Skocz do zawartości

Armia wzywa


abstract

Rekomendowane odpowiedzi

marti-po prostu wyjedz... jak co to sie wykrecisz sytuacja zyciowa, nei moga CIe karac za to zeyjechales majac odroczenie.... bo nei moga CI skutecznie dostarczyc wezwania...

 

tylko inna kwestia czy akurat prokurator bedzi emial humor przestrzegac jakis tam przepisow.....

 

fikolek-nie musisz sie zrzekac obywatelstwa... wystarczy ze masz podwojne i z definicji nie kwalifikujesz sie do odbycia sluzby... po prostu nei mozesz zlozyc przysiegi i basta.... masz dwie ojczyzny... w armi to jest proste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a nie prawda vektor właśnie w większości państw służba wojskowa w obcej armii nie jest przestępstwem. Przykład Legia Cudzoziemska. Teraz i u nas wprowadzili zmiany, więc jak chcesz możesz służyć u francuzów.

Co ma do tego kiedy minister składał przysięgę (mógł nawet nie być w wojsku) liczy się to że teraz kieruje armią i ma drugie obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w legi dostajesz obywatelstwo francuskie.....

 

z przysiega chodzi o to ze jak juz zlozysz w jednym kraju, a masz jedno obywatelstwo to automatycnzie nei mozesz sluzyc w innym kraju ktory nei jest na liscie o ktorej mowisz (lista krajow wylaczonych z zakazu sluzby).....

 

minister ponadto jest na specjalnym dopuszczeniu...... moglby nawet byc obcokrajowcem.... przywilej wladzy....

 

mowimy o poborowych zuczkach :P nei o ministrach Bacry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie obywatelstwa

 

Kiedys gdy nie było tak łatwo z podwójnym obywtelstwem to takie

osoby nie szły do wojska bo było podejrzenie ze są szpiegami itd itd

Teraz byłoby to chyba za łatwe i dlatego to nie zwalnia jest ustawa ze

jak ktos ma podwójne obywatelstwo i mieszka za granicą to wtedy nie ma

obowiązku słuzby zastepczej, ale gdyby zamelidował się w PL to już ma

;))))))))))))

 

 

Art. 4

1. Powszechnemu obowiązkowi obrony podlegają wszyscy obywatele polscy

zdolni ze względu na wiek i stan zdrowia do wykonywania tego

obowiązku. Obywatel polski będący równocześnie obywatelem innego

państwa nie podlega powszechnemu obowiązkowi obrony, jeżeli stale

zamieszkuje poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

 

jak masz podwojne obywatelstwo to niestety sie idzie do woja

tam gdzie jestes zameldowany

 

 

pomysł z innego forum

***

moj dobry znajomy zrobil tak:

 

poszedl na ochotnika do niemieckiego wojska (mial tez podwojne obywatelstwo)

po dwoch tygodniach zglosil ze inni gnoja ze jest polakiem, ze

pochodzi z Polski.

odrazu go wypuscili i jeszcze dostal spora sumke odszkodowania

***

 

jak sie jest obywtelem w innym kraju to tam jeśli jest taki obowiązek trzeba iść do woja

 

a np. w Hiszpani nie jest obowioskowe wojsko więc tam jest spokój ;-))

 

Niektórzy dostali obywtaestwo Niemiec i dopiero mają problem bo teraz

chca ich do 2 wojsk. ale i tak umowy sa takie ze wybiera sie 1.

 

 

rozwiązaniem jest iść na jakieś proste studia bo

Osoby po studiach sa często pzrenoszone do rezerwy bo panstwa za bradzo nie

stac na takcih ludzi. po technikach i zawodówkach są poszukiwani....

 

 

 

Służba zastępcza

 

 

Służba zastępcza polega na zrealizowaniu powszechnego obowiązku obrony

RP poprzez pracę w państwowych i samorządowych jednostkach

organizacyjnych (przykładowo: urzędach gmin, domach spokojnej

starości, publicznych zakładach pracy, przychodniach, bibliotekach,

muzeach itp.). Ogólnie służba zastępcza zakłada wykonywanie prac na

rzecz:

- ochrony środowiska

- ochrony przeciwpożarowej

- ochrony zdrowia

- pomocy społecznej

- opieki nad osobami niepełnosprawnymi lub bezdomnymi

- administracji publicznej i wymiaru sprawiedliwości

 

Służbę zastępczą można także odbywać w organizacji pożytku

publicznego, którą jest kościół lub związek wyznaniowy posiadający

osobowość prawną (zarejestrowany).

Służba zastępcza trwa 18 miesięcy, zaś dla absolwentów szkół wyższych

- 6 miesięcy.

 

Wniosek na piśmie o skierowanie do służby zastępczej składa się w

wojewódzkiej komisji do spraw służby zastępczej (powołanej przez

marszałka województwa) za pośrednictwem wojskowego komendanta

uzupełnień najpóźniej w dniu doręczenia karty powołania do odbycia

zasadniczej służby wojskowej. Wniosek taki powinien w szczególności

zawierać oświadczenie o wyznawanych przekonaniach religijnych i

uzasadnienie, dlaczego wyznawana doktryna religijna lub zasady moralne

uniemożliwiają poborowemu odbywanie służby wojskowej.

 

Poborowy, który złożył wniosek o przeznaczenie do służby zastępczej,

do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia tego wniosku nie może być

powołany do zasadniczej służby wojskowej. Wojewódzka komisja ds.

służby zastępczej rozpatruje wniosek w obecności poborowego w terminie

i miejscu określonych przez przewodniczącego komisji wojewódzkiej.

Jeżeli wniosek został rozstrzygnięty negatywnie (przez komisję

wojewódzką ds. służby zastępczej), może wystąpić z kolejnym wnioskiem

w tej sprawie nie wcześniej niż po upływie sześciu miesięcy od dnia

uprawomocnienia się tego orzeczenia. Wniosek skierowany do komisji

przed upływem tego terminu nie podlega rozpoznaniu.

 

Jeżeli wniosek został przyjęty, marszałek województwa kieruje

poborowego do odbycia służby zastępczej i wydaje poborowemu kartę

skierowania do służby zastępczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fikolek-pozyjesz to sie dowiesz ze przepisy pisane to obowiazuja w panstwach rpawa, a nei w Polsce, w Poslce z prawnego punktu widzenia to na razie wszyscy sluzacy w armi sa obwywatelami status quo, bo nie bylo zmiany obywatelstwa z PRL na RP zeby nei bylo dymu.. ot takie spoleczne przyzwolenie, ale jak sie o to czepisz przed sadem, to sad w panstwie rpawa uzna ze jestes obywatelem polskim (PRL) ale nei obywatelem RP (pierwsi obywatele RP to beda sluzyc w 2008, i to o ile zechca byc obywatelami, bo konstytucja jest tak debilnie napisana ze wymaga to naturalizacji, swiatowe kuriozum, ale tak to jest jak przepisy pisza politycy a nie prawnicy);

 

w zadnym kraju nei bierze si ena sile ludzi z podwojnym obywatelstwem do armi, a to tylko z tego powodu zeby sie nie dlubac w sporach o kpk, bo sa rozne glupoty popisane w roznych krajach;

 

jak ktos tu ma zludzenia ze w Polsce dziala jakies prawo, to chyba mowimy o powszechnym ciazeniu, bo kazde inne zalezy od wesolej interpretacji waaadzy wykonawczej... na taki sposob interpretacji jest tylko jedna mozliwosc-stawiac taka wladze przed faktami dokonanymi, czyli: papiery od lekarza, wymeldowanie czy inne uniemozliwienie skutecznego doreczenia pierwszego wezwania (kpa, pozniej moga je klasc do akt), wyjazd, struganie glupa (wbrew pozorom bardzo skuteczne, wystarczy sie nei stawiac na komisje, a jak psy przyjda po czlowieka to uparcie sie nei ubierac, sila nei wezma nieodzianego clzowieka-to tylko w wypadku nakazu zatrzymanai moga zrobic, a nei doprowadzenia, a zmusic do zalozenia ciuchow nei bardzo maja jak);

 

ehh.. ot paru dni dlubie w papierach, cuda na kiju porobilem, widze ze hosting z obrazkami mi zdechl.... czas sie wziasc za grafike i wrocic do bitwy..... dlubanie w urzedniczcych glupotach zabija muze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

 

Po dlugiej przerwie pojawiam sie na kilka minut.

 

Ucieklem z kraju jakies 6tyg temu i mam sie dobrze. Zycie w Londynie jest dosyc proste i malo wymagajace. Ale...

 

...Oczywiscie dochodza mnie sluchy z naszego kraju. Ze MON bardzo mnie potrzebuje. Strasza rodzine ze z lotniska mnie zabiora jak tylko przyjade...

 

Tozto jakas parodia! Kurde ten kraj ma niepokoleji w glowie! Za cholere tam nie wracam, nawet nie tesknie:D

 

Powodzenia wszystim w uciekaniu przed wojem. Ja radze jednek to co ja zrobilem - EMIGRACJA!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie przypatruje tej dyskusji (sam niedawno dostalem wezwanie), ze po raz kolejny w tym tanim kraju ktos wie lepiej co chce robic, ma w d... moje poglady, moj brak patriotyzmu. Ktos wie lepiej niz tysiace mlodych ludzi, ktorzy opinie o wojsku po skonczeniu sluzby maja takie ze glowa boli, narzuca swoje durne widzi mi sie. Durne dlatego, ze ktos, kto bawi sie w zolnierza od piaskownicy ma totalnie ograniczone pole myslenia. Po raz kolejny "jacys" maja w d... fakt, ze inny zaczal super prace i ma mozliwosc rozwoju tu, czy za granica. Sami rodza awersje do sposobu sprawowania wladzy w tym kraju i samego kraju jako takiego. Wszyscy moi znajomi po "przyjemnosci" bawienia sie w patriote stawali sie mniej patriotyczni. Mowili, ze trzy miesiace w zupelnosci starczaja na "nauke" tej calej zabawy. Moim zdaniem, poki nie powyzdychaja roczniki, ktorym w chory sposob wpojono chory sposob myslenia poty bedzie jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobrze powiedziane ;) myśle podobnie ale jak ktoś powiedział chcesz mieszkać w normalnym kraju to wyjedź ;)

smutne ale prawdziwe do sytuacji z Węgier jeszcze trochę brakuje ale rząd robi wszystko żeby było podobnie ;))i mnie to denerwuje

 

jeszcze tylko troche kasy uzbieram na amunicje do działa Vulkan to pójde do rządu i podziele sie swoim zdniem na różne tematy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacry-pisze o tym ze w dokumentach (akt urodzenia) stoji ze urodzony obywatel PRL, w szkole podstawowej, jak zaczynasz to slubujesz (ja slubowalem "mojej ludowej ojczyznie" bo taki byl prikaz wtedy slubowac), i wiesz, powolalem sie na to w sadzie i sie zaczelo, oddalono pozew prokuratorski z powodu braku podstaw do skarzenia (skarzyc mozna tylko obywatela RP, a prukarotor nei wykazal ze jestem obywatelem RP, i wykazac tego nie moze, bo pierwsze akty urodzenia podpisane obywatel tego konkretnego RP zaczeto wydawac razem z paszportami w 1996 roku);

bo to ma znaczenie jakie jest godlo, jaka nazwa panstwa, bo kraj i panstwo to dwie rozne rzeczy :) trzeba tylko umeic czytac (a CI co pisali przepisy w RP napisali duzo glupot, a poniewaz w sadzie te glupoty musieli przeczytac wyszlo na to ze nei musze sluzyc...)

 

zreszta, w sadach, nei tylko polskich, nei raz juz dowiodlem ze osiol ma szesc nog, bo ktos kto podpisywal ze man umowe nei umial albo czytac, albo pisac, no a juz na pewno nei ze zrozumeiniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy - obywatelstwo masz pnstwowe :) panstwo to: Republika Federalna Niemiec, i kraj Nimecy, i Republika Demokratyczna Niemiec, i kraj, tez popatrz Niemcy, i popatrz, PRL to Polska i RP to Polska;

 

zajzyj sobie do dowodu i dokaldnie przeczytaj co tam masz, przeczytaj co masz w akcie urodzenia

 

i zajrzyj do paszportu, najlepiej starego i nowego i porownaj co masz nabazgrane w "citizen of ..." a widzisz :) dwa rozne panstwa...

 

tak wiec instytucja zwana panstwem zarzadzila jakimis tam wladzami (ktore maja taka czy inna mandata do rzadzenia, najpewniej maja wiecej karabinow niz reszta to rzadza) ze kazdy kto jest obywatelem RP ma taki a siaki obowiazek, opisala ta waadza rowniez kto takim obywatelem jest (czyli ze urzodizl sie w RP, no na to to ja za stary jestem), a obywatelem zostac moze kto ma ojca lub matke lub babke lub dziadka Polaka (cenzus narodowosciowy, nei panstwowy, a to roznica, jestem Polakiem, ale nei obywatelem Polski);

 

wiec ja jestem w grupie co moze, ale co z samej definicji jeszcze nei jest, natomiast jestem obywatelem RP, to nei jest tak ze jak sie zmienia nazwa panstwa na terytorium ktorego mieszkasz to zaraz dostajesz nowe obywatelstwo, nie ma tak lekko zeby kazdy Palestynczyk nagle stal sie obywatelem Izraela tylko daltego ze jego panstwo sie wykopyrtnelo, a PRL sie wlasnie wykopyrtnal w '89 dokumentnie, ale ja mu zdazylem slubowac, uznalem za ojczyzne, w papierach stoji co rzeklem no i glupio teraz inenmu panstwo z innym godlem sluby skladac, no bo jak to tak sie podcierac slowem? nie wypada przeciez;

 

to sa wlasnei madre przepisy pisane przez nasze gwiazdy legislacji, wg takich przepisow ja sie nw ojsko wypialem jak na warchola przystoji zaslaniajac sie durnymi przepisami, wg ktorych nie da mi sie udowodnic ze jestem obywatelem RP, bo zbey nim byc z definicji jestem za stary, a zeby z checi to musialbym podanie do waadzy zlozyc i wtedy waaadca RP by mi odpisal ze sie Jego Jasnie Oswiecony Majestat zgadza co by sobie zuczek Kowalski zostal obywatelem RP, i tak to wlasnie w sadzie wyszlo, ze to prokurator musi udowodnic oslu ze jest oslem, na pismie osiol nigdy oslem nie zostal wiec udowadniac i za bardzo nei bylo co :)

 

oczywiscie z kazdego przywileju jaki mam bedac obywatelem RP korzystam, oczywiscie nikt mi nei udowodni ze obywatelem nie jestem bo i na wybory chadzam, oczywiscie nei ja pisalem takie pokrecone i durne przepisy wg ktorych byle warchol moze sie od armi wykrecic, i nei ja tworzylem armie do ktorej malo rozgarneitych ludzi sie garnie,

 

ale ja wlasnei jestem warcholem, i skoro mozna wygardlowac w sadzie ze mnei prawo nie dotyczy to i wygardlowalem;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy-obowiazek to ja mam (jak panstwo ktorego obywatelem mi go ustali), inna sprawa ze prokurator mi tego obowiazku nei ejst w stanei udowodnic ze ja go mam, a ja jestem w stanie wykazac ze nie ma podstaw bym go mial; to nei jest moj problem ze egzekutywa w Polsce jest slaba (taka tradycja) i mozna sobie jaja ze sprzecznych przepisow robic...

 

ja sobie wlasnei takei jaja porobilem przed sadem... bo panstwo ktore mi ten obowiazek nalozylo (PRL) juz nie istnieje a prokurator nei wykazal iz jestem obywatelem RP, wiec nie dotyczy mnei obowiazek sluzby w RP, gdyz taki obowiazek dotyczy jedynie obywateli RP...

 

glupie, nie? a 106pln miesiecznie dla zolnierza glupie? a jak sie chcialem dostac do szkoly oficerskiej to zawolali lapowke, to ja w d mam takie panstwo, jestem pierwszym w rodzinie od diabli wiedza ilu pokolen co nei robi kakriery w wojsku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nei jest tak ze jak sie zmienia nazwa panstwa na terytorium ktorego mieszkasz to zaraz dostajesz nowe obywatelstwo,
mieszasz imho pojecia , a czym sie rozni obywatelstwo polskie w prl od obywatelstwa polskiego w IIIRP i obywatelstwa polskiego w IVRp

zmienil sie tylko ustroj (oprocz tych ostatnich dwoch), jak sie zmieni terytorium na... nie wiem, jakies prusy to wtedy moze bede sie zastanawiac nad tym,

 

i ustroj nie zmienia twojej narodowosci, bo co by bylo gdy kiedys byla monarchia (powiedzmy w 1984 gdy sie urodzilem) a teraz powstala demokracja

 

bo wg. ciebie to ja caly czas mam obywatelstwo w monarchii

a zeby z checi to musialbym podanie do waadzy zlozyc i wtedy waaadca RP by mi odpisal ze sie Jego Jasnie Oswiecony Majestat zgadza co by sobie zuczek Kowalski zostal obywatelem RP

obuywatelstwo ma kazdy kto legalnie (rodzice byli obywatelami badz mieli pozwolenie oboje na przebywanie i mieszkanie w RP) urodzil sie w polsce, kazdy inny przebywa na zezwoleniach i zeby je uzyskac musi przejsc proces naturalizacji

 

nakazem kazdego obywatela RP jest sluzyc ojczyznie iles tam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy-polecam slownik przed rozpoczeciem dyskusji, znajdz pjecia: kraj, ojczyzna, panstwo, obywatelstwo, narodowosc, pochodzenie,

 

obywatelstwo pnastwa X ma kazdy kto urodzil sie na terytorium panstwa X majac (w rpzypadku RP) co najmniej jedno z rodzicow narodowosci polskiej (a nei obywateli RP);

 

pozyjesz, powalczysz w sadach, to sie nauczysz :) albo idz do papugi, zaplac 20pln to CI to wszystko ladnei wyjasni...

 

moja sprawe sad oodalil, zanim prokurator pozbieral papiery (dwa lat amu to zejelo, a poszlo o to ze podpisalem bilet) zeby mnei o inny paragraf pociagnac to ja jzu dawno nei bylem meiskzancem RP...

 

podstawowej rzeczy illy nei rozumeisz, nie masz zadnego obowiazku dopoki waaadza CI go nie udowodni, obowiazek placenia podatku wykarze CI na drodze administracyjnej (wadza skarbowa), obowiazek przestrzeganai prawa wykaze CI wadza sadownicza karna po blizszym kontakcie z przymusem bezposrednim i aparatem dochodzeniowym, a oskarzac bedize CIe prokuartor, ktory tez jest narzedziem tego aparatu "sprawiedliwosci"; a jak sobie wymyslisz ze zgodnei z umowa ktos CI ma za cos placic to rpaw bedziesz dochodzil u wladzy sadowniczej na drodze cywilnej...

 

a narzedziem wykonywania tego co sobie ta waadza ustawodawcza wymyslila, wykonawcza zapisala, a sadownicza uznala ze wlasnei CIebei obowiazuje jest egzekutywa, i ona najczesciej szwankuje, ta egzekutywa to pies co ma CIe znalezc i doprowadzic, prokurator co ma CI wymyslec i zwiezle, a sensownei okreslic cos takiego zle zrobil, a komornik co ma CIe znalezc i ze skory obedzrzec... i ta waldza trdadycyjnei nawala :)

 

i ja sie wywinalem bo ta waadza ustawodawcza popisala bzdury, wykonawcza popisala bzdurne rozporzadzenia, a egzekutywa nie potrafila w peic lat wykonac wobec mnie bo sie zaslanialem ze mnei obowiazek nei dotyczy, a poniewaz egzekutywa nei miala w lapie papieru ze dotyczy (cyzli ze szanwony zuczek jest jednak obywatelem RP i musie sie egzekutywie poddac) to egzekutywa poszla z ta sprawa do sadu, zby to waldza sadownicza wykazala jej taki papierek na ktorym bedzie ze zuczek jest takim obywatelem takiej RP i obowiazek ma, no i wladza sadownicza wezwala zuczka, wezwala prokuratora i rozsadzila na korzysc zuczka, nie daltego ze zuczek obywatelem nie jest, a dlatego ze prokurator tego zuczkowi nijak udowodnic nei moze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy-obowiazek to ja mam (jak panstwo ktorego obywatelem mi go ustali), inna sprawa ze prokurator mi tego obowiazku nei ejst w stanei udowodnic ze ja go mam,

prokurator ci nie udowodni to ja to zrobie

http://lex.sztab.org/ustawa-obronaRP.htm

Art. 1. Obrona Ojczyzny jest sprawą i obowiązkiem wszystkich obywateli Rzeczypospolitej Polskiej.

Jestes obywatelem, musisz. proste

a ja jestem w stanie wykazac ze nie ma podstaw bym go mial;
masz! studia, zdrowie, wujek w wku

bo panstwo ktore mi ten obowiazek nalozylo (PRL) juz nie istnieje a prokurator nei wykazal iz jestem obywatelem RP

Jestes w rejestrze? Jak tak to chyba nie musze ci nic wiecej mowic.

PRL to nie PANSTWO. To ustroj!!!! Nie ma panstwa jak PRL!!! Panstwem jest Polska, Panstwem sa niemcym panswtem jest senegal,

lupie, nie? a 106pln miesiecznie dla zolnierza glupie?

A 2000 dla lekarze jeszcze glupsze co nie? A informatyk, ho ho!

illy-polecam slownik przed rozpoczeciem dyskusji, znajdz pjecia: kraj, ojczyzna, panstwo, obywatelstwo, narodowosc, pochodzenie,
Przestan dobrze?

obywatelstwo pnastwa X ma kazdy kto urodzil sie na terytorium panstwa X majac (w rpzypadku RP) co najmniej jedno z rodzicow narodowosci polskiej (a nei obywateli RP);
jak wyzej psales odnosnie prokuratora. Masz takiego rodzica? Wyrzekles sie obywatelstwa? To na pewno masz z tego jakas notatke urzedowa.

pozyjesz, powalczysz w sadach, to sie nauczysz

phi, po sadach bede chodzic. nie jestem cwaniakiem co bedzie kombinowac nie wiadomo jak byle tylko nie do wojska z tlumaczeniem "bo nie chce zeby ktos mna rzadzil"

 

korzystam z szansy i studiuje, i jest mi z tym dobrze, i nie licz ze sie czegos naucze w sadach bo nie musze. w obecnej chwili po prostu z kims sie skonsultuje kto zna sie na rzeczy a nie bede po sadach lazic

moja sprawe sad oodalil, zanim prokurator pozbieral papiery (dwa lat amu to zejelo, a poszlo o to ze podpisalem bilet) zeby mnei o inny paragraf pociagnac to ja jzu dawno nei bylem meiskzancem RP...

Przyjmiemy cie rozami jak wrocisz. Odpracujesz niezalatwiona sprawe z naszych podatkow.

 

dodam jeszcze ze co do obywatelstwa (dziecka dzieki rodzicom) to tylko czubek gory gdyz obywatelstwo mozesz otrzymac w wiele sposobow

 

SPOSOBY NABYCIA OBYWATELSTWA POLSKIEGO:

 

- Zasada krwi/Ius Sanguinis

- Zasada ziemi/Ius Soli

- Repatriacja

- Nadanie przez prezydenta

- Uznanie bezpaństwowca za obywatela polskiego

- Uproszczony sposób nabycia obywatelstwa polskiego przez cudzoziemca, pozostającego w związku małżeńskim z obywatelem polskim

- Odzyskanie obywatelstwa polskiego utraconego w dzieciństwie

- Odzyskanie obywatelstwa polskiego utraconego na skutek małżeństwa z cudzoziemcem – reintegracja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy-jestes taki cwany to zostan prokuratorem, edita zrobilem to jeszcze raz przeczytaj poprzedni post, bo na dole dodalem jak to bylo;

 

ja nigdy nie dostalem obywatelstwa RP, ja dostalem obywatelstw PRL, to jest ROZNICA w swietle tych przepisow;

 

3 pierwsze wymienione zasady mnie nei obowiazuje (dwie pierwsze bo jestem za stary, starczy od RP), przeczytaj uwaznei konstytucje...

 

nie wiem czym sie goraczkujesz, jak jestes taki madry to jedz do Drawska Pomorskiego, powiedz sedzinie ze jest glupia i ze nei umie sadzic, i ze TY bys mi udowodnil to czego prokurator nei umial;

 

jak CI napisalem zebys sobie przyswoil pojecia to CI sie nei chce, dorosniesz, zmadrzejsz, moze bedzie jak z Toba dyskutowac, proces odbywa sie wg kodeksu postepowania a nei widzimisie Illego :)

 

obowiazek ma obywatel RP a nei osoba narodowosci polskiej :) tej roznicy najwyrazniej nei rozumeisz :) sedzina rozumiala, prokurator rozumial :)

 

co do odpracowania z podatkow :) heh, ja jeszcze poczekam az mi kredyty i dlugi sie przedawnia :) to wojsko to akurat byl pikus :) a do prywislanskiej krainy to ja si enei wybieram, ludzie tam takie jak TY wlasnie, o glupoty sie szarpiecie, o armie ktora do nieczego nei sluzy...

wodku popij, ogorem zagryz, usmeichnij sie ze durna wladza co przepisy bazgrze, ale ze i wladza durna a egzekutywa jeszcze durniejsza i zyc si ejakos daje, bo jak egzekutywa sprawna a wladza byle jaka, to bedziesz mial neidlugo zakaz chodzenie w rozowej czapeczce, ii modl sie zeby go nikt nei egzekwowal, bo bedziesz mieszkal w kraju nei smiesznym, a strasznym :)

 

Ty zdaje sie probujesz mi wmowic ze przepisy obowiazuja wstecz, otoz tak poki co nei jest, wiec i panstwo nei moze na mnei nalozyc obowiazku z urodzenia juz po urodzeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie jednak ze ty nie rozumiesz, albo nie chcesz zrozumiec, albo nie pozwalasz sobie powiedziec

 

nawet jesli istnialo cos takie go jak obywatelstwo prl (a google o tym nic nie mowie wiec nie istnialo) to przeszlo w cos takiego jak obywateltwo RP. Czemu uwazasz ze to bylo inne panstwo, bo dalej nie rozumiem? Konstytucja sie zmienila z PRL na RP, wladza sie zmienila z PRL na RP ale twoj dokument nie. Ciekawe. Czyli wg. twojego toku konstytucja, wszelkie ustawy i wszystko co bylo przed RP nie ma prawa istniec i za kazdym razem powinnismy sie sadzic.

ja nigdy nie dostalem obywatelstwa RP, ja dostalem obywatelstw PRL, to jest ROZNICA w swietle tych przepisow;
ktorych tych. daj jakis paragraf to poczytam i przyznam ci racje

przeczytaj uwaznei konstytucje...

Ale ktora. konstytucje PRL czy RP ;p

jak CI napisalem zebys sobie przyswoil pojecia to CI sie nei chce, dorosniesz, zmadrzejsz,
Przepraszam panie starszy, zapomnialem ze jestem gowniarzem i nie mam prawa glosu.

obowiazek ma obywatel RP a nei osoba narodowosci polskiej
No ale co do narodowosci? To chyba oczywiste. Ale to ty piszesz ze musisz komus tam udowadniac ze nie jestes obywatelem i to bzdura (patrz: twoj tekst o prokuratorze). Aleeee..... obywatelstwo tracisz na swoj wlasny wniosek wiec to ty musisz udowodnic ze nie jestes obywatelem RP, bo nitk po calym swiecie nie bedzie szukac papierka czy czasami sie nie zrzekles obywatelstwa. I nie gadaj o roznicach pomiedzy obywatelstwem RP od PRL. Bo przeszlo jedno w drugie. tak samo jak wiekszosc ustwaw, tak samo jak jednostki monetarne i wiele innych osob.

 

W niemczech tez ludzie gadaja ze maja obywatelstwo RFN a tak naprawde nie sa obywatelami BRD czy tylko polacy tak maja?

co do odpracowania z podatkow heh, ja jeszcze poczekam az mi kredyty i dlugi sie przedawnia

Dziekujmy wszyscy emigracji.

a do prywislanskiej krainy to ja si enei wybieram, ludzie tam takie jak TY wlasnie, o glupoty sie szarpiecie, o armie ktora do nieczego nei sluzy...
Tak, nappisz ze ciemnogrod, ze pijaki i zlodzieje. Juz jestes pelnoprawnym niemcem? Bo na takich tez jest okreslenie, tylko zaden sie nie przyznaje.

wodku popij, ogorem zagryz, usmeichnij sie ze durna wladza co przepisy bazgrze, ale ze i wladza durna a egzekutywa jeszcze durniejsza i zyc si ejakos daje, bo jak egzekutywa sprawna a wladza byle jaka, to bedziesz mial neidlugo zakaz chodzenie w rozowej czapeczce, ii modl sie zeby go nikt nei egzekwowal, bo bedziesz mieszkal w kraju nei smiesznym, a strasznym

Powiem tak. Moj kraj nie twoj wiec nie musisz sie o mnie i moj kraj martwic.

 

Sorry ale sprowokowales mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy nie dostalem obywatelstwa RP, ja dostalem obywatelstw PRL, to jest ROZNICA w swietle tych przepisow;
a co z tak zwanym kontynuatorem prawnym panstwowosci PRL jakim stala sie RP? mysle ze twoje obywatelstwo miesci sie w tym zakresie prawa.

 

edit: poza tym z tego co wiem PRL nie zginal i nie powstalo nowe panstwo RP a jedynie PRL przeksztalcil sie w RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dokładnie Z-Brush. Do tego, dlaczego do jasnej ciasnej, mam oddawać swoje życie za durne ambicje i jeszcze głupsze decyzje polityków, bo to od tego najczęściej zaczynają się wojny i największe konflikty. Już dawno powinna powstać armia w 100% zawodowa i nie rozumiem, jak można być tak pusto-głowym, żeby tego nie zrozumieć (mowa o politykach). W przypadku, kiedy istnieje armia zawodowa, poprawie ulegają warunki w jednostkach, żołnierz jest nim z wyboru i z własnej woli i chce być dobry w tym co robi. 100% armia zawodowa = 100% lepsze rozwiązanie. Ale w Polsce robi się przecież wszystko, żeby było **** źle(!)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy-ja to sobie moge uwazac co mi sie podoba, ale sad RP stwierdzil w imieniu RP co satwierdzil i nic tu po naszym szanowanym uwazaniu :)

 

polecilem CI, oczywiscie, konstytucje RP z '98 bodaj roku, bo PRL sie nei stosuje (jest niesamowykonalna przez neiistnienei panstwa, tak samo jest niesamowykonalne moje prawo do pedzenia gozaly, ktore nadal mi krol Wladek, bo I RP tez juz nei istnieje :) )

 

kengi-a co z tak zwana kontynuacja prawna, ano jest kontunuaja prawna panstwowosci (spadkobierstwo prawne i roszczeniowe) tylko ze jakos nei dostaje si eobywateli w spadku :), a to juz reguluja przepisy prawa meidzynarodowego :) nie bylo to nawet brane pod uwage w sporze, kwestia byla czy prokurator moze wykazac ze jestem obywatelem, no i nei mogl...

 

illy-kak ta rzesza ma prawa? a ja psialem pare stron wczesniej ze to jest qforum? status quo panie, bajzlu chcesz w kraju? wiec skoro nikt sie nei skarzy to przyklepane ze jestesmy obywatelami, ja sie poskarzylem, no to przyklepano ze istotnie durne przepsiy, ze ktos nei pomyslal i ze nia ciazy nade mna ta danina;

 

Illy- co przed sadem udowodnilem to udowodnilem, stosunek do kolejnych panstw polskich mam jaki mam; stosunek do bzdur pisanych rpzez waadze mam tez jaki wykazuje; a jak Ci ktos nad te Wisle przyjedzie i bedzie do Ciebie strzelal, i Ty zaczniesz strzelac do tego ktosia to sie nei martw, albo wroce, albo CI karabin przysle, ale poki cala ta armia to zawracania gitary to swojego stosunku nei zmienie; kraju moge bronic, moja wola, panstwa nie, i zmusic sie nie dalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieniadzy nie ma...a 340 mln moga se wydac na akcje w Afganistanie? Ot tak, kiedy rolnicy becza z powodu suszy? Gdyby przestali sie zajmowac sponsorowaniem tylu tys. poborowych a postawili na sponsoring znacznie mniejszej armii zawodowej to podejrzewam, ze za wiele by do tego nie dolozyli. Mam wrazenie, ze nasi wszedzie chca blyszczec zamiast robic pewne rzeczy stopniowo, krokami. Nie chce sie bic za taki kraj w ktorym ciagle cos mnie ***** zwlaszcza swiete przekonanie, ze inni wiedza lepiej o moich potrzebach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja pare dni temu zaglosowalem na partie ktora chce obciac doplaty nowym czlonkom UE :) i ta partia wygrala :) ale glupia sprawa, dalej bede mieskzal w kraju ktory jest platnikiem netto i wspomaga kulawe pomysly odciazajac budzet chorego panstwa i dajac mu mzoliwosc wspierania nowcyh, amerykanskich tym razem braci w kolejnej, slusznej ideowo oczywiscie, awanturze na dzikim wschodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z-brush ja tam mysle ze przejscie na zawodowa armie to nie jest od tak powiedziec zostanmy zawodowcami i juz. cale struktury trzeba pozmieniac, to jest kupa roboty. i co najwazniejsze, do zawodowej armii przyciaga sie ludzi infrastruktura, bo nie sadze zeby przy obecnym sprzecie jaki posiada armia, poziomie zakwaterowania, wyzywienia itp. znaleziono wystarczajaca ilosc chetnych. a kraj taki jak polska nie moze sobie pozwolic na chwilowy brak armii, budowe w tym czasie infrastruktury a potem zaproszenie chetnych. wszystko jest proste w polityce i gospodarce, ale tylko w programie samoobrony. troche cierpliwosci wszystkim zycze. ja osobiscie wierze ze w polsce bedzie ********, wiec nigdzie sie nie wybieram. zagranica sux, w dodatku zagranica jest dla mieczakow. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro amarykanie u nas bywaja..np w Drawsku totak zle chyba nie jest. Wydaje mi sie ze nie trzeba nam rzeszy armii na poczatek. Poza tym trzeba sobie ustalic pewien plan. Najpierw powinni cos zrobic z ogolem gospodarki, prawem itp. Niestety nasi politycy wciaz nam wmawiaja, ze to ogon macha psem. Co do zagranicy to sie zgadzam polowicznie. Owszem, tu sie urodzilem i sie czuje jak u siebie. Natomiast wez mi wytlumacz ta dychotomie: kumpel siedzi w anglii w biurze architektonicznym jako kocur na kontrakcie za 25 tys funtow rocznie. W Szpecinie jako swierzy po architekturze dostane moze z 1500zł. A ja chce tylko zyc a nie przezyc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kengi? A byłeś zagranicą? Jeśli nie, to się nie wypowiadaj;)

Co do wprowadzenia armii zawodowej. Cóż, powiem Ci, że można wszystko, tylko trzeba mieć chęci i dobrą wolę. Oczywiście także pomysł. Myślę, że nie jeden z nas forumowiczów, znalazłby niejedno rozwiązanie mogąc zapoznać się z tematem z perspektywy dajmy na to polityka, czy samego ministra obrony. Mamy w rządzie matołów, dlatego w tym kraju dzieje się, jak się dzieje. Dużo 99****** o niczym, a działanie to już daleko na horyzoncie, jakaś *k*** strategia przetrzymania. Przecież Polsce są potrzebne właśnie zdecydowane zmiany, a nie durne podchody, które trwają już od nie powiem ilu lat i nie przynoszą żadnych rezultatów. Wystarczy spojrzeć na służbę zdrowia, przecież to jest absurd. Do tego dorzucić można przerośnięty do granic możliwości aparat biurokratyczny, czy ZUS, który stawia sobie gmachy za ponad 100mln zł, a ludzie żyją później z głodowych emerytur. Nie wspomnę już o gospodarowaniu tymi pieniędzmi, które do ZUS trafiają, już lepiej trzymać je w skarpecie, nawet będą mniej śmierdziały. Ufff... odbiegłem od tematu, ale to jednak wszystko się ze sobą wiąże w jednym pojęciu - nieudolność... Wracając już do samej armii zawodowej. Powiedz, jaki problem w ciągu 9 miesięcy, czyli jednego poboru, zmodernizować kilka dużych ośrodków? Tak na początek. To w zupełności wystarczy, tylko trzeba chcieć i nie bać się w końcu zrobić czegoś dla obywateli, a nie dla siebie... tak dla zdrowej odmiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności