Skocz do zawartości

nowy pc pomoc


max_1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam wiadomość radosną szczególnie dla mnie :). Ostatnio troszke gotówki wpadło, troszke rodzice dołożyli i tymi oto siłami zbliżam się ku końcowi zbierania na nowy sprzęt. Prosiłbym was o rady w kupnie sprzętu. Cena maksymalna to 15 000 - 20 000 (wiem że duża rozbieżność, ale wole dołożyć). Chciałbym mieć jak najlepszą konfiguracje pod względem wydajności głównie w aplikacjach 3d. Jednak czasem w jakąś najnowszą gierke też bym sobie pograł :). Przyznam szczerze że sam za dużo nie przeglądałem gdyż nie wiedział bym co i jak dopasować. Jednak myślałem o dwu procesorowym komputerze oraz jakiejść projesjonalnej karcie graficznej oraz 4 gb ramu. Mam nadzieje że taka sumka na coś takiego starczy.

 

 

No więc czekam na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Uhu, pozazdrościć kaski. Nie słyszałem żeby ktoś złożył za takie pieniądze kompa. Na pewno nie kupisz podzespołów w zwykłym sklepiku z pc-tami. Musisz zgłosić sie do porządnego sklepu i ściągać na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na Twoim miejscu jeszcze dozbierał do stycznia jeszcze jakies 30 000pln i kupił sobie to http://atomchip.com/_wsn/page4.html...wtf....:jd::%5C . Mysle ze powinien Ci dobrze chodzić i szybko renderować ;)

 

 

Teraz napisze jak ja bym zrobił: za 5 tyś kupił bym kompa (juz by się coś za to całkiem fajnego złożyło - w sumie troszke nie rozumiem po co wydajes 20k na komputer - czy naprawdę wykożystasz w pełni jego mozliwości??) a za pozostałoe 15k kupiłbym jakis samochod i zostalo by mi jeszcze na benzynę :P

 

 

A teraz jeszcze inna rada :) (tak bym zrobił gdybym juz na siłe musial wszystkkie pieniądze wydac na komputer: wiec kupiłbym za jakies 10-15k dosyć wypasionego laptopa (napewno w tej cenie znajdziesz cos dla siebie) a za pozostałe pieniadze jakis duży fajny lcd (ktoś powyzej proponowal bdb eizo - jakies ponad 20") no i dobra klawke i mysz i byc moze jakies tablety czy inne narzedzia Tobie potrzebne. A no i jeszcze do tego dobry zestaw audio z podpinaną oddzielnie muzyką bo w laptopach zazwyczaj sa kiepskie :P Zawsze mialbys kompa mobile i wszedzie go bierzesz a w domu do tego duzy panel i dobre kino.

 

 

Nie znam sie na nowinkach technicznych i cenach podzespołów w przedziale cenowym ktory podales ale chcialem spojrzec na problem nieco praktyczniej :) (ostatnia wypowiedź :) )

 

Bede pewnie sledził temat, chialbym zobaczyć jak rozplywa się 20k na pudelo stojące obok biurka :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze urządziłbym sobie studio graficzne, z dobrym kompem, dużym biurkiem, dobrą drukarą a3, skanerem, tabletem, fajnym lcd (najlepiej 2), do tego sprzet audio 4 kolumny, wygodny fotel skórzany. Wszystko ładnie wkomponowane, dobre mebelki. Może zostałoby jeszcze na jakieś auto za 2 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe jeśli byście mogli podać jakąś konfiguracje wraz z cennikiem. Bo łyso by było iść do sklepu i nie wiedzieć co się chce. A znając życie ekspedientką będzie pani malująca paznokcie.

 

do siwy --> studio to w sumie mam :). Wygodne biurko, skaner, cyfrówka, telewizor na biurku tym samym co monitor, moja kochana myszka razer oraz klawiaturka :). Zestaw dobrych głośników 5.1 (sąsiedzi nie są zadowoleni :)) brakuje tylko drukarki

do Hubi --> z laptopem ciekawy pomysł ale raczej odpada.

do Hunter --> zera mi się nie pomyliły, zbierałem długo i zbliżam się ku końcowi. Do zabawy hmm ... raczej bym tak tego nie nazwał. A moi rodzice nic z głową nie mają ... zresztą mało co dokładają ...

 

PS: jak jakikolwiek sprzęcik zakupie to wrzuce foty na forum dla zainteresowanych :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wybierasz sie z taką sumą do sklepu w ktorym siedzi kobieta malujaca paznokcie to wybacz ale sądze ze tam nawet jesli bedziesz wiedział na jakich podzespolach zbudowac komputer to i tak nie beda potrafili. Jeszcze jakies 5-10lat temu za takie pieniądze nie bylo by zadnej rewelacji ale teraz wydawanie tak ogromnej sumy na komputer wydaje mi się lekko "poronionym" pomyslem. Nie znam zasobow finansowych Twojej rodziny, jesli Wasz miesieczny dochod przekracza 20-30k to przepraszam za powyzsza ironie, bo zeczywiscie taki wydatek na kompa nie jest zapewne dla Was niczym wielkim. Zas jesli nie, to po co Ci taki komputer? I tak nie wykozystasz jego mozliwości (ehh w sumie nie widzialem Twoich prac ale tak jakos mam dziwne przeswiadczenie ;) ). Wiec moze jesli nie podoba Ci się moj pomysl z laptopem to wydaj jakies 5-7k na kompa a reszte sobie odłóż i bedziesz miał na jego upgrady, z czasem sprzęt bedzie taniał i za rok za gotowke ktora odłożyłeś kupisz następny komputer mysle ze moze nawet lepszy od tego za ktorego teraz zapłacisz 15k. Mam nadzieje ze przemyslales ta decyzje nie raz bo kazdy glupi potrafi wydać pieniądze, ale nie kazdy rozsądnie. Wiec jeszcze raz ja proponuje Ci nie wydawać calej sumy i zostawic conajmniej polowe na nastepnego kompa... Bo co z tego ze nacieszysz się tymprzez dwa lata i potem wszyscy naokolo beda mieli takie same sprzety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności