Skocz do zawartości

Pojazd 3D: csc(własny projekt)


pecet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny. Prezentuje właśnie moją nową prackę. Jest to całkowicie własny projekt jedynie bazowałem na blueprintach corolli wrc dla zachowania proporcji i zrobienia przednich nadkoli. Oczywiście jak zawsze licze na konstruktywną krytykę:) aha prosze nie oceniac otoczenia bo jest tu ono tylko tłem :D

 

Csc01-01.jpg

Csc01-02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sam pomysł na samochód bardzo mi się podoba. Tekstura Felg jest ok a z karoserią już troszkę gożej. Samo modelowanie nie za dobre. dużo plasteliny. Praktycznie wszystki łączenia blach tam gdzie sią szpary są niepoprawne(różne odległości no i są za miękkie). B dużo niedociągnięć. niedokładności. Taka moja mowa

 

PS. Uff i jeszcze te okropne fotele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modelu auta. Mi się podoba.

idac tytaj sporo pozlepianych w jedną całosć modeli samochodów. Przód jak od porsche i mazdy a tył peugeot + renault

 

No niestety, dzisiaj wogóle wiekszość modeli to zlepek innych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sie podoba czy nie to mozna polemizowac - mi sie podoba w skali do 10 tak w granicach 5-6 ;) Gdybys poprawil niektore miejsca (powierzchnie) to byloby super :) Ale i tak gratuluje! Poza tym podoba sie mi to ze zachowales ten sam styl z przodu i z tylu auta - po prostu nie namieszales (tzn nie zrobiles np z przodu kanta a z tylu oplywowca do mdlosci) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz123456

Auto Jest Dobre Oplywowy KsztaŁt No I Sylwetka Jest Raczej Niecodziennna Ja Bym KupiŁ :) Hehehe Pozdro Fajny Modelik. Nie Sluchaj Tych Co KlamiĄ:) Ja Wiem Wszystko:) I Jedno Ci Powiem Jest Dobrze A Nawet Bardzo Dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. co by tu jeszcze dodać innego… aby nie powtarzać ;) . Ogólnie model nie jest zły , lecz strasznie widoczne są niedociągnięcia siatki np. przednia maska nie ciekawie przylega do zderzaka lub tylne światła .

Render jest dobry ,oświetlenie i materiały też …

(no i nic nowego nie dodałem.. :D )

: ) jak obiecasz ,że się nie rozpadnie po zakupie… to .. kupię hehe

Klikaj dalej bo nieźle ci to idzie, ale do modelowania się przyłóż : ) narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czepiacie sie (poza dwoma moze trzema osobami ktore cos konkretnego napisaly jakie bledy), piszecie ze zle, ze pognieciony, ze siatka... nie piszecie nic co mu moze pomoc. jak widzicie jakies bledy to piszcie konkretnie jakie a nie pleciecie trzy po trzy... lepiej nic nie mowcie, a jak juz mowicie to konkretnie.

 

ja sie przylacze do lusterek, za male (za waskie w zasadzie, jakby troche je w pionie przeskalowac bylo by juz lepiej, bo tak to malo on tam bedzie widzial) to fakt.

 

blacha nie jest tak bardzo powiginana, przeginacie.

ja tam widze z tylu pod swiatlami, na laczeniu zderzaka i maski bagarznika, ze klapa jest lekko wygieta (jak po uderzeniu jakims) po lewej i prawe stronie. przy nalozeniu smoota dopiero wyszlo zapewne i nie zauwazyles. ale wystarczy ze pociagniesz na zewnatrz pare vertexow na brzegu (na laczeniu) i bedzie dobrze.

 

klapa bagarznika... nie wiem jaki masz koncept tego autka... czy rysunki czy z glowy... ale klapa jakos dziwnie niepasuje do tylu. wyglada jak blacha polozona luzem na tylek samochodu i tak zostawiona. nie ma nic zamka niczego za co mozna zlapac i otworzyc.

 

tak samo drzwi. gdzie klamki? to nie wyglada na samochod ktory sie obsluguje przez komendy glosowe (chyba ze taki miales plan) ale klamki to chyba podstawa w kazdym samochodzie... bez nich nawet futurystyczne bryki nie wygladaja dobrze.

 

swiatla kierunkowskazu z przodu hmm ?? zapomnialo sie:) z przodu i z boku. nima powinny byc. i wycieraczki:)

 

mam wrazenie ze zapomniales dac unhide all:P

 

a i jeszcze swiatla tylne, te otwory na swiatla od srodkowej czesci samochodu obok napisow (widac rozchodzace sie promeniscie siatke) maja zepsuta siatke, za duzo krawedzi sie skupia w jednym vertexie (lub grupie wertexow w tym rogu)

 

maska z przodu na laczeniu ze zderzakiem - krzyhhh juz napisal.

 

napiszcie mi gdzie (moze nie znam sie na projektowaniu aut, ale nie jestem slepi i jakos nie widze) albo pokazcie gdzie to auto jest krzywe tak bardzo jak mowicie... pognieciony przod? gdzie?

 

krzemian - chyba zapomniales zalozyc okularow;) nie widziales nigdy samochodu skasowanego przez tira. pozatym to jest jego wlasny projekt, wiec ma prawo w kazdym calu sobie zrobic swiatla jakie chce, byle byly dobrze umieszczone. moze nie sa idelne ale dobrze leza. pokaz mi samochod ktory ma idealnie umieszczone (lub zaprojektowane) swiatla... niema takiego.

 

pecet - jeszcze szyby, zapomniales dac jakas uszczelke gumowa czy jak to tam sie nazywa, mocowanie szyby ktore trzyma ja w oknie samochodu. albo jest ale za mala i nie widac:P

 

na renderku od przodu, widac ze ma tez cos z renault tych z tylkami, zakonczenie bocznych szyb (wraz z tym trojatnym daszkiem w rogu) i nadkole.

 

sorry chlopaki za szczerosc ale przeginacie, koles pokazuje swoj projekt, ok pokazujecie co zle zrobil (mam na mysli jakie bledy ze wskazaniem ich dokladniej), ale pokazujcie konkretnie co a nie ze zle zrobil maske czy felge i koniec... a zkad u licha on ma wiedziec gdzie zle zrobil? jakby wiedzial co zle zrobil to by zrobil dobrze. zgadza sie? no.

(teraz pewnie mnie pojedziecie ale coz:) tak to juz bywa hehe)

 

krytyka krytyka ale uzasadniona... bo gadac to moze kazdy... konkrety:)

pomijam oczywiscie w swojej opini pare krutkich komentarzy, ktore zakrawaja jednoglosnie na "joke" (mr. pchelka) :) hehe

 

pozatym fajna bryczka tobie wyszla:)

pozdro all

 

edit:

o rany sorry chlopaki za ta ilosc;) lol nie wiedzialem ze az tyle tego wyszlo hehe

sorki jeszcze raz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden błąd wpadł mi w oko, koło słupka przedniego przy łączeniu z maską róg blachy sie troszkę wygioł, reszta to twoja koncepcja i błędów nie widzę w wykonanku :)

 

Co do braku klamek- jest otwierany na pilota w każdym aucie idzie zamontować taki zestaw, więc nie widze problemu w ich braku

 

MI sie koncept podoba- jak bym miał za co to bym kupił, wygląda agresywnie i sportowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zio_musiu, jest chyba jasna sprawa, że jak mówią "siatka pognieciona", to trzeba zrobić mniej pogniecioną, wygładzić, nie?

 

"nie widziales nigdy samochodu skasowanego przez tira" chodzilo o splaszczony i poszarpany przod, tak zwana przenosnia... ;/

 

"okaz mi samochod ktory ma idealnie umieszczone (lub zaprojektowane) swiatla... " dlatego powinno sie je zle umieszczac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncept samochodu OK. Dobrze, że coś robisz, pracujesz...i rysujesz własne projekty. Z modelowaniem troche gorzej ale na pierszy rzut oka jest nieźle. Rarzą tylko nieciekawe światła tylne. Ćwiczenie czyni mistrza...nastepne benda lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim którzy rzeczowo skomentowali.Ogólnie zgadzam sie ze wszystkimi, wiem o tych błędach (TYLKO NIE WIEM CO CHCECIE OD LUSTEREK:P) ale nie wiedziałem że będą aż tak zauważalne. Wszystkie uwagi wezme napewno pod uwagę przy następnym projekcie. Jak wyrenderuję to zaraz może wrzuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie podoba materiał. Bryłą tez w miare spoko jest, aczkolwiek wydają mi sie łatwe do wyśledzenia "wpływy" innych modeli - na zasadzie , przód od tego, tył od tamtego. W niczym to jednak nie ujmuje pracy. Fajnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

"szparki" trochi nierowne, i chyba zapomniales o wlewie paliwa - chyba ze jezdzi na jakis akumulator. Ale calosciowo to jest niezle.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rindseries

Sory ,że tak wpadam ,ale chciałbym się dowiedzieć w jakim programie projektujecie ? Bardzo podobają mi się te prace i też chciałbym tak projektować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już nie demonizujcie tak tego wykopywania wątków. Po to się ich nie zamyka, by można było coś dopowiedzieć, zapytać się choćby po latach. :)

Rindseries - W stopce obrazka masz szczegóły dotyczące oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, że to trochę spam, ale nie mogłem się powstrzymać od skomentowania. Dla mnie odkopywanie wątków ma sens jeśli chodzi o coś naprawdę istotnego i związanego bezpośrednio z pracą. Wtedy odkopanie 4letnie nawet zrozumiem choć będę trochę zaskoczony.

 

W momencie, którym postawione pytanie nawet w osobnym temacie jest głupie a co dopiero w wątku peceta sprzed ponad 3lat, ciężko obejść obojętnie :). Odpowiedź w czym robimy jest na forum dosłownie na 1 stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja nabiję sobie najwięcej i podam koledze odpowiedź na tacy. Programy w których tworzy się tu grafikę są różne. Jeśli chcesz ściągnąć legalnie i zobaczyć jak się w tym czujesz zacznij od Blender 3D (patrz google), lub 3Ds Max (również google), z tym, że ten drugi jest płatny i legalne są wersje trial. Żeby pobrać triala wejdź na stronę Autodesk (patrz google), zarejestruj się - w mailu otrzymasz link do pobrania triala (tak przynajmniej kiedyś było, teraz - nie wiem, mam nadzieję, że tak samo)

A co mi tam:

http://www.blender.org/download/get-blender/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności