscie ze to nie Giertych winny, ze WKU mnie sciga. Ale sluchaj...kiedys bylem taki twardy, mowilem ze nie wyjade, bo calkiem dobrze tu mi. No ale od jakiegos czasu widze, ze panstwo wcale mi nie ułatwia życia. Wręcz przeciwnie! A skoro taki Giertych jest w rządzie, to jest współodpowiedzialny za to co się dzieje - takie moje rozumowanie:p

 

Co do cfaniakow z opozyji to nie rozumiem, ale mniejsza z tym:p

 

Ty wiesz co? Ten pomysl z rezygnacja obywatelstwa nie jest glupi (w przeciwienstwie do mnie:D). Jutro pogrzebie w necie jak i w ogole (bo pewnie powody trzeba podac konkretne). Czyli mam sie zglosic do nich z papierkiem, ze zlozylem podanie o rezygnacji z obywatelstwa? I poki co, to mnie nie wezma, bo moze sie okazac w srodku pelnienia sluzby ze nie jestem Polakiem i nie mam prawa byc w armii? Dobre:D Ale można tak nie być obywatelem żadnego państwa? To tak jakby nie być nigdzie zameldowanym:) Teraz idu lulu bo na rano do tego WKU...:p Oni maja jednak niepokolei pod czerepem - chora instytucja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XAOC-najlepszy powod do rezygnacji z obywatelstwa jest taki:

rezygnuje poniewaz wlasnie spostrzeglem iz godlo panstwa ktorego to noby jestem obywatelem jest inne niz panstwa ktoryms ie urodzilem, inna jest tez nazwa tego panstwa jak i ustroj (no bo urodziles si epdo orlem bez korony w PRL a nei RP i wogle), jest to powd wystarczajacy, inan sprawa ze nieegzekutywny (dlatego dostaneisz odmowe) poiniewaz panstwa ktore wymiensiz jzu nei ma, a RP jest jego spadkobierca prawnym (choc okreslenie okupant po tym co zostalo z tego kraju byloby adekwatne), ale papier sie pomuli jakis czas i bedize cacy,a TY w tym czasie zaczniesz zbeirac punty na poddanego Jego Krolewskiej Mosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje w zupełności. Ale nie jestem pewien... Musialbym udokumentowac to, ze takie podanie zostaloo odebrane (wyslane). Czyli musialbym osobiscie je zlozyc, a na kopii musialbym dostac jakis stempel z podpisem. Czlowieku musialbym niepotrzebnie kase wydawac na podroz do Warszawy (ok 150zl w "te i na zad":D) zamiast oszczedzac, zreszta niewiadomo czy by mnie przyjeli, nie wiem nawet gdzie mialbym to zlozyc?! Chyba ze ty cos wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XaoC -> yeah! :D pokaż im kto tu rządzi ;) Super podanie, zastępcza to też strata czasu IMHO (policz ile godzin byś musiał spędzić na tym co tam Ci przydzielą i przelicz to na CG ;) ), lepiej idź do ortopedy i załatw jakieś papiery na skoliozę i jeszcze raz idź na komisję (zapewne większość z nas coś ma z kręgosłupem, ja tak zrobiłem i jestem wolny od syfu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leru - Nie chce kombinowac z jakimis ortopedami. Az takim kombinatorem nie jestem. Zreszta wiem ze jestem zdrow w 100%! No niestety nie kazdy ma jakas chorobe:( heh, rzezcywiscie to powod do smutku:D Ma dla mnie znaczenie zreszta ta forma kombinowania. Ciekaw jestem czy rzeczywiscie prawa w Polsce sa tylko na papierze, czy moze rzeczywiscie cos znacza? Osobiscie nie rozumiem panow z WKU...mogliby sobie mnie odpuscic skoro widza ze nie jestem przecietnym palantem, ktorego da sie "wyciosac" i zrobic z niego "prawdziwego mezczyzne". Poza ty nie znam nikogo kto by nie poszedl do wojska dlatego ze nie chcial, a nie dlatego ze nie mogl (bo byl chory). Moze bede pierwsza osoba?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście było tak jak się tego spodziewałem. Przychodzę 25.06.06 i okazuje się, że WKU tego dnia jest zamknięte - bo jest niedziela! Wiec po co kazali mi się stawić właśnie wtedy? Nawet podali konkretną godzinę! Na tej karteczce co dostałem nie było napisane, że w przypadku gdy wyznaczony termin wypada w święto to należy się zgłosić następnego dnia roboczego - zazwyczaj informują o tym.

Jestem wkurzony ostro! Kto tam pracuje?! Chyba pijaki same! I jak oni mogli sobie w ogóle o mnie przypomnieć?! Z dnia na dzień widzę coraz większy bezsens tej instytucji:p

 

Przeczytałem dokładnie "wezwanie w sprawie powszechnego obowiązku obrony" i nic tam nie ma, że gdyby termin podany wypadał w jakiś dzień wolny to należy się stawić następnego dnia roboczego. Stawiłem się, było zamknięte i jak mi udowodnią, że się nie stawiłem? W tym wypadku to nie ja muszę udowadniać, że byłem, a raczej niech oni mi udowodniają, że 26.06.06 o 8.30 mnie nie było tam - pocałowałem klamkę tylko. Teraz się do nich nie fatyguję już.

Eny sadżeszczons?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khe, khe, belkotliwe to podanie na maksa. Napisz to prosciej i nie tak osobiscie- piszesz do zolnierzy, kheh. Osiem lat sie migalem na rozne sposoby to wiem co i jak. Mam juz piekny dokumencik przejscia do rezerwy a studiow nie skonczylem. Prawda jest taka , ze WKU da Ci spokoj, ale musi byc podkladka w papierach - Tam nikt nie ma ambicji, zeby kogos ganiac, po prostu takie jest prawo. Jesli maja papiery, usprawiedliwienia, chocby najbardziej absurdalne, to daja spokoj, Twoja teczka idzie na dno szuflady do kolejnego roku - Ale - najwazniejsze jest. zeby z nimi w miare dobrze zyc, usprawiedliwienia, zwolnienia, papiery ze szkoly, zawsze przynos na czas - jak zaczynasz gierki, ucieczki i inne takie to oni z urzedu musza Cie zaczac scigac i potem juz z czystej zlosliwosci moga Ci cos przywalic.

No i jak zwykle - poszukaj jakiegos znajomego zolnierza. Prawie kazdy ma kogos w blizszej lub dalszej rodzinie. Tez pomaga. Kehkhe

 

salut

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności