Skocz do zawartości

Armia wzywa


abstract

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tia, a każdą kobietę wyślijmy na 4 misiące na porodówkę lub do hospicjum z ładną stancją w obrębie ośrodka...

Mnie wezmą i zrobią ze mnie snajpera, wkońcu 3,25 na jednym oku uprawnia do kat. A...

A to całe przeszkolenie, to już miałem na PO, strzelać tez potrafię, a biegać uczyć mnie nie muszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. Pomysł ciekawy ale nieco nietrafiony. Jeżeli wszyscy prawdziwi mężczyźni mają być obrońcami ojczyzny i służyć 4 miesiące w armii, to niech wszystkie kobiety na 4 miesiące idą do joy division (dom publiczny polowy, a nie kapela, gdyby były wątpliwości). To chyba sprawiedliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA : Dostales juz kategorie czy tak przewidujesz ;) ? Mi tez sie wydawalo ze za wzrok nie moge dostac D, a jednak ;]. Na tej tablicy do testowania wzroku przeczytaj tylko 2 pierwsze rzadki bez okularow, a co najwyzej 3-4 w okularach (najlepiej idz bez okularow). Wysla cie na dodatkowe badania i tam tez rob to co na komisji, nie czytaj wiecej niz 4 pierwsze rzadki w jakichkolwiek szklach ktore Ci dadza i D murowane ;) ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mnie do WKU nie wyrywali, więc tym bardziej cenne rady. ;) Dzięki.

Tych szkieł będę się trzymać jak brzytwy. Wiedziałem, że wkońcu do czegoś jeszcze się przydadzą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro 7.50 stawiam się na ko0misji lekarskiej:)

Przekażę jak było:)

Ale wiadomo jak będzie, znowóż stwierdzą że jestem zdrowy:/ Jednak jestem teraz po 7 browarach, więc z rana serce będzie inaczej działać będzie...może jednak?

Bo bezsensowną sprawą jest, że będę traktowany jako "przestepca" po wyjeździe z Polski...:/ A ja bym chciał tu wracać na święta chociaż:/ A nie wiem czy sprawa wymeldowania tymczasowego załatwi to wszystko:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak juz szukacie takich fajnych sposobw na kat D to jak sie idzie na rejestracje to te, babki sie pytaja o takie dorbnostki jak : czy jestes kawalerem i tak dalej i tak dalej az wkoncu Cie zapyta o twoja orientacje odpowiadasz twierdzaco ze jestes gejem, a przy odrobienie szczescia na badaniach bedzie Ci lekarz jajka macal wiec wtedy mysl sobie "jenifer lopez jenifer lopez jenifer lopez" jak bedziesz mial wzwod to moze Ci dadza D ... :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gordy: mi kazał się wypiąć i zakasłać. macanie przeżył koleś prze de mną. ale nia jaj ale prostaty xD

 

Ja się nie wypinałem, tylko kasłałem. Kopnąłbym go w pysk gdyby spróbował dotykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu śmichy, a na stronie MON dowiaduje się że:

 

"Nowe regulacje dotyczące możliwości objęcia obowiązkiem stawienia się do poboru określonych grup kobiet posiadających kwalifikacje przydatne w służbie wojskowej, uwzględniają fakt, że kwalifikacje takie z reguły nabywane są w ramach studiów wyższych, których ukończenie niejednokrotnie następuje po ukończeniu 24 lat życia przez poborowych. Z tego względu podniesiona została do 28 lat granica wieku kobiet stawających do poboru. Ponadto poszerzono katalog kwalifikacji, których posiadanie może spowodować wezwanie określonych grup kobiet do poboru i tym samym możliwość ich powołania do służby wojskowej w rezerwie. Nie oznacza to jednak, że wszystkie grupy kobiet będą wzywane w najbliższych latach do poboru. W projektowanych przepisach wykonawczych obowiązkiem stawienia się do poboru proponuje się objąć jak obecnie kobiety posiadające kwalifikacje medyczne i weterynaryjne, a dodatkowo psychologów oraz - w celu umożliwienia ochotniczego odbywania zajęć wojskowych - także ochotniczki studentki akademii morskich." :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko od zwoleników wymeldowywania się przed wyjazdem:

 

Co to załatwi? No niby jestem wtedy wymeldowany i niby nie maja gdzie wysyłać mi wezwań. Ale wątpię abu za każdym razen gdy chcą coś wysłać to sprawdzają gdzie jestem zameldowany, a zdrugiej strony wątpię aby nasze państwo było na tyle działające, że gdy się wymeldowujesz w tym najwyższym urzędzie, to każda niższa instytucja również się o tym dowiaduje. Więc? Co o tym myślicie? Może ktoś jest bardziej w tych sprawach poinformowany?

 

Edit: może mam obowiązek poinformowania ich o tym? Skoro tak to można pisemnie? Nie zrobię tego osobiście:D Bo gdy się dowiedzą, że wymeldowany jestem tymczasowo to będą wiedzieć, że coś kombinuję i że ktoś może mieć w papierach nieporządek przeze mnie i się wkurzą:D I wtedy np mnie wsadzą do karceru:D I dupa z Anglii:D (hih, joke)

 

Sam sobie odpowiedziałem na to pytanie bo przypomniałem sobie, że istnieje coś takiego jak http://www.google.pl co wie więcej niż prof. Hawk:D

 

Otóż istnieje osobny druk o wymeldowanie tymczasowe, w którym określa się datę wyjazdu i powrotu oraz WKU do którego się przynależy, a urząd miasta w trymiga(?) ich o tym informuje. Oni podobno przez ten czas dają sobie spokój. No tylko na stronach urzędów nie ma takowych druczków... Są tylko druczki o wymeldowanie stałe. A jeszcze w zeszłym roku moja kumpela robiła cos takiego gdy do Moskwy wyjeżdżała.

No nico, jutro się przejdę - nie mam daleko, jakieś dwa bloczki obok:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż byłem w urzędzie miejsckim i sie wszystkiego dowiedziałem:)

 

Nie jest tak jak myśli większość, że tymczasowe wymeldowanie dostaje się na max 12mies czy 36mies. Z racji ze emigruję to wystarczy że podaję datę wyjazdu i to wszystko:D Mogę być tymczasowo wymeldowany nawet do końca życia:D

 

Pani w urzędzie była niezwykle miła i powiedziała "a jakby pan chciał spowrotem się zameldować, co pewnie się nie stanie....blebleble":D

 

Także każdej osobie polecam taki sposób wymigania się od wojska:)

W moim wypadku nie jest tak, że emigruję bo mnie WKU ściga. Ale radzę każdej osobie myślącej logicznie zastanowić się nad wyjazdem byle gdzie. Bo nie ma co nadzieji mieć żadnych, że ten kraj będzie sprzyjał swoim obywatelom. To jest parodia i żałuję, że wczesniej się nie zdecydowałem na wyjazd:)

Nawet jak ma się w kieszeni 300Ł (jadąc do Anglii akurat) to jest warto, bo pracę się znajdzie. Nie jest tak jak u nas, że można łazić i nic z tego! Anglicy są leniwi i zawsze się coś znajdzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no , nie da sie tak latwo od nich uciec. Najgorzej jak tak z 2 lata jedziesz do Anglii a oni cie szukaja , wtedy prokurator stawia ci zarzut, nie wypelnienia obowiazkow obywatelskich i papa , do 3 lat dostajesz i w wojsku masz przesrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierd..... Polskę i jej obowiązki obywatelskie.

Wystarczy?

Nic nidgy od tego kraju nie dostałem (tylko w łeb). Od urodzenia zmuszają cię do wszystkiego. Najpierw cię chrzczą bez pytania a potem wmawiają ja jestes bachorem, że tak trzeba i to jedyne słuszne myślenie.

Potem prawie 20 lat lobotmia mózgu przy pomocy ton niepotrzebnej wiedzy (wolałbym sie uczyc rozwiązywania problemów i kreatywnego myslenia a nie wkuwania książek na pamięć). Potem idziesz do ch.... roboty, aby cwaniaki mogły z ciebie zedrzeć kasę na ZUS, chorobowe i inne gówna, z których i tak nie masz pożytku.

A kiedy jestes stary to idziesz na emeryture i zdychasz z głodu.

Jak już mówiłem:

Pierd..... Polskę i jej obowiązki obywatelskie.

 

Ja wyjeżdżam z wielkim "FU" na plecach. Może nie dzisiaj ani jutro ale na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem w radiu jak była relacja tego kolesia od miliarda w rozumie o kolesiu który odmówił służby, miał p[roces i dostał w zawiasach wyrok - ciekawe ile w tym prawdy.

 

Ej a mozna zmienic obywatelstwo czy sie nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bzdury kaszanicie z anenem na czele;

 

w Polsce nei moze sie odbyc proces bez udzialu stron :) to po pierwsze, jesli nei moga CIe znalezc przez X czasu to jest przedawnienie... wiem bo sam na takie sobie czekam, co wcale nei przeszkadza mi dzialac w Polsce; co wiecej wlasnie w sprawie armi z ktora sie procesowalem troche dlugo; poniewaz w Polsce nei sa rpzestrzegane zadne przepisy (RP nei wywiazuje sie nawet ze zobowiazan miedzynarodowych, dla przykladu z umowy o zapewnieniu na swoim terenie okreslonych warunkow bytowych ogolowi mieszkancow; na swiecie malo kogo obchodzi ze kraiku nei stac, podpisali to powinni egzekwowac albo wypowiedziec umowe);

 

obywatelstwa mozna sie zrzec jednostronnie, ale jest to neiskuteczne, poniewaz musi na to wyrazic zgode prezydent jakiegos tam RP, czyli jestescmy niewolnikami i od woli i przyzwolenia panskiego laska wolnosci naszej zalezy; wlasciwie jest to podstawa do rzucania w urzedy panstwowe butelek z benzyna, albo ucieczka poza dlugie lapska pana z batem...

 

ja wiem ze pan miske rzuci, ze neiwolnicy boja sie uciekac, bo jak to tak bez pana zyc? przeciez pan mowi ze lepiej bedzie, juz ktorys tam z koleji tak mowi ktoremus tam pokoleniu... ucieczka w folwarku wiaze sie z zostawieniem kumpli, znajomych, pracy, domu i wiania... malo kto ma na tyle jaj, musialoby go strasznie przycisnac, i wiekszosc znajdzie mase uzasadnien (najczesciej glupich) zeby tego nei robic... jeszcze mneij stracilo zludzenia ze nad Wisla nei zmieni sie juz nic i nigdy i trzeba z tamtad wiac i zapomniec ze takie miejsce na swiecie istnieje a paszposrt zamienic na jakis z weselszym znaczkiem;

 

co wiecej jestescie starsi od RP, a to znaczy ze jestescie obywatelami PRL i mozecie sie wywinac ze sluzby stawiajac sprawe o niesamowykonalnosc obowiazku sluzby, poniewaz nie istnieje panstwo wobec ktorego macie taki obowiazek (panstwo to nei to samo co kraj);

 

a najlepiej to wszystko olac i wiac, jedynie dla garstki z Was czas spedzony w Polsce to nei jest czas stracony, i to nei dlatego ze nic tam sie nei zmienia, tylko dlatego ze placicie olbzymi podatek od braku infrastruktury, od tego ze nei mozna na ulicy roweru bezpiecznie zostawic, od astronomicznych odsetek w kredytach, to Wy placicie, nei kitajce, nei angole tylko Wy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli bycie polakiem już nie jest dżezi ?

 

 

 

 

 

Oj ludzie, jednak polszaja to coś więcej niż problemy z WKU, kasą, opieką zdrowotną i niudolny rząd ...wkońcu są powody dla których moi znajomi cenią każdą wizytę w kraju, a coraz więcej z nich zaczyna wracać z zagranicy. Ja mam możliwość wyjechać w każdej chwili, ale mieszkam tutaj, powodów nie ma co przytaczać bo jest ich bardzo wiele.

Jednak mogę się podpisać pod tym co vv3k70r przedstawia w tym wątku - ma rację :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby chrzanie :) ??

Dobra ale ja mowilem o przypadku wyjazdu na jak jedziesz na 2 lata :)

a oni zaczeli cie szukac :D

Czytanie ze zrozumieniem sie klania,

to przestepstwo podchodzi pod kodes cywilny i sprawa dopiero "przedawnia" sie po 5 latach :D

 

Faktycznie proba ucieczki do "lepszego swiata" wymaga duzo wyrzeczen, juz nie mowiac o papierkach jakie trzeba wyrobic :P

 

Stan na dzien dzisiejszy jest taki iz kazdy moze poruszac po UE bez paszportu ( moze uzywac dowodu)

....

Taki glupi pomysl wkradl mi sie w moje chore mysli

....

A co sie stanie jak zrzekniesz sie obywatelstwa , jak wyjedziesz z kraju bez paszportu i papierow :P

(pewnie sie da , ale kiedys chcialbym sie dowiedziec z gazety czy z tego forum ,czy ktos jest az tak odwazny):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anen...... zeby postawic CI zarzut trzeba Cie doprowadzic zeby Ci go przedstawic.....

jesli nei mzona Cie znalezc to nei mzona Ci przedstawic zarzutu.....

jesli od domniemanego popelnienia czynu minie maksymalny czas zagrozenia kara i nie uda sie czlowieka doprowadzic to sprawa trafia do okraglego segregatora blisko podlogi......

czyli po pieciu latach sprawa trafia automatycznie do kosza.....

 

zrzezkneicie sie obywatelstwa jest w RP neiskuteczne, poniewaz musisz miec zgode kaczki...

 

do wyjazdu nei potrzeba zadnych papierow, a zdobycie papierow za granica zajmuje rozumnemu czlowiekowi neicaly miesiac..... oczywiscie mowie o wersji legalnej (nie uczcicwej tylko zgodnej z prawem)... czyli jakies zagraniczne ID, ubezpieczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anen, jesli wpadniesz do mnie powiedzmy w poneidzialek to za dwa tygodnie bedziesz mial komplet dokumentow (umowa na czas neiokreslony z ktorej zrezygnujesz na drugi dzien), bedziesz zapisany do szkoly (dostaniesz komplet podrecznikow, olowek i gumke od panstwa), jak do grudnia zaliczysz egzaminy to wydebie jakie 6tys pln (od socjalistow) na nastepne polrocze zebys mial.... a za dwa lata bedziesz dostawal 3tys pln na miesiac za lazenie do budy.... oczywiscie po drodze mozesz jeszcze sie tu ubezrobotnic i moze Ci dadza kolo 30tys pln na otwarcie firmy (w czterech ratach, bez podatku, w koncu unia to unia)..... miasto da Ci jakies tanie meiszkanie (w cenie mieszkania w akademiku w Szczecinie mneij wiecej) powiedzmy w styczniu-lutym... to tylko trzeba chciec...

 

mam teczke wypchana gotowymi dokumentami do wypelnienia, na kazda okazje, fakt ze dla ludzi z trzeciego swiata warto troche nakrecic i zalatwic im polski dowod (albo z kims hajtnac albo zamowic na bazarze), ale Polacy to jzu nei maja z tym zadnego problemu;

 

wiec jesli ktos z Waszych kumpli ma firme gdzies w jakims wesolym panstwie, to wie jak to sie robi...

 

taaa... ja wiem, nieuczciwe (choc legalne), ze wystawienie umowy na czas nieokreslony zeby wydebic pesel i wpisac sie do listy ludnosci to swinstwo... ze tak nie powinno byc... ale taki jest swiat, ja go nie wymyslilem, ludzie chca zyc, a ja im w tym pomagam...

 

nadmienei ze szwedzkie papiery otwieraja droge do pracy bez zadnych pytan w Dani, Norwegi :) ...

 

kolega we Francji organizuje to jakis miesiac (tyle urzad ma na odpowiedz), tyle ze to zaden interes byc tam obywatelem ze wzgledu na przepisy... w UK to juz wogole jest banal (chyba 2 dni, tylko ze nei w stolicy a na prowincji sie to zalatwia tma gdzie urzednicy nei sa oblozeni praca), na wyspie to tydzien, Irlandczykom si enie spieszy, ale nie ma z tego zadnych przywilejow (poza dodatkiem rodzinnym, tak jak w UK)...

 

a teraz mniej smieszne... kolesie ze szkol koranicznych robia to od dawna, z neiktorymi siedzialem w jednej lawce, jak macie sie czego bac, to bojcie sie biurokracji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie...

Mam dwa bilety na 1 sierpnia... Jeden do Anglii drugi do Armii...waham się, z którego skorzystać:D?

 

Otóż dostałem bilecik pomimo, że miałem zaświadczenie że złożyłem papiren na uniwerek...:/ Coś kolaś tam gadał, że pod górę im robię to oni mi też:p No może trochę ich se olałem, no ale oni mi bardziej utrudniają niż ja im.

No nie ważne! Mam 14dni an odwołanie się, wyniki wstępne 28 lipca. Jeśli się dostanę to mam ich z głowy. Jak nie to najwyżej będę uciekinierem.

 

Ale jaką ulgę poczułem gdy usłyszałem "termin stawienia się do jednostki: 1 sierpnia":D Uf...od miesiąca mam rezerwację na ten dzień do Anglii:D

 

Szkoda mi tego, że będę tutaj w Polsce traktowany jako przestępca (bo po jakimś czasie sprawa zostanie oddana policji), na święta raczej nie wrócę sobie. No najwyżej, świat się nie załamie:p

 

Ścigać za granicami też raczej nie będą, chyba że sam im się podłożę. Jak koleś (jakiś policjant) za biurkiem zobaczy kogo szukają i gdzie się udał (bo będą znać kraj, bo się wymelduję i tam muszę podać kraj do jakiego się udaję) to będzie wiedział o co chodzi. Tylko jakiś zboczeniec stwierdziłby, że należy mnie sciągnąć jak najszybciej!:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak:

dostałem sie na studia stacjonarne (plastyka)

i mam gdzies to całe wojsko i wszystko co sie z tym wiąze :))

przynajmniej przez najblizsze 5 lat.... jutro jaade zawiezc im zaswiadczenie podjecia nauki , zeby przypadkiem biletu mi nie probowali wysłac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XAOC-tak serio to nic Ci nie zrobia, a jeszcze wywin numer i przyslij im z UK oswiadczenie ze jestes jedynym zywicielem rodziny i z powodu trudnej sytuacji materialnej (zalaczony rozpaczliwy lsit matki, wujka, cioci, babci, siedmioro rodzenstwa i kogo tam jeszcze wymyslisz z kuzynostwa) udales sie za chlebem i prosisz o odroczenie sluzby na czas pobytu zarobkowego za granica... oczywiscie czas ten jest nieokreslony...

 

wtedy troche sobie z Toba powysylaja korespondencji, i dopiero w ostatecznosci przyjdzie pies i spyta matke gdzie syn, matka powie ze przeciez pismo dostali, jak co to pokaze ksero, i sprawa pojdzie do sadu, gdzie z braku mozliwosci doprowadzenia i odczytania zarzutu polezy sobie w aktach, a pozniej trafi do kosza.... do kosza trafia w terminie od dwoch do pieciu lat...

 

na znaczki CIe stac, ja sobie tak dwa lata z nimi korespondencje wysylalem, zaczalem od odeslania ksiazeczki wojskowej z dopiskiem ze wstawili tam zle godlo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh złe godło a co tam miałeś wstawione ??

 

XaoC - no to sobie troche pojechałeś z nimi.

ja do aż takiej sytuacji nie doprowadziłem. Ale jestem wymeldowany tymczasowo ;) nie wiadomo kiedy wrócę ;) co prawda byłem już 3 razy w tym czasie w polsce ale co tam, nawet dokumenty na paszport złożyłem,

ale z wku mam juz od dłuższego czasu spokój. żadnych pism z wku żadnej policji szukającej gdzie taki obywatel ;) (też dali sobie spokój)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wyjeżdżam za dwa dni i mam ich już gdzieś:D

 

Oczywiście matka strasznie będzie się denerwować (bo ona taka płochliwa i boaźliwa jest, więc bedzie już miała przed oczami mój obraz za kratkami:)). Będzie gadała że jestem przestępcą, że międzynarodowy list gończy wyślą:p hehe

 

W ogóle zastanawiam się ile czasu i czy trudno załatwic sobei obywatelstwo GB?

 

Bo chciałbym pojechać też do US kiedyś, a raczej nie mam co mieć nadzieje, że zlikwidują dla nas wizy. A tak jako obywatel GB kupuję sobie bilet i lecę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności