Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Concept Car 01


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

Yo yo, jakoś tak niedawno mnie naszło, żeby samoemu zaprojektować jakiś samochód, (oczycwiście od strony stylistycznej, bo przecież nie cały układ jezdny, silnik itp;]). Szkicu żadnego nie przedstawiam, bo takowego nie mam, ogólnie wszystko będzie powstawało raczej na bierząco - najpierw zrobię coś tak jak to sobie wyobrażam a resztę się wymysli później, tak, żeby pasowało:).

Narazie mam z grubsza gotowy przód, dalsze partie są tylko ogólnym zarysem. na tym etapie oczywiście widać, że niektóre miejsca trzeba nieco wyprostować, no i chyba troszke za szeroki wyszedł, ale zastanawiam się czy tego tak nawet nie zostawić.

Updaty będą rzadko... trochę to dziwne, bo matura coraz bliżej a ja za nowy model się zabrałem, ale cóż:). A teraz idę się dalej matmy uczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ogólna bryła gotowa. Oczywiście dojdą pewnie jakieś poprawki i podziały (bo narazie karoseria od przodu do tyłu to właściwie jeden kawałek) i pewnie podłubię jeszcze w zderzakach, zwłaszcza w przednim, poniżej atrapy, bo tam coś mi nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem felgę, nie chciałem robić niczego zbyt wykręconego, oczywiście dojdą jeszcze śruby i opony.

Hkropinski, mówisz o światlach przednich czy tylnich? A tak w ogóle, to i tak wygląd świateł może się znacznie zmienić po wymodelowaniu reflektorów, żarówek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz to juz troche za pozno..bo po fakcie...ogolnie cala istota formy jest troche nie ten teges...brakuje wyraznych lini dajacych charakter autu...po co taki duzy prog przed drzwiamil...automatycznie to prosi sie juz o zrobienie wiekszej kabiny...a tak swoja droga to piekno auta wlasnie czesto tworzy sie porstymi pieknymi zagieciami i ksztaltem szyb refelktorow itp...wiesz to tak na przylosc...troche krytyki nigdy nei zaszkodzi:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie w 100% z miwt - brakuje charakteru- koncept wyglada nieco jak tuningowe rozwiazania bodajze wlochow - max oblosc, ale efekt jest taki ze jak sie patrzy na taki samochod to nie wiadomo jak reagowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no dobry pmysl na poczatek :) - radzilbym pomyslec nad swiatlami przednimi i tylnymi -te z przodu jakos srednio mi pasuja bo bryly samochodu ktora zaczyna przypominac cos sportowego (?)- sa duze i wygladem przypominaja swiatla z renault twingo a to nie jest zbyt dobry wzorzec ;) - popatrz na linie jaka tworzy sie za przednim swiatlem nad nadkolem- krzywa- wiem ze to da sie zrobic :)- jeszcze jedno pytanie - czy twoj zamysl jest taki zeby samochod byl taki obly? (chce wiedziec czy to bylo od poczatku takie zalozenie? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przy okazji popelnilem takie cos- bazowalem na twoim koncepcie jednak interpretacja jak wiadomo- kazdy ma swoja :) wiec nie wykorzystalem wszystkiego co istnieje u ciebie- raczej wybralem pare elemantow ktore posluzyly za baze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić raczej obłe kształty, jak słusznie zauważyłeś. Kilka ostrzejszych linii może faktycznie się przyda, a co do świateł, to pamiętajcie, że dojdzie jeszcze cały ich środek, co pewnie znacznie zmieni ich wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami po nauce trzeba odreagować:), zwłaszcza po 3 lekcjach matmy w piątek:).

Widzę, że opinie na temat samego conceptu raczej nienajlepsze, ale uznałem, że nie będę wprowadzał jakiś naprawdę gruntownych zmian, takie poprawianie na siłę raczej nie wyjdzie na dobre. Wolę go skończyć tak jak jest, a przy ewentualnym następnym modelu bardziej się postarać.

A teraz szybkie pytanie - zmieniłem nieco przód, lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam..Lucas..ludkom nie pasuje bryla, poniewaz widza, ze cos jest nie tak..moze niektorzy po prostu nie umieja tego obrac w slowa..na pierszy rzut oka widac, ze proporcje sa (delikatnie rzecz ujmujac) zle..taki samochod nigdy nie mialby szans na produkcje, gdyz tyl stanowi zbyt mala czesc calosci..po prostu nie trzymalby sie w zakretach i mialby drastyczna nadsterownosc..testu "losia" (podobnie jak pierwsze masowo produkowane wersje Audi TT) raczej by nie zdal..przod jest zbyt masywny..ogolnie projekcik mie sie podoba, ale musisz troche porpacowac nad proprocjami np. przednich swiatel..(Twingo nie jest dobra referencja) ;) mysle, ze jak troche podlubiesz przy nim, to bedzie fajny samochodzik..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z poprzednikami. cos nie tak z proporcjami tylu do przodu. przez to wciecie w bryle pojazdu na wysokosci drzwi ma sie wrazenia jakbys zlozyl dwa przody z dwoch samochodow tylko jeden przekrecil o 180. przod zaczyna jakos wygladac ale jezeli chcesz zatrzymac takie wciecie kolo drzwi to musisz je troche bardziej okreslic. teraz nie wiadomo czy to prog, czy dziwnie zaoblona karoseria.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chyba juz sie tobie siedzenie znudzilo nad tym samochodem :) - tak jak sadzilem - pomimo tego ze zrobiles zarowki w swiatlach, one nadal wygladaja jak od twingo ;)

 

Spokojnie, nie znudziło się, tylko czasu brak, taki chwilowy zastój:) A za wszelkie porady dziękuję, wyciągnę wnioski i będę próbował dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólna bryła pojazdu podoba mi się ale ja bym radził zrobić jakiś ciekwaszy przód tzn. jakiś niebanalny wlot powietrza i oryginalne światła :), chyba troche przesadzacie że byłby nadsterowny i tak dalej, przecież to zależy od podzespołów a nie jak samochód wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...owszem pecet ale po wygladzie da sie wywnioskowac gdzie te podzespoly by sie znajdowaly a od rozkladu masy silnika, kabiny i rozstawu osi da sie co nieco powiedziec o zachowaniu- fakt ze to gdybanie ale znowu tez nie takie zupelnie bezpodstawne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ołkiej, myślę, że bryła jako całość już w pełni skończona, zrobiłem też klamki i lusterka - teraz już tylko dopieszczanie i wnętrze, którego szczerze mówiąc nie chce mi się, ale wypadałoby dość porządnie zrobić.

Mam pytanie odnośnie atrapy - dobra jest taka, czy raczej lepiej wyglądałoby coś na kształt mniej widocznej siatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności