Skocz do zawartości

Piękna i Bestia: "Prawda"


emenemsbis

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Avenger za uwagi:) ale jak pisałam, to dopiero początek cieniowania - na nodze po prostu próbowałam ładnie zrobić światłocień - kolorki będę jeszcze poprawiać przy kolejnych poprawkach, tak samo stopę (wogóle mi nie wyszła;)) A palce u kolesia to tylko zarys gdzie wogóle mają być, tak samo jego broń - jeszcze nawet nie wiem czy tak wogóle będzie wyglądać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 222
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

emenemsbis -> nie no świetnie :) drobna uwaga co do pana Bestii:

chodzi mi o plecy, jakoś dziwnie się kończą zaraz przy ręku (jego lewym). Wygląda jakby by strasznie chudy w tym miejscu, niby taki szczegół a rzuca się w oczy (przynajmniej mi).

 

Będą tu jakieś latające listki czy coś ? Napisałem listki, bo satyr(?) wygląda jak ktoś z lasu, pani zaś ma biżuterię w kolorze zielony no i tło też takie samo. A, że oni lewitują to może taki element też warto (choć dla samego testu) dorzucić.

 

Świetna robota, jedziesz dalej, jedziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update tuż przed Sylwestrem...

Zdecydowałam się dziewczynie przedłużyć włosy i dodać jej we włosach jakieś bajery - jak na razie to będą kwiatki(jak widać jeszcze nie skończone), ale nie wykluczam jeszcze innych bajerów:) już w miarę widać że to co ma na dole to nogi a nie coś z plasteliny:> u bestii zmieniłam szczotkę do zębów na troszkę inną broń, lepsza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwija się w dobrą stronę :) czuć kolor tego kwiatka, nie wyszedł tak matowo jak postacie, to co zauważyłem dopiero teraz to złamanie bestii :/

Zwróć uwagę na nogi i ich połączenie z pośladkami do tej pory wszystko gra, są pod lekkim kątem w stosunku do widza. Całość psuje połączenie pośladków (pod kątem) z korpujem, który jest widziany z profilu i na moje oko kręgosłup powinien lecieć gdzieś po żebrach w takim układzie /no ale to bestia, być może anatomię ma nietypową/

Nie jest to coś co rzuca się w oczy za pierwszym razem czy nawet za drugim, możesz spokojnie zamaskować to jakimś grubszym pasem itp :)

Prędkość z jaką pracujesz przyprawia mnie o zawrot głowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej przerwie wrzucam kolejny update - i tutaj prośba, powiedzcie, który kolor skóry jest lepszy...jak na razie mam dwie warstwy z kolorem skóry, i komp mi się powoli muli...więc muszę jak najszybciej wybrać którą warstwę zostawić:] niestety mam problemy z monitorem, i zależy w jak go ruszę, to mam za każdym razem inne kolory:/dlatego sama nie wiem czy te nowe kolory nie są złe:/ z góry dziękuję:)

szkicinnykolorskory9pa.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zauwazylem ze dziwne masz ulozenie postaci. On jest do nas tylem bokiem, ona przodem bokiem. I jakos sie tak nie za bardzo stykaja ze soba, a juz na pewno ciezko cie objac w takiej pozycji. Tylek potworka sie jakos dziwnie z plecami spotyka... moze warto poswiecic ta noge dalsza i pokazac konczyny potworka tylko z profilu? No i na jego skorze jest troche za duzo czerwonego

 

I naprawde potrzebujesz lepszego monitora bo u mnie te kolory nieciekawie troche wygladaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh omeniku kochany,ja to juz nie mam glowy co ja tu moge poprawic zeby to lepiej wygladalo niz horror:P no ale nic to...zalapalam dola jak dzisiaj przyjzalam siej mojej pracy i zaczelam bezmyslnie po niej mazac...i wyszly z tego konary...wydaje mi sie ze wyszedl nawet spoko ten "pomysl",tylko jest jeden problem-przez to praca robi sie coraz mniej czytelna,ale kogo to obchodzi,i tak masa bledow jest,wiec po co one maja byc czytelne;Pjak na razie (czyli na dzisiaj) daje sobie spokoj z packaniem na pracy,kolorow skory nie porpawilam, zabiore sie za to jutro albo jeszcze pozniej:] To co,lepiej jest???

 

szkiczkonaraminieskonczonymi0d.jpg

 

(troche na bokach przy zamianie na jpg zostawilam bialego...ale nie zwracajcie na to uwagi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje:) dzieki Wam humorek troche powrocil:)

Koniu_1990: Nie, w painterze:) w photoshopie kiedys siedzialam, teraz przezucilam sie na paintera:]ale jak dla mnie to praktycznie zadna roznica (nie liczac tego ze w painterze "farba" bardziej malarsko sie rozmywa i latwiej laczy sie z naniesionym wczesniej kolorem, bo i tak nie korzystalam i pewnie nie bede, z zadnych dodatkowych brushy ulatwiajacych malowanie:]jeszcze raz dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu kompozycja tej nowości jakaś dziwna... w prawej dolnej części płasko i zlewa się z toporem, ogólnie światłocień nie pasuje, przy nodze kobiety strasznie odciąga uwagę... eh może przyciemnij te zielska czy coś.

początkujący jestem, nie pomogę, może coś wymyslisz (albo inni użytkownicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dopiero zarys, a i tak niewiem czy to zostawie;) na razie dzisiaj juz nie zabieram sie za nic, bo mam dosc;)galezi ma byc wiecej,szczegolnie wlasnie z prawej strony, wogole wiecej siwatlocienia(jak sie uda:])bron bardziej blyszczaca zeby sie odcinala, no i wogole duzo pracy przede mna jeszcze:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy mi sie wydaje czy ona ma cosnietak z ta szyja. radzilbym sie temu przyjrzec z bliska;)) a pozatym zrob cos z toporkiem bo wcale nie wyglada jakby mu wypadal z dloni. ale tutaj wydaje mi sie ze wystarczy poprawic troszke roslinke ktora jest za nim (toporem) :) a tak to mi sie podoba;)

ps. zmienilbym jej twarz ale to tylko moje zdanie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturros: twarz...tak...od samego początku wiem że piękna wcale nie jest tutaj piękna;) ale tak jakoś zmienianie jej twarzy po fragmencie zniechęciło mnie do zmieniania całości...no ale jeszcze się zobaczy;) toporek i roślinka są w trakcie tworzenia. Niestety przez pewien czas nie będzie update'ów bo przyponiałam sobie że muszę pewną pracę dokończyć (do następnej środy) i jeszcze dopisać do niej opisówkę:/a tym bardziej mi się nie chce bo bitwa za bardzo mnie wciągnęła;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie mile slowa:) od razu zachcialo mi sie pracowac, czego efekt zamieszczam ponizej:) niestety wiecej nie moglam zrobic bo musze siedziec nad praca na zaliczenie:/wrrr....no nic:P dlatego kolor skory nie jest jeszcze odpracowany i wogole, tylko troche konary poprawilam:) mam nadzieje ze sie spodoba to co zrobilam:)

 

szkiczkonaramitrochezrobionymi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

lewa noga kobiety krótsza, sporo tłuszczyku, skręcony kark.. hmm... dziwnie ma się jakość rysunku do braków w anatomii... ale mimo wszystko nie wygląda najgorzej :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh:] dzięki za wszystkie uwagi:)jak już mówiłam - ciałka są do poprawy - jak na razie bardziej tam jest zaznaczone gdzie światło pada niż wykończone...a co do skręconego karku - to wątpię,bo akurat ta poza był brana ze zdjęcia (do biustu włącznie) chyba że ta osoba miała skręcony kark:]a co do brzucha - to wpierw chcecie trochę zaokrągleń, a potem że tłuszczyk ma...ja też mam tłuszczyk i się nie wstydzę:P (uwaga, nie wspominaj przy dziewczynie o tłuszczu, to wywołuje lawinę;) ) tak samo włosy będę jeszcze poprawiać (o włosach sama wspominam,bo chyba nikt o nich nie wspomniał:) ) - ale jak na razie mówiłam, mam do zrobienia ważną pracę na zaliczenie, i szczegóły muszę odłożyć na następny tydzień,teraz zajmuję się, kiedy tylko mogę, konarami:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę płakać;( tyle serca włożyłam w tą pracę...i niestety...chyba że coś wykombinuję z tymi screenami co zamieszczałam wcześniej,ale one są słabej jakości, i to już nie to samo...ale od początku;( Tak, nie skończę już tej pracy. Gdy odpaliłam teraz pracę, żeby przyjżeć się "na chłodno" to myślałam że się poryczę widząc to:

 

szkiccozostalozmojegorys3in.jpg

 

jestem wkurzona, ale przede wszystkim załamana;( i nie wiem co mam robić:( spróbuję od nowa coś namalować, ale to już nie będzie to samo;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kolorowo 8)

Szkoda że nie zrobiłaś sobie kopii zapasowych. Ale jest dobrze, wyciągnij to co już na forum wrzucałaś i spokojnie bezkompleksów możesz wad się pozbyć a i ciekawiej to zrobić trzymam kciuk nie poddawaj się :D

Acha i zrób jedno: wywal czarny kolor z palety, zobaczysz cienie nie będą bure wtedy. Trzeba się trochę namęczyć z odpowiednim odcieniem ale naprawde pomaga, tak więc jeszcze raz zapomnij o czarnym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emenemsbis -> spoko, nie łam się ponownie :) na pewno coś wykombinujesz z tego co na forum jest :).

Może spróbuj jakimś programem do odzyskiwania danych wyciągnąć z partycji starszą wersję pliku (w końcu jak robisz ctrl+s to stara wersja się wywala w zapisuje nowa ;) ).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolorowo, ale ja wcale kolorowo się nie czułam jak to zobaczyłam:]

No nic,ale ochłonęłam, nabrałam większego zapału do pracy, i postarałam się znaleźć jakiś pozytywny aspekt tego wszystkiego - no i się udało :] Jak na razie próbuję odzyskać utracony plik (choć nie bardzo wychodzi...:( ) a w między czasię maluję na sporządzonym wcześniej szkicu nową wersję pracy:] W razie czego, jak uda mi się odzyskać tamtą, to skończę dwie i wybiorę lepszą wersję, a jak się nie uda to mówi się trudno,będę musiała postarać się zrobić tą drugą wersję naprawdę super:P

 

A oto początek moich wypocin (weźcie pod uwagę mój stan - zdenerwowanie i złe samopoczucie:P) więc chyba nie jest tak źle...:) wzięłam trochędo serca wasze rady i robię w pewnym sensie od ogółu do szczegółu...tzn. namalowałam całą skórę i teraz będę nanosić poprawki...a resztą potem się zajmę...jakoś nie mogę sięprzemóc i wszystko ogólnie naciapać...ale kiedyś się przemogę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kednosper za te kciuki;) eh...najgorsze jest to że zawsze przestrzegałam częstego zapisywania żeby nie stracić przez np nieprzewidziany restart czy brak prądu czy zwykłą zwiechę systemu...gdy zamykałam pracę wszystko było ok, ale gdy po paru godzinach otworzyłam plik, wyszło mi coś takiego:/widocznie źle program zapisał plik, bo nie widzę innego wyjścia:] jeszcze raz dzięki,teraz staram się zapisywać dwie wersje pliku na raz (mam nadzieję że się nie zamotam za bardzo:D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam wrażenie że popełniasz błąd już na samym początku, nie starasz się zbudować postaci tylko troszkę bezmyślnie kopiujesz to co masz na referencjach. Stąd biorą sie błędy w anatomii i proporcjach. Zbuduj sobie z tego co masz solidną bryłę, potem ustaw światło przemyśl też gdzie pojawi się cień itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kaszpirem; staraj się pracować od ogółu do szczegółu, wtedy widzisz czy wszystko się zgadza, czy wszystko ze sobą koresponduje w należytych proporcjach; najczęstszym błędem jest własnie te rozbicie pracy na oczko, usta, paluszek obrysowany, a to właśnie budowanie postaci przy pomocy światłocienia, koloru nada jej prawdziwości, bryły, charakteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za wszelkie porady:) staram sie jak moge:) a oto kolejny malutki update:] jak widac troche staram sie robic od ogolu do szczegolu...po prostu ciezko mi jest sie przestawic na tego typu malowanie...ale jakos w koncu sie przelame;)

 

szkicnewvermniejwiecejcalapiek.jpg

 

a tutaj zblizenie na twarzyczke,czyli jak na razie najbardziej dopracowany fragment pracy;)

 

szkicnewverzblizenienatwarz2ab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności