Skocz do zawartości

Armia wzywa


abstract

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem? Nie przyjalbys do pracy osoby kompetentnej, z wszystkimi kwalifikacjami, idealnej na stanowisko ktore masz wolne - bo ma tatuaz? Brawo - wrzucam to pod dyskryminacje kulturowa.

 

hmmm czyli przychodzi do ciebie koleś z tatuażem na czole i ty uważasz, że z nim jest kurna wszystko w porządku?!?!?!

możesz to wrzucać pod co chcesz, ale imo nie wytrzymałbym z kolesiem, który ma dziare na twarzy...przynajmniej mam odwage sie do tego przyznać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może inaczej: gdy mam dwóch potencjalnych pracowników o mniej więcej podobnych kwalifikacjach, wybieram tego, który przyszedł na rozmowę kwalifikacyjną elegancko ubrany (garnitur, krawat) niż tego w koszulce satanistycznej czy z tatuażami na czole lub w innym miejscu.

 

Chyba, że poszukuję perkusisty do zespólu heavy metalowego... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niż tego w koszulce satanistycznej czy z tatuażami na czole lub w innym miejscu.
teraz ty wrzucasz do jednego worka

 

taki kontrast to przesada, ale wyszlo ze i tak dyskryminujecie ludzi

 

a moze: przyjdzie koles z dziara w garniturze a przyjdzie bez dziary w koszulce 666

 

co wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie to jest normalna dyskryminacja, nie zachowujcie sie jak stare baby dla ktorych tatoo = kryminalista .... czym osoba z tatoo jest niby gorsza od innej, wydaje mi sie ze potrzeba wam wiecej luzu albo mniej przebywajcie z rodzicami hę ??

 

Moze jak bedzie szla kobieta w kolczykach i bez kolczyków to zatrudnimy ta bez bo ta druga jest walnieta ze sie przekłuwa ?

 

No prosze was nie bądźcie geriatrykami to ze wam sie ktos nie podoba nie znaczy ze jest gorszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze was nie bądźcie geriatrykami to ze wam sie ktos nie podoba nie znaczy ze jest gorszy....

Niekoniecznie jest gorszy, ale jeśli mi się nie podoba, nie zatrudniam go :)

 

Może jestem staroświecki, ale mam więcej zaufania do człowieka, który wygląda dobrze i porządnie (w skrajnie konserwatywnym tych słów znaczeniu), niż do wytatuowanego delikwenta. Nie dlatego, że postrzegam go jako kryminalistę, ale raczej jako zbutowanego młodzieńca odrzucającego wszystkie normy obowiązujące wśród poprzedniego pokolenia (które nota bene nie są takie złe), aby pokazać swoim znajomym i całemu światu własną niezależność i podkreślić swą odrębność od własnych rodziców czy dziadków.

 

Uogólniam rzecz jasna. Taki człowiek po bliższym poznaniu może okazać się zupełnie kimś innym, niż sobie go wyobrażałem, ale jeśli nie znam gościa i pierwszy raz go widzę (np. jako jego potencjalny pracowdawca) nie pozostaje nic innego, jak wyrobić sobie o nim opinię oceniając np. jego ubiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki człowiek po bliższym poznaniu może okazać się zupełnie kimś innym, niż sobie go wyobrażałem, ale jeśli nie znam gościa i pierwszy raz go widzę (np. jako jego potencjalny pracowdawca) nie pozostaje nic innego, jak wyrobić sobie o nim opinię oceniając np. jego ubiór.
To zatrudnij dobre HR bo widac ze sam nie mozesz zatrudniac ludzi. najwidoczniej sie na tym nie znasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie to jest normalna dyskryminacja, nie zachowujcie sie jak stare baby dla ktorych tatoo = kryminalista .... czym osoba z tatoo jest niby gorsza od innej, wydaje mi sie ze potrzeba wam wiecej luzu albo mniej przebywajcie z rodzicami hę ??

 

ale nikt tu nie ma nic przeciwko tatuażom...rozmowa toczy się na temat tatuaży, które teoretycznie pozwolą uzyskać kat. D czy tam Z. czyli o tatuaże w widocznych miejscach, czyli twarz, dłonie...

i pewnie przyjelibyście kolesia z dziarą na czole tak bez problemu? sorry ale nie wierze.

może i to jest dyskryminacja...szczerze leje na to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pewnie przyjelibyście kolesia z dziarą na czole tak bez problemu? sorry ale nie wierze.
przyklad, pracuje w swojej branzy i zatrudniam profesjonalistow, i malo mnie obchodzi czy ma dziare na czole czy 10cm kolczyk w nosie, wazne ze to co ma byc, jest gotowe

 

zyjecie wszyscy w bajce rodzicow ze garnitur=biuro=dobra praca (de facto najlepsza praca jest po studiach na marketingu hahaha)

 

zobacz ze grafik to tez de facto buntownik

wszyscy wysylaja cv w jakiejs tam prostej formie, gdy mi dzialalo kolorowe cv pokazujace moje mozliwosci (w skrocie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyjecie wszyscy w bajce rodzicow ze garnitur=biuro=dobra praca (de facto najlepsza praca jest po studiach na marketingu hahaha)

 

to ty chyba zyjesz we wlasnej bajce gdzie wszyscy są ******** tolerancyjni i tolerowane jest wszystko bez wyjątku... obudź się!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dlatego, że postrzegam go jako kryminalistę, ale raczej jako zbutowanego młodzieńca odrzucającego wszystkie normy obowiązujące wśród poprzedniego pokolenia (które nota bene nie są takie złe)

 

 

Co ty gadasz za glupoty, Japonczycy, Chinczycy, buddysci itd. tatuowali sie od dawien dawna a ty chyba patrzysz tylko na zeszle zacofane pokolenie spoleczenstwa polskiego, to ja ci dziekuje za twoje teorie i przekonania... tkwijmy w sredniowieczu dalej to moze jakies inne krolestwo sie nami zaopiekuje lol ....

 

A pozatym chyba zbyt malo znacie specjalistow w roznych dziedzinach, szczegolnie art dierectorow, grafikow, animatorow bo w 80% wszyscy sa wytatuowani i wykolczykowani i w powaznych firmach naszej branzy nie zwraca sie uwagi na wyglad, gdyby tak bylo trzeba by zwolnic ze swoich stanowisk wiekszosc ludzi ...

 

co dalej moge powiedziec to.... zycze wiecej doswiadczen... i zerwanie ze starymi beznadziejnymi stereotypami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu jest Polska a nie Chiny:) i nie mówiłbym tu o zacofaniu bo pewnie wiele rzeczy powszechnych u nas nie byłoby akceptówanych chociażby właśnie w Chinach.

Wracając do tematu, trzeba znaleźć jakiś złoty środek, wiadomo, nie każdy kto ma tatuaż itp. jest kryminalistą, ale jeśli ktoś ma sklep metalurgiczny na twarzy to już znak, że niekonieczie jest normalny.

Co do tych 80% grafików i w ogole artystów... nie każdy kto ma orgunalny wygląd musi być dobrym artystą (może właśnie przez wygląd chcą udawać, że jednak są super), nie muszę daleko szukać - wystarczy, że popatrzę u siebie na studiach na tych wszystkich "wystylizowanych" i szkoujących wyglądem pseudoartystów - czasami patrzę co robią, i uwierz mi, naprawdę nie widzę ich jako dobrych projektantów czy architektów.

 

Edit: ok, sory Chveti:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ty chyba zyjesz we wlasnej bajce gdzie wszyscy są zajebiście tolerancyjni i tolerowane jest wszystko bez wyjątku... obudź się!!!!
to sie nazywa rzeczywistosc

A pozatym chyba zbyt malo znacie specjalistow w roznych dziedzinach, szczegolnie art dierectorow, grafikow, animatorow bo w 80% wszyscy sa wytatuowani i wykolczykowani i w powaznych firmach naszej branzy nie zwraca sie uwagi na wyglad, gdyby tak bylo trzeba by zwolnic ze swoich stanowisk wiekszosc ludzi ..
ciekawostka.. dzwoni do mnie "pan" i powazna rozmowa. mysle ze koles 50+ duza firma, powaga, tradycja itd. przychodze na miejsce, w miare mlody koles, wytatuowany, kolczyki - wyniklo z tego mega dobre zlecenie i perspektywy na przyszlosc, wszystko konkretnie zalatwione, bez zlodziejstwa i checi zabicia spoleczenstwa

co dalej moge powiedziec to.... zycze wiecej doswiadczen... i zerwanie ze starymi beznadziejnymi stereotypami....

ENTER!

 

 

Wracając do tematu, trzeba znaleźć jakiś złoty środek, wiadomo, nie każdy kto ma tatuaż itp. jest kryminalistą, ale jeśli ktoś ma sklep metalurgiczny na twarzy to już znak, że niekonieczie jest normalny.
Mnie odstraszaja dlugie wlosy, dredy itd - ma od razu spekulowac ze czyjes wlosy ruszaja sie nie pod wplywem bezwladnosci, tylko ze cos w nich zyje? Bo nie stac go na fryzjera? Przestan sie bac ludzi z tatuazami i pierwsze wrazenie pomin.

Co do tych 80% grafików i w ogole artystów... nie każdy kto ma orgunalny wygląd musi być dobrym artystą (może właśnie przez wygląd chcą udawać, że jednak są super), nie muszę daleko szukać - wystarczy, że popatrzę u siebie na studiach na tych wszystkich "wystylizowanych" i szkoujących wyglądem pseudoartystów - czasami patrzę co robią, i uwierz mi, naprawdę nie widzę ich jako dobrych projektantów czy architektów.
O lanserii nic nie mow. W swiecie klubowym (w ktorym de facto przezylem juz z dobre dwa pokolenia) widze coraz wiecej taki "club legends". Co ledwo weszli w ten swiat a juz sa wyjadaczami, trendseterami i wogole. Imo to dobre porownanie.

 

Ale z twojego (albo drugiego rozmowcy) wynika tylko pierwsze wrazenie, wiec powinniscie takich zatrudniac :] Nie maja kolczykow ale wygladaja na grafikow.

 

Sorry chveti ;]

 

1002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczygło: Koniec przymusowego poboru w 2012

 

z4127830Z.jpg

 

Minister obrony Aleksander Szczygło liczy na to, że w 2012 zostanie zawieszony przymusowy pobór do wojska. Oznacza to, że od 2013 roku do wojska będą iść tylko ochotnicy.

 

- Przyjmujemy założenie, że od stycznia 2013 roku żaden młody człowiek w Polsce nie będzie musiał pójść do wojska - powiedział minister Szczygło.

 

- Mówię o zawieszeniu poboru, a nie - o jego likwidacji. To najbardziej racjonalne. Nigdy nie należy zamykać sobie możliwości odwieszenia poboru, jeśli byłaby taka konieczność - dodał.

 

Szef MON zapowiedział też, że od jutra rusza akcja promocyjna wojska w sześciu województwach.

 

Ma ona na celu zmianę wizerunku armii, oraz przyciągnięcie młodych ludzi do zawodowej służby wojskowej. Ma ona również pomóc w profesjonalizacji armii.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4640185.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało kto wie o tym że istnieje prawo które mówi cóś takiego:

 

że jak ktoś jest nieobecny w miejscu zameldowania dłużej niż tydzień(czy trzy dni) to ma obowiązek tymczasowego zameldowania, tutaj bije do tego artykułu "Kłopoty z poborem - młodzi uciekają za granicę".

 

Wiem że można mieć niezły bajzel z wojem i jak będzie trzeba to przycisną i będą szukać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

To ja wam opowiem co mi sie dzisiaj przydarzylo,

mianowicie dzwoni telefon stacjonarny odbieram a tu tak-->" dzien dobry tu policja czy monza rozmawiac z Tomaszem Wroblem czyli ze mna ja mowie, ze go nie ma (hehe)

policjant--> kiedy bedzie?

ja--> nie wiem

ja-->ja a o co chodzi ?

policjant-->gdyz T.W. ma sprawe karna

ja--> a czemu?

policja--> a kim pan jest ?

ja--> bratem hehe

ja--> chodzi o wojsko?

policja--> tak

policja--> a czy jest wogole w polsce ?

ja--> jest

policja--> a czy moze pan podac numer komorkowy zebym mogl sie z nim skontaktowac

ja--> ale on nie ma telefonu kom. ( mam )

policja--> a kiedy mozna sie go spodziewac ?

no i powiedzialem kiedy i czekalem na telefon az zadzwoni :D

 

no i wlasnie przed chwila zadzwonil

 

policja--> czy rozmawiam z......

ja--> tak

policja--> jest sprawa karna

ja--> wtf?(udaje ze nie wiem o co biega) o co chodzi?

policja--> ma pan nieuregulowana stosunek z wojskiem

ja--> co mam zrobic

policja-->przyniesc zaswiadczenie ze sie ucze(wczesniej powiedzialem ze studiuje)

nasepnie udac sie na policje i przyniesc mi z wku zaswiadczenie ze zlozyl pan zaswiadczenie o nauce

ja--> fak ok :D

 

no i jutro ide do wku tzw. pojdzie moja mam gdyz ja tam sie nie pokazuje jeszcze mnie zgarna tymbardziej na policje hehe

 

masakra panowie masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazuj się w wku pod żadnym pozorem ze starszymi oni inaczej gadają może mama coś załatwi. Ale jakiś podkład musisz mieć albo od lekarza albo że się uczysz. Ja właśnie jestem w trakcie załatwiania takiego papierka od lekarza i powiem że nie da się tego łatwo załatwić od razu. Ja muszę przez dwa miechy chodzić na jakąś terapię ale może to mnie uratuje.

Powiem tylko że w wojsku byłem (zgarneli mnie podstępnie) ale mi sie znudziło i wyszedłem na b12 no i oczywiście nie mam zamiaru wracać. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem niedawno odroczkę na rok (o sprawie pisałem parę stron wcześniej). Szkoda tylko kasy którą wrzuciłem w lewą uczelnie na którą zapłaciłem tylko po papierek dla WKU.. No ale trudno, pieniądze to nie wszystko, święty spokój też się liczy ;) W tej sprawie kilkakrotnie byłem na WKU osobiście i jakoś nikt mi nic nie zrobił, no ale może farta miałem.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko że w wojsku byłem (zgarneli mnie podstępnie) ale mi sie znudziło i wyszedłem na b12 no i oczywiście nie mam zamiaru wracać. Powodzenia.

 

W wojsku Ci sie nudzilo? Oj miales malo rozrywkowa kadre oficerska, ktora nie potrafila Wam, podwladnym, wymyslic ciekawych i interesujacych zajec ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego niemądre?...im też się łapy lepią:) Nie raz słyszałem od kumpli ze 5 tys zł ( ładnych 5-6 lat temu) ratowało ich przed bieganiem z maczugą po poligonie... Dla mnie to tanie wojsko to jena wielka obłuda. Chcesz doskonalić swój kretynizm..- idz do wojska :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach prowokacji żaden rozsądny wojskowy nie da się przekupić, równie dobrze mógłbyś być dziennikarzem z podsłuchem a to by był koniec jego kariery i nie tylko. Miałeś też szczęście że nie trafiłeś na prawdziwego służbistę bo mydło było by już Twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z4662814Z.jpg

 

Platforma Obywatelska już w przyszłym roku będzie chciała zawiesić pobór do wojska. Przyszły szef gabinetu politycznego premiera - Sławomir Nowak przyznał jednak w rozmowie z RMF FM, że "jeżeli zostało podjęte rozporządzenie o rozpisaniu nowego poboru nie będziemy w stanie odwrócić prawa, które ten rząd już wprowadził". Poseł PO dodał, że jeśli w 2008 roku nie będzie można zawiesić poboru, to na pewno nastąpi to w 2009 roku.

 

W ten sposób Sławomir Nowak nie zgodził się z koncepcją odchodzącego ministra obrony narodowej - Aleksandra Szczygło. Szczygło przekonywał, że poboru do wojska nie da się zawiesić przed rokiem 2012. - Gdyby wierzyć panu ministrowi Szczygle, to prawdopodobnie byśmy przez następne lata tkwili w Iraku i nigdy nie wprowadzili armii zawodowej, bo nie jest tajemnicą, że pan Szczygło nie jest entuzjastą armii zawodowej - zaznaczył Nowak w RMF FM.

 

O przyspieszeniu procesu tworzenia armii zawodowej mówił już przyszły premier Donald Tusk, a także marszałek Sejmu - Bronisław Komorowski. Jak zapowiadał Komorowski - nowy rząd będzie chciał zlikwidować "dolegliwość, jaką jest służba zasadnicza".

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4667492.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie poboru to nieto samo co zlikwidowanie bo zawieszony pobór zawsze można "odwiesić". Troche to podejżane bo zawieszają pobory wcześniej choć mają duże braki kadrowe i do czasu zawieszenia ich nieuzupełnią bo namawianie ludzi na ulicach i pokazywanie wszystkich trzech czołgów jakie mamy niezmieni nastawienia poborowych.

I ciekawe czy w czasie tego zawieszenia będą przyjmować zaświadczenia o niezdolności do odbywania służby- tak na wypadek nagłego odwieszenia:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjscia jest pełno - ja własnie sie przeniosłem i sikam na nich ciepłym moczem :) zreszta zawsze jak Cie zgarna mozesz sie odwołac, potem znowu odwołac - ponadto kazdemu przysługuje rok odroczenia na 'potrzebę'.

 

Po cichu licze ze cos z tej zawodowej wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się ciekawej rzeczy w WKU...

 

np. Jeśli ktoś się obronił i ma już inż czy mgr. to ma obowiązek złożyć jak najszybciej dokumenty do WKU, jeśli będzie się ociągał, unikał woja, to zostaje mu naliczana tzw. dyspozycja. Mówiąc wprost, wydłuża się przejście do rezerwy i można kiblować dłużej jak coś.

 

a zawieszenie poboru nie oznacza że każdy zostanie przeniesiony do rezerwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie poboru, to początek na drodze do całkowitego jego zniesienia, nie marudź;) Poza tym to ukłon w stronę wielu młodych, którzy wyjechali, nie ma co ukrywać, że także aby uniknąć tak chorego i w tak chory sposób egzekwowanego obowiązku jakim jest dziś pobór w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. Jeśli ktoś się obronił i ma już inż czy mgr. to ma obowiązek złożyć jak najszybciej dokumenty do WKU, jeśli będzie się ociągał, unikał woja, to zostaje mu naliczana tzw. dyspozycja. Mówiąc wprost, wydłuża się przejście do rezerwy i można kiblować dłużej jak coś.

 

Łatwo im mówić, u mnie na dyplom trzeba czekać jakieś 3 miesiące. Więc muszą się zadowolić informacją jaka idzie z dziekanatu. Inna sprawa, że mówisz o dwóch sprawach, bo niedostarczenie dokumentów to nijak nie jest unikanie woja.

 

a zawieszenie poboru nie oznacza że każdy zostanie przeniesiony do rezerwy...

 

No dla niektórych w praktyce tak, np. dla absolwentów uczelni wyższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoł, to załatw sobie dokument na to kiedy otrzymasz pracę, jest taka możliwość, podobnie jest jeśli przeciągasz obronę, można do pół roku...

 

Wojsko to loteria... jeden się nudzi, drugi marznie na warcie przy -20 stopniach.

 

Podobnie jest z interpretacją w razie unikania, mogą, jednak nie muszą dowalić ci punktów karnych w postaci kilku(kilkunastu) dni extra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odwiesza i sie boisz to sobie zalatw papier z jakiejs darmowej szkoly

chlopie, panikujesz jakby tam zabijali a ty nie mialbys wyjscia

 

To jeszcze nie panika, poprpstu jakoś mi sie niechce wierzć że wojsko które jest przyzwyczjone do zmuszania zrezygnuje z uzupełnień i weżmie tylko to co sie trafi. A co do zabijania to sie mylisz bo w wojsku akurat łatwiej zarobić kose niż na mieście, w końcu żołnierza w koszarach nieszkoli się jak "wyrywać lachony" na mundur tylko jak wybebeszyć jakiegoś gościa i niemożna patrzeć na wojsko tylko przez pryzmat dowódców i tak oklepanego tematu jak fala, w koszarach jest poprostu masa kolesi których uczy sie agresji i dlatego łatwo o awanturkę i szpital (wiem z autopsji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności