Skocz do zawartości

Scena 3D: Wizualizacja łazienki w restauracji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Projekt łazienki w jakiejs restauracji, powiedzmy, ze hotelowej:) Narzucilem sobie bardzo małe pomieszczenie - 230 x 110. Głównie stratowałem z tym projektem myśląc o nauce renderowania pomieszczen bez okien - co niestety jest moja najsłabnsza strona:/ Zobaczymy po komentach jak mi poszło :D

 

165ks.jpg

 

Zbliżenie na zlew: http://img71.imageshack.us/img71/7352/151qy.jpg

 

Pozdro pińcet :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

MaGuu, kurcze piórcze, jak dla mnie zupełnie nie trafiłeś z teksturą ściany, nie wiem, czy ona ma być artistik, czy nie. Dla mnie wygląda jakby z dworcowej toalety zdrapać lamperię przed ponownym malowaniem // z grzybem pod spodem. Ale jeśli już tak ma być, to razi czyściutki biały sufit w porównaniu ze ścianami // oraz eleganckie lampy.

światło z małych lampek powinno chyba bardziej zniknąć pod wpływem sufitowych. "Biureczko" do wymiany wygląda jak od dziadka ze stodoly, tylko przejechane papierem ściernym.

 

Małe info na koniec. Nie zraź się tym co powiedziałem, tylko mycha w dłoń i popraw, albo następny projekt niech już będzie lepszy po prostu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś takie purytańskie klimaty... chłodno, nieprzyjemnie, można nawet odnieść wrażenie, że łazienka jest lekko obskurna (takie moje odczucie)... Materiały, shaderki, oświetlenie do wymiany... bateria/kran również.

Umywalka...ciekawa;) Popracuj nad tym wnętrzem...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kiblu masz schodkowanie, wygładz go troszke. Plytki ochydne, do wymiany, niech coś odbijają jeszcze. Oświetlenie do wymiany - za ciemno pod polką, mozesz dodać także mały glow na lampach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech to po kolei :P

 

AG: a jesli powiem ze to scanlinem ;) ?

 

3grosze: Ja nie mam zamiaru się przejmować, krytyke traktuje jak najbardziej jako motywator do pracy :D Co do "stoliczka":P to nie jest drewno, to chyba jakis tam rodzaj marmuru był, znalazłem na stronce jakiejs:P Co do tex ścian, chcialem osiągnąc schludny beton, ale nie wyszło chyba za dobrze sądząc po waszych odpowiedziach:) Moze kiedyś uda mi się jakis clean concrete znaleźć :) Dzięki

 

Touch: W końcu światło w tunelu, zlew Ci się podoba :D Na reszte zazrzutów juz odpowiedziałem :) A shaderki, ach....nie potrafię się z nimi zaprzyjaźnić :/

 

mrkrzysiek: moze go później umieszcze, teraz jak wiesz, pracuje nad ta scenką z CAŁKOWICIE inna stylizacją, a listwa przy podłodze-zapomniałem :P

 

mintrill: Surowe, a i owszem ;) Textury....juz to wiem :)

 

SWRSC: W glow się bawić nie będe...tex podłogi juz wymieniam, nie wiem dlaczego ta obecna nic nie odbija, powinna w sumie odbijac...A co do muszli, tam jest TurboSmooth na 3 ustawiony, nie mam pojęcia dlaczego schodkowanie...

 

Dzięki wszystkim, niedługo umieszcze to samo wnetrze troche bardziej...ludzkie? Moze bardziej przypadnie wam do gustu, a tymczasem borem lasem-dzięki za komenty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak: Jeśli Twoja łazienka wygląda tak jak w poście pierwszym - pełna jest grzyba, niemiłego zapachu i całkowicie Cie odrzuca, daj ją MaGuu. On potrafi zdziałać cuda. Przemieni brzydkie kaczątko w pięknego łabędzia. To co Cie odrzucało zacznie Cie pociągać (Nie biore zleceń na taką zmiane w kobietach :P) Dobra koniec tych głupot. Oto nowa wersja, ciekaw jestem co o niej sądzicie :)

 

217xt.jpg

_________

 

227pz.jpg

 

P.S Wielkie podziękowania dla mrkrzyśka i Bonifatza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... Nieźle, bardzo ciepło i interesująco;) Lepiej niż pierwsza wersja, ale pozostaje temat shader'ków i schodków na kibelku... Poza tym, ta "szybka" przy umywalce... goście sobie ręce potną;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrkrzysiek, Bonifatz: Wielkie, wielkie dzięki.

 

Touch: Dzieki :) Ze schodkowaniem nie jestem w stanie sobie poradzic - jest to gotowy model z kolo.com i mi jakies takie badziewie wyskakują :/ Co do szyby - zlew nie jest mój - oto źródło http://www.agapedesign.it/eng/listproducts.cfm?catID=15 :D

 

deshu: No niestety musiałem tak a nie inaczej ustawić Kamere bo nie dał bym rady przedstawic łazienki. Ta łazienka jest bardzo mała ma chyba 1,4 na 2,2 - czyli kamera baaardzo oszukuje :)

 

SWRSC: Jest wypolerowana, nie mam pojęcia dlaczego na taką nie wygląda, w projektach w których użyłem tego samego materiału i VRayLightów wyglądało normalnie, tutaj z Photomeric cos się źle dzieje ....

 

Dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo widzisz :-) Od razu lepiej :-) Jeszcze tylko texturka drzwi i to że pod umywalką samą, przy ścianie jest jaśniej niż niżej i nie mam wiecej uwag :-) Wzorki na ścianie jakby były bledsze hmm.. ale to już kwestia gustu :-)

Gratuluję remontu :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grande: ech..te textury drewna :P Dzięki :)

 

3grosze: No dzieki dzięki :) A widzisz nie odebralem krytyki negatywnie:P A co do tej jasnosci pod zlewm - nie mam pojęcia dlaczego tak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umywalka mi sie podoba. podloga jakas taka matowa, nienaturalna, do tego listwy podlogowe brzytkie i z bledami w rogach pomieszczenia.

Siatka kibeleka powinna dostac smooth'a. Moze przydalby sie jakis obrazek na scianie komponujacy sie z otoczeniem, i jakies akcesoria wyrazniejsze, zeby bylo wiadomo gdzie papier, gdzie mydlo. Brakuje mi tez estetycznego czystego kosza na papier po wytarciu rak.

Moze tez pokazac - choc moze nie chiales - rurki od zlewu i jakas spluczke do kibla.

 

Poza tym podoba mi sie ta toaleta. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC: Nie moge zmniejszyc intensywnosci świateł, za ciemno będzie :)

 

uncle, err0r:Nie ładnie, nie czytacie poprzednich postów :D Umywalka taka istnieje-jest to umywalka od Agape. Siatka kibelka taka jest gdyż bo poniewaz nie wiem dlaczego ;) Jest tam Turbo Smooth na 3... Obrazu na ścianie nie dam, bo było by za dużo takich "wodotrysków" - mazepy na ścianie wystarczą w zupełności :)

 

Dzieki za opinie chłopaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to stąd ta podstępna miniaturka na początku :)))

milusio...

brakuje mi tylko przycisku do spłuczki nad miską ust. i posadzka hm...zbyt wyraźne szczeliny między klepkami, odcina się od zgrabnej całości

o...i jeszcze sufit, czy te szczeliny to jakiś specjalny zabieg?

kolorystyka w kontraście z pogodą za oknem wyraźnie porawiła mi humor

i jest patent na reklamę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urra urra: jaka podstepna ;)

- co do przycisku od spłuczki - całkowicie zapomniałem :P

- posadzka - ech...

- te szceliny to...wentylacja? gadajac z moimi sorkami od rysunku (które jak by nie patrzec maja wykształcenie arch.) dowiedziałem sie ze można to tak załatwić :) - popraw mnie i je jeśli się mylimy :D

- kolorystyka - no mi tez się podoba :D

- a patent na reklame? chodzi Ci o to jak potrafię zmienic łazienke z zagrzybiałej w taka jasna? :D - fak ciekawy patent :P

Dzięki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urra urra: thx :)

 

Shogun 3D: Tam jest bump, przez tak dziwne GI nie widać go :)

 

Sorry ze odkopuje swój własny wątek, ale dobrą akcje miałem :)

 

3*3*628 (16:38)

Siema, można?

Patryk (16:38)

no siema

Patryk (16:38)

a czy można to zalezy od tego kim jesteś

3*3*628 (16:38)

Stary, ale ty masz nas**ne pod palnikiem Buhahahahaha

Patryk (16:38)

dobra a z kim gadam ?

3*3*628 (16:39)

Mało co się nie posikałem ze śmichu

3*3*628 (16:39)

Nieznajomy grafik

3*3*628 (16:39)

Umyślnie dałeś drewno na umywalce?

Patryk (16:39)

aaaaaaaaa

Patryk (16:39)

czy umyślnie...hmmmm a czytałes moje posty ?

3*3*628 (16:40)

Czytałe, ale tak szybko śmignąłem

3*3*628 (16:40)

Widocznie coś przegapiłem

Patryk (16:40)

no to ku**a zapraszam jeszce raz do nich i do ich dokładnego przeczytania bo tam jest wyjaśnione

Patryk (16:40)

ze to nie mój projekt tej umywalki

Patryk (16:40)

jest to umywalka firmy Agape!

Patryk (16:43)

http://images.google.pl/images?svnum=10&hl=pl&lr=&q=gabbiano+agape&btnG=Szukaj - prosze bardzo

 

Tu sie urwało połaczenie z gg, więc to co się wysłało do tej zacnej persony nie doszło...

 

3*3*628 (16:48)

Jesteś?

Patryk (16:48)

tak

3*3*628 (16:49)

Ta drewniana umywalka to prowokacja?

Patryk (16:49)

a to niby dlaczego?

3*3*628 (16:49)

Przecież taka umywalka niema racji bytu

Patryk (16:49)

dlaczego?

3*3*628 (16:50)

Rozklei i się i zgnije

Patryk (16:50)

i może mi powiesz ze takich umywalek się nie produkuje?

3*3*628 (16:50)

Przecież to drewno, nie wiesz takich rzeczy

3*3*628 (16:50)

Nie słyszałem o takich

Patryk (16:50)

no to teraz usłyszysz http://images.google.pl/images?svnum=10&hl=pl&lr=&q=gabbiano+agape&btnG=Szukaj

Patryk (16:51)

jest to umywalka firmy agape model gabbiano!

3*3*628 (16:51)

Wow, jestem w szoku

3*3*628 (16:51)

Cena też szokuje

Patryk (16:52)

ech...i po co było tyle krytyki...bezpodstawnej w dodatku?

3*3*628 (16:53)

Piękne meble

 

Nawróciłem juz jednego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaGuu - tam cie kiedys wczesniej zjechalem za perspektywe ale zapomnaielm pochwalic. No wiec, bardzo elegancko, podobuje mnie sie ta umywalka, jest genialna ( ci co sie kluca ze nie da sie nie wpadli na to ze istnieja lakiery do drewna nie przepuszczajace wody, przeciez np. drewnaine ploty tez by gnily...) no co tam jeczcze, sciany bardzo ladne ale nie dalo by rady posiedziec na kibelku i poczytac gazetki, bo by glowa bolala ( ja tak mam przy najmniej). Praca sprawie pozytywne wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaGuu widze miales spotkanie z typowymi debilami ;) ... niestety na takich głupio mądrych nic nie poradzisz. Zrobił taki jeden z drugim "rakiete" i beirze sie za komentowanie czyjejś pracy. Nie martw sie ;D najwazniejsze ze sa tacy którzy kumają o co chodzi ;) ... ignorantom mowimy nie ;p

 

p.s.

przydaloby sie cos w regulaminie na ten temat hehe

 

p.s2

czekam na nastepne prace!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , lazienka sprawia mile wrazenie ma swoj klimacik ! jedna rzecz ktora gryzie w oczy to ten odplyw w umywalce chyba jest ciut za malusi.

PS. A co do napinaczy to tak jak napisal Bonifatz jest ich duzo, duzo krytyuja niewiele umieja, ale zeby odrazu na prv na g-g sie na tym wywodzic przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deshu: Dziękować :) Bardzo milo to usłyszeć. A co do gazety to urra urra Ci wyjaśniła ;)

 

Bonifatz: Fakt "ignorantom mówimy nie" :D

 

urra urra: dokładnie ;)

 

Predator: No z tym odpływem się zgodze, za mały jest :) A co do "tego" typu ludzi. Trzeba ich nauczac i prowadzic na jasną strone mocy. Bo zło wisi w powietrzu ;) Dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche kaszka wyszła na tych pojemnikach naściennych - chyba że tak miało być.

Nie podoba mi się połączenie kolorystyczne ścian i podłogi (dodatkowo umywalka wyznacza jakiś kierunek kolorystyki)a ponadto jak to jest parkiet albo panele to są niefachowo położone :) Dziwne jest też to że pojemniki są srebrne a bateria złota. Lampy sufitowe nie pasują mi formą do kinkietów.

Wzór tapety w narożniku nie ma kontynuacji i wygląda to głupio zważywszy na fakt, że z drugiej strony ewidentnie wzór ma swój początek.

Umywalka ma świetną formę i wiem że może być z drewna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KdeZoo: Bateria jest chromowana, po prostu tak odbija te pomarańcze. Bo lampy sufitowe sa oryginalnymi lampami, a kinkiety zwykłymi świecącymi walcami :P Wzor na ścianie mial taki byc, nie mial miec swojej kontynuacji :) Dzięki

 

acidone: Nie myslisz się, ale to jest oczywiste:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

druga wersja znacznie lepsza,

umywalka po prostu swietna (wiem, że nie twoja, ale pasuje)

akcesoria i listwy trochę do poprawki,

A jeżeli chcodzi o szczeline wentylacyjną to, czy aby na pewno ma wymaganą powierzchnię cm2 (min. odpowiednik 14x14 cm czyli 196 cm2) a druga sprawa brak dostępu, rewizji (okresowego czyszczenia, jest to kanał went., ale zawsze, zwlaszcza w pomieszczeniach użyteczności publicznej)

masz tam dwie takie szczeliny obydwie to wloty do went grawit. czy jedna to nawiew powietrza, a druga wywiew? bo jeżeli obydwie, to wlot do jednego kanały wentylacyjnego umieszczonego ponad sufitem podwieszanym, to z jednej szczeliny musi przedostać się po suficie podw. w okolice drugiej i dopiero się wydostać kanałem went. ładne ale mało funkcjonalne i obawiam się o sprawność (sufit podwieszany od góry nie jest płaski, mnóstwo tam wieszaków) moim zdaniem lepiej powiększyć do jednej szczeliny lub zastosować tradycycyjną kratkę, produkują się już nawet nie takie paskudne.

... a jeszcze jedno nie wiem jak jest, umywalka to twój model czy pobrany skąś i wstawiony? ...bo dziwi mnie miejsce gdzie powinien być korek (prawie nic tam nie ma, wielkości palca wskazującego) no i średnica tego odpływu oraz syfonu pod umywalką,

 

a skoro już tyle na drukowałem to jeszcze jedno, na ścianie z drzwiami nie ma twoich malunków dlaczego? to może przynajmniej wspomniany wcześniej na forum obrazek lub pionowy motyw nawiązujący do reszty malunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Derfalon: Dzięki:)

 

projector: Ok od początku:

 

Nie wiedziałem w czasie tworzenia projektu jaka jest wymagana powierzchnia, nie wiemdział bym nawet teraz gdybyś nie napisał ;) Nie ma tam wymaganych 196 cm2 z pewnością :P

 

Zasugeruj jakąs drogę dostępu czy rewizji ;) - jak to rozwiązać :]

sufit podwieszany od góry nie jest płaski, mnóstwo tam wieszaków

Tutaj się nie zgodze. Mam w domu podwieszane sufity - idealnie płaskie ;)

 

A sprawa wywiew-wywiew, czy wywiew - nawiew to tez nie wiem - konsultowałem sprawe z sorkami od rysunku - nie miały nic przeciwko takiemu rozwiązaniu w szczeguły nie wchodziłęm

 

Umywalka to mój model - robiony na szybko - i nie wiem dlaczego nie skorzystałem z wymiarów - zgadza się jest niezgodny z oryginałem :/

 

A co do malunków - są nie moje - w internecie znalazłem i maske z tego zrobiłem ;) A nie ma ich tam bo tak chciałem :D

 

Dzięki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaGuu:

- wymagana powierzchnia otworów went. to miniumum 14x14 cm co daje pow. 196 cm2 w twoim wypadku suma dwóch szczelin (może jest, nie mam sówmiarki w oczach),

- dostęp czy rewizja kanału went.: to wszystko zależy w jakim budynku by się znajdowała (nowy / stary), kanał went. nowy czy stary, czy jest zagrożenie robactwem po przez kanał, tzn. czy powinna występować drobna siatka przeciw w/w, która się zapycha po ok. miesiącu i którą trzeba płókać, ale to nie forum na temat INSTALACJI WENTYLACYJNEJ.

- a sufit podwieszany i jego idealna płaskość: to miałem na myśli wygląd od strony nie widocznej dla oka, od góry, tam gdzie znajduje sie konstrukcja nośna (zakładająć że kanał went - znowu ten kanał went.- jest na ścianie na przzeciw drzwi, to powietrze przechodzące przez szczelinę nad drzwiami przebiega między wieszakami konstrukcji nośnej sufitu ponad regipsem, ale pod stropem). ... czy taki idealnie płaski, to bywa róznie, wierzmy w to, że masz taki jak mówisz haha.

- na renderach masz dwie szzeliny więc mogła występować wentylacja, z nawiewem mechanicznym z jednej strony, a wywiew (też mech.) z drugiej, dośc o tych wentylacjach !

Na koniec tak jak powiedziałeś prawie na samym początku pierwszy render to łazienka przed. a drugi i trzeci po remoncie ... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności