Skocz do zawartości

Postać 3D: SYRENA - Rzeźba - SKOŃCZONA


giorgione

Rekomendowane odpowiedzi

Elo, elo.

Znalazłem dzisiaj trochę czasu i postanowiłem sobie coś wyrzeźbić (ostatnio robiłem to 4 latka temu - więc conieco sie pozapominało).

Praca wykonana z gliny rzeźbiarskiej - równiutkie 15 cm wysokości :D

 

Praca jeszce nie skończona - zabrakło mi materiału :/

Na razie mam cos takiego - co o tym sądzicie - nie uzywałem żadnych referek ani projektów - taka sobie szybka robótka z głowy :) (no moze nie taka szybka - 4 godziny).

 

syrena1.jpg

 

syrena2.jpg

 

syrena3.jpg

 

Pozdr

giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

gegeg scyzorykiem mozna wiele zdziałac jak tylko sie chce - jak już wcześniej wspomniałem modle nie jest skończony - teraz ma 15 cm - ostatecznie dchciałbym zrobić w wysokości 30 cm - kończyny dolne jeszce dojda - poprawię jeszcze twarzyczkę i dokończe lewą ręke - to samo tyczy się płetwy na plecach - no i ogólnie musze dokończyć tył figurki - jak tylko będzie materiał od razu biore sie do roboty :D

 

Wielkie dzieki za Wasze opinie i rady.

 

Pozdrawiam

Giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

General Straw - dokładnie - opcja undo byłaby super :D - też mi jej brakuje

chveti - racja :D

Leru - skad wiedziałeś???

też tak zrobiłem :D - co przedstawia poniższa fota

 

syrenaprzed.jpg

 

miwt - masz rację

 

Dzięki za oponie chłopaki, w przyszłym tygodniu kolejny upload - kaska na glinkę już jest, więc będzie z czego robić.

 

synrenaprzed.jpg

 

pozdrowionka

giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, kiedys bawiłem się gliną ale niemodelarską tylko "rzeczną" :] - nawet mi to wychodziło jakos (zrobiłem słonia) próbowałem nawet wypalac ale ognisko do którego wrzuciłem słonia nic niedało :] pojakims czasie sie rozleciał. Jaki z tego morał... ? niema to jak bułka z masłem. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę się z tym babrałem (i dalej zamierzam ;) ) i niejedna rzecz mi już nie wyszła w obrębie jednej figurki.

scinanie to chyba najlepszy sposób żeby to przerobić, zważywszy, że materiał nie jest doskonały i się wysusza, kruszy itd.

Anyway - smutna ta pani wygląda po undo :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki leru :D

nielot007 - zrobiłem bład i nie zrobiłem konstrukcji z drutu - na razie jedę na żywca z gliny.

A jeśli chodzi o narzędzia standardowy kozik :D i igła - czasami paznokcie (no ale to w drastycznych sytuacjach).

Tak sądzę, ze dzisaij powinienem skończyć. Jak tylko będzie gotowa od razu wyśle na forum :)

 

Wielkie dzięki za komentarze.

 

pozdrówka

giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giorgione--> dzieki za odpowiedz :) jeszcze jedno malutnkie pytanie nooba

to co teraz widzimy na obrazkach to jest zaschniete czy nie?? bo kurde nie wiem jak robic :)(nie mam pojecia) czy robic pierw "baze" sotawic zeby wyschla i pozniej dodajac gline, robic detale i elementy np. twarzy??

ps. juz sie nie moge doczekac finished :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje wsjo do razu robic - bo później są wielkiee problemy - świeża glina zaczyna odchodzić od suchych elementów ;/ - cały czas się z tym borykam - w domu nie mam odpowiedniego miesjaca by przechować glinę, w wilgotnym odpowietrzonym miejscu ;/

W szkole zawsze początki modelu przykrywalismy workami foliowymi i starliśmy siś zabrywać dopływ powietrza - przed skończeniuem pracy jeszce ją lekko spryskiwalismy spryskiwaczem - wtedy nawet po tygodniu mielismy super glinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giorigone -> to może jakimś dużym słoikiem to zakrywać i przykrywać, żeby słońce nie wysuszało ? Sucha glina nie jest ciekawa :/

hmmm. no nie wiem - w tych ostatnich fotkach górna część figurki juz jest sucha - nie przykrywałem jej i sobie wyschła:/

ale to nie problem wziąść spryskiwacz i lekko spryskać. Ostatecznie figurkę i tak zostawie do wyscjnięcia.

 

Wieczorem kolejny upload.

 

KLICEK - dzięki :)

 

 

pozdr

giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezła dłubanka, ładna poza, statuetkowa taka:)

polecam drewniane narzędzia domowej roboty maczane w wodzie,

bardzo ułatwia to prace. Najlepiej na lekko zaschniętej

figurce(teraz to gorna czesc figurki jak rozumiem) dłubać wtedy detal.

A ochrona przed zasychaniem ..jest kilka sposobów ja przykrywam mokrą ścierką i sobie czeka w warunkach takich wilgotnych i pobiera ta wode ze ścierki i pobiera i nie zasycha na jakiś czas to rozwiązanie jest dobre.

Czekam na updaty

powodzenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności