Skocz do zawartości

Armia wzywa


abstract

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bruneq zależy gdzie trafisz choć to prawda, że nie jest tak jak to było całkiem nie dawno ( fale tak zwane ). Jak trafisz do szkółki - czego wszystkim życzę jeśli już - to Ci sami tutki przygotują- na przykład z historii mojego ojca, który spędził dwa lata co by go potem w przyszłości nie brali na przeszkolenie rezerwy, trafił mu się tutek "przejazd czołgiem po dnie jeziora" ileś tam dziesiąt metrów pod powierzchnią w metalowej puszce - tutek był z niespodzianką z "symulowaną awarią" o której wiedział tylko dowódca. Weźcie to sobie wyobraźcie w gacie idzie narobić zresztą wszystkie brygady portkami trzęsły podobno tak nie przyjemna jest przeprawa po dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie napewno nie wybieram...

 

no dobra to powiedzcie panowie jeszcze jedna rzecz - jakis adres musze w gminie im podac? no i czemu okresowo sie wymeldowac? co to daje tzn jaka jest roznica?

 

La R - po tabsach to musi byc niezła wkrętka taka awaria ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh Hindus jeszcze lepsza jak jest w czołgu czterech chłopa i tylko jeden jest po tabsach...a jak jeszcze ten po to ładowacz to ohoho ;)

 

valery jak najbardziej ma prawo do czegoś takiego jeśli zostanie Ci to udowodnione i Cię nie lubią ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopcy, ostatnio chcieli zgarnąć mojego kumpla, rocznik 82. Za długo odwlekał obronę pracy inżynierskiej i się upomnieli. Na szczęście jest sporo szkół policealnych, które wciąż chętnie przyjmują kandydatów :)

tos mnie teraz prestraszyl!! ja rok robie prace licencjacką juz:P i teraz za tydzien do nich ide, z papierem przedłuzajacym okres oddania pracy licencjackiej....mam nadzieje ze papierek uwzglednią....bo to juz ostatni przed obroną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez pisze prace juz pol roku :) bylem jakis czas temu u nich z papierkiem ze mam czas obrony pracy do maja. Wypelnilem jakis kwitek, i powiedzieli mi ze jak juz sie obronie to mam przyniesc kopie i dadza mnie do rezerwy. Ale skoro ma byc od nowego roku nie przymusowo to h.. im w du... :) A jak nie zniosa to tzreba bedzie dokonczyc pisanie prac i tak tzreba w koncu bedzie kiedys ja oddac :)

 

Hindus jak zalatwisz sprawe daj znac, bo kuzyn moze bedzie to samo robic, to bym wiedzial co i gdzie trzeba isc i co zalatwiac :)

Hindus a ile razy u nich byles z papierem od szkoly :) ( ile bylo szkol ) bo moj koleszka przyniosl im zaswiadczenie to nie przyjeli bo byla to chyba juz 4-5 szkola :)

Edytowane przez TrojkaT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra byłem w gminie...

 

Poszło szybko i bardzo sprawnie, na dodatek wszyscy byli dla mnie bardzo mili - gdzie normalnie dziwilem sie bo niby w takich urzędach to masakra z obsługą.

 

Powiedzialem ze chce sie wymeldowac, pani spytala o ksiazeczke wojskowa, i dowod - dala mi formularz, ja uzupelniam a ona pyta czy to na stale czy na chwile jade - wiec powiedzialem jej ze to na pol roku jest wyjazd a ona na to zebym poczekał bo to inny formularzyk - dala mi inny ale podobny, wypełniłem, imie nazwisko, imiona rodzicow, pesel, stosunek do słuzby tj czy podlegam czy niepodlegam, date i miejsce urodzenia, miasto w ktorym bede mieszkał od teraz i kraj, spytala kiedy wyjezdzam wiec powiedzialem ze jutro, i ze do maja - wypisala cos na kompie, dostałem z miejsca druczek i powiedzieli mi (bo tam tez robi taki znajomy ktory gdzies tam w trakcie gadki spytal ktory jestem rocznik i jak mu powiedzialem to sie usmiechnal bo chyba wiedzial co jest grane :)) ze juz jestem wymeldowany - na druczku od nich tzn kartce A4 :D mam takie cuda - nagłowek :

 

POTWIERDZENIE ZAMELDOWANIA NA POBYT CZASOWY TRWAJACY PONAD 3 MIESIACE wazne do czasu upływu zameldowania. A potem juz leca na tej kartce podpunkty ktorych jest 6 :

 

1) nazwisko i imie

2) data i miejsce urodzenia

3) seria i numer odwodu oraz oznaczenie organu ktory mi go wydał

4) adres zameldowania na pobyt stały (tutaj widnieje moj aktualny tj obecny adres pod ktorym zyje teraz??)

 

5) potem jest kolejny punkt czyli adres miejsca pobytu czasowego (podałem anglie i palnałem jakas nazwe ktora mam tutaj wpisana),

 

6) Czas/okres zameldowania na pobyt czasowy:: 2008.10.08 - 2009.04:30

 

teraz chłopaki powiedzcie czy dobrze to załatwiłem bo juz nie wiem :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też nie wiem czy przejdzie, ale wiem ze dziś byłem sobie na rejestracji przedpoborowej(czy coś w ten deseń) na której powiedziano nam ze komisje się odbędą tego a tego dnia , otrzymamy kategorie i zdeklarujemy czy jesteśmy zainteresowania wojskiem czy nie. Osoby niezainteresowane mają zostać przesunięte do rezerwy..

Pytanie czym ta rezerwa jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo, elo! Odebrałem dzisiaj wezwanie do powołania :D

Trochę się spóźniłem, bo chcieli się ze mną widzieć dwa tygodnie temu... Jutro zadzwonię i umówię się na inny termin odwiedzin. Aktualnie jestem kryty z dwóch stron - odwleczony termin obrony i dwuletnia szkoła pomaturalna, do której niedawno się zapisałem (żeby było śmiesznie - nie z powodu wojska). Dam znać jak było po wszystkim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, miałem powiedzieć jak było. Wyjątkowo miło :D Panie były dużo milsze niż ostatnim razem. Poza tym żadnych pogróżek, że jeszcze mnie dorwą (kumplowi tak powiedzieli w innym WKU) i spokojnie odroczenie do końca roku. Potem mam złożyć kolejny wniosek, ew. dyplom. "Chyba, że coś się zmieni w przyszłym roku" jak to miła pani powiedziała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapomniałem zanieść zaświadczenie do WKU jak byłem w domu,oni coś do mnie wyślą z ponagleniem?Nie chce mi się specjalnie jechać 4h pociągiem w jedną stronę żeby dać głupie zaświadczenie,mam ich gdzieś;]Może o mnie zapomnieli...;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyslij do mamy i niech mama zaniesie jezeli nie zrobiles tego do 15 pazdziernika, albo do konca pazdziernika (przynajmniej tak jest w lubuskim) to jedyne ponaglenie jakie dostaniesz to bilet ;) lepiej zmarnowac nawet te 4h, bo pozniej bedziesz mial problemy. W tym roku przez kilka przypadkow dostarczylem zaswiadczenie 26 pazdziernika i juz byl deko problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arev, na dobrą sprawę, to tysiące młodych ludzi w Polsce mogłoby świętować już dzisiaj, bo biorąc za pewnik zapewnienia ministra Klicha, w 2009 nie powinno już być przymusowych wcieleń do wojska. Następne i ostatnie tym samym terminy wcieleń do jednostek w 2008 roku, to dni 2-4go grudnia, a więc zachowując wymagane 14-dniowe wyprzedzenie względem dnia wyznaczonego jako termin stawienia się w jednostce ostatni możliwy dzień, kiedy można było otrzymać do podpisania kartę powołania jest właśnie 21 listopada, czyli dziś, a w zasadzie jeśli być dokładnym to wczoraj.

W świetle tego już dziś możemy cieszyć się wolnością, problem w tym, że mimo, iż jednostki WKU otrzymały dyspozycje mówiące o zawieszeniu wcieleń w 2009 roku, a minister Klich sporo już w tej sprawie naobiecywał, to wszystko to możemy traktować jako załatwione 'na gębę'. Czyli jak to w Polsce, multum wątpliwości, minimum jasności.

Pozostaje mieć nadzieję, że od dzisiaj wizyta w WKU będzie się zaczynać pytaniem " czy chcielibyśmy wstąpić do wojska?";)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Touch: właśnie dlatego ostrożnie podchodzę do sprawy, zamiast wklejać na forum zdjęcia nagich, cycatych panienek i stosów puszek piwa :)

Cieszy mnie tylko to, że sprawa nie umarła, co często się u nas zdarza. Jeśli ustawa przejdzie w terminie to obojętnie jak będzie załatwione z WKU - podstaw prawnych nie będą mieli, więc pewnie też kłopotów z odwołaniami od decyzji nie będą sobie robić. Akcentuję przy tym jeśli, ale wszystko zmierza we właściwym kierunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni żołnierze wcieleni do służby zasadniczej to 105 poborowych, którzy dziś przekroczą bramy koszar 3. Batalionu Zabezpieczenia stacjonującego na warszawskiej cytadeli. "I więcej poborowych w Polsce już nie będzie" - kwituje rzecznik Dowództwa Wojsk Lądowych, Sławomir Lewandowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności