Skocz do zawartości

Scena 3D: Przystań


saladynsan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem to jest rampa "załadowcza" (nie pamiętam fachowej nazwy). Mi to wszystko też sie nawet podoba z tym że deski jak i belki moim zdaniem są zbyt ciękie. Co do gołębi to nawet dobry pomysł tylko by trzeba było jeszcze wymodelować gołębie kupy z mojej strony bym tam widział statek z "Rejsu" z napisem "Neptun" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....co do grubość wcześniej wyglądały za bardzo klocowacie ale po eksperymentuje jeszcze z ich szerokością...ten most zwodzony to dobrze zauważył Mus_Spajder że jest to kładka.

 

co do statku już od dawna chciałem tam zrobić łudź podwodna i taka tam będzie stało to jak na razie zarys jej.

 

Co do gołębi jeszcze się zastanawiam bo myślę czy nie zrobić tej sceny w nocy w deszczu ?a jak nie to zrobię o zachodzie słońca i na pewno jakiś ptak pojawi się na drutach:)

 

03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O chyba myślimy o dwóch zupełnie innych klimatach ;) Mi to raczej wyglądałao na cukierkową przystań jakieś szuwary coś a tu nagle taka łódź podwodna. Co do pomysłu na scenke to wiadomo że w nocy deszcz i te bajery żeby było tak jak na tych wszystkich filmach o łodziach podwodnych z tym że w takim razie ten pomost tam niepasuje chyba że będą jakieś ciekawe teksturki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, o to kolejny render powoli będę dokładał detale na łudź może jeszcze trochę sam kształt zmienię, ale nie będę opierał się na referkach bo strasznie klubie anime a klimat tego renderka na nim się opiera czyli zderzenie się prymitywnej technologii z czymś futurystycznym taką ma idee a zobaczymy jak to wyjdzie, idea deszczu odpada będzie pewnie ten zachód słońca. pozdrawiam

 

04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli pójdziesz w strone stylu cartoon, to łódz może być (choc na to nie wyglądało, bo modeling przystani raczej wygląda na realistyczny). radzilbym nieco zaokrąglić ostre krawędzie i poprawić pare drobiazgow, ktore jednak troche zle wyglądają:

- z przodu łodzi jest taki rowerk - popraw w nim grupy wygładzania (bo tam, zdaje sie, nie ma zadnych)

- tuz przy powierzchni łodzi są wypuklosci. no i one wystają na różną wysokosc, a czasem prawie wnikają w łódz (szczegolnie widać to na przykladzie "listwy" tuż przed dwoma włazami na przodzie)

- ta boczna "listwa" za bardzo pofalowana. na srodku jest wypukla, potem nieco wklęsła, potem na pare poly wypykła i na koncu znowu wklęsła.

- no i nie żałuj poly na łódz. na lowpoly nie wygląda, ale kanciastosci jednak widać (chociazby te włazy).

 

co do pogody, to tez uważam ze nisko położone słonce bedzie lepsze, niz deszczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć... Super scenka ale jak narazie to nie widać zamierzonego efektu ponieważ nie ma.... wody. Bez niej łódź dziwnie wygląda (być może dlatego, że nie każdy widział łódź podwodną bez wody). Szczerze mówiąc przód łodzi wygląda dla mnie jak pewna część buta a dokładniej mówiąc pewną częśc trampka. Dalej czekam na wersję z teksturami. Na pewno będzie wyglądało o niebo lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. pytanie: co to za lodz ? zgadzam sie z poprzednikami - wlazy i wciecia w kadlubie zbyt kanciaste.. ps. nie lepiej zrobic tych desek jako textury .. (?) deski tylko pamiec zajmuja.. a powinny byc mimo wszystko gesciej ustawione.. biorac pod uwage proporcje pomostu i odstepu miedzy dechami to mozna byc tam noge wlozyc.. ;) no chyba ze sie myle.. sloneczko zachodzace juz za horyzont i piekne czerwone i pomaranczowe barwy zachodu pieknie komponowalby sie z caloscia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GedeonChyba chodzi tobie o tylnią część łodzi bo rzeczywiście wygląda ona nieco tramkowato ;) Co do scenki to jeżeli będzie w klimacie anime to to będzie super wyglądać moim zdaniem tak trzymaj i oby ładne kolorki na to przyszły to będzie naprawde bardzo ładna praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a mi się wydaje ze włazy do pomostu są za duze... jesli na pomoscie zmiescilyby się 2 osoby obok siebie (powiedzmy) to przez właz upchałby maly samochod :P

aha i jesli chodzi o wyglad scenki to ja bym to robił wszystko w sniegu (zamarzniety lod itd) z wschodem slonca i lekko padajacym sniegiem... ale to juz twoja decyzja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze....kurcze ten weekend miałem zawalony, mało mogłem sobie pogrzebać przy tej scence, trochę po zmieniałem, drugi render tak sobie zrobiłem, motoru raczej nie będzie w ostatniej wersji

 

Woda dojdzie z kolejnym wpisem.

 

Co do desek po te możliwe że zrobię jej texturka jak na razie nie przeszkadza mi to, a odległość miedzy nimi będzie taka jak jest, ponieważ kiedy je zbliżam do siebie tracą one prawie prześwit a chcę go mieć.

 

Wielkie cegły to nie cegły tylko wielkie płyty:)

 

Włazy zmieniłem bo też doszedłem do wniosku że są trochę za duże, ze śniegiem to ciekawy pomysł hmm zobaczę jak zacznę teksturować albo jak po testuję z materiałem lodu i odbiciem na nim zachodzącego słońca.

 

Dzięki za komentarze pozdrawiam

 

05.jpg

 

 

06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze trochę powalczę z łodzią ale zacznę już powoli teksturować pomost...kiepawo zawsze idzie mi faza teksturowania ale mam nadzieje że jakoś z waszą pomocą przez nią przejdę:)... do scenki dorzuciłem wodę ale ostatecznie będzie inna

 

07.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem już tło, teraz trochę pod nie u mieszam oświetlenie...woda musi pójść do zmiany całkiem bo wydaje mi sie że strasznie sztuczna jest...plus chyba ustawienie kamery zmienię bo strasznie pusto mi sie wydaj że jest...może dam jakieś wystające głazy hmm nie wiem jakieś pomysły?

 

08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienie kamery zdecydowanie do zmiany...po cos motorek tam umiejscowiłes dopasuj do tego kamerke, powinno go byc widac lepiej....woda moze byc poza kolorem moze..za bardzo "chromowa" jest.....mewy fruwające i pływajace przy okrecie, moze jakas postać na mostku? Osobiście nie obraze sie jak to bedzie ładna laska:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No scenka bardzo fajna. Ale tak sobie ostatnio przypomniałem zajęcia z fotograkiki i gatkę o kompozycjii. Wydaje mi się że obrazek stałby się ciekawszy.

 

Są cztery mocne punkty kompozycjii.

http://www.tabletpc.prv.pl/kompozycja/kompoz1.jpg

 

Ja wymyśliłem coś takiego dla ciebie:

http://www.tabletpc.prv.pl/kompozycja/kompoz2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te fale to zrobiles przez dodanie modifiera noise? wg mnie bump w zupelnosci by wystarczył

tu masz pare fotek wody z zachodzącym/wschodzącym słoncem

http://www.tanzaniaparks.com/images/experience/large/019-Ocean%20sunrise.jpg

http://image03.webshots.com/3/2/33/42/10023342nSngnyxKiM_ph.jpg

http://www.cob.ohiou.edu/holloway/Graphics%5CSA-Sunset.jpg

 

a tu porównanie skali u-boota i fal

http://www.aussieland.de/uboot.jpg

http://www.staude.net/modules/xoopsgallery/cache/albums/album19/IMG_2365.jpg

 

ja bym w ogole zrezygnował z przezroczystosci w wodzie (a jesli już to daj bardzo małą i zmieniającą sie wraz z głebokością)

Refraction uzależniłbym od kąta patrzenia (od około polowy przy 90* to prawie 100% przy 0*)

 

tlo też mi jakoś nie leży... moze poszukają fotke gdzie nie widać słonca, a je juz dorobisz przy pomocy flar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne ale kurde! czego ja znowu nie rozumiem ?? Ten motorek to tak daleko od kamery bedzie stał ?? to po kiego go...ech Ja bym wrzucił na pierwszy plan jakis chodnik z barjerkami obok motorek (bo szkoda go) no i rzeczywiscie jakiegos moze chlopka (np. opierajacego sie o barierki i patrzacego na ubota) ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?a więc tak motorek jak pisałem jest z innej mojej sceny i w sumie miało go nie być, za bardzo nie chcę go dawać na pierwszy plan. Co do wody i tła też mi się wydaje że za bardzo nie pasi.

 

Co do shedera wody jeszcze będę nad nim walczył może ktoś mam jakiś toturial albo po prostu pomysł jak go zmienić.

 

mkk3a. dzięki za foty poglądowe, tak na bumpa dałem noisa, a i poszukuje już jakiegoś odpowiedniego tła i po eksperymentuje z flarą

 

Lis hmm?no mi by się przydały lekcje z kompozycji:)

 

O to fota?hmm w sumie nic nie zmieniałem na niej zbliżyłem tylko kamerę?dodam chyba postać jakiegoś marynarza wojaka, bo kobieta hmm? no pomyślę jeszcze nad tym.

Aaa na pomoście do robię jeszcze jakieś skrzynki itp.. do łodzi właduje trochę więcej detali i popoprawiam wszystkie błędy, których nie było widać na kamerze z daleka.

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim wesołych świąt i tego żeby nam się szybciej renderowało

 

09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie rzeczy mi sie nie podobaja

 

deski na podlodze na pierwszym planie sa wszystkie strasznie rowne... zbyt rowne, moglyby byc troche poprzekrzywiane, roznych rozmiarow itp.

 

i sloneczko... jakos takos mi nie podeszlo :)

 

ogolnie moze byc niezle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, z tym kadrem ciagle cos mi nie pasi.

chyba najfajniej by było gdybys połączył ostatni kadr z tym http://woomedia.ovh.org/3dm/08.jpg

obowiązkowo musi być fragment murku widoczny i troche wiecej łodzi.

przy wejściu do u-boota wrzuciłbym 2 postacie, niby gadające ze sobą, moze jedna w samym wejsciu, druga oparta o te linki - dałoby to jakies pojecie o skali i łodz wydawałaby sie bardzeij monumentalna.

 

z tym widocznym sloncem to chyba nie jest zbyt dobry pomysł, bo jeszcze musisz oswietlenie ustawić. ja bym słonce ustawił z prawej strony.

 

woda juz duzo lepsza - na razie najlepsza ze wszystkich, ale nadal nie idealna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności