Jump to content
abstract

Armia wzywa

Recommended Posts

jak studiujesz to możesz też zrobić przeszkolenie w trakcie, a poza tym to jak skończysz studia najczęściej wcale cie nie wezmą bo wyjdzie rozporządzenie ministra które cały rocznik przeniesie od razu do rezerwy:D

Wojsko no dress no stress... nie jest źle.

Wszyscy co byli sobie chwalą, mój kuzyn - był kierowcą czołgu - jaja jak berety jak opowiadał, że zatarł silnik za (remont 300.000PLN) jak ostrzelali się nawzajem ;] itp.

Ogólnie jak studiujesz to do 27roku mogą Cie powołać (jak np wylecisz ze studiów).

poza tym można po woju starać się o pracę w Policji / wojsku - tam 75% emerytury po 15latach ;) - i kaska jest :)

zarobki są ok. a w zawodowym to siedzisz i sie nudzisz, albo w necie grzebiesz, całe noce bo nie ma nic do roboty...

wiec nie stresować się - to taka fajna przygoda ;)

hehe mi okulistka rok temu powiedziala ze na D to trzeba miec 6 dioptrii, ja mam -1,75 i do 6 mi sie nie spieszy :D- i tak co rok mi oczy leca coraz bardziej- fak, mam filtr na seki, w miare dobry monitor..moze dlatego ze nie mrugam hhehe

a co do tatuazy to jeden gosc z bloku wyzej wytatuowal sobie swastyke nad lewa brwią, przekonany ze go nie wezma ;) a rozmowa byla mniej wiecej w tonie "chcesz sie wymigac?, to zobaczysz" wyslali go nad morze :D hahhaha gdzie Rzeszów a gdzie morze :D

Witam!

Nio pozytywne myślenie, ale każdy ma swoje zdanie. O ile pamiętam w 1939 roku wielu ludzi też miało takie zdanie że poco armia i były tego efekty. Heheh strata czasu? Dla mnie stratą czasu jest nie iść tam. Widzę że jest wspaniały stereotyp że człowiek w armii to wyłącznie morduje. Ja ta zamierzam bronić wszystkich Polaków tych za armią i przeciw niej.

Pozdrawiam!

jak tak lubisz wojsko to czemu nie poszedles na Zawodowego Soldato?...

tez mialem takie plany ale ze to bylo we wroclawiu to mi sie nie widzialo:]

i wyladowalem na infie:D

a ktos napisal ze latanie z karabinem po poligonie cos ta...

wedlug mnie to zajebista sprawa tylko ze ja fali sie boje:D

hehe...

Jeszcze jedna rzecz- argumenty o patriotyzmie. Patriotyzm to działanie dla dobra kraju. W obecnej sytuacji dla kraju korzystniejsze jest posiadanie jednego więcej specjalisty który nie żeruje na zasiłku a płaci podatki i tym samym przyczynia się do wzrostu dobrobytu niż jednego więcej poborowego który żadnej korzyści nie przynosi. Wniosek ? Jesteś patriotą- rób 3d i migaj się od armii.

• Like 1

Hmm ładnie tu się dzieje ;P HEheehe no to golimy główkę na 1mm i walimy do znajomego kupujemy henne i robimy dziare na całej czaszce ;D Jak tepaki to może przejdzie :) Aa co do zameldowania to podobno przechodzi, tyle, że lepiej jest się odmekldować i zameldować gdzieś u Cioci w wejcherowie potem znowy wymeldować i zameldować u siebie potem u drugiej cioci i znowu do innej i do siebie i .....................po którymś razie głupieją (podobno, tylko czy tak da rade??)

Wojsko no dress no stress... nie jest źle.

Wszyscy co byli sobie chwalą, mój kuzyn - był kierowcą czołgu - jaja jak berety jak opowiadał, że zatarł silnik za (remont 300.000PLN) jak ostrzelali się nawzajem ;] itp.

Ogólnie jak studiujesz to do 27roku mogą Cie powołać (jak np wylecisz ze studiów).

poza tym można po woju starać się o pracę w Policji / wojsku - tam 75% emerytury po 15latach ;) - i kaska jest :)

zarobki są ok. a w zawodowym to siedzisz i sie nudzisz, albo w necie grzebiesz, całe noce bo nie ma nic do roboty...

wiec nie stresować się - to taka fajna przygoda ;)

Cóż, znajomy mojego znajomego (;P) poszedł do wojska i nie może się doczekac kiedy stamtąd wyjdzie. Top czy się komuś podoba czy nie to juz chyba indywidualna ocena. Mój ojciec jest zawodowym i co prawda póki służył u mnie w rodzinnym mieści to grał na służbie w Return to castl Wolfenstein, ale teraz go przenieśli do Wrocka i tam to już ma samych debili pod sobą jak leci i widze jaka jest tam sieczka

Hmmmm.... jak dla mnie najlepsza ucieczka od woja jest jednak nauka. Popieram w 100% slowa Bacry'a slyszalem dzisiaj ze jak sie studiuje to mozna sobie zrobic wakacyjny kurs wojskowy ktory trwa zaledwie miesiac! A jak to ci sie nie podoba to skoncz studia a zapewniam cie ze przeniosa cie do rezerwy (znam sporo takich przypadkow)!

Ja narazie mam studia wiec looz :)

Hmm. Wojsko nie jest znowu takie zle panowie ;]. Ja w sumie moglbym pojsc - co mi tam :P. Takie mam nastawienie, bo 100m od mojego domu zaczyna sie teren poligonu :P [2-gi badz 3-ci pod wzgledem wielkosci w Polsce] - oj wesolo jest, jak przyleci Kawaleria Powietrzna i przelatuja 20-30m nad domem :P.

Guest obo

mam pytanko odnośnie wymigania się od woja :)

dzisiaj przyszedł do mnie liścik (nie polecony co troche mnie zdziwiło...) żebym stawił się 23 marca w wku w celu odbycia służby wojskowej :)

zastanawiam się czy mam szanse się jeszcze wymigać czy już po jabłkach...?

i jeszcze czy wezmą mnie z moją przypadłością :/ w sumie jest niewielka, ale broni (np.) nie mógłbym trzymać, mimo iż na komisji dali mi A (ale co się dziwić konowały ;))

olewałem sobie troszke tą sprawe i teraz mam :)

ps. a ostatnio pisałem o odświerzaniu wątków ;) hehe

heh eee hemmm ja juz mialem 3 w tym jeden sadowy i raz przydzial do jednostki :) ale wystarczy ze przyniesiesz zaswiadczenie ze sie uczysz i masz z glowy na jakis czas...:)

Guest obo

no to git :)

dzięki rowr

EDIT >> tylko to zaświadczenie trzeba przynieść w dzień stawienia? czyli tak jak mnie wezwali na 23 marca? bo ja nie mam szkoły... co prawda moge szybko zalatwic zaoczna, ale zaswiadczenia chyba tak szybko nie zalatwie...

zameldować gdzieś u Cioci w wejcherowie

Skad ty wiesz o Wejherowie?

zastanawiam się czy mam szanse się jeszcze wymigać czy już po jabłkach...?

No ale ja przeciez z zaswiadczeniem w pazdzierniku bylem?!?!?! Tak jak mi mowili?!?!?!

co prawda moge szybko zalatwic zaoczna, ale zaswiadczenia chyba tak szybko nie zalatwie...

W prywatnej to zalatwisz nawet ulaskawienie brata za morderstwa. Uwierz mi. Placisz masz :)

Ja mialem ostatnie zaswiadczenie przyniezc w pazdierniku ale uznajmy ze mi sie zapomnialo i czekam na ten rok po ktorym mnie ulaskawia :)

A czy moze slyszeliscie cos o zmianie przepisow ze niby moga wziasc na przeszkolenie (9mies) nawet do 60 roku zycie? Jedyna szansa teraz jest to ze moge przyslac przeniesienie do rezerwy w rok od ukonczenia szkoly (wyzszej)

hehe no illy ma racje ich mozna kiwac na rozne sposoby wsumie nie jest tak trudno sie wymigac...

no teraz jest fajnie bo jak cie nie chapna przez 18 miesiecy od komisji to automatycznie do rezerwy :)

niestety ja sie na to nie lapie :(

Guest obo
A czy moze slyszeliscie cos o zmianie przepisow ze niby moga wziasc na przeszkolenie (9mies) nawet do 60 roku zycie? Jedyna szansa teraz jest to ze moge przyslac przeniesienie do rezerwy w rok od ukonczenia szkoly (wyzszej)

o tym nie słyszałem, słyszałe natomiast że od 2012 roku mają brać tylko chętnych (ehhh... jeszcze 6 lat)

no teraz jest fajnie bo jak cie nie chapna przez 18 miesiecy od komisji to automatycznie do rezerwy :)

niestety ja sie na to nie lapie :(

jak to?? chodzi ci że jak się wogóle nie odezwą? np. o uzupełnienie ewidencji?

o tym nie słyszałem, słyszałe natomiast że od 2012 roku mają brać tylko chętnych (ehhh... jeszcze 6 lat)

Juchuuuuuu, akurat druga szkole skoncze

no teraz jest fajnie bo jak cie nie chapna przez 18 miesiecy od komisji to automatycznie do rezerwy

Nie kumam, ja juz mam 4 lata od komisji? Gdzie moj kwitek?

a ja nawet chyba wiecej ale sie jakos nie lapiemy na ta promocje :D

Panowie co to za histeria ?

Nie oglądacie wiadomosci - wojsko nie ma kasy,maliczne ciecia i ograniczenia.

Ja poprosiłem o odroczenie bo miałem nieformalną przerwe w studiach 0 dokumentów na to i spoko. oni terazograniczajasię raczej do tych co chcą poważnie nie mają kasy 16 pocisków dokałacha rocznie na jednostke czy jakos tak śmiech na sali. Ponadto przyjaźnie jest nastawiona ich strona jest wiele formalnych zabiegów przedstawionych i bierzące przepisy - oblukajcie.

PS

Dolotnictwa was nie wezmą bo niechcący zestrzelili sobie połowe i tojednympociskiem ziemia powietrze tego nawet USA nie potrafi tylko cicho nie mówcie nikomu zebyły takie 2 bo i rakietowistraca twarz ;)

Powodzeniai nie stresujcie sie choc terminów radze pilnować.

heh ja sie nie stresuje bo jak nie chce nie poleze a jak bede chcial to mnie i tak nie wezma pewnie...a terminy fakt warto pilnowac bo drugie wezwanie sie konczy zazwyczaj juz sadem :)

Guest obo

damusTo - że też wcześniej jak byłem nie poprosiłem żeby mi odroczyli do września :/ bo w sumie od września i tak idę do szkoły... ehhh może by się udało.

no ale załatwie sobie szkółke teraz na szybko, papierek i wyjdzie na to samo, a tak to jednak ryzyko byłoby troche :)

Hehe. Taka prawda - wojsko nie ma kasy i ida tylko ci, ktorzy chca, badz co maja plecy i kontakty w wojsku.

Sam dostalem niedawno A na komisji, ale szczerze w to watpie, czy mnie wezma do wojska, nawet jak nie bede sie uczyl ;P

a no wiec moje zdanie o armi jest proste " tylko dla idiotów" ...........

co zrobic zeby nie isc poradnik ...... 8- )

sprawdzone.

trzeba udac sie na wielkim kacu z wyziewem alkocholowym odczuwalnym na 100m do psychiatry ( wazne! nie psychologa) i porozmawiac z panem na temat twojej niecheci do ludzi i problemie z uzywkami, rozmowa musi sie kierowac w strone twojej agresji do otaczającego cie społeczenstwa itp. jezeli pan P ci uwiezy to dostaniesz tabletki ( proponuje spróbowac zebys wiedziec jak to działa bo na nastepnej wizycie bedzie o nie pytał ) na drugiej wizycie stwierdzasz ze tabletki sa jakies słabe i ze owszem przytłumiają twoją agresjie ale niechec do ludzi pozostaje ...............ciągniesz tą farse tak długo az pan P bedzie twój .... gdy pan P bezgranicznie badzie chciał ci pomóc ty wyjawisz mu ze dostałeś wezwanie po bilet do wojska i ze boisz sie ( nie wojska ) ze komus zrobisz krzywde jak jakis idota bedzie próbował ci rozkazywać .... jazeli Pan P sie do ciebie przekonał dostaniesz papier po którym na komisji wojskowej przyznają ci z dumą kategorie "D" nie polecam swirowania debila albo głupka bo mozna dostac "E" a wtedy mozna miec problemy z pracą ............... sposób sprawdzony w 100% jest jedno ale ....13dni to troche mało zazwyczaj zajmuje to jakis miesiąc

Powodzenia chłopie

są jeszcze lepsze sposoby jak isc do wojska i wrócic po miesącu z wyprawką ale za duzo pisania 8-)

Wada wzroku - to jest to! Zalatw sobie jakis papier na to i juz.

d*pa ja mam -1 na kazde oko i mam kategorie "A"

kolega mial -2.7 i tez "A"

jedyne rozwiazanie to sie uczyc!...studia i tyle ...

ja nie mówie ze w armii jest zle znam kilka osoob ktoore jak poszedly to juz tam zostaly w tej armii i zle im nie jest:P

fakt ze jak nie masz zamiaru kombinowac na wojskowego to isc do wojska to strata czasu, kumpel opowiadal ze on to cale dnie tam sie opiernicza równo nic nie robia itd. a fala jaka ich spodkala to bylo czyszczenie kibli wiec nie jest zle:P chyba ze masz pecha to cie wysla w p.... i bedziesz mial przerabane:]