Skocz do zawartości

Projektowanie samochodów - moje projekty


-Dino-

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 219
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe ostatnio kupilem sobie jedna ksiazke i przeczytalem slowa ktore ci sie bardzo przydadza

"great design has a great balance beetwen form and function" you have to feel comfortable with shapes around you and its a sign of great design

drugiej czesci do konca nie pamietam ale zmierzam do tego ze ja bym sie nie czul np komfortowo w tej bryce zbyt duzo chaosu jest w niej a zbyt malo klasy i prostosty z lambo:p i kolejna rzecz to to ze np imo wersja sprtowa lambo nie powinna przypominac czolgu heh...wiem ze wyobraznia czasem ponosci ale lepiej sie trzymac formy samochodu sportowego jesli robimy sportowy itp itp...a co do kolorkow gusty gustami i tyle:D...mam nadzieje ze przyda ci sie ta powyzsza rada...trzym sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal3k1990

mam pytanko na czym wy robicie te wypasione projekty? Na jakims specjanym sprzęcie czy tak jak ja szkicujecie najpierw ołówkiem a potem wypełniacie kolorkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal3k1990

taaa a jak maluje ten ołówek z biedronki? na czerwono i robi na dodatek czarne kropy? a moze na czarno i żólte kropy? buahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic ja się postaram odpowiedzieć poważnie, otóż zasadniczo nie jest ważne czym szkicujesz a co w szkicu wykreujesz. Zaś potem na ile ma to sens czyli na ile może pełnić funkcje dajmy na to samochodu. Projektowanie to nie sprzęt czy ołówek z biedronki czy Ikei tylko złożony proces myślowy który niestety nie wszyscy "projektujący" tu stosują.

Zatem nie wszystko co widzisz tu na forum to projekty część to zwyczajne wariacje na temat choć mogą być inspirujące. Szukaj swojej drogi buduj swój warsztat jak już coś będziesz miał to pogadamy o efektach i tylko tak ma to sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka:)

Ja się nie będę produkował że och i ach, bo to wiadomo:)

Tylko takie pytanie:

Ja się uczę teraz rysować samochodziki, i tego typu "techniczne" rzeczy (bo miałem w tym względzie ogrooomne zaległości).

Mógłbyś może napisać jakie ćwiczonka się przydają?

Ja na razie ćwiczę kreskę (rysuję kółka, elipsy, elipsy wpisane w prostokąt, pudełka, pudełka tylko za pomocą konturu, linie proste, od groma tego, wypisałem kilka długopisów już), powolutku zaczynam cośtam łapać, ale może miałbyś jakieś pomysły na inne ćwiczenia?

Chodzi mi o rzeczy które wyrabiają rękę, bo moje kreski/sposób rysowania zupełnie nie nadaje się do tego typu rzeczy, i muszę się zmienić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oceniam projektow, bo raz ze sie na tym w ogole nie znam, dwa w ogole nie przepadam za samochodami.

 

ale rysunki, tu mozna sporo poprawic. w tego typu rysunkach perspektywa to podstawa a tutaj to lezy i kwiczy niestety.

przez to nie wiadomo czy krzywizna jest zaprojektowanym elementem, czy dzielem przypadku. czy idze w dany sposob dlatego ze w perspektywie tak to sie uklada czy po prostu tak reka poszla. dlatego tym bardziej nie ma co oceniac projektow.

 

proponuje mocno przysiasc nad perspektywa i zanim bedziesz sie bawil w szybkie szkice koncepcyjne popracowalym nad warsztatem.

 

bo teraz to raczej jakas popisowka, ale za bardzo nie ma sie czym chwalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, takie "projektowanie" z wyobraźni, nie oparte o jakiegoś pana Stasia czy Wiesia (tudzież kilkudziesięciu takich panów) co na warsztacie siedzi i może powiedzieć czy "to się da" czy "to się nie da" zrobić - jest przecież tylko zabawą/ćwiczeniem.

I to nawet z obiektami prostszymi niż samochód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem Was doskonale:)

 

kengi:

Perspektywa to podstawa, zgadzam się w 100%, ale zauważ kiedy ostatnią pracę tutaj wstawiłem :P hehe było to dość dawno :D

 

Oczywiście bardzo przydatne są każde opinie i fajnie by było gdybyście ostro napisali jakie błędy robie i co musiałbym poprawić:)

 

gutekfiutek:

napisz na gg:8209897 ...zapraszam na stronę projektowania samochodów www.orlipark.pl ! :D

 

 

Projekt BMW

Wykonanie: Photoshop

Czas wykonania: około 1,5h

6_t2.jpg

 

Pozdrawiam

Dino

Edytowane przez -Dino-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka dobra zasada, ze w miejscach ciemnych tlo robisz jasne a w jasnych je przyciemniasz, polecam to na przyszlosc :P Ogolnie swietne projekty, chod zniektore wydaja sie wrecz nierealne ^^

 

 

Odnosnie pytania o tablet, bierz tylko Wacom'a i najlepiej intuos'a jak znajdziesz uzywany to kup uzywany. Lepiej kupic cos dobrego na lata i nie zalowac wydanych pieniedzy. Aczkolwiek wiadomo lepiej juz dozbierac i kupic cos w granicach 1,5 tysiaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino ,w jakim programie projektujesz i jaki tablet mógł byś mi doradzić tak do 500zł ?

 

Siema.. no tak jak napisał icecold najlepsze są Wacomy. Ja miałem kiedyś pentagrama i po miesiącu przestał działać... więc nie porysowałem sobie długo.. więc lepiej coś porządnego kupić niż potem nie mieć nic.

A Ty też projektujesz samochody?

 

Jest taka dobra zasada, ze w miejscach ciemnych tlo robisz jasne a w jasnych je przyciemniasz, polecam to na przyszlosc :P Ogolnie swietne projekty, chod zniektore wydaja sie wrecz nierealne ^^

 

Chodzi Ci o to że po prawej ma być Ciemno a po lewej jasno? :)

 

ps. przy okazji dodaje kolejny projekt.

 

 

dino1_t2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profile mało ciekawe i płaskie, pokombinuj z bardziej dynamicznymi rzutami i perspektywą... no i może kolorystyką bo ciągle czerwień i czerwień a na designie samochodów się nie znam, ale z tego co udało mi się już w życiu zobaczyć to żadna nowatorskość w tym co pokazujesz... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności