Skocz do zawartości

Obcy inny świat:"Nordinium City"


norden

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

updejt..... No! teraz trzeba to tylko urealistycznić.. bo wyglada poki co jak z jakiegoś komiksu ;]

 

 

---> drugi załacznik/// A może wykorzystać niebo z poprzedniej pracy tylko troche je potem poprzerabiać......i przykontrastować jeszcze cały obrazek.....?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh wogole teraz nei bedzie przez jakis czas updejtów..... bo troche inną technike tworzenia przyjąłem..... Zrobie to w taki sposób jak w tym tutorialu http://www.sofos.com/adi/tutorial.htm

sune tylko kontury to po pierwsze a potem bede kombinował by urealistycznić.....kolorystyke sceny na maksa..... więc juz sie zajałem analizą..kolorów na zdjęciach w zależności od jasności materiałów na zdjęciu....odwzoruje te same zasady w swojej pracy a na sam koniec....dodam do pracy troche elementów matte paintingu (drzewa, krzewy, faktury)..... bo widze że tu chłopaki z forum ostro sie tym bawią więc dlaczego mam być z tyłu skoro mozna ...... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc po 20h machania ołówkiem mam coś takiego....narazie to nie jest jeszcze skonczony szkic.....tak na probe wrzucam...to po pierwsze a po drugie.....to jest niestety zdjęcie finałowo przejde sie na miasto i to zeskanuje w dużej rozdzielczości ...wtedy nei bedzie takie rozmazane........kolejnym krokiem będzie nałożenie na to kolorów........pierw jednak musze zrobić badania naukowe ;DD dot kolorów (nauka nowych rzeczy to ciężka rzecz) poszczegolnych materiałów w zalezności od oświetlenia....... A jak już nałoże kolory to popracuje nad usunięciem defektów......a na samiuskim końcu.....spróbujemy także dla mnie nowej rzeczy czyli matte paintingu.....życzcie powodzenia bo ja narazie czarno to widze ;]

alien.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie to tylko takie testy..... czy to co pisałem wyżej jest wogóle wykonalne... ...no i po wykonaniu obrazka probnego z nałozoną mapą koloru widać że jest to możliwe..... oczywiście narazie..... to nie wygląda jak zdjęcie ;] ale będzie.....!! po nałożeniu fakturek które sobie przygotuje......refleksów które lekko rozjaśnią poszczególne partie skał.......i drobnej roslinności...obrastającej skały...............niestety bede musiał jeszcze jakoś usunąć te kontury po rysunku....narazie nie wiem jak to zrobie ..... ;/// ręcznie to torche za duzo roboty..... ;] Czeka mnie również nauka malowania chmur.... które wkleje w nieboskłon .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-----> te statki właśnei tak latają.....i nei lądują na ziemii tylko podlatują do takich jakby zaczepów..... które je łapią.......ew. to skrzydło na dole może się wyginać do tyłu.....wtedy statek ląduje jakby z tym na płasko........JR widzisz... z tym kolorem chodzi o to że tam gdzie są cienie w skałach kolor przechodzi w różowy.....z kolei tam gdzie są jasne skały kolor jest jasno pomarańczowy......zamiast to malować ręcznie...robie sobie mape koloru w zależności od jasności mojej skały na rysunku...a defekty i inne jakieś detale tej skały zrobi sie potem....ważne tylk oto żeby mieć już na czym to robić. a nei bawić sie od zera w kolorowanie każdej szczeliny......widzisz jonasz;] jak sie nie ma tabletu to trzeba jakoś kombinować innymi sposobami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymodelowałem w maxie na szybko odpowiednik tej mojej sceny...tak tylko by zbadać..jak tam sie światło bedzie odbijać..... i ujawnił sie mój wielki błąd... ;] mianowicie zapomniałem o zbiegu do góry ;DDDDDDD ale z przechyleniem tego budynku nie będzie wielkich problemów więc luz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

dobre dobre dobre... podoba mi sie, i ujecie ciekawe. ale najfajniejsze te łukowatre konstrukcje, miodzio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W perspektywie jest lekka niekonsekwencja w relacji tych 2 budowil które łączy most. Spójrz na dolną część, gdzie wydaje się że budowla z prawej strony jest bardziej oddalona od widza - w przeciwieństwie do górnej części obrazka gdzie widać że jest ona bliżej niż budowla z lewej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

updejt.....sie dlugo z kolorem nieba wahałem..... to w sumei dla mnie najcięższa część roboty....jezeli moglibyscie cos doradzic co do niebios.....to bardzo prosze ps... wiem musze chmurom dodać szczegółów bo to na razie taki WIP...... tak samo zreszta jak do tych budynków tam w oddali.....jakies swiatelka tam dam i tez dodam szczegółów . tak czy inaczej myśle że już lepszej koncepcji na niebo nei wymysle chbya ze dodam tam jakiś księzyc czy cuś albo jakies malutkie statki lecące..... teraz mysle nad chodnikiem będzie to coś takiego ala w starcrafcie w scenerii jungle była taka jakby nierówna kostka... u mnie cos podobnego bedzie tyle że mneij chropowate...i troche zielska bedzie rosło pomiedzy tymi kostkami... ogolnie rzecz biorac... ten bruk na dole ma wyglądac tak jak na jakimś rynku

 

A i własnie ---> _kubo_! Próbowałem z tą perspektywą powietrzną i faktycznie ekstra głębie buduje......dodam to jednak na końcu bo teraz bym sobie za bardzo zababrał cały rysunek

 

blue.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś autoportret Albrechta Durera No.26 ;]??? ........No własnie. Ten obcy ma być obcym arystokratą ;] więc musi też i wyglądać jak arystokrata czyli tak troche fafuśunie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ku*** nareszcie udało mi sie zrobić to czego chciałem.....sorx ze tak tutaj przeklinam ale teraz ten kadr to jest to! ......Aż mi sie teraz bardziej nad tym pracowac chce.... I wszystko w koncu zmieściłem.....tzn. Architekture, Obcego, Sztuke, Technologie, No i tą planetke na niebie która sugeruje że to nie nasz świat...a poza tym jest przestrzennie i powtarzają sie elementy........Zmienie tylko ten szajs...prostokątny obok tego rogalicznego budynku..... bo to jakos od niechcenia bez pomysłu narysowałem...przy tym pionowym budynku wysokim po prwej stronei też jeszcze bede coś mącił bo mi góra wciąż nie pasuje.........

001c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamte budynki wyszły..... były zbyt skomplikowane... a a szukałem czegoś co by sie identyfikowało z tym rogalem.... więc teraz są nowe takei bardziej wygładzone...jesli chodzi o ten po prawej pionowy... jednak nic przy nim kombinować nei będe...

001d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic już tortur nei dodaje.. (jeszcze tylko ta planeta bedzie na niebie) bo będzie nawalone...o perspektywie pamiętam cały czas... zresztą wspominałem wczesniej dlaczego jeszcze jej nie dodaje...... jeszcze paru obcych dodam.....A chodnik będzie wyglądał tak jak na jakimś rynku ... zresztą zobaczysz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz znikam na 4 dni...... jak wróce to już bede miał w sumei koncówke roboty.....+ praca nad szczegółami do 20 - 23 powinienem sie wyrobić.......a teraz updejt......razem z taką próbką perspektywy powietrznej....któa dodam dopeiro na koncu roboty.....ale teraz wrzucam zeby obczaic jak to mniej wiecej bedzie wyglądać...... na dole za pomnikiem i koło skał będą jeszcze takie drzewa jakby pustynne......i tam na górze obok budynków również...zrobie też kępy trawy wyrastające między kostkami w bruku.....001f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal budynek w lewym górnym rogu , nawet gdy zastosujesz głębię ostrosci i perspektywe powietrzną będzie sie gryzł z ramieniem postaci, pozatym kompozycyjnie nie pasuje w tamtym miejscu zupełnie. Dodatkowo powiększyłbym postać a 2 budynki na skale po prawej stronie obcego pomniejszył. Zastanów się też nad lepszym zakończeniem prawej krawędzi pracy bo ta ucięta w kadrze pochylona wieża razi po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

updejt.....wyc*ujałem ten budynek z prawej bo mnei wkurzał...... teraz przynajmniej jest tam jakby wiecej przestrzeni....popracowalem tez nad oswietleniem calosci.....i nad detalem kostiumu obcego.....ps: mam juz dosyc tej pracy...2e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norden masz trochę racji, pracka taka za cukierkowa jest teraz :)

mimo wszystko jednak ta praca, moim skormnym zdaniem, jest w samej czołówce w tej edycji bitwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze skonczysz jednak o bardzo mi sie twoja praca podoba. A tu wcale nie trzeba duzo przerabiac zbey zmienic klimat, dodaj troche czarnego zmiast tego wszedobylskiego bialego m. in. na tym typku z przodu, moze troche koloru nieba na budynkach i jakos cienie niech to wszystko rzuca, przy takim zachodzie slonca, skalki i budynki po prawej powinny rzucac ladne dlugie cienie ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kibicuje Ci od poczatku prawie, nie poddawaj sie! :) nie wiem jak Ty, ale ja to leniwy bywam i dlategonie robie.. musze sie wziac wreszcie. mnie sie tam podobal pierwszy pomysl bardziej, nie wiem czemu zrezygnowales... ale koncz prace, pokombinuj moze poprawisz klimat

 

wzorki na ubraniu obcego nie pasuja do jego ustawienia - spojrz gdzie idzie srodkowa linia miesni brzucha a gdzie te wzory na klacie sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jak dasz bardziej zdecydowane swiatlo z kotorejs strony i wiekszy kontrast swiatlocienia to duzo zyskasz, zobacz co sie porobilo w spejsporcie :-) tam jak _Kreska_ zmienil oswietlenie pracka nabrala zycia.

Nie sugeruje ci zrobienia takiego mroku ale wiekszy kontrast i jakies cienie by sie przydaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

te budowle to fajne wyszly, wlasnie takie chcialem u siebie zrobi ale nie dalem rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności