Skocz do zawartości

POJAZD 3d: Viper...


don_filippo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 204
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ej lutki plissssss bardzo pomóżcie mi!!!!!:( Ja zupełnie nie wiem jak sie zabrać do tego miejsca - drzwiz tym \"wylotem\" (?)....Raz jakoś robiłem i spieprzyłem i mialem kupe roboty z naprawieniem tego co zepsułem....:(

 

Gdyby ktos mi powiedział gdzie wyciąć, dlaczego tak, a nie inaczej, a jeszcze gdyby to było opatrone rysunkiem schematycznym to byłbym baaaardzo wdzięczny. W tej chwili praca zatrzymała sie w martwym punkcie i jeszcze jestem zagłupi, zeby przez to przebrnąć, dlatego tak mi jest potraebna Wasza pomoc i doświadczenie...

 

[pomocy]Plissss!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AcidBoyXL

chodzi ci o ten wylot z maski ?? ja bym uciol maske w miejscu gdzie sie ma konczyc i wymodelowal ją osobno, potem drzwi wymodelowal wglab tego wylotu... [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wyjeżdżam w okolice Krosna (do Jaszczwi) na jakieś 3 tygodnie. W tym czasie oczywiście z viperkiem nie bedę nic robił. Będziecie mieli czas za mną zatęsknić, no i dodać jakieś posty do mojego W.I.P.-a.

 

Do Zobaczyska![soczek]

 

Pozdrowienia[lol2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, że wróciłeś [piwo] widzę, że nie próżnowałeś przez te trzy miechy :) modelowanie idzie ci już o wiele lepiej, ale przynajmniej do jednego się doczepię ;)

 

dodge1.jpg

dodge2.jpg

 

na czerwono zaznaczyłem ci wgłębienie, którego jak widzisz nie ma na zdjęciu...

natomiast na zielono zaznaczyłem ci szparę, której na twoim modelu jakoś nie widać (to znaczy coś tam chyba widzę ale na zdjęciu jest o wiele wyraźniejsza :P)

gdy to poprawisz to model będzie pierwsza klasa :D [piwo]

 

P.S. no może jeszcze trochę wyrównaj wlot powietrza (chodzi mi głównie o tą środkową \"półkę\") bo po odbiciach widać, że jest tam strasznie nierówno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kocham vipery... Jeśli go zepsujesz to Ci nie wybacze :] Ale na razie jestes na dobrej drodze aby szczęsliwie pożyć [rotfl2] Naprawde bardzo ladnie, tylko popraw to koniec maski (ten róg przy bokach szyby kończy się \"ostrzej\")

pozdrawiam

kozioo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze musisz zmienić ten próg. Tam ma być miejsce na wydech lub przynajmniej na atrape wydechu:)

No i jeszcze pytanko: Jakie felgi mu założysz? Modle się żeby nie te, które już się w tym temacie pojawiły [rotfl] Nie zrobisz mi tego, prawda? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech (nie atrapa) na progu będzie....postaram się większość dupereli zrobić (mam nadzieję, żę kiedyś skończę tego Vipera...:/). Jesli chodzi o fele, to dałbym jakieś z licznymi żebrami..im więcej żeber tym lepiej. Ewentualnie postawie go na standardowych felach - tych takich trójkątnych, albo na takich, które polecicie, żebym mu dał....może być kilka wersji. Planowana jest także wersja różowa vipera (dla kobiet) oraz wersja z jakims malowaniem niejednokolorowym...;P

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Spoko autoko mi sie bardzo podoba szczegulnie w kolorze czarnym ;) Oby tak dalej !!

Hee chcialem zamiescic w tym dziale swojego guna(m4a1) ale jak widze co wy robicie to hmm obciachu bym sobie narobil ;P

Bye i pozdrawiam:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja twierdze zę powinieneś zrobić tak jak kozioo proponuje bo jest wtedy o wiele mniej sciągnięć na siatce, ładniej sie układa, jakb yś dał charmfera to by sie wszystko brzytko batrdzo wyglądało... miałbyś troche pięcio boków a to nie dopuszczalne.. (trójkąty zresztą też) uwierz później możesz zweldować wszystkie niepotrzebne wertexy na końcu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze pytanie niezwiązane z viperem....modeluje sobie łyżkę editable poly, na razie jest płaska, ale chcę, żeby miała jakąś grubość i nie chce mi się tego robić ręcznie. Gdy robie extrudo to coś się chrzani - nadaje grubość tylko ściankom bocznym a nie całeś łyżce (zaznaczone wszystkie polygony przy extrudowaniu). Ehh. wiem . to daje grubość ale nie ma jakby dolnej strony...to jak zrobić, żeby była???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to proste...

exturudujesz toą łyżke, zaznaczasz to co jest na górze, czyli tą łyużke bez bocznych scianek, i kopiujesz na dół, dajesz normal na flip, i później przesówasz w dół jak najbliżej tych dolnych wierzchołów i dajesz welda, ustawiasz tam z 0,1 px i po kłopocie... albo kup se maxa 6 tam do tego jest modyfikacka shell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to nie ma ogólnej rady. niestety :( (oprócz: poprzestawiaj vertexy:D) Mam podobny problem bo powoli dłubie sobie forda gt40, który ma pełno jakiś małych wlotów powietrza na masce. No i te szczególiki strasznie kaszanią:[

Ale walcz dalej:] Bądź twardy:D

 

PS. z tego widoku widać duuużooo nierówności na nadkolu. z tym tez powalcz:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Dzieki Loozack. Właśnie o to mi chodziło!![piwo] Wreszcie widze, że można nad tym w pewien sposób zapanować. Mam jeszczxe pytanie. Jest w polskim necie coś w stylu Review Brazila zamieszczonego na www.mati3d.prv.pl, tyle, że dla V-Raya??? Podobno V-Ray jest równie dobry, co Brazil, lecz znacznie szybszy... Czy V-Ray posiada odpowiednik brzilowskiego Ground Plane\'a???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności