Skocz do zawartości

Armia wzywa


abstract

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

póki co tylko wstrzymali i w każdej chwili może im się odwidzieć

właściwie jeszcze nie wstrzymali, jak dobrze wiem to dopiero za dwa lata będzie wojsko zawodowe, ale teraz już specjalnie ludzi nie biorą na siłę więc nie jest źle :D

 

a ja mam wezwanie na 19, przynajmniej jeden dzień w budzie nie będę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacji w ustawie nie będzie o zawieszeniu poboru jako takiego, po prostu w danym roku decyzją ministra zostanie on zawieszony i tyle. Choć o tym, że w przyszłym roku to się stanie mówi się zawsze wraz ze słowem "może".

 

Ja dzisiaj po wizycie w WKU w celu powołania do przeszkolenia absolwentów, ale nie wzięli :). Teraz tylko szczęście w losowaniu październikowym i rezerwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapisać się do bezpłatnej szkoły Cosinus. mają swoją placówkę w każdym większym mieście. bez opłat, bez czesnego. dostajesz zaświadczenia do ZUS i WKU na pierwszym zjeździe. na zajęcia nie musisz chodzić - nie skreślą Cię z listy przed końcem pierwszego semestru.

 

przeżyłem tak 6 mcy i wszystko było ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem wezwanie na kturegos lutego. zadzwoniłem do nich walnałem scieme że moge najwczesniej 3 marca (poniedziałek) i się zgodzili niema problemu. zapisalem sie na studia i zgłosiłem sie z papierem że jestem studentem od 1 marca. babka w wku skwitowała tylko że ewidentnie uciekam przed wojem, no ale niech będzie. tą szkołe żuce pewnie znowu po miesiącu jak poprzednie (tzn jedną żuciłem 2 dnia) i znowu za pae miesięcy dostane wezwanie. i znowu będe kombinował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie będziesz musiał aż tyle kombinować. Z tego co ciągle w koło trąbią ostatni pobór jest teraz do końca kwietnia. Potem będzie zawieszony, no a od 2010 już wojo zawodowe. Więc migać się według tego wszystkiego trzeba jeszcze tylko 1,5 miesiąca ;) Chyba, że to wszystko jeszcze nie jest pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem wezwanie na kturegos lutego. zadzwoniłem do nich walnałem scieme że moge najwczesniej 3 marca (poniedziałek) i się zgodzili niema problemu. zapisalem sie na studia i zgłosiłem sie z papierem że jestem studentem od 1 marca. babka w wku skwitowała tylko że ewidentnie uciekam przed wojem, no ale niech będzie. tą szkołe żuce pewnie znowu po miesiącu jak poprzednie (tzn jedną żuciłem 2 dnia) i znowu za pae miesięcy dostane wezwanie. i znowu będe kombinował

a przydala by Ci sie, przynajmniej z ortografii ;)

hehehe

 

zapisać się do bezpłatnej szkoły Cosinus. mają swoją placówkę w każdym większym mieście. bez opłat, bez czesnego. dostajesz zaświadczenia do ZUS i WKU na pierwszym zjeździe. na zajęcia nie musisz chodzić - nie skreślą Cię z listy przed końcem pierwszego semestru.

 

przeżyłem tak 6 mcy i wszystko było ok ;)

no tez tak zrobilem ale znalazlem inna szkole ;) trzeba do pazdziernika wytrzymac :D

zobaczymy narazie (odpukac) WKU do mnie nic nie wysyla :)

 

Ale chyba nie będziesz musiał aż tyle kombinować. Z tego co ciągle w koło trąbią ostatni pobór jest teraz do końca kwietnia. Potem będzie zawieszony, no a od 2010 już wojo zawodowe. Więc migać się według tego wszystkiego trzeba jeszcze tylko 1,5 miesiąca ;) Chyba, że to wszystko jeszcze nie jest pewne.

a ja myslalem, ze powolania beda zawieszone gdzies od 2009-2010 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem już dziś do jednej jakiejś niepanstwowej wyższej szkoly ale babka powiedziała, że nie ma już miejsc, a innych, co by się zaczynały w marcu nie mogę znaleźć:/

 

tweety, a nie wiesz kiedy w cosinusie się rozpoczynają zajęcia? tzn czy mnie przyjmą teraz? bo nie mam nic już na fonie... będę musiał się zaraz tam przejść...

 

Valery no, a jak np. rzucisz na początku kwietnia to masz luz?? przecież wyślą papierek do WKU

 

jak ktoś wie gdzie można się zapisać teraz w Krakowie to pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hokr w Cosinusie zajęcia są od lutego, ale nie ma problemu żeby się zapisać w marcu ;) Ja kiedyś zapisałem się pod koniec marca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hokr--> w poprzednim roku tez od marca nie mialem szkoly tzw mialem jeszcze legitymacje z uczelni ale juz nie chodzilem bo juz sie tam nie uczylem i jakos sie udalo przetrwac semestr bez listu od WKU. Mieli jeszcze papiery, ze studiuje gdyz dopiero w kwietniu uczelnia wyslala do mnie list zebym odebral papiery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest haczyk w tym cosinusie? bezpłatna, daje papierek do WKU... przecież można tak cały czas ;)

 

oo dostałem maila z cosinusa "Zajęcia w semestrze wiosennym rozpoczęły sie 16 lutego,

rekrutacja na ten semestr trwa do 15 marca 2008" :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czasami nie chcą przyjmować nawet drugi raz. ALe to zależy mój kumpel już trzeci raz się zapisał :D Ale i tak bezpłatna jest chyba tylko za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna gdyz w szkolach policealnych mozna sie uczyc tylko do 23 roku zycia pozniej albo studia albo wojo :)

 

To juz nieaktualne. Artooro gdzies tu o tym pisal. Mozesz sie uczyc dowoli, w kazdej szkole bez ograniczen. Ja mam 24 zapisalem sie do policealnej i na razie jest git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna gdyz w szkolach policealnych mozna sie uczyc tylko do 23 roku zycia pozniej albo studia albo wojo :)

 

to Cosinus to chyba nie do końca szkoła policealna musi być. Kumpel sie własnie tam zapisał (we Wrocławiu) a ma skończone 24 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja tez chodze na takie cos ;] Niby trzeba miec 50% obecnosci na przedmiocie bo moga skreslic z listy, ale raczej jak sie palci to jest niemozliwe..... Zreszat jest takie cos jak usprawiedliwienia xD ja mowie jakiemus kolesiowi ze nie moglem przyjsc np przez miesiac czy dwa bo pracowalem iwszystko jest ok ;] Co do lat to moj znajomy co ma 28 w tym roku tez sie zapisal wiec nie widze zadnego problemu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 pytania ;)

 

1. Zawsze jak przychodziło wezwanie "w celu odbycia..." od wku, zanosiłem papierek, że się uczę i było ok. Teraz mi przyszło niby takie same ale jest odbite pieczątką, że mam przynieść świadectwo ukończenia szkoły. Co to ma być? ;)

 

2. Jak to u was było jak były badania lekarskie i przydział kategorii w wieku 18 lat? Wczoraj gadałem z kumplem z innego miasta i byłem w szoku, bo nie wiem czy to u mnie tylko taka wiocha była czy co. U mnie badali tylko wzrok (3 literki przeczytać), mierzyli obwód klaty i kazali pokazać ptaka;) i hurtem leciały kategorie A.

 

3. Mam wysokie ciśnienie i chyba skrzywioną przegrodę nosową, bo zawsze mam zatkaną jedną dziurkę prawie na maxa. Daje mi to coś? ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 pytania ;)

 

3. Mam wysokie ciśnienie i chyba skrzywioną przegrodę nosową, bo zawsze mam zatkaną jedną dziurkę prawie na maxa. Daje mi to coś? ;);)

 

 

Musisz iść do specjalisty i zrobić badania, bo to ma znaczny wpływ na twoją wydolność...

 

Z tego co wiem to jest dosyć poważna wada, bo masz w jakimś stopniu niedotlenienie, co może poważnie odbić się na zdrowiu jak będziesz starszy...

 

oczywiście jeśli to jest true... :P

 

P.s.

Radzę ci iść bez względu na wojsko, bo możesz żałować tego... :)

 

P.s.2.

Pewnie pójdziesz na stół, złamią i nastawią, lub wyjmą chrząstkę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łaziłem pare razy, pod skalpel chcieli mnie brac - mowilem ze dopiero po maturze, lekarka wypisala kwitek ze mam krzywa przegrode, ale na Komisji nawet mi do nosa nie zajzeli :|

pic na wode fotomontarz ogolnie rzecz mowiac, chyba ze przyjdziesz w opatrunku zaraz po operacji, wtedy moze dadza b12 czy coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ci da w maju? zapiszesz sie na miesiac? po miesiacu znowu maja cie scignac?

zapisz sie od razu na nastepny rok, zaplac za 3 semestry i obiecaj chodzc, przynajmniej cale wakacje masz spokoj

 

zobaczy czy Żak u wa jest (a raczej byc musi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze pytanie co do tych szkol... sa jakies takie w krk do ktorej przyjeliby mnie nawet w maju i wystarczyloby to na wku? no bo na zlosc 11 mam komisje i dostalem propozycje pracy ;/

 

 

na pewno znajdziesz taką szkołę gdzie można się zapisać, jednak dobrze jest zapłacić i chodzić co drugie zjazdy, czasami warto też odkręcać się pracą i że nie masz czasu, można się wtedy dogadać z nauczycielami i jest git...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duże znaczenie ma to czy mają jakieś braki kadrowe:P, bo jeśli mają powiedzmy komplet to odłożą cię na na kolejny pobór, jeśli nie, to może być krucho...

 

zależy to też od szkoły... bo np. słyszałem że na agh w Krakowie to szybko wysyłają zawiadomienie do WKU że nie jesteś już ich studentem i klops... :P

 

z tego co wiem jest jeszcze coś takiego, że jak np. ktoś się nie zgłasza to wtedy naliczają mu tzw. dyspozycyjne czy jakoś takoś :P... tak jest w przypadku jeśli ktoś ma zgłosić się z dyplomem(po studiach), a z tym zwleka, to wtedy jest problem i każdy dzień opóźnienia trzeba będzie odrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jesli pojde na to wku, chodzac do tej szkoly do ktorej teraz chodze, a kilka dni pozniej z niej rezygnujac? duze jest prawdopodobienstwo ze mnie sciagna? czy raczej poczekaja do nastepnego poboru? btw. macie jakies linki do tych szkol?

 

Zapamiętają i się zemszczą, może nie teraz, bo oficer w WKU nie rychliwy, ale sprawiedliwy.

 

.. tak jest w przypadku jeśli ktoś ma zgłosić się z dyplomem(po studiach), a z tym zwleka, to wtedy jest problem i każdy dzień opóźnienia trzeba będzie odrobić...

 

Bez przesady. Dla WKU ważna jest informacja z uczelni, wzywają jak uczelnia nie dopełni tego obowiązku. Nie widzę jednak sensu zwlekania i nie odpowiadania na takie wezwania, przecież bez tego nie startuje licznik 12 miesięcy po których idzie się do rezerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scottero pobór i tak jest do 30 kwietnia, więc Cię ominie ten pobór. A jesiennego wogóle już może nie być więc raczej się nie bój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoł tak mi powiedziano w WKU...

 

więc jeśli oddam dyplom z opóźnieniem i trafie na to szkolenie po studiach, to mają prawo przytrzymać mnie ten okres(liczba dni) przez który zwlekałem ze złożeniem dyplomu...

 

a jak to jest w praktyce to nie wiem... bo słyszałem wiele historii i wniosek taki że nie wszędzie jest tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesiennego wogóle już może nie być więc raczej się nie bój ;)

 

Eeee, jesienny jeszcze będzie, bankowo. Chodzą słuchy, że może być ostatnim, ale podkreślam słowo może.

 

a jak to jest w praktyce to nie wiem... bo słyszałem wiele historii i wniosek taki że nie wszędzie jest tak samo...

 

WKU i tak nie będzie w tej sprawie decydować, więc mają prawo ściemniać lub pokazywać swoją ważność. Generalnie jest to w tym przykładzie nadinterpretacja przepisów. Co nie zmienia faktu, że zwlekanie z pokazaniem dyplomu na wezwanie jest nonsensem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duze jest prawdopodobienstwo ze mnie sciagna? czy raczej poczekaja do nastepnego poboru? btw. macie jakies linki do tych szkol?
zalezy od szkoly

więc jeśli oddam dyplom z opóźnieniem i trafie na to szkolenie po studiach, to mają prawo przytrzymać mnie ten okres(liczba dni) przez który zwlekałem ze złożeniem dyplomu...
pisalem juz o tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy od szkoly

Napisalem ze chodze do szkoly sredniej, a mianowicie do Technikum... swoja nauke zakoncze na drugiej klasie(ach te rodzinne perypetie)

wiec to cos zmienia? czy chodzi o to ze to zalezy od tego, kiedy szkola wysle stosowne zawiadomienie na WKU ze zrezygnowalem ze szkoly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak chcesz zrezygnowac z technikum? nie lepiej skonczyc - szczegolnie ze masz zaswiadczenie za free?

wiec to cos zmienia? czy chodzi o to ze to zalezy od tego, kiedy szkola wysle stosowne zawiadomienie na WKU ze zrezygnowalem ze szkoly?
tak, i od tego jak bardzo jest skrupulatna i nadgorliwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się uczę a raczej płace zaocznie.

Sprawa z powiadomieniem wygląda tak że szkoła w której jesteś aktualnie zapisany ma swoje obowiązki powiadamiania wku - nie wiem jak jest w innych ale najprawdopodobniej tak samo - szkoła ma do 28dni na powiadomienie.

 

To czy zrobią to 1ego czy 28ego dnia - zależy tylko i wyłącznie o nich. Ja miałem o tyle dobrą sytuacje że jak zawaliłem i musiałem zmienic kierunek to musiałem czekac przeszło 1.5 miesiąca bo był okres kiedy nie było naboru do szkoły - wtedy właścicielka szkoły wytłumaczyła mi i koledze jak to prawnie wygląda (te 28dni) i powiedziała że z jej strony to ona nam to maksymalnie przeciągnie do 28dni a te 2tyg to mała szansa żeby akurat za nas się wzieli.

 

Z technikum jest podobnie. Tyle że w przypadku gdy kończysz podstawowe i idziesz np do technikum to w momencie gdy skończysz szkołę wyższą i ona zapomni powiadomić wku(o czym nie słyszałem do tej pory ;D) to po roku masz wojsko z głowy. Więc by wystarczyło aby sekretarka wcisnęła pare razy backspace i mnie wykasowała i miał bym spokój teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności