Skocz do zawartości

Armia wzywa


abstract

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe mi okulistka rok temu powiedziala ze na D to trzeba miec 6 dioptrii, ja mam -1,75 i do 6 mi sie nie spieszy :D- i tak co rok mi oczy leca coraz bardziej- fak, mam filtr na seki, w miare dobry monitor..moze dlatego ze nie mrugam hhehe

 

a co do tatuazy to jeden gosc z bloku wyzej wytatuowal sobie swastyke nad lewa brwią, przekonany ze go nie wezma ;) a rozmowa byla mniej wiecej w tonie "chcesz sie wymigac?, to zobaczysz" wyslali go nad morze :D hahhaha gdzie Rzeszów a gdzie morze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

 

Nio pozytywne myślenie, ale każdy ma swoje zdanie. O ile pamiętam w 1939 roku wielu ludzi też miało takie zdanie że poco armia i były tego efekty. Heheh strata czasu? Dla mnie stratą czasu jest nie iść tam. Widzę że jest wspaniały stereotyp że człowiek w armii to wyłącznie morduje. Ja ta zamierzam bronić wszystkich Polaków tych za armią i przeciw niej.

 

 

 

Pozdrawiam!

 

jak tak lubisz wojsko to czemu nie poszedles na Zawodowego Soldato?...

tez mialem takie plany ale ze to bylo we wroclawiu to mi sie nie widzialo:]

i wyladowalem na infie:D

 

a ktos napisal ze latanie z karabinem po poligonie cos ta...

wedlug mnie to zajebista sprawa tylko ze ja fali sie boje:D

hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz- argumenty o patriotyzmie. Patriotyzm to działanie dla dobra kraju. W obecnej sytuacji dla kraju korzystniejsze jest posiadanie jednego więcej specjalisty który nie żeruje na zasiłku a płaci podatki i tym samym przyczynia się do wzrostu dobrobytu niż jednego więcej poborowego który żadnej korzyści nie przynosi. Wniosek ? Jesteś patriotą- rób 3d i migaj się od armii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ładnie tu się dzieje ;P HEheehe no to golimy główkę na 1mm i walimy do znajomego kupujemy henne i robimy dziare na całej czaszce ;D Jak tepaki to może przejdzie :) Aa co do zameldowania to podobno przechodzi, tyle, że lepiej jest się odmekldować i zameldować gdzieś u Cioci w wejcherowie potem znowy wymeldować i zameldować u siebie potem u drugiej cioci i znowu do innej i do siebie i .....................po którymś razie głupieją (podobno, tylko czy tak da rade??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojsko no dress no stress... nie jest źle.

Wszyscy co byli sobie chwalą, mój kuzyn - był kierowcą czołgu - jaja jak berety jak opowiadał, że zatarł silnik za (remont 300.000PLN) jak ostrzelali się nawzajem ;] itp.

 

Ogólnie jak studiujesz to do 27roku mogą Cie powołać (jak np wylecisz ze studiów).

 

poza tym można po woju starać się o pracę w Policji / wojsku - tam 75% emerytury po 15latach ;) - i kaska jest :)

 

zarobki są ok. a w zawodowym to siedzisz i sie nudzisz, albo w necie grzebiesz, całe noce bo nie ma nic do roboty...

 

wiec nie stresować się - to taka fajna przygoda ;)

Cóż, znajomy mojego znajomego (;P) poszedł do wojska i nie może się doczekac kiedy stamtąd wyjdzie. Top czy się komuś podoba czy nie to juz chyba indywidualna ocena. Mój ojciec jest zawodowym i co prawda póki służył u mnie w rodzinnym mieści to grał na służbie w Return to castl Wolfenstein, ale teraz go przenieśli do Wrocka i tam to już ma samych debili pod sobą jak leci i widze jaka jest tam sieczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... jak dla mnie najlepsza ucieczka od woja jest jednak nauka. Popieram w 100% slowa Bacry'a slyszalem dzisiaj ze jak sie studiuje to mozna sobie zrobic wakacyjny kurs wojskowy ktory trwa zaledwie miesiac! A jak to ci sie nie podoba to skoncz studia a zapewniam cie ze przeniosa cie do rezerwy (znam sporo takich przypadkow)!

 

Ja narazie mam studia wiec looz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Wojsko nie jest znowu takie zle panowie ;]. Ja w sumie moglbym pojsc - co mi tam :P. Takie mam nastawienie, bo 100m od mojego domu zaczyna sie teren poligonu :P [2-gi badz 3-ci pod wzgledem wielkosci w Polsce] - oj wesolo jest, jak przyleci Kawaleria Powietrzna i przelatuja 20-30m nad domem :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnośnie wymigania się od woja :)

dzisiaj przyszedł do mnie liścik (nie polecony co troche mnie zdziwiło...) żebym stawił się 23 marca w wku w celu odbycia służby wojskowej :)

zastanawiam się czy mam szanse się jeszcze wymigać czy już po jabłkach...?

i jeszcze czy wezmą mnie z moją przypadłością :/ w sumie jest niewielka, ale broni (np.) nie mógłbym trzymać, mimo iż na komisji dali mi A (ale co się dziwić konowały ;))

 

olewałem sobie troszke tą sprawe i teraz mam :)

 

ps. a ostatnio pisałem o odświerzaniu wątków ;) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to git :)

dzięki rowr

 

EDIT >> tylko to zaświadczenie trzeba przynieść w dzień stawienia? czyli tak jak mnie wezwali na 23 marca? bo ja nie mam szkoły... co prawda moge szybko zalatwic zaoczna, ale zaswiadczenia chyba tak szybko nie zalatwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zameldować gdzieś u Cioci w wejcherowie

Skad ty wiesz o Wejherowie?

zastanawiam się czy mam szanse się jeszcze wymigać czy już po jabłkach...?

No ale ja przeciez z zaswiadczeniem w pazdzierniku bylem?!?!?! Tak jak mi mowili?!?!?!

co prawda moge szybko zalatwic zaoczna, ale zaswiadczenia chyba tak szybko nie zalatwie...

W prywatnej to zalatwisz nawet ulaskawienie brata za morderstwa. Uwierz mi. Placisz masz :)

 

Ja mialem ostatnie zaswiadczenie przyniezc w pazdierniku ale uznajmy ze mi sie zapomnialo i czekam na ten rok po ktorym mnie ulaskawia :)

 

 

A czy moze slyszeliscie cos o zmianie przepisow ze niby moga wziasc na przeszkolenie (9mies) nawet do 60 roku zycie? Jedyna szansa teraz jest to ze moge przyslac przeniesienie do rezerwy w rok od ukonczenia szkoly (wyzszej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no illy ma racje ich mozna kiwac na rozne sposoby wsumie nie jest tak trudno sie wymigac...

no teraz jest fajnie bo jak cie nie chapna przez 18 miesiecy od komisji to automatycznie do rezerwy :)

niestety ja sie na to nie lapie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moze slyszeliscie cos o zmianie przepisow ze niby moga wziasc na przeszkolenie (9mies) nawet do 60 roku zycie? Jedyna szansa teraz jest to ze moge przyslac przeniesienie do rezerwy w rok od ukonczenia szkoly (wyzszej)

 

o tym nie słyszałem, słyszałe natomiast że od 2012 roku mają brać tylko chętnych (ehhh... jeszcze 6 lat)

 

 

no teraz jest fajnie bo jak cie nie chapna przez 18 miesiecy od komisji to automatycznie do rezerwy :)

niestety ja sie na to nie lapie :(

 

jak to?? chodzi ci że jak się wogóle nie odezwą? np. o uzupełnienie ewidencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym nie słyszałem, słyszałe natomiast że od 2012 roku mają brać tylko chętnych (ehhh... jeszcze 6 lat)

Juchuuuuuu, akurat druga szkole skoncze

no teraz jest fajnie bo jak cie nie chapna przez 18 miesiecy od komisji to automatycznie do rezerwy

Nie kumam, ja juz mam 4 lata od komisji? Gdzie moj kwitek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to za histeria ?

Nie oglądacie wiadomosci - wojsko nie ma kasy,maliczne ciecia i ograniczenia.

Ja poprosiłem o odroczenie bo miałem nieformalną przerwe w studiach 0 dokumentów na to i spoko. oni terazograniczajasię raczej do tych co chcą poważnie nie mają kasy 16 pocisków dokałacha rocznie na jednostke czy jakos tak śmiech na sali. Ponadto przyjaźnie jest nastawiona ich strona jest wiele formalnych zabiegów przedstawionych i bierzące przepisy - oblukajcie.

PS

Dolotnictwa was nie wezmą bo niechcący zestrzelili sobie połowe i tojednympociskiem ziemia powietrze tego nawet USA nie potrafi tylko cicho nie mówcie nikomu zebyły takie 2 bo i rakietowistraca twarz ;)

Powodzeniai nie stresujcie sie choc terminów radze pilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damusTo - że też wcześniej jak byłem nie poprosiłem żeby mi odroczyli do września :/ bo w sumie od września i tak idę do szkoły... ehhh może by się udało.

no ale załatwie sobie szkółke teraz na szybko, papierek i wyjdzie na to samo, a tak to jednak ryzyko byłoby troche :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Taka prawda - wojsko nie ma kasy i ida tylko ci, ktorzy chca, badz co maja plecy i kontakty w wojsku.

Sam dostalem niedawno A na komisji, ale szczerze w to watpie, czy mnie wezma do wojska, nawet jak nie bede sie uczyl ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no wiec moje zdanie o armi jest proste " tylko dla idiotów" ...........

co zrobic zeby nie isc poradnik ...... 8- )

sprawdzone.

trzeba udac sie na wielkim kacu z wyziewem alkocholowym odczuwalnym na 100m do psychiatry ( wazne! nie psychologa) i porozmawiac z panem na temat twojej niecheci do ludzi i problemie z uzywkami, rozmowa musi sie kierowac w strone twojej agresji do otaczającego cie społeczenstwa itp. jezeli pan P ci uwiezy to dostaniesz tabletki ( proponuje spróbowac zebys wiedziec jak to działa bo na nastepnej wizycie bedzie o nie pytał ) na drugiej wizycie stwierdzasz ze tabletki sa jakies słabe i ze owszem przytłumiają twoją agresjie ale niechec do ludzi pozostaje ...............ciągniesz tą farse tak długo az pan P bedzie twój .... gdy pan P bezgranicznie badzie chciał ci pomóc ty wyjawisz mu ze dostałeś wezwanie po bilet do wojska i ze boisz sie ( nie wojska ) ze komus zrobisz krzywde jak jakis idota bedzie próbował ci rozkazywać .... jazeli Pan P sie do ciebie przekonał dostaniesz papier po którym na komisji wojskowej przyznają ci z dumą kategorie "D" nie polecam swirowania debila albo głupka bo mozna dostac "E" a wtedy mozna miec problemy z pracą ............... sposób sprawdzony w 100% jest jedno ale ....13dni to troche mało zazwyczaj zajmuje to jakis miesiąc

 

 

Powodzenia chłopie

 

 

są jeszcze lepsze sposoby jak isc do wojska i wrócic po miesącu z wyprawką ale za duzo pisania 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wada wzroku - to jest to! Zalatw sobie jakis papier na to i juz.

 

d*pa ja mam -1 na kazde oko i mam kategorie "A"

kolega mial -2.7 i tez "A"

 

jedyne rozwiazanie to sie uczyc!...studia i tyle ...

ja nie mówie ze w armii jest zle znam kilka osoob ktoore jak poszedly to juz tam zostaly w tej armii i zle im nie jest:P

fakt ze jak nie masz zamiaru kombinowac na wojskowego to isc do wojska to strata czasu, kumpel opowiadal ze on to cale dnie tam sie opiernicza równo nic nie robia itd. a fala jaka ich spodkala to bylo czyszczenie kibli wiec nie jest zle:P chyba ze masz pecha to cie wysla w p.... i bedziesz mial przerabane:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz ja - juz po komisji juz po szkole - dostałem 2 wezwania juz ale sie nie ucze - co by bylo jak bym sie zapisał do szkoły na nowy semestr teraz jak sie zacznie i im potem zawiózł papier z szkoły i powiedział ze wczesniej byłem za granica ? tzn wczesnij im napisałem list ze jestem za ranca ale teraz bym sie zapisał jak bedzie nabr do zaocznych bo teraz trwa juz semestr i mnei nei chca i moge dopiero od nowego roku szkolnego :/ dało by rade ? robiuł ktos cos takiego ? jestem 6 miesiecy po technikum + matura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi kończy się odroczenie w czerwcu

jakiś czas temu poszłem na badania na alergie wyszło mi że jestem uczulony na kilka rzeczy pogadałem z lekażem wysłał mnie do szpitala na 3 dni poleżałem te 3 dni i dostałem wypis ze szpitala z rozpoznaniem astma oskrzelowa :-) (naciągnięte) teraz jak mnie wezmą to pokaże im papier i będę walczył pod tym kontem może się uda .mam 24 lata.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz_S skoro migasz sie juz 3 lata to musze ci powiedziec ze to sie nie uda ja tez miałem tego typu przygody policja, wojsko , w sumie to z dawaniem w łape migałem sie ok 3 lat ale pewnego dnia przyszło zaproszenie do kolegium za unikanie obowiązkowej słuzby wojskowej 8-) to samo dostał mój koles w wieku 30 lat wiec radze ci cos z tym zrobic

 

co do schorzen to mozesz byc slepy i głuchy a i tak cie wezmą ...................jeden mój koles wymigał sie na żółtaczke przebytą w dziecinstwie podobna ludzi którzy kiedykolwiek byli chorzy na ta chorobe nie biorą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście poważny problem... mnie też nie spieszy się do woja i uważam, że to starata czasu... 9 miesięczna dziura w życiorysie... Armia powinna być zawodowa, wtedy poprawiły by się też warunki służby i podejrzewam, że znaleźli by się chętni... a teraz... przecież to jest porażka... Dobre rozwiązanie to wyjazd za granicę, tyle że na stałe, bo przecież wojsko to nie jedyny powód do wyjazdu... nasza polityka to już wystarczający bodziec... Trzeba jednak uważać z wyborem kraju, do którego jedziemy, ponieważ w wnioskach wizowych jest pytanie dotyczące stosunku do służby wojskowej...ale jeśli jest to w Europie to luzik... jechać i nie odwracać się za siebie, a panu Hofmanowi z PiS, który niby tak dużo wie o sytuacji i nastrojach Polaków wysłać list w treści " G... pan wie panie Hofman..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem tez na politechnice wiec na razie mogą mi naskoczyć. koles na badaniu (mialem pare dni temu), mowil lepiej jesli zglosze jakos w pazdzierniku, wtedy mozna zaliczyc przedmiot PO i po sprawie, a jak nie to i tak kiedys mnie wezmą na 3 miesiące.

a ze studiow nie mam zamiaru dać sie wyrzucic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co polandia ma wojsko? tu nie ma zbytnio czego bronic, pozatym jak ktos ja napadnie to i tak wtopimy ;) Tak czy inaczej biorac pod uwage pokojowe nastawinie do swiata w akcie solidarnosci powinno byc wojsko zlikwidowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam gadacie - wojsko nie jest zle, a ze da w kosc to i lepiej dla nas ;]

A wiesz ze tam nie ma ani alkoholu ani panienek? hehehe

Po co polandia ma wojsko? tu nie ma zbytnio czego bronic, [/.quote]

Ale mamy mysliwce i lodzie podwodne :D No i Xavery Czarnecki :D

Chlopaki, chodzcie budujemy lotniskowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam "D" za :

-polamane 2 kregi szyjne

-zaburzenia rownowagi

-utraty swiadomosci

-omdlenia

-ograniczona ruchowosc prawej reki w lokciu

-jakies odpryski czy jak to tam sie nazywa w kregoslupie

-to sumie z tych wiekszych powodow

 

...mialem wypadek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym tygodniu miałem komisję i jestem mimo wszystko w trochę głupiej sytuacji. Dostałem B12 czyli B na okres roku, no i to znaczy, że jeśli nie poszedłbym studiować, a za rok znowu czeka mnie komisja, to jeśli dostałbym A to byłoby nieciekawie. Tak w ogóle to powinienem dostać D za Hiperbillirun...cośtam - taki duperel, który zupełnie w niczym mi nie przeszkadza:), a dali B przez swoją uperdliwość i nieufność, bo jak zobaczyli, że miałem tylko jedno badanie na wyżej wspomniane schorzenie i to stosunkowo niedawno, to uznali, że jest to podejrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed badaniami jest jeszcze taka ankieta z roznymi pytaniami i np. jest tam cos o zainteresowaniach. co im powiedzieliscie? pierwsze co mi przyszlo do glowy, to oczywiscie CG ale sie nie przyznalem i w koncu wykombinowałem, że rysowanie i sluchanie muzyki :)

co do kategorii to A :/

 

Tak w ogóle to powinienem dostać D za Hiperbillirun...cośtam - taki duperel, który zupełnie w niczym mi nie przeszkadza

skoro w niczym nie przeszkadza, to dlaczego chcesz D? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem, że chcę, ale czy nie lepiej mieć D i nie martwić się o wojsko? To co mam to jakiśtam podwyższony poziom Billirubiny, spowodowany niedoborem enzymów i prowadzący do nadmiernego wytwarzania żółci w wątrobie - podobno mogą być problemy jeśli ktoś się głodzi i przy skrajnym zmęczeniu, pewnie dlatego dają za to D, cóż, mi tam to nie przeszkadza, bo nie mam skłonności do głodzenia się:). W sumie to nawet nie wiedziałem, że mam coś takiego, mój brat to miał, więc było duże pradopodobieństwo że ja też - dlatego zrobiłem badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam "D" za :

-polamane 2 kregi szyjne

-zaburzenia rownowagi

-utraty swiadomosci

-omdlenia

-ograniczona ruchowosc prawej reki w lokciu

-jakies odpryski czy jak to tam sie nazywa w kregoslupie

-to sumie z tych wiekszych powodow

 

...mialem wypadek :D

rower ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam "D" za wrodzona wade wzroku, ale jesli czesto odwiedzasz jakiegos lekarza nie rodzinnego to mozna po znajomosci bezproblemu sobie takie zwolnienie zalatwic :). Odbywanie sluzby w tych czasach to najgorszy z mozliwych wyborow :). no ale czasem niema wyjscia. Wojsko = wyjety czas z zyciorysu no w sumie mozna zdobyc doswiadczenie :P moj kolega uzaleznil sie od alkoholu i narkotykow :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co polandia ma wojsko? tu nie ma zbytnio czego bronic...

No no kolego...

jakieś jednostki specjalne, wywiad;D

Lol - wiesz jakie trzeba miec warunki fizyczne i mentalne zeby sie tam dostac? ;]

A wiesz ze tam nie ma ani alkoholu ani panienek? hehehe

Oj serio :( ;]? To nie ide! ;]

przed badaniami jest jeszcze taka ankieta z roznymi pytaniami i np. jest tam cos o zainteresowaniach.

Hehe my z kumplem robilismy jazdy na tym 'rozpoznaniu'; cos w stylu:

'Ukonczyl pan podstawowke?'

'A skad - matka dala w lape, dlatego przeszedlem do gimnazjum'

xDDDDDDD

Druga pyta:

'A pan skonczyl?'

'Taaak, ale jakos tak dziwnie, chyba mialem przyspieszony kurs nauczania, bo skonczylem po 6 klasach, a brat po 8 pare lat wczesniej - dziwne, nie?'

Swoja reakcje wole przemilczec jak to odpowiedzial tej panience co tam zapisywala xDDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrazu na wstapie tak jak zawze - to tylko i wyłącznie moje poglady i nie chciał bym tu nikogo urazić.

 

Jak bym sie tak zastanowił nad armia to dochodze do pewnych wnioskow ze wine ponosi tylko i wyłączenie rząd i nie dajmy sie czarowac że cos w tej sprawie robią- O tym jednak troszke poźniej.

 

Jeśli tak sie zastanowić to troche dziwna sprawa z tym wojskiem - no bo niby isc a jednak do dupy to wszystko - jak by sie tak przyjrzec to mnie zastanawia czy np taki syn jakiegos marszałka by poszedł itd - jakiejs wpływowej osoby - a shit prawda - i nie wierze ze będzie sie uczył do 50 roku życia. A jak by na to spojrzec to nawet o czyms takim nie piszą ze ten nie pojdzie - z koleji czy to jest do konca tak ze jak im powiesz ze nie chcesz isc to nei pojdziesz - tu bym sie kłócił - dlaczego no bo jak już pojdziesz i powiesz a sie okaze ze nie wypał i dostaniesz do armi za 2 tyg to juz lipa wtedy.

 

Ja czytałem ostatnio gazete jakas reklamowali w tv ze ma byc sposob aby sie wymigac - otwieram gazete i co widze ? a no artykuł jak to sobie w nim szanowny pan autor pisze ze lepiej to pojsc i miec z głowy i ze i tak cie to nie minie - co to za pogrywanie w kulki pytam sie wtedy ? njie po kiego diabła wydaje 1.50pln żeby kupic sobie jakiegoś brukowca w którym to nie widze nawet jednej wskazowki - napisali ze nie biorą do woja jak cie nie wezwa w rok czasu czy cos koło tego ale na to raczej nikła szansa - trzeba by miec naprawde szczesci i by musiały sie moje akta w technikum spalic bo to szkoła w ktorej sie uczyłes powiadamia wku o tym ze w tym i tym dniu ten i ten matołek wyszeł z szkoły i koniec. Jak by tak szanowna pani sekretarka dała klawisz delete w jednej kolumnie to juz bym miał z głowy bo by mysleli że jeszcze sie ucze i minął by ten wyznaczony termin a wezwanai by nie było - moge sie załozyc ze juz takie przekrety pewno szły.

 

Jadac dalej jakos jak mielismy wejsc do nato to słyszałem ze wtedy armia bedzie zasadnicza itd i ze tylko ci ktorzy beda chcieli isc sobie pojda - i co ? i słyszałem ta sama baje jak wchodzilismy do UE i znowu lipa. Potem nadszedł okres kiedy kładziono mi do głowy bzdury w tv głownie - skracanie słuzby za 6 miesiecy. Potem sie rozmyslili i ze bedzie zasadnicz - i co ? gdzie to jest bo chyba o tym nie słyszałem jeszcze :]

 

Nastepna kwestia - unikanie i wszelkiego rodzaju triki ktorymi karmiono nas przed komisja - starsze pokolenia zawsze mówiły jak to oni sie migali itd ze ten przyszedł z......a ten z ...... itd - i ok - ale prawda jest taka ze ludzie w komisji przerabiali juz takich frajerow ze zeby po tylu latach kogos naciagna na jakis numer to by naprawde musiał sie nazywac chyba joszka fiszer ;) Ja tak po wielu dniach siedzenia nie wymysliłem nic fajnego i pojechałem sobie po kategorie :] ale jak sie tak potem zastanowiłem to w pewnym sensie chyba znalazłem na to sposób - nie wiem czy by zazdiałał - dla mnie juz za poźnoa le moze macie rodzenstwo albo sami jestescie w takim wieku - no wiec moj sposob jest taki (jesli nie chcesz go czytac lec do nastepnego akapitu) - idziemy do łazienki, wyciagamy maszynke golimy sie na łyso - totalnie na 0, potem jedziemy przebic uszy albo prosimy starsza siostre - nie myslcie sobie ze bedziemy sie robic na skina teraz - nie :) i teraz najlepszy trik ktory imo mógł by zadziałac - robimy na całym ciele tatuaz łącznie z tyłem głowy - albo zeby nie przesadzic to tylk oplecy + klata i głowa. Z tym jednak że nie bawimy sie tutaj w prawdziwe tatuaze bo kto by sie tak dał zmasakrowac - nie warto !! nie robimy tez tatuazyka z gumy za 30groszy - nic innego jak henna czy jak to sie zwie - widziałęm o tym reportaz - tatuaż ten dobrze wykonany jest nie do odróżnienia od zwykłego z tym że znika po 2tygodniach i nie trzeba kłucia - troche piecze bo polega to na nakładaniu takiej wartswy mazi na skóre - w necie mozna znalezc wiele info na ten temat - u mnie jest nawet koles ktory sie tym trudzi i powiem wam ze widziałem prawdziwy tatuaz i ten robiony za pomoca henny i nie ma roznicy - a jestem na bank pewien ze jak wejdziesz na komisje z jakimis gownami wytatułowanymi na klacie i plecach a juz o głowie (tył) nie wspominajac to ze napewno nie dostaniesz zdolnego do słuzby. Załuje ze na to wpadłem 3 miesiace po komisji ale nic to ;) - ja to tak widze.

 

Ok wracajac jednak do tego całego bałaganu w rzadzie - miało byc - nie ma ok, ale moim zdaniem to totalna głupota - nei dosc ze strata czasu itd to jeszcze dla niektorych fala o ktorej to sie tak wiele słyszy - kij wie na jakiego popopranca sie trafi - wiadomo jednak ze mozna podołac jenemu i drugiemu tyle ze nawet jesli wiesz ze mu dowalisz bo cos tam sobie cwiczysz i jestes w tym naprawde dobry a nogi to twoje 2 dodatkowe rece :) to i tak bedziesz miał przesrane bo dziadkow jest tak duz owiecej. Wszedzie w tv nagłasniają niby kwestie fali ale prawda jest taka ze rzad na ten temat milczy bo co ich to bedzie interesowac -dzieje sie wewnatrz to niech sie dzieje. Tak samo jak w szkołach teraz co sie wyprawia - gdyby nei akcje tvnu to nikt by tych afer i takich kontrowersyjnych spraw nie tykał - ciekawi mnie co by było jak by sie wzieli za fale w wojsku. Oczywiscie jest to kwestia - bo jeden bedzie sie tym przejmował i nie pojdzie a drugi pojdzie bo akurat to ma głęboko gdzies :] Wiadomo - najgorsze poczatki - ale wszedzie jest tak samo - pojdziesz do internatu masz to samo itd wiec koło sie zamyka jesli rząd nie puszcza pary z gęby. Ok wszystko pieknie - trafiamy sobie do jednostki takiej i takiej i jest git fajni kolesie pocwiczyc troche zawze to nowe twarze itd ale z perspektywy czasu to w rok mozna sie dorobic dziecka, samochodu, ciekawej pracy czy czegos tam jeszcze - a tu siedziesz i wpieprzasz grochówke i co z tego masz ? wychdzisz po 9 miesiacach i jest to samo co było a raczej ta sama pustka co przed bo i kto by chciał zostawic dziewczyne i pojsc sobie konserwy pod lasem otwierac ?

 

Ostatnio słyszałem od znajomogo z policji ze mozliwe jest odsłuzenie słuzby wojskowej a poliscji badz w innym osrodku ale nie wiem na jakiej to zasadzie by miał odziałac wiec narazie sie nie wypowiadam - moze i by cos z tego było - kto to wie - swoja drogą jeden by wolał pracowac predzej w szpitalu czy gdzies tam i wracac sobie normalnie codziennie do domu choc nie wiem czy to działa na tej zasadzie - wiem też ze mozliwym by było załatwienie u burmistrza miejscowosci z ktorej sie pochodzi aswiadczenia - jest ponoc cos takiego ze dostajesz zajecie tam gdzie mieszkasz ale pewnosci nie mam ze to prawda bo obiło mi sie o uszy - napewno jak ma sie na utrzymaniu kogos z rodziny np młodszego brata to wtedy odraczaja to jest bankowe, tak samo ale nie zawsze jak ma sie dziecko własne na utrzymaniu czy tam rodzine i jest sie jedynym zywicielem rodziny.

 

Wiadomym jest też ze mozesz odsłuzyc sobie w wiezieniu - tak wszedzie mówia - ze jak nei pojdziesz do wojska to idziesz do wiezienia - widziałem w jakims artykule opowiesc o chłopaku który centralnie prosto z mostu bez ogródek odmówił służby w armi - sprawa sie toczyła bo poszło wszystko pod sąd a że nie był karany to został skazany - tyle że dostał zawiasy (dla nie wtajemniczonych - dostajesz wyrok np 5 lat w zawiasach na 3 lata - jak cos odpieprzysz w ciagyu tych 3 lat to idziesz do wiezienia na 5 + bonus za to na czym wpadłes teraz) wiec jak by sie tak przyjrzec to sa przypadki kiey sie udał - nie wiem czy jak bym odmówił to czy by mi to wypaliło wiec wole nie probowac :] ale z henna ;)

 

Zastanawiajac sie dlaczego tam nie chce isc to ja dochodze do wnioskow iz pomimo tego ze jestem naprawde patriotą to nie mam zamiaru walczyc czy meczyc sie za ojczyzne ktora niszczy zgraja niewykwalifikowanych ludzi - gdybym nie mieszkał w kraju w którym płyty odkażające obuwie przed ptasią grypą znikają z ulic z niewyjasnionych przyczyn (ahh co za kraj), w kraju w ktorym sprawdza sie powiedzenie że jak nie ukradniesz to sie nie dorobisz to moze i bym chciał tam pojsc - a tu lipa. Podatki coraz wieksze, coraz wiecej sie słyszy o samobujstwach z powodu armi, o skroceniu nic nie słychac - chyba ze szykuja tam panowie jakiegos bonusa na swieta - w co jednak watpie. Rząd sie wszędzie pcha z ryjem a stany bawet wiz nam nie moga zniesc - co to za polityka ? moze kaczka cos teraz zdziała bo ja chyba snie - w własnych ogródkach niech sobie postawia te bazy z rakietami czy jakie tam gówienka proponują jak im sie nudzi bo musza podlizac tyłki amerykanom - pojechali polacy pomagac w wtc ? pojechali - przyjechali amerykanie jak sie dach na targach zawalił ? moze i słabe porównanie ale zycie ludzkie to zycie ludzkie - a bazy beda stawiac a rzad(pl) co odpowiada - chetnie postawia - pcha sie tam gdzie nie trzeba - po co było wysyałac wojska do iraku ? jakis idiota powiedział ze maja leciec i im kazali leciec bo on chce na uper sojusznika wyjsc - niech sam leci jak skoto taki madry - i co z tego mamy ? rannych, płaczące rodziny po zmarłych żołnierzach ......... a wiz zniesc nie moga co by ułatwic polakowi zycie - a i tak bym do nich nie pojechał bo wcale lepsi nie są - w takim kraju zyjemy - ja mam za niego słuzyc ? co to za polityka pytam sie skoro nie ma pieniedzy na ratowanie rocznej dziewczynki a jest kasa żeby postawic nową bramke w rządzie za grubą kase (!!) Boże gdzie ja mieszkam ? co im z tej bramki ? naogladał sie jeden z drugim głupot o terrorystach i teraz bramka musi byc - sramka nie bramka. Czemu nie pomogą chorym dziecią ? tylk obawia się w jakies głupoty. Wypieprzają siano na jakies głupie komisje bo jeden z drugim za przeproszeniem musza pogdzac tyłki - i tam z takich komisji wielkie nic wychodzi - co z tego ze ustaka kto jest zamieszany - była komisja - co z niej wyszło poza masą straconych pieniedzy bo to naprawde gruba kasa i poza strata czasu na antenie ? zawracali dupy i szukali rozgłosu Z..... i reszta 'rządu' - podczas gdy pieniadze naprawde by sie przydały takim malutkim bidulkom jak czasami pokazuja w tv. Widze kolejny reportaż i pytam się sam siebie czy ja mam sie na to męczyc ? na kraj w ktorym niby nie ma pieniedzy na to i na tamto a sa pieniądze zeby robic sobie cyrk w rzadzie ?

 

Kiedyś mniej mnie to wszystko obchodziło dopuki nie poznałęm wspaniałego nauczyciela od j.pol. on mi to wszystko nakreslił w technikum - to że wcale nie jest tak rożowo, ze amerykanei nie są wcale lepsi od irakijczykow itd - myslałem ze wszystko to jest prosztsze - nie obchodziło mnie to co sie dzieje w rządzie itd gdy doszedłem do wniosku ze marnuja kase a ludzie musza ciułac po 24 na dobe a sa tacy w polsce zeby utrzymac rodzine a potem reportaze daja w tv ze tu bieda tu bieda itd. Potem to wszystko wychodzi - jest siano na postawienie czy wyremontowaie pomnika - ale czy nie lepiej dac pieniądze choremu dziecku na leki ktore pozwalą mu normalnie żyć bo pozwolą zwalczyc chorobe ? Moze i nie jeden z was tutaj pomysli ze odbiegam od tematu ae moim zdaniem nie - bo tak własnie uwazam - nie bede pchał sie z ryjem do armi skoro rzad nie moze zapanowac nad tym co sie dzieje. Wiedza dlaczego wiekszosc nie chce trafic do armi - bo jest fala bo rok psu w morde :] i co robia cos z tym ? nie oszukujmy sie. Z roku na rok lata mijaja a wcale nie jest lepiej - zero poprawy. Ja nie wiem co oni w tym rządzie uchwalają ?

 

Ja osobiscie widze to tak - przeprowadzamy gruntowne zmiany w rządzie - nie wiem połowe jesli nie wiekszosc to bym stamtąd wywalił bo nie widze ze by oni cos tam robili - jak juz podejmiemy takie kroki to mozna by sie wziasc za armie itd - bo to nie jest problem tego co sie dzieje w wojsku tylko podejscia rzadu - odpowiedzcie sobie na jedno pytanie - kiey słyszelisci tj jak dawno temu jakas kwestie dotyczacom rzadu i np pomocy chorym dziecią ? albo poprawy i np wprowadzenia dofinansowac dla mnij zamożnych rodzin ? ja nie pamietak zeby cos takiego było :| hmm a zastanómy sie - było statnio cos o jakiejs formie pomocy la starszych inwalidow ? przynajmniej ja nie pamietam - ale mielismy za to orlen, podliczanie kto jest najbogatszy, potem znowu jakas afera - moze i modowi to nie przystaje i moze i mi sie za to ostanie ale moimz zdaniem im juz sie chyba w d..... przewraca za przeproszeniem.

 

Tyle ode mnie - mógłbym jeszcze przytoczyc pewne moje spostrzeżenia ale spadam spac. Podsumowjuąc - tak jak napisałem - nie wybiore sie tam z własnej woli jeśli rząd nie zacznie czegoś zmieniac i co najważniejsze - nie zacznie zmieniać samego siebie - jesli naprawde będzie im zależec na poprawie wizerunku Polski wtedy mnie przekonają - jak narazie "pogrązają polske w co raz to większym bagnie i prowadzą do bankructwa państwa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności