Skocz do zawartości

Postać 3D: weszyciel-horror-kolor


smart

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

smellybuga czuć w tej pracy :] szczególnie fajnie wyszły okolice ogona i nóg. Czuje się mięśnie pod spodem (choć czy to jest anatomicznie to nie mam zielonego pojęcia ;) ).

co do farb to akwarela wyszła pewnie na zębach (czyli nieciekawie). W sklepach modelarskich są olejne HUMROLe po 4,50 za kolor. Tu maxymalnie 3-4 kolory by trzeba było wykorzystać (czarny, czerwony, biały w sumie ew. mała domieszka zielonego podgniłego jakiegoś). Mówisz, że akwarelka z akrylówką ? A glina tego nie chłonęła jak głupia ?

 

Mam pytanie odnośnie samej techniki tworzenia zmarszczek i faktury skóry. EFAPLAST przecież szybko wysycha, nawet jak trochę zaschnie już to ściągając nawet małymi narzędziami nadmiary gliny odpadają całe jej płaty albo ciągnie się większy obszar niż się chciało usunąć. Jak to zrobiłeś ?

 

Pokaż narzędzia :D

 

pozdrawiam

 

świetnie, że przy tym dalej siedzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi niesamowite wrażenei ,jak dla mnei miód(pitny)

Połocznie tuowia dinozaura z łbem ,eeee...goblina? nadaje mu trochę śmieszny wygląd,nawet nie moge nazwać tego groteską.

Oczywiscie nie śmiał bym sie gdybym zobaczył tego miłego pana przed sobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru-nie :) , glina nie chłonęła jak głupia, bo pokryłem całą figurkę przed malowaniem unigruntem takim lakierem (2 warstwy) i dodawałem zawsze do akwareli troche akrylówki białej, wychodzi taniej bo po prostu biorę sobie akwarela jako pigment dodaje akrylu i mam kolor.Co do malowania, to w ogóle idealnym rozwiązaniem byłby aerograf w tym przypadku.

narzędzia przy następnej figurce pokaże,już mam postępu przy niej około 25% na moje i 10% na mojego ojca oko ;)

 

Pytanie:

Mam pytanie odnośnie samej techniki tworzenia zmarszczek i faktury skóry. EFAPLAST przecież szybko wysycha, nawet jak trochę zaschnie już to ściągając nawet małymi narzędziami nadmiary gliny odpadają całe jej płaty albo ciągnie się większy obszar niż się chciało usunąć. Jak to zrobiłeś ?

Odpowiedź:

Z tym problemem spotkałem sie takze na samym początku dłubania, rozwiązałem maczając palce w wodzie podczas wstępnego modelowania pozy postaci i wykorzystania pewnego systemu produkowania zmarszczek.A mianoiwicie; wykorzystania szczoteczki sporządzonej ze zwoju cienkiego drutu stalowego, która się nie odkształaca podczas pracy.Tą szczoteczką pracowałem już na wyschniętej glinie nie używałem wody, suchego średnio twardegopędzla do wymiatania kurzu po czym gdy juz skożczyłem prace ze szczoteczką wziąłem pędzel miękki maczałem go lekko (bardzo oszczędnie)

w wodzie i wygładzałem zmarszczki.

Shalivan, Sith_lord, Timon221, Salvator - Staram się jak moge:)

Paul_PL - potworek rubaszny miał być :P

Kuba - Tak, tu się bije w pierś, będzie to poprawione:)

było juz chyba ciemno jak malowałem i przegapiłem:P

Oczy ne były malowane,są zrobione z główki od szpilki :|

Pozdrawiam. Już niedługo następna dłubanka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności