Skocz do zawartości

Armia wzywa


abstract

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

odswiezam bo chce spytac czy to wogóle możliwe i czy jest sens sobie zawracac cztery litery - słyszałem że można - nie wiem ile w tym prawdy prosic wku o 'ułaskawienie' ;) w zwiazku z trudna sytuacja w domu itp ale jak pisałem nie wim czy to możliwe - a więc tak, teraz miałem wyjechac ale raczej zostane, moja situejszon wygląda tak że jakies 4 lata temu zmarła moja mamunia kochana, potem w pół roku stary mi wyemigrował do uk ale najpierw zdąrzył nabic rachunkow na pare tys pln :) kocham go !! do dzis dzien dostajemy - tj ja z 2 bracmi z którymi mieszkam na chwile obecna listy od komornikow itp :D po drodze doszły moje problemy z układem pokarmowym :D robiłem badania żołądka i jelit - co do przyjemnych nie należy, nie wiele z tego wyszło bo musze poprostu jesc tylko wybrane produkty bo inne bajery powoduje u mnie straszne bóle brzucha - czego nabawiłęm sie po diecie wysokobiałkowej - błędy młodosci, do tego doszło zmetnienei ciała szklistego ale to to raczej nie argument - do tego się ucze, chce sobie ułozyc zycie w polsce - na siłe moge wracac za granice ale za duzo mnie tu trzyma, dostałem umowe w pracy na 10 lat i jest mi z tym dobrze - na wszystko mam papiery łączenie z zadłużeniami 'starego' - jak myslicie dało by sie cos z tego splesc ? nie narzekam ze jest mi ciężko bo bywa i gorzej ale jak moge cos z tego miec to czemu nie - oczywiscie jesli to możliwe - no i druga baja o co jak juz prosic w takim podaniu bo chyba nie napisze im ze o uniewinnienie :] poprostu nie wiem jak to nazwac..... nie napisze ze o kategorie - ale zacznijmy moze od tego czy wg was to wogóle możliwe czy strata czasu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób coś na wzór tego:

Wielce Szanowny Panie Prezydencie,

 

Uprzejmie proszę o zwolnienie mnie z zaszczytnego obowiązku pełnienia służby wojskowej ze względu na trudną sytuację rodzinną w jakiej się znalazłem. A mianowicie:

 

Mam 24 lata i ożeniłem się z wdową w wieku lat 44. Moja żona ma córkę w wieku lat 25.

Tak się złożyło, że mój ojciec ożenił się z córką mojej żony. Tym samym, mój ojciec stał się moim zięciem, gdyż poślubił moją córkę. W związku z tym jest ona jednocześnie moją córką i macochą.

Mojej żonie i mnie urodził się w styczniu syn. To dziecko jest bratem żony mojego ojca, czyli jego szwagrem. Jednocześnie, będąc bratem mojej macochy jest moim wujkiem. Czyli mój syn jest moim wujkiem.

Żona mojego ojca, czyli moja córka, powiła w Wielkanoc chłopczyka, który jest jednocześnie moim bratem, gdyż jest synem mojego ojca, i wnukiem, ponieważ jest synem córki mojej żony.

Jestem więc bratem mojego wujka a będąc mężem teściowej ojca tego dziecka, pełnię jakby funkcję ojca mojego ojca, pozostając bratem jego syna. Jestem wobec tego własnym dziadkiem.

 

Dlatego też proszę uprzejmie Pana Prezydenta o zwolnienie mnie ze służby wojskowej, gdyż o ile mi wiadomo, prawo nie zezwala powoływać do wojska jednocześnie dziadka, ojca i syna z jednej rodziny.

 

Wierząc w zrozumienie mojej sytuacji przez Pana Prezydenta pozostaję z poważaniem

 

Jerzy Kowalik

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W zwiazku z artykulem jaki ukazal sie dzisiaj na onecie "Wojsko sciga pracujacych za granica"

http://wiadomosci.onet.pl/1488171,11,item.html

chcialbym dowiedzic sie co na ten temat sadzicie.

 

Od pol roku pracuje za granica i za 1 miesiac mam zamiar przyjechac do polski na tydzien i mam pewne obawy. Mianowicie myslicie ze jest to mozliwe aby zgarneli mnie na granicy i sila zaciagneli do wojska lub wsadzili do wiezienia :) czy jest to jakis kolejny blef aby nastraszyc osoby pracuje po za granicami Polski. Dodam ze od dawna marzylem o pracy jako grafik , teraz to marzenie mi sie spelnilo i nie zamierzam przez ( sorry ) poje... wojsko stracic tego.

Jak sobie pomysle ze zamiast robic 3d i zarabiac na tym , bede pil wodke przez rok z "kumplami" gdzie 99% to patologia , biegal po "malpim gaju" jak jakis oszolom to mnie bierze na wymioty.

 

Moze slyszeliscie lub znacie taki przypadek gdzie osoba uciekajaca przed wojskiem zostala zlapana na granicy.

 

Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daymon-ja jestem taki przypadek, moj kuzyn jest taki przypadek w UK, ale pamietaj ze jesli pracujesz w normalnym kraju to zawsze masz pod reka bardzo skuteczny system obronny-pieniadze... wiec sprawa sie ciagnie, odpowiadasz z wolnej stopy... i na nastepna rozprawe moga sobie wezwac...

 

jeszcze dwa lata temu rozumialbym przyjazd do Polski chocby na krotko-kielbasa dobra, piwo, *****... dzis juz ten problem nie istnieje-kabanina jest w kazdym polskim sklepie, a taki jest nawet na zapadlej prowincji, polskie piwo kazdy Zenek-tirowiec ma ledwo drozej jak w Poslce "na rogu", laski przyjechaly...

 

rozumeim po co ludzie wyjezdzaja, bo organizuje przyjazdy i zycie takim przyjezdzajacym panom Zenkom, personelowi medycznemu (jesli w Waszej okolicy nie ma juz pielegniarek z duzym stazem, to mozliwe ze je wywiozlem), pracownikom budowlanym...

jeszcze 3 lata temu lduzie nie bardzo chcieli sie osiedlac, przyejzdzali chapnac i wracac...

teraz coraz czesciej przychodza zeby im zorganizowac dokumenty, mieszkania, firmy, dzieci zapisac do skzol i przedszkoli-nie wracaja...

 

panstewko teraz jeszcze wymyslilo mi kolejny powod zebym nei przyjezdzal-armie... armie z ktora sie procesowalem, wygralem, a administracja w WKU dalej swoje...

 

z mojej perspektywy to wyglada po prostu smiesznie... jest sobi jakis zuluguland, ktoreo przypadkowo bylem meiszkancem bo mialem taki los sie tam urodzic, i teraz imperator zulugulandu sobie wymyslil ze wszyscy beda chodzic na uszach i ze jego wladza, z pewnoscia niebianskiego pochodzenia, siega ponad granicami...

jak dla mnei moze nawet zadekretowac ze jestem ufoludkiem :)

 

wychowanie patriotyczne:

Droga Ojczyzna-poprosze tansza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rozumie ,ze za pieniadze mozna w polsce wiele zalatwic ale to tez nie jest takie proste bo trzeba wiedziec komu i ile :) i tez nie jest sie pewnym ,ze bedzie sie miec spokoj z wojskiem na 100%.

 

 

vv3k70r czyli chcesz powiedziec ,ze zostales zgarniety na granicy przez to ze unikales sluzby wojskowiej??

 

Jezeli tak to jak to wyglada , sami z miejsca lapia za glowe do wozu i do jakies jednostki wojskowej :) czy po prostu zabraniaja wyjazdu z kraju i kaza w jakims tam terminie zglosic sie do x jednostki wojskowej ??

 

Co do przyjazdu do Polandi to nie chodzi o jedzenie , dupeczki itp. glownie o spotkanie z rodzina , znajomymi .

 

Pozdrawiam i czekam na dalsze komentarze ktore byc moze mogly by mnie jakos pocieszyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze...jak cudownie mieć 42 lata!! :D po przeczytaniu połowy tego wątku olśniło mnie ze pomimo najgłupszego rządu od 17 lat juz mi nic nie grozi..przynajmniej w tej kwestii....swoje odsłuzyłem, mniejsza oto jak było, było mineło mam to w głębokim poważaniu, nawet na czas "W" wojsko mnie nie tyka bom strażak..troszke wam wszystkim współczuje...Hindus....twoj przypadek jest znamienny...walcz ile sie da, choruj, zbieraj papierki od lekarzy, proboszcza czy od kogo tam jeszcze! I oby ci sie udało dostac kategorię "D" jak ****! czego zycze ci serdecznie i reszcie tu piszacych z całego serca. powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak tu już wszedłem to się pochwale że jestem już przeniesiony do rezerwy. w ogóle jak ktoś studiuje i planuje skończyć studia to wojskiem niech się nie martwi bo jak na razie wszystkich przenoszą do rezerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezuuuuu za 2 dni komisja, mam zamiar zrobić jak znajomi z LSP zacznę drapać się namiętnie po tyle, jak zapytają co się drapie to im powiem, że batonika szukam ale czy dam rade? wysilę cały swój talent aktorski, a może stary numer z połamanym palcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej najbardziej przerażający widok w całym moim naiwnym życiu... no i jedno słowo właściwie litera, A...[bardzo brzydkie słowo] nie Armia/KomisjaWojskowa.

armiasurwyef3.jpg

Jestem Alergikiem przez następne trzy lata muszę raz na miesiąc spędzać dzień w szpitalu, nawet po odczulaniu jak mnie coś ugryzie to jedynie wołać karetkę, no i jestem ślepy i mam krzywy kręgosłup... ważne, żeby palec wskazujący miał sprawny... [następne brzydkie słowo].

I tak sobie ten palec odrąbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja wygląda tak...

nie było mnie przez jakiś czas w kraju. Przez ten czas nie odebrałem 3-ech biletów. Pytanie:- czy mogę rozpocząć edukację od nowego roku i uniknąć służby wojskowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to musisz gdzieś się konkretnie uczyć/studiować aby mieć odroczenie, sytuacja że będziesz się dopiero uczył wojsko nie interesuje. Ale z tego co wyczytałem kiedyś na http://forum.wojsko-polskie.pl/ to był człowiek z podobną sytuacją co ty i dał sobie radę. Poczytaj sobie tamte forum, możesz znaleźć wiele ciekawych wskazówek. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam po co komu ta ArmiA i tak wszyscy mają głęboko PL jak i jej siły...siłowe?

Zeby budowali drogi i budynki na EURO 2012

 

btw: nie ucze sie juz od roku. Zapisalem sie tylko na jakies studium gdzie juz dawno nie chodzilem. Do dzisiaj sie nie odezwali :) A od pazdziernika wracam na studia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku mieszkam za granica, tez nie odebralem "bileciku" do woja:) Za pol roku wracam na stale do Polski i jesli do tego czasu mnie do jakiejs rezerwy nie przeniosa to pojde do woja, nie mam zamiaru ukrywac sie we wlasnym kraju. Duzo osob zapisuje sie do jakis dziwnych prywatnych szkol po to tylko aby uniknac wojska, dla mnie to troche glupie, placic za szkole w ktorej trzeba byc 1-2-3 lata gdzie po tym terminie i tak wku moze "pochytac w siatke".

Lepiej pojsc na te 9 miechow, odwalic swoje i miec spokoj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zdenerwowali, rok temu dostałem B, teraz też dostałem B, za rok i za dwa pewnie też dostanę B, jakby nie wiedzieli, że hiperbilirubinemia jest nieuleczalna;]. Swoją drogą nie wiem, czemu za takie cuś zazwyczaj dają kategorię D, gdybym nie zrobił sobie badań, to nie wiedziałbym nawet że coś takiego jest, nie mówiąc już o tym, że na to choruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie; w jakich terminach zaczyna się służba? i drugie;

od marca nie jestem juz studentem, bo postanowilem zaczac inny kiernuek od pazdziernika;) narazie nic nie dostalem z WKU, mam sie jeszcze bać?? za miesiac mam w planach skladac papiery na inna uczelnie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

batonx : z tego co wiem, to na to kiedy zaczyna sie sluzba nie ma reguly :D

bo są 4pobory dwa normalne i dwa tzw.turbo :Dmoj kumpel wlasnie dostal bilet na sierpien a jeszcze inny ma wezwanie na 16czerwca do wku.....a wiec jesli zrezygnowales ze studiowania w marcu i Twoja uczelnia wyslala papier do wku że jestes skreslony z listy studentow to bankowo dostaniesz wezwanie.Wiec ja bedąc na Twoim miejscu zapisalbym sie do jakiego kolwiek studium zeby miec w razie co zaswiadczenie :)a co za tym idzie spac spokojnie :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studium odracza wojsko chyba tylko do 24 roku zycia, czy jakos tak. Pozniej juz tylko prawdziwe studia.

 

Tyle teoria.

 

W praktyce wyglada to tak, ze czesto WKU uznaje indexy ze szkol pomaturalnych nawet powyzej 24. Ale to juz chyba loteria:)

 

Na stronie WKU jest FAQ, w ktorym odpowiadaja na podobne pytania :)

 

Eh, dobrze, ze mam to za soba. Stres byl nieziemski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbował ktoś to?

Odroczenie na życzenie - tylko raz!

 

Każdy poborowy ma prawo ubiegać się o odroczenie służby wojskowej o od trzech do 12 miesięcy. Taki "urlop" możesz wziąć tylko raz, i to pod warunkiem, że nie unikniesz w ten sposób służby wojskowej (np. nie skończysz 28 lat w czasie trwania odroczenia). Powinieneś złożyć podanie do Powiatowej Komisji Poborowej. Musisz swoją prośbę uzasadnić i powołać się na ważne powody osobiste i rodzinne.

 

zna ktoś jakies studium w krakowie, na które moge sie zapisać teraz?? od pozdziernika chce isc na studia, a jak teraz mnie wezma to.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee ja bym się w studium nie bawił, pozatym faktycznie jest maj

z tego co się orientuję :] to nawet jesli Ci jeszcze przyjzdie wezwanie po bilecik, to możesz:

a - możesz do nich zadzwonić i powiedzieć. że zaczynasz szkołę od października i powinni Ci dać spokój, przynajmniej do października właśnie

b - możesz już złożyć podanie do szkoły tam gdzie chcesz, i z tym papierem nic Ci nie powinni zrobić // no chyba, że jeszcze nie ma rekrutacji

c - and last but not least... możesz olać wezwanie bo na 99% i tak nie pojadą do Ciebie jak się nie zgłosisz. jakby mieli latać co chwila po domach wszystkich, którzy się migają od wojska, a którzy w większej większości są za granicą, to by z torbami poszli na paliwo :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z tym bilecikiem? przychodzi wezwanie ze musze sie do nich zglosic i wtedy mi daja bilecik czy przychodzi listem od razu?

 

i jeszcze jedno wlasnie dzownil do mnie ojciec i mi mowi ze jakies awizo do mnie jest:( ja nic nie zamawailem ani nic, wiec czy to moze byc to??? kurde ale stres:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cos przychodzi z WKU to niech nikt nie odbiera, jak Ci to ojciec odebral to masz pozamiatane...

a jak nawet przyjdzie wezwanie i niekt tego nie odbierze, to wtedy jeszcze nie moga Ci nic zrobic...

pozdr

 

edit: Dżizys... 9 miechow to jest.... kretynizm...

przez ten czas mozna chyba zapomniec wszystko czego sie nauczylo ( w maxach, maykach i tego typu rzeczy...)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z tym bilecikiem? przychodzi wezwanie ze musze sie do nich zglosic i wtedy mi daja bilecik czy przychodzi listem od razu?

 

i jeszcze jedno wlasnie dzownil do mnie ojciec i mi mowi ze jakies awizo do mnie jest:( ja nic nie zamawailem ani nic, wiec czy to moze byc to??? kurde ale stres:P

no ciekawe,ciekawe :D

do mnie jak wysylali to zwyklym listem nie poleconym..czyli nawet jak odebrane to nie mają potwierdzenia (wiadomo) :)wiec mozesz ich wlasnie olac i sie nie stawic....a co do pierwszego pytania to "przychodzi wezwanie ze musze sie do nich zglosic i wtedy daja bilecik"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł, ale jeśli niezgłosisz sie w terminie podanym w wezwaniu to sami po ciebie przyjadą, bo wojsko ma w d.....pie czy byłeś w domu jak listonosz przyszedł czy nie. To niejest zwykły list więc napewno trafi pod podany adres, dlatego zieloni zakładają że go przeczytałeś a jak nie to i tak przyjdą sprawdzić jak będziesz sie za bardzo ociągał. Lepiej odebrać żeby wiedzieć wcześniej i jak bardzo ktoś niechce iść do wojska to....... granice są otwarte, w końcu to unia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/pierwsza_strona_070524/pierwsza_strona_a_5.html

polecam to przeczytać i drugi artykół na tej stronie także. to po prostu jakaś kpina. 12 miesięcy niepewności, a tak naprawde powołać mają 900 absolwentów!!!! przecież to jakaś paranoja. a najśmieszniejsze jest to, że kilku kumpli, którzy chcieli iść do woja nie wzieli............

 

a jeszcze takie pytanie: ja w tym roku nie kończe magisterki tylko studia inżynierskie, a więc czy to mnie wogóle dotyczy? :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł, ale jeśli niezgłosisz sie w terminie podanym w wezwaniu to sami po ciebie przyjadą,.

 

błaahahahhahaha taaa jasne juz pedzą po Ciebie :D....

u mnie jeden taki odebral nie pojechal:D to przyslali mu kolejne z nastepnym terminem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urban legends - http://pl.wikipedia.org/wiki/Miejska_legenda

 

już jadą żukiem po Ciebie, nie otwieraj drzwi i nie wychodz z domu bo siedzą za płotem z siatką po mandarynkach żeby cię schwytać - dajcie spokoj.

 

Wezwania przysyłają listem zwykłym albo poleconym, wezwanie to taka biała kartka z pieczątką WKU i terminem kiedy masz sie stawic, jest na niej numer tel. do wku jesli nie mozesz sie stawic i adnotacja by zabrac swiadectwo. i jakies tam pouczenia co sie stanie gdy żaba sie nażre żyta.

 

Jedziesz tam i pani w okienku odbiera twoje papiery tj wezwanie i zaswiadczenie ze sie uczysz i wracasz zaraz do domu. Jak nie masz zaswiadczenia to wogóle go nich nie jedziesz, albo jedziesz i mówisz ze sie uczysz i zeby ci przesuneli bo nie masz zaswiadczenia - nic nie podpisuj !! - nawet protokołu na okolicznoscc nie przyjecia karty poborowej !! (bardzo wazne)

 

Jak nie jedziesz do nich a masz ten swistek to zapisz sie do szkoły juz teraz, nauke podejmiesz tam jak sie zacznie rok ale szkoła wystawi ci papier ze jestes słuchaczem od DATA blablabla - mozesz zawsze im wyslac papier ze szkoły poleconym (zachowaj papierek z poczty gdyby cos nie doszło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po studiach jak? Ścigają czy nie ścigają? Ja mam odroczenie do końca września a później baba mówiła, żeby dać znać, że się skończyło studia (zwiariowała chyba, już lece i mówie że nie mam co robić i chętnie będę się czołgał i pozwalał jakimś ograniczonym mentalnie palantom na siebie wrzeszczeć).

 

Gorzej jak coś przyjdzie po studiach.

Zastępcza mi się też nie uśmiecha, bo i po co? To jest wyzysk!

A jak pojade w diabły za granicę to też będą ściagać z urzędu?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o mnie to dzis przyszedl list z wku, ze zostalem przeniesiony do ewidencji stale przebywajacych za granica a ustawowo takich nie biora, coby sie ubiegac o to trzeba wymeldowac sie z polski oraz zdobyc zaswiadczenie stalego pobytu za granica (w konsulacie 20 funtow czy jakos) i im to wyslac (zaswiadczenie i wymeldowanie jak sie ma papier). tak tez zrobilem

 

a co do woja po studiach takiego newsa dzisiaj napotkalem

http://wiadomosci.onet.pl/1541079,11,item.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko, jak ja mam napisać tą prośbę o odroczenie, nie wiem jak sie za to zabrać w ogóle... na przykład tak:

"Drogie WKU dajcie spokój, to na prawdę nie jest śmieszne, przecież nic wam nie zrobiłem wiec proszę dajcie mi spokój bo chce się uczyć w spokoju" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności