Skocz do zawartości

Politechnika Szczecinska - Architektura


mr.funky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ryjas - w szczecinie ponoc architektura i chemia stanowia wyjatek :) ( heheh.. oby )

 

A tak btw. - Dopiero teraz zapisalem sie na korki z rysunku.. Co prawda nigdy nie mialem z tym wiekszego problemu ale nie znam sie w ogole na tych wszystkich zasadach, proporcjach itd. Myslicie ze wyrobie sie do egzaminu w lipcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryjas - w szczecinie ponoc architektura i chemia stanowia wyjatek :) ( heheh.. oby )

 

A tak btw. - Dopiero teraz zapisalem sie na korki z rysunku.. Co prawda nigdy nie mialem z tym wiekszego problemu ale nie znam sie w ogole na tych wszystkich zasadach, proporcjach itd. Myslicie ze wyrobie sie do egzaminu w lipcu?

 

Szczerze mówiąc to chyba trochę mało czasu :P ja na kurs przygotowawczy do egzaminu chodzę od października. Ale jeżeli wcześniej dobrze rysowałeś, to może masz szansę, nie wiem jak wygląda u was egzamin z rysunku, ja startuje do poznania (to faktycznie jedyny kierunek na polibudzie gdzie jest sporo lasek :] ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus- skad wiedziales :D tylko zapomnialem zapytac jaka ma :/ bo ponoc nie nokie nie schodza ...a co do lasek to hm my mamy taki wydzail architektrura krajobrazu Eh tam to sie dzieje :P zreszta generalnie na architekture wybiera sie sporo fajnych kociaków, kiedys nawet sie zastanawialismy dla czego tak jest ale nic madrego nie wymyslelismy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas tez jest zdaje sie cos takiego jak architektura krajobrazu hehehh :)

 

Klamot - kobieta mi powiedziala ze gwarantuje mi (raczej) ze zdam.. musze sie tylko przylozyc :) W ogole to zdaje matme i fizyke..okazuje sie ze tam fizyka nie jest obowiazkowa wiec moze podreperuje sobie tym punktacje :P Co do egzaminu to wyglada to tak ze najpierw przez 2h rysujesz jakiegos modela, potem masz 4h zeby na zadany temat zrobic rzezbe z papieru i cos narysowac..

 

Maverick sheep - no to chyba krakow odpada :P Mam nokie hahah :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bl0ndynek

Co do dziewczyn na architekturze w Szczecinie to troche ich będzie : ) Przynajmniej jedna jak się dostanie moje kol. wybiera się tam w tym roku ja ide na infe. Co do fizyki to podstawiają cię w szczecinie do wzoru matma, fiza itd. + na architekture tak jak pisałeś egzamin plastyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te kursy przygotowawcze, w Gdańsku wygląda egzamin tak najpierw jest test ok. 2h jak dobrze pamiętam i później postać rysunek oczywiście nie tego samego dnia i egzaminy są jakoś w lipcu o dziwo. W Gdańsku jest taka mentalność, że trzeba rysować tak jak oni sobie tego życzą!! Nie tam żadne swoje nawyki przyzwyczajenia itp. Rysujesz pod nich! Jeśli tak robisz i wiesz, czego chcą to przechodzisz i po sprawie. Z tego, co kiedyś widziałem odpadali tacy ludzie, że w szoku byłem tak trzaskali rysunki, a dostawali się ludzie o drucianych rysunkach. Więc u nas to dziwna sprawa z tym egzaminem. Co do kobiet, to polecam wydział chemiczny!! Panie w białych fartuszkach niestety to inny gmach, ale zawsze można się przejść tam do bufetu na prawdę warto i nie tylko dla samych kobiet, ale i dla wiejskiej zupy, jaką serwują, wszystkie gówna, jakie można wrzucić do zupy, ale od 8 do 18 jesteś syty.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dziewczyn na architekturze w szczecinie...

zawsze była ich masa... teraz podobno wiecej niż facetów...

za moich czasów dziewczęta to była ponad połowa... w mojej grupie był podział 1/3 faceci ... reszta dziewczęta... w innych róznie.. ale dziawczyn ogólnie było więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh...szczecin jest spoko.na uczelni luzik a fajnych ludzi mozna spotkac:].jak umiesz rysowac to egzaminy masz zdane,i nie trzeba pod nikogo rysowac...zadnych drucianych ludzikow.walor, swiatlo, kompozycja sie liczy.a lasek, fakt, sporo, ale czy konkretne to bym dyskutowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu wywyższać uczelni, ale jak mówisz po studiach skoczyłem pli.Tech. Szczecińską to odpowiadają „a ha” a jak mówisz skoczyłem gdańską albo warszawką (kolejność przypadkowa) to mówią „oooooo” taka mała dygresja, więc rozporem się nie kieruj i tym czy na coś będziesz mógł zawiesić oko. Tylko tym, jaką renomę ma dana polibuda, kto wykłada itp tym kierunku idź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze sie zastanowic nad tym wszystkim :) A co do rysunku to moglby mi ktos powiedziec co o tym mysli -> http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d60hky5eovyx8eft.html Chcialbym zaznaczyc ze nie chodzilem nigdy na zadne korki itp ( te zaczynam w pon ). Narysowalem kolege na ktorejs lekcji ( glowy nie zdazylem juz :P )... Jezeli chodzi o proporcje to nie przesadzilem... takie sa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki tak proporcje leżą nie ma ich nigdzie!!Wszystko jest narysowane o tak sobie zero konstrukcji brył. Kompozycja no coment kadr ucięty. Więcej nie będę pisał, nie chcę cię dołować ani nic z tego, ale u mnie to by nie przeszło wogulę nie ma mowy morze za jakiś rok jak włożysz kupę pracy w rysunek warsztatowy (za tym na pewno idą pieniążki) masz dużo pracy przed sobą. Choć nie wiem jak rysują na tamtej polibudzie, ale jak na podobnym poziomie to wtedy jest jakaś pomyłka.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arch515 - jak mowilem nigdy nie bralem zadnych lekcji wiec skad mam wiedziec jak rysowac poprawnie?! Co do kadru to nie wiem czy to widac ale mi sie zeszyt skonczyl... musialbym na lawce rysowac... rysunek powstawal spontanicznie z tylu zeszytu przez polowe pewnej nudnej lekcji... No i ja tez nie wiem jak rysuja u mnie na polibudzie - dopiero sie tam wybieram..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kadru to nie wiem czy to widac ale mi sie zeszyt skonczyl

 

no i to wlasnie jest kadr :) zeby ci sie zeszyt nie skonczyl :) przed rysowaniem musisz zadecydowac co rysoojesz, pomierzyc i wcisnac to na kartke, potem pomierzyc gloowne proporcje i dopiero rysowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=25332

tu masz kolege przed fachem co i jak dziala.. co prawda chyba nie wybierasz sie do krakowa ale jesli bys chcial to cos w ten desen musisz ...ale wracajac do lasek bo egzamin to taki nudny stresujacy temat :D to no fakt awf daje rade jak kolega pisal dalej ale ze na codzin jednak na wlasnej uczelni spedza sie dosc duzo czasu to jednak taki wynalazek jak krajobraz to fajny jest... a na dodatek na przeciwko dziewczeta z AP eh i kiedy czlowiek ma sie uczyc jak tyle zeczy do studjowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość subbler

a no pracy czeka Cię jeszcze troszkę z tym rysunkiem.. na arch. w sz-nie .. kobiet przewaga - u mnie na roku.. 60k vs 20m ;] Poza tym wiadomo, że renoma nie ta.. ale przebrniesz przez 4 semestry i dalej z górki ;) aż miło. Do tego sporo możliwości wykazania się swoim talentem w skrobaniu na Komputerze vizualek ;) ogólnie... jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ostro traktujesz draperię, trochę lezy perspektywa. pocwiczyć musisz ale kreska okej.

 

JA bym si ena twoim miejscu jeszcz ebardziej nie bał uzywać miękkich ołówków i dawał bardziej zdecydowany i zróżnicowany walor. ale zobaczymy jak z czymś bardziej skomplikowanym sie pokażesz.

 

Aha czy juz uczyłęs się kompozycji? bo to najważniejsze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie dostalem na architekture i jestem z tego powodu niezwykle szczesliwy :) hehe

z tego co mi znajomi opowiadaja to tam trzeba niezle zasowac, a w szczecinie dochodza kompleksy prowincji i dowalaja wiecej nauki niz w innych miastach. dlatego polecam wybrac sie na informe, bo z tego balu dla gejow rzut beretem na wydzial architektury, w sam raz zeby skoczyc jako specjalista od matematyki by udzielac "korepetycji" z geometrii, wiadomo ze nie kolegom hehe

 

a co do samego rysunku to taki calkiem ok jak na architekture ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość K*A*S*I*E*N*K*A*:*

Mam pytanie moze troche naiwne ale młoda jestem ( 16 lat ) to mi wybaczcie.

Marza mi sie studia na architekturze ale ministerstwo ciągle coś cuduje i nie moge sie w tym wszystkim połapać. Wprowadzono nową mature co miało zlikwidować egzaminy wstępne na studia ( rozumiem że z rysunku musza byc).

Na maturze wybiera sie dodatkowy przedmiot ( obowiazkowe = pol , mat , jezyk , + przedmiot dodatkowy ) i jestem ciekawa czy jezeli chce sie wybrac na architekture to czy oni od razu nakazuja ze tym dodatkowym rzedmiotem ma byc Fiz lub coś innego zeby mieć możliwość dostania sie ? Wiem że moze pisze nie jasno ale to jest strasznie zawiłe.

Z góry dziekuje za odp bo potrzebuje tej wiedzy jak Słońca.

I jeszcze jedno pytanie, jak długo waszym zdaniem trzeba chodzic na zajecia z rysunku i czy wiecie gdzie w Szczecinie odbywają sie takie zajecia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kengi - nie wiem czy mówisz o Warszawie, bo w zeszłym roku jak dostałem się "tylko" na wieczorowe a arch to zrezygnowałem i poszedłem na wydz Elektroniki i Technik Informacyjnych na Telekomunikację, Informatykę, Elektronikę i Automatykę i Robotykę... Ale długo tam nie wyrzymałem i spiepszyłem na wydział obok, póki jeszcze miałem czas zapisać się na egzamin. Co prawda już nie było czasu się przygotować na dzienne, ale na "niestacjonarnych" (czyt. dziennych za kasę) jestem i cieszęsię z tego co studiuję, a nie liczę jakieś gówna a potem w nocy w domu rozwijam zainteresowania.

Syf..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu zalozylem ten watek...teraz go odswiezam bo jestem juz po egzaminach :) Pierwszego dnia rysowalismy postac (dziewczyne) w 2 pozycjach - stojacej i siedzacej (pierwszy rysunek linearnie, drugi z walorem ). Drugiego dnia mielismy tzw. test z wyobrazni - trzeba bylo zrobic forme z papieru na temat "obiekt zeglugi rzecznej do zwiedzania szczecina, sugerowana funkcja mieszkalna" (cos w tym stylu). Na poczatku kazali zrobic szkic, potem ta bryle a na koncu ja narysowac w jakims otoczeniu.

 

Mam nadzieje ze zdalem... Byly 2 osoby na miejsce. Co do rysunkow to chyba nie poszlo tak zle. Bardziej jestem zadowolony z drugiego (tego z walorem), forma tez jakos mi poszla - zrobilem taki abstrakcyjny statek z uwzglednieniem tej bryly mieszkalnej i tarasow widokowych :)

 

P.S-Zalaczam rysunek z przed ok. 2 tygodni. Mniej wiecej taki poziom trzymal ten drugi walorowy rysunek postaci siedzacej...Myslicie ze da sie tym zdac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje!!!! Choć do szczecińskiej pg nie jestem przekonany, ale t kwestia gustu itp. tylko to, że zdałeś to nawet nie jest kropla w morzu nic w skulnego z zawodem po prostu narysowałeś tak jak oni sobie zażyczyli i to wszystko, a teraz się będzie rozstrzygać czy czujesz te studia.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh...dzieki, dzieki :) Jest tylko taki bajer ze przeszlo 107 osob ( ze 189 zdaje sie ), a przyjmuja 90 - reszte odrzuca na wynikach z matury. Mysle z nie powinno byc z tym problemu. U nas na polibudzie maja wzor w ktorym liczy sie tylko matma, fiyka, polski i jezyk...Akurat jako jeden z niewielu oprocz matmy zdawalem fizyke - calkiem niezle mi nawet poszla wiec bedzie chyba ok :) W ten wtorek maja byc wyniki... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję i życzę powodzenia i sił aby zdobywać wiedzę i robić to z przyjemnością, a potem ją dobrze wykorzystywać.

 

Po spojrzeniu na rysunek i liczbę osób na miejsce powiedziałbym że był dość niski poziom, ale może to i dobrze. Skorzystaj z tego i niech Ci to wyjdzie na dobre.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 na jedno? to ile bylo miejsc? :D ja naliczylem jakies 400 kandydatow ale bylem mocno zmeczony :) przyszedl mi swistek z uczelni, dostalem 48pkt, 40 z rysunku i 8 za matme :D na 150 wszystkich. ale spoko maroko, jestem rok do przodu. tlumacze sobie to tym, ze na przygotowanie od zera z matmy i rysunku arch. mialem okolo pol roku, do tego masa komplikacji po drodze. za rok bedzie git :D DRZYJCIE GLIWICE ALBO WARSZAWA BO TAM TEZ MOZE ZDAJE ALE NIE WIEM PO COOO!

 

btw. o dupe rozbic taki system rekruatacji :D (bo sie nie dostalem ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności