Skocz do zawartości

POJAZD 3d: Viper...


don_filippo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 204
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Prace nad opona odłożyłem na później. Udało mi sie odpowiednie obrócić bieżnik, natomiast po zrobieniu BOOLEAN wyszło nóstwo bugów i nie wiem jak to załatwić. Tymczasem wrzucał nowy render z logiem i światłami. Logo musze jeszcze poprawić, a światła dokończyć i też poprawić, m.in. materiały.

 

P.S. Wiecie jak zrobić takie aluminium matowe w VRAYu???

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee tam to dark... za ciemne monitory macie :P:D

Don_filippo, na twoim miejscu dopracowałbym jeszcze te lampy, zwłaszcza że Kozioo zalał cie linkami do referek :D no i zrób wkoło nich jakieś uszczelki (wystarczy, że zaznaczysz krawędzie, wybierzesz \"create shape from edges\", a potem tylko nadasz grubość splajna) i daj bumpa na szybkach :)

trzymaj się [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo. Hehehe. Oczywiście, że dopracuję te lampy (napisałem to zanim zapodałem rendery) :) Kozioo prosił bez materiałów, no i wyszło....... Tak w ogóle, to uszczelek tam za bardzo nie ma widocznych....:| Ale może niedowidzę.

==> javor. render jest widoczny...rzeczxywiście masz ciemny monitor :]

 

aaaaaaha. Zapomniałbym:/ Bumpa nie wiem za bardzo jak się robi, ale jak będę wiedział to zrobię, tylko że wewnątrz lampy jest szkło zbumpowane

 

A przyczepa... No cóż. Mnie sie płakać chce jak ją widzę, bo myslę, że to żmija inwalida....bez reszty ciała

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę porobiłem, ale nie za dużo....:)

Światła jeszcze poprawię, ale mam nadzieję, że idę w dobrą stronę... Takie cuś na masce (może ktosmi powie co to jest) okryłem materiałem, ale też trzeba ulepszyć. No i jeszcze zrobiłem rurkę wydechową, którą polepszę tak samo jak próg. Oponki też poprawię i Fele. A materiał felg nie mam pojęcia jak zrbić, więc jeśli ktoś z Was moze mi powiedzieć to uprzejmie proszę (Aluminium w VRay).

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne, bardzo łądne i dokładne.. hmm... chcociaz strasznie czasożerne :) Ale modelik jest git!! Robisz sam model czy kompletna scenke??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że i sam model na początek i póxniej scenka...trzeba się rozwijać, więc jak skończę auto (za pół roku) to zabiorę się za otoczenie:P

 

Półrocznica [piwo] chyba jakiś rekord w długości modelowania auta pobiję [lol2] W tym czasie Tomasz Bagiński miałe juz połowę \"Katedry\" ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym terminem to Ty chyba żarty sobie robisz. A jak nie, to ja Cie przekonam, że tak:D A co do tego \"czegoś\" to są wloty powietrza (chyba do jakiegoś filtra, nie jestem pewien). A w zasadzie jeden, bo tylko ten od strony pasażera \"działa\", ten od strony kierowcy to tylko atrapa. A tu jeszcze zdjęcie.

http://www.michaelp.org/photos/cars/paconcours_2002/dodge_viper_gtr_engine.jpg

Powietrze wpada do tej dziury na dole zdjęcia.

PS: Będziesz mdelował silnik?? Powiedz, że tak:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna V10...:) silniki montowane w półciężarówkach Dodga :D podatne na przeróbki maleństwa :D co do modelu...to bardzo ładnie się prezentuje...chociash małe rendery mało pokazują...ale czekam na większą scenkę...powodzenia :)

 

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj podatne na przerobki... Geiger wyciąga z nich 600 koni... i wtedy jakies 3,5 s do setki mamy... Ale to już jest OT. hehe. Ale przyjemny:) Gdyby kosztował mniej...

PS: Właśnie odkopałem gazetke z opisem tego auta (geiger viper):

W plusach: tu nawet minusy mogą być plusami

W minusach: jeśli jakieś znacie - poza brakiem ABSu - to napiszcie:]

Ocena końcowa: po każdej jeździe myślisz, ze jesteś królem świata.

Kończe bo jeszcze ktoś się przyczepi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vipera skończę, ale na razie odpoczywam...Bawię sie w 2D - Fotoszopy, zdjęcia itp. Poza tym muzyczkę sobie tworzę na kompie, i czasu na wszystko jakoś brak :) Poza tym wczoraj gościu z lotniska przywiózł mi Didgeridoo z Australii i na razie tylko to mi siedzi w głowie...zwłaszcza, że didgeridoo pekło gdzieś w trakcie podróży i muszę oddać do sklejenia:(

 

P.S. Jak ktos nie wie, co to didgeridoo, to odsyłam na przykład na stronę

 

didgeridoo.pl

 

Pozdro:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO cos tam zrobiłem.... prz pupie troszkę, ale jeszcze są bugi koło reflektorów :/ do tego wersja beta lusterek no i kierunkowskazy (na przedzie auta). Zdaję sobie sprawę z niektórych niedociągnięć, ale jakiekolwiek sugestie zawsze mile widziane.

 

P.S. Lakierek tak sobie strzeliłem, ale będzie inny bo nie podoba mi się[lol2]

 

Pozdro 2034857005463799 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tylni zderzak jakiś krzywy jest chyba:/ Tak jak sam zauwarzyłeś przy światłach sa bugi. Koło tylne ma taki sam rozmiar jak to z przodu - głupio to wygląda:] Poza tym to chyba ok.

PS: Ja już myślałęm ze odpuściłeś zupełnie tego Vipera... Ale promyk nadziei zagościł w moim sercu:D Do roboty!

 

EDIT

 

teraz zobaczyłem render z przodu. Zderzak powinien się składać z 2 elementow. Tak jak to widać tutaj

http://www.islandb.com/viper/hre/viper_front2-sm.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż musiałem spojżeć na datę pierwszego posta :)

 

\"posted on 30-6-03\"

 

ten rekord jeszcze dłuuuugo nie będzie pobity :D

dobrze ci idzie, czekam na updaty... mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu ;)

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się podoba, ale felgi wyglądają jakoś dziwnie i początek drzwi, koło tego dużego wlotu jest nie zgrany.

Ogóle wypas i nie wiem jak wam ale najbardziej podobają mi się przednie światła i znaczek :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł. No więc:

 

- przedni zderzak oczywiście powinien mieć rowek, ale na razie rowka nie robię, bo będę później tam jeszcze sobie grzebał (pod rowek siatka już jest przygotowana)

 

- fele rzeczywiście są \"dziwne\" - będę je później poprawiał tj. sam model feli i oczywiście ten fatalny materiał felgi zmienię.

 

- znaczek powinien być koloru karoserii, ale materiału nie chciało mi się zmieniać :/ w finalu będzie ok.

 

Teraz postarałem się poprawić tylne reflektory. Moim zdaniem już lepiej są wkomponowane, jeszcze nie idealnie, ale mam nadzieję, że uda mi się to jeszcze udoskonalić.

 

Dodałem tylne, dolne reflektory - je także udoskonale, a później chciałbym zrobić materiał lamp, ale nie ma pojęcia jak się takie cuś robi...

 

Dodałem rowki na bagażniku, zagiąłem w niektórych miejscach blachę (tak, żeby miała grubość), dałem lustro do lusterek (materiał zły, ale nie wiem jak zrobić materiał lustra w VRAYu:( ) i wyciąłem drzwi. Drzwi to obecnie moja największa bolączka - żal dupę ściska jak patrzę na drzwi bez materiałów, dlatego Wam pokażę autko bez materiałów dopiero jak to trochę poprawie, a jeszcze mnósssstwo roboty pzrede mną. Papatki

 

Ha. bagażnik jest zły jak ktoś zauważył... No cóż. Poprawię :(

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle:) Wnętrze jak na razie nie wygląda źle, tylko ten łuk pod którym są głowne wskaźniki troszke się krszywy wydaje. Ale to kwestia przesunięcia kilku vertexów. Czekam na następny update i potem na silnik:] Bo dalej licze na to, że go zrobisz.

A co do zewnętrza to jeszcze musisz wyciąć klapke od wlewu paliwa.

pozdr

kozioo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten łuk jest zły to masz rację....zrobiłem go prowizorycznie, a później zabrałem się za prawą stronę deski. Wlew paliwa zrobię jak połaczę obie połówki, a dojdzie do tego za następne pół roku (czy tam 8 miesięcy:> ). Silnika chyba jednak nie zrobię, bo nie chce mi się i mam pomysł nastepny projekt, który chce jak najszybciej zacząć robić, ale to dopiero po skończeniu Vipera. Może kiedyś swoją żmiję update\'uje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje wykonczyc model tak zeby wszystko w symmetry wygladalo jak trzeba bo teraz to chyba jeszcze tego nie dopasowaywales, no i podpisuje sie pod tym co napisal krychas tylnie reflektorki sa kiepawe. Jak sie sprezysz i nie bedziesz szedl po najmniejszej lini oporu to wyjdzie fajna bryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą słuchy, że modelujesz deske rozdzielczą od modelu gts:] Ale to nie prawda:P Vipery produkowane na rynek europejski (i chyba na amerykański od ktoregoś roku) mają zaokrągloną, a nie płaską deske.

http://www.mevin327.com/images/DCP_0754.JPG

Jako że jesteśmy europejczykami możesz robić taką dalej:D

pozdr

kozioo

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dłuuugie lata tu nic ne wrzucałem... NO więc teraz troszkę poprawiłem model, nie za dużo, ale troszkę. Wnętrza więcej zrobiłem, poprawiłem drzwi, które i tak jeszcze źle są sapsowane z karoserią, ale tym się jeszcze później zajmę. I luterko boczne poprawię kiedyś oraz przednią szybę... Papa.

 

P.S. Jeden render jest ze zweldowanym przodem, reszta niestety nie (brakuje rowka w zderzaku...dodam go na samym końcu, tuż pzred weldowaniem końcowym obu połówek samochodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności