Skocz do zawartości

Podstawy ParticleFlow - videotutorial by Leru


Leru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nakręciłem videotutka (długo się nosiłem z tym zamiarem). Podstawy ParticleFlow, jak zacząć, jak się posługiwać itd. Prosty przykład żeby tylko Was wprowadzić :).

Mam nadzieję, że pomoże to osobom, które nie rozumieją tego, a chciałyby PF poznać.

 

Jeśli ściągniecie tutka to bardzo, ale to bardzo proszę o wszelkie uwagi, opinie czy komentarze dotyczące tego materiału. Jest to mój pierwszy raz, a że chciałbym nakręcić tego więcej to również chciałbym, żeby każdy kolejny był lepszy. Także jeśli macie jakieś konkretne pomysły na tutki z użyciem cząsteczek to również piszcie śmiało :)

 

Do ściągnięcia 58MB

28 minut materiału z komentarzem ;)

kodek TechSmith http://download.techsmith.com/tscc/tscc.exe

dźwięk mp3 LAME o ile pamiętam ;)

 

PLIK DO POBRANIA

 

pozdrawiam i zapraszam do ściągnięcia.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

brawo - fajny tutek, rozpoznałem jamnika szorstkowłosego ;) co do pomysłów na dalsze to np. rura wewnątrz kórej spalają sie jakieś gazy, snujące się opary mgły + spadający jakiś obiekt który w momencie upadku rozgania je na boki , dym który "owija" sie wokól czegoś + jakieś jego zawirowania, coś co by jakoś ładnie symulowało pianę morską i rozbryzgi wody itp pozdawiam

p.s. albo też kapiące krople żrącego kwasu który przy okazji zżrera podłoże na które spada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za ciepłe słowa :) na pewno jeszcze coś będzie (może więcej niż coś ;) )

 

jaras -> dzięki za propozycje :) to może być ciekawe doświadczenie :D

THE MANYSH TRAFO -> nieee, po prostu uciąłem przy podawaniu rozmiaru rzędy kilobajtów i bajtów ;)

AGmakonts -> trzymałem mikrofon przy oku :] zasłaniał mi częściowo widoczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

tutek faaaajny :) dotrwałem do końca i muszę powiedzieć, że chyba nawet pojąłem zagadnienie, tylko wytłumacz mi co się stało z ANGIELSKIM?? :o "delit" jako wymowa delete jest zjawiskiem dość osobliwym :)

 

edit: to wszystko przez kolegę - studiuje anglistykę stosowaną z przekładem symultanicznym i mi najwyraźniej źle powiedział :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@Ti -> o kurde, aż mi ćwieka zabiłeś. Sprawdziłem i w jednym słowniku jest http://dictionary.reference.com/search?q=delete w innym http://dictionary.cambridge.org/define.asp?dict=CALD&key=20476&ph=on czyli bliskie temu jak ja mówiłem, ale pewien nie jestem do końca. Aż muszę się poradzić ;) thx

 

EDIT: o ale tu http://www.m-w.com/cgi-bin/dictionary?book=Dictionary&va=delete jest nie tylko napisane ale i powiedziane. Delit to poprawna wymowa :) mimo to dzięki za uwagę, będę zwracać uwagę na wymowę.

 

W ogóle pomyślałem sobie wczoraj, że przydało by się też mówić co oznaczają wyrazy np spawn, żeby oglądający nie znający angielskiego mógł lepiej zrozumieć znaczenie samego słowa bez odnoszenia się do tutka. Znaczenie słowa, a nie funkcji, później funkcję łatwiej zapamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki LERU.

Od jakiegos czasu chcialem sie nauczyc Particle Flow i wogole o co w tym chodzi i dopiero Twoj tutek dal mi ogolny obraz, pojecie tego co sie tam dzieje. Jesli tylko sie nie zniechecisz to rob takich tutkow wiecej.

Tutek jest ekstra.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZikO -> dzięki takim komentarzom jak Twój przychodzi mi ochota na robienie większej ilości :) Bardzo się cieszę, że się przydał tutek. Dzięki za miłe słowo!

 

Chalek, gregorjan -> dzięki serdeczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bl0ndynek

Przyłączam się do ZikO Tutorial pierwsza klasa :) Jak dotąd PF była to czarna magia, a tak przynajmnijej mogę już coś sam kombinować. Jeszcze raz wielkie dzięki i oby więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla ten tutek jest OK. Dopiero się uczę i oby jak najwiecej takich.

Oprócz PF powinieneś także nagrywać o innej tematyce. Może cos z modelingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee no bez przesady :) mój komentarz był trochę do bani. Fajny jest ten ziom z Discreeta... tzn Autodeska ;) co komentuje tutki. Allan McKay to już w ogóle mistrz :] Popracować trzeba nad tym.

 

mluke -> nie będę kręcił innych tutków niż takich co o cząsteczkach traktują. Pciklo mi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności