Skocz do zawartości

Pojazd 3D: opel tigra


mentaller

Rekomendowane odpowiedzi

No widzę ,że jest osoba , która robi taki sam modelik ... niestety , moje rendery stoją na kiepskim poziomie ;) ... ale cały czas ćwiczę ...

Tak na marginesie ... twoje rendery mentaller są rewelacyjne :) ...

też używam MR ... może coś mi możesz poradzić ? ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

na tych renderkach nic nie widać. pokaż większe ;]. przód wygląda dosyć dobrze, troche gorzej z tyłem (sądzą po tym jednym ujęciu). miejsce łączenia maski z przednim słupkiem ma inna krzywiznę.

oczywiście nie zapomnij pokazać siatki :P. z jakich blueprintów modelujesz ?

 

tak w ogóle to prosze, załóż własny wątek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać inne wątku ,ale być może tak zrobię ... mogę oczywiście pozbyć się tych renderów jeśli chcesz.

Jeśli chodzi o tył jest dobrze ... tylko kamera ma takie ustawienia dość dziwne ;) ... jak założę wątek wrzucę kilka renderów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, znowu odkopałem wątek. geometria prawie ze skończona, teraz tylko musze zając się renderkami, a przy moim sprzęcie to naprawdę boli ;] (1,5 mln trisów i chyba poly count nie wliczył w to vrayproxy :P).

dałem jeszcze poglądowy render (w takim kierunku chciałbym zmierzać), ale brakuje mi jeszcze umiejętności. na dniach powinienem wrzucić inne, starsze testy. jeśli ze studia nic nie wyjdzie, a nie wyjdzie na pewno, to zakończe na clay'u lub badziewnej mapce hdri ;P.

 

pozdro

 

c&c welcome ;P

 

EDIT: wersja bez kompresji

005wd5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miniaturka baaardzo zachęcająca, ale cały obrazek już trochę nie bardzo. :(

Te odbicia mało subtelne, narzucają się bardzo. I przydałby się jakiś świateł do odblasku na szybie przedniej. :)

...imo

Ale materiały są spoko.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miniaturka baaardzo zachęcająca, ale cały obrazek już trochę nie bardzo. :(

pierwszy render to miał służyć jedynie ukazaniu geometri (dlatego taki szybki render), natomiast drugi tak jak mówiłem miał ukazać moją koncepcję ;].

 

odbicia mało subtelne... hmm chodziło o pierwszy czy o drugi render ? w drugim rzeczywiscie brakuje mi czegoś na przedniej szybie.

 

studio to hdri z darmowego zbioru (większość z nich really sucks, tylko niektóre są dobre). jak znajde link to podeślę.

 

dziękuję i oczekuję na więcej fachowych uwag ;].

 

pierwsze dwa to maxwell (juz go dawałem na forum). liczy za długo jak dla mnie.

 

33tf.th.jpg

41ti2.th.jpg

 

 

i parę starszych renderków

 

004xk2.th.jpg

002xq1.th.jpg

001dt2.th.jpg

013we9.th.jpg

006qm9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni fajny ale fajniejsze te z ulic..one sa swietne...wyglada dosc realistycznie..polecalbym takie i takie zrobic;)

 

jeszcze jakbys na ta ulice dodal swojego citroena albo 350 no to dopiero by bylo cudo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o! Drugi render z drugiej serii jest spoko, dodaj trochę odbić typu wschodzące/zachodzące słońce i może jakiś delikatny dofik i będzie git. :)

No może bym jeszczę tę kamerę obniżył i popracowałbym nad mapką odbić dla płyt betonowych.

I jakoś tę bryłę wozu trzeba wyciągnąć. Kontrasty, odblaski punktowe, coś w ten deseń. :)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

014pscopyrk8.jpg

 

takie coś wymodziłem. gloss za jezdni za duży, ale nie chciało mi sie renderować jeszcze raz. powalczę jeszcze z texturami, zwłaszcza felg. co do poruszonej kwesti carpaintów to grain pewnie zniknie w finalu, ale nie zamierzam do zmieniać w całości.

kadr umieściłemtrochę nizej, przez to widać nieograniczone przestrzenie tilesów w tle, hmm ... trzeba coś z tym zrobić ;p.

 

popracowałbym nad mapką odbić dla płyt betonowych.

chodzi o to co jest na ziemi, tak ? ;]

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, odnosiło się do podłoża. :)

Tego glossa odbić betonu musisz troszku zróżnicować imo. Tak aby przy styku było bardziej "mokro", natomiast na środku płyty prawie sycho. Takie niby nic, a efekt z odpowiednim oświetleniem będzie zajebioza. ;)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... myślę że lekki blur powiniem załtwić sprawę. na smcars był jeszcze naprawde dobry tutek na temat kałuż;]

 

jeszcze pytanie odnośnie dofa. otóż vray'owy dof 'trochę' wydłuża czas renderingu, czy nie ma możliwości dodania do pózniej np. w ps'ie. chodzi mi o metode nie wymagającą niesamowitych umiejętności, ponieważ takich nie posiadam ;]. poszukam jeszcze na googlach.

 

 

p.s zbyt dużo piszę ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość George82

Nie przegladalem od poczatku... Mentalem renderowane?

 

Renderki bardzo ladnie, zwlaszcza woda na podlozu - slicznie. Gratuluje i czekam na wiecej...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

main.php?g2_view=core%3ADownloadItem&g2_itemId=3972

 

tutaj studzienka jest jeszcze mniejsza ;]

render to vray.

 

mam taką małą prośbę. poszukuję inspiracji n/t zabudowy tej sceny. chce uzyskać efekt otwartej przestrzeni (w stylu opuszczonego pasu lotniska) , a jednocześnie muszę w jakiś sposób zakryć to wielkie,brzydkie w tle ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholercia, ta hdrka ładnie pracuje na lakierze ale na wodzie nie fortunnie. Zgryz albo mym pomieszał cosik z siła odbic na niej albo szukał mniej wypalonych ustawien hdrki albo ją zmienił/obrócił.

ale wyczesana sprawa podoba mi sie bardzo, ładnie wychodzi...

...ist greate place 4 my cobra :]

Wskaz adres to tam podjadę wykrecić kilka bączków, tylko wycieraczki skończę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po koleji:

 

-odbicia/mokre plamy

 

wszystko zależy od hdri, jedynie co mogę zrobić to ściemnić texturę dla reflecta. naprawde przy dosyć silnym żródle światła takie białe plamy się pojawiają :P

 

-bump

 

teraz jest ustawiony (nie pamiętam dokłądnie) na około 5-7.

 

-detale

 

wft ? :PPP . nie zamierzałem ich robić.

 

 

 

ps. ta scenka naprawdę się wam podoba ??? hmm ... lol :D . wiem, że to nie jest photoreal, ale żeby aż tak ;] ?

 

p.s 2

 

zobaczy się damusie. zapraszam na krakowski dworzec towarowy ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności