Skocz do zawartości

Cinebench 2003


krzysioo

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję stworzyć na łamach forum max3d, spójny ranking CINEBENCH 2003. Myślę, że pomoże to wielu osobom w wyborze sprzętu i rozwieje chociaż niektóre wątpliwości związane z szybkością renderingu.

Warunkiem uczestnictwa, jest wysłanie mi PeMki z linkiem do screena po wykonanych testach, wraz z odpalonym obok cpu-z, oraz możliwie dokładnej informacji o sprzęcie na jakim został dokonany pomiar - procesor, płyta, pamięć. Wynik zamieszczę w rankingu.

 

Ranking będzie prowadzony według testu cpu benchmark (szybkości renderingu w sekundach), ale wykonać należy wszystkie testy! Trwa to zaledwie ok 5 minut!

 

Oczywiście jestem otwarty na ewentualne propozycje.

 

Cinebench 2003 jest do pobrania na przykład tutaj (18.5 MB) -> http://downloads.guru3d.com/download.php?det=974

CPU-Z można pobrać stąd (0.2 MB) -> http://www.cpuid.com/cpuz.php

Screeny można umieszczać np. na -> http://imageshack.us

 

Kilka spraw organizacyjnych:

1. Pomiaru dokonujemy w Cinebench 2003. Cinebench 9.5 jest szybszy więc porównywanie wyników uzyskanych w tych dwóch programach jest bezcelowe. Ewentualnie, jeśli będzie zapotrzebowanie, to mogę w ramach tego tematu zrobić także ranking Cinebench 9.5

2. Większość userów tak jak prosiłem robi screeny, a że jakaś sprawiedliwość musi być ;) , to nie będę umieszczał wyników bez zrzutu ekranu. Także proszę o wykonywanie screenów z waszych zmagań, zwłaszcza że są tam między innymi wyniki testów z viewportów. Jakby ktoś nie wiedział to starczy wcisnąć Print screen (Prt Scr) a potem w PSie czy nawet w Paintcie Ctrl+v.

3. Ranking jest po to aby każdy kto planuje wymianę sprzętu, mógł sobie zerknąć i zorientować się w przybliżeniu na jaki przyrost wydajności może liczyć i czy w ogóle wymiana jest opłacalna. A także aby posiłkować się nim przy ewentualnych dyskusjach o sprzęcie w jakimkolwiek INNYM wątku.

4. W tym wątku można komentować wyniki uzyskane w Cinebench, dzielić się spostrzeżeniami i wnioskami wyciągniętymi z rankingu itp. Ale nie jest to najlepsze miejsce do zadawania pytań pod tytułem „Jaki zestaw kupić?”

 

Zachęcam wszystkich do wspólnego budowania rankingu.

Miłego katowania waszych maszynek :)

 

 

=========== CINEBENCH 2003 - CPU BENCHMARK ===========

[ 1 ][ 49.4 s ][-=S3B=-][Athlon64 X2 3800+][DFI LanParty UT nF4 Ultra-D][2x512MB 400MHz Twinmos CL 2.5][GF6600GT]

[ 2 ][ 71.8 s ][suntzu][Xeon [email protected]][ n/a ][2GB][x800]

[ 3 ][ 77.6 s ][krzysioo][sempron 3000+ @2430MHz][ASUS K8N4-E Deluxe nF4-4x][2x512MB 347MHz 2.5-3-3-7-1T][GF6600GE]

[ 4 ][ 84.9 s ][zalev][sempron 3000+ @2200MHz][AsRock AM2XLI-e][1GB DDR2 @733MHz][GF7300GT DDR3 @600/1500]

[ 5 ][ 85.9 s ][M@Ti][Athlon64 3500+][Gigabyte K8N Ultra-9 s939 nF4][2x 512 MB 400Mhz Kingston][Radeon X800GT 256MB]

[ 6 ][ 95.8 s ][M@Ti][Laptop Dell Inspiron][Pentium M 770 - 2.13 GHz (Dothan)][1 GB DDR]

[ 7 ][ 98.8 s ][El Wieczor][AthlonXP 2500+ @2182MHz][Epox 8RDA+ nF2][512MB 350MHz Kingston 2.5-3-3-6][Radeon9600Pro]

[ 8 ][ 118.0 s ][Leru][AthlonXP 2500+ Barton][ASUS A7N8X-Deluxe nF2 Ultra400][1x512MB 333MHz Kingston][Radeon9550XT]

[ 9 ][ 126.8 s ][krzysioo][AthlonXP 1700+ @1669MHz][shuttle AK32A KT266A][2x512MB 266MHz 2-2-2-6-1T][Radeon9550XT]

[ 10 ][ 179.6 s ][El Wieczor][Notebook Aristo Smart 300][CeleronM 1.3 Ghz; 1MB Cache][512 MB][intel Extreme Graphics]

[ 11 ][ 330.1 s ][obo][Duron 700MHz][Asrock K7VT2 KT266A][256MB sdr 133MHz][Voodoo 3]

[ 12 ][ 567.8 s ][gruber007][Duron 750MHz][ECS K7VZA VIA KT133][128MB SDRAM 133 MHz][GeForce 2 MX]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmmm... wynik troszkę niezadowalający muszę przyznać. No ale to może dzwonek, że czas coś z tym zrobić ;)

 

Drobna uwaga co do testu. Mamy tam tylko Software rendering i OpenGL więc tu Radeony dostaną trochę po tyłku. Przydałby się jakiś szybki bench z DirectX. 3DMarki za długo trwają. Chociaż z drugiej strony to jest CPU bench...

 

Duży plus za inicjatywę :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Single CPU render test: 85,9 s

 

mboard: Gigabyte K8N Ultra-9 s939

proc: Athlon 64 3500+BOXVenice

RAM: 2x 512 MB 400Mhz Kingston

dysk: WD Caviar 250 GD 3MB SATA -w poniedziałek zmieniłem na Maxtora 250 GB SATA-2 16MB cache

grafa: Sapphire Radeon X800GT 256 TV na PCI-E

zasilacz: Thermaltake 360 W

 

scr6dr.th.jpg

 

***

Single CPU render test: 95,8 s - Laptop Dell Inspiron

 

Intel Pentium M 770 - 2.13 Ghz

1 GB RAM DDR (400 Mhz ?)

scer4bi.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nudziło mi się więc zrobiłem sobie ten test, również troche z ciekawości :)

długo na tym sprzęcie to już nie pociągne ;)

właściwie to nawet dziwie się jak ja na nim jade ostatni rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyta: Tyan S2603

proc: dual xeon 2ghz

pamiec: 2GB RDRAM 400 Mhz (system wyswietla 2,5GB, bylo 3, ale cos nawalilo i iles zostalo wyjete, teraz nie wiem czy 1GB czy 0,5 ;] )

 

single cpu: 1min 59sek

multi cpu: 59 sek

 

pozdrawiam

 

ps: nie chce mi sie screenow robic... ale jakby komus strasznie zalezalo to zrobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówił kazioo, Cinebench 9.5 jest szybszy (u mnie było to ok. 15s szybciej), więc porównywanie wyników uzyskanych w tych dwóch programach jest bezcelowe. Ewentualnie mogę w ramach tego tematu zrobić także ranking Cinebench 9.5

 

Większość userów tak jak prosiłem robi screeny, a że jakaś sprawiedliwość musi być ;) , to nie będę umieszczał wyników bez zrzutu ekranu. Także proszę o wykonywanie screenów z waszych zmagań, zwłaszcza że są tam między innymi wyniki testów z viewportów. Jakby ktoś nie wiedział to starczy wcisnąć Print screen (Prt Scr) a potem w PSie czy nawet w Paintcie Ctrl+v.

 

edit: Jakby ktoś zrobił test w Cinebench 64bit to niech się koniecznie z nami podzieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ma tu byc pomoc o sprzecie to sie pytam o kompa czy taki bedzie dobry

plyta Asus M2N-E nForce 570 Ultra

procek AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket AM2)

grafa GeForce 7900 GT Asus TOP 256MB HDTV & DVI (PCI-E)

ram Kingston DDR2 2x 512MB 800MHz CL5

oczywiscie podaje najwazniejsze czesci

 

Zasilacz 400W Prescott

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranking jest po to aby każdy kto planuje wymianę sprzętu, mógł sobie zerknąć i zorientować się w przybliżeniu na jaki przyrost wydajności może liczyć i czy w ogóle wymiana jest opłacalna. A także aby posiłkować się nim przy ewentualnych dyskusjach o sprzęcie w jakimkolwiek INNYM wątku. Natomiast w tym wątku można komentować wyniki uzyskane w Cinebench, dzielić się spostrzeżeniami i wnioskami wyciągniętymi z rankingu itp. Ale nie wydaje mi się aby było to najlepsze miejsce do zadawania pytań pod tytułem „Jaki zestaw kupić?” Po pierwsze: Jak każdy zacznie się tu o to pytać, to zrobi się straszny bajzel (a jak wpadnie tu jakiś nawiedzony „spec”, to już w ogóle masakra). A po drugie: Więcej osób zajrzy jeśli stworzysz osobny wątek.

OK. krótko. Co do zestawu to nie mam zastrzeżeń.... no może tylko tyle że wybrałbym x1900gt. Zresztą niedługo ATI (a może powinienem powiedzieć AMD ;) obniży ceny x1900 z związku z premierą x1950xtx. A zasilacz wystarczy markowy 400W. Topower, Seasonic a jak nie masz kasy to Fortron. Tyle na ten temat. Jak stworzysz osoby po szerzej podyskutujemy. Koniec off-topica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto pomiar mojej maszyny :)

 

Cinebench 2003 Render Time - 117 sec.

 

Processor - AMD Athlon XP 2400+

 

Jako ze moj stara maszyna znalazla nowego wlasciciela tymczasowo przez kilka dni mam zamiennik wyciagniety gdzies z odmentow piwnicy znajomego :)

 

Cinebench 2003 Render Time - 257 sec.

 

Processor - Intel Celeron 1 Ghz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności