Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Samsung s-260


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

Ok więc jestem i ja :) model spod rhino dlatego siatka taka czysta xD zajeło ok dnia żeby to wymodelowac, sam model miałem juz zrobiony z miesiąc temu jeśli nie wczesniej ale teraz dopiero dostałem 3dsmax i dlatego jest dopiero teraz a nie wczesniej - to sie nazywa poprawna polszczyzna ;). Zdecyowałem że dam tutaj a nie do wątku ktv bo tutaj większa szansa na komentsy o które oczywiscie prosze ;)

 

Jesli idzie o screeny spod rożca zapodam do działu rhino ale w poźniejszym terminie bo narazie nei posiadam na stanie rhino.

 

Renderowało sie 4 godziny (ten większy render) - 2 mniejsze po ok 20 minut - dual pentium 4 2.8 512ddram + dual pentium 4 2.8 256ddram. Napis na dole dodany tylko i wyłącznie dla picu, naklejki takiej słabej jakosci bo taką biedną miałem fote a niechciało mi sie juz ich robic więc skorzystałem z refki. Jedyna rzecz jak mnie dziwi to puste klawisze tj. bez oznaczec - nigdy nie miałem laptopa ale nie wiem czemu tak jest na refce pokazane.

 

Wybrałem taki model bo klawiatura w porównaniu do reszty modeli może mi sie jeszcze przydać w poźniejszych projektach - jesli ktoś miał by ochote moge klawiature wraz z napisami zapodać do ściągnięcia co nie będziece musieli sie męczyc z modelowaniem klawiszy i napisów - wszystkei są wiernie odwzorowane z tym że należy pamiętać że mają troche poly przez te literki ale mysle że w dzisiejszych czasach to nie ;)

 

Teraz pozostało mi czekać na maxwella 1.0 - w między czasie wyrenderuje jeszcze wizke która jest juz gotowa ale ta będzie renderowana vray'em - takie wymagania - postaram się wrzucic na dniach chodz nigdy nie wiadomo jak to do konca będzie.

 

Podziękowania dla Marcina za pomoc przy hostowaniu ;) i dla Klicka za miejsce na serwerze - bez was życie było by trudne :D

 

Ok koniec rzucania głodnych kawałków ide na sniadanie - oczywiscie komentarze mile widziane.

 

Pozdrawiam - dzięki za czas.

Hej

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

I jeśli by to kogoś interesowało

 

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jezu... ja wszystko rozumiem, że lubisz rhino ale to już lekkie zboczenie :D ile to ma poly??? :D

o ile model ładniutki o tyle renderki mi nie leżą. zwłaszcza ten główny: jakiś taki nieciekawy kadr i za jasne tło w stosunko do ciemnoty obiektu.

ten renderek:

http://img160.imageshack.us/img160/4214/laptopn39vg.jpg

imo rządzi.

szkoda, że nie wyrenderowałeś z zarzuconym pulpitem linucha z jakimś ładnym smooth GUI.

mógłbyś jeszcze pokazać boczek? ciekawi mnie czy gniazda USB, COM, etc. też wymodelowałeś :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model jest bardzo ladny nie da sie ukryc detale itp klasa...ale z renderow tylko 3 mi sie podoba...w sumie 2 tez moglby byc...gydby potrochu nie kadr...ano 1 podobnie kadr...osobiscie bardziej podobalo by mi sie ujecie gdzie widac caly laptop i cos sie wyswietla na monitorze...albo poprostu przez monitor idzie jakies odbicie zeby nie bylo tam tak ciemno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaGuu - poprostu nie chciało mi się męczyc z robieniem tekstur dlatego literki są modelowane :]

 

tweety - zboczenie czy ja wiem :] troche poly ma - teraz nie powiem bo mam render w trakcie i muli pc ale jak tylko skonczy to oblukam - moge powiedziec tylko ze max mi se krzaczył jak wrzuciłem 4 kopie w wizke i musiałem sprzet nowy kołowac a uruchamianiłem na 2.8 :>

Odnosnie pulpitu to będzie taka wersja ale dopiero na dniahc jak sie wyrobie z czasem. Nie - boczku nie robiłem bo było wymagane takie ujęcie jak jest więc postanowiłem ze nie będe marnował czasu.

 

TrojkaT - wiem wiem słaby jestem - dopiero sie ucze - nastepnym razem bedzie lepiej.

 

miwt - kadry :/ tak jak pisałem - jak tylko będe miał teraz czas to wyrenderuje jeszcez raz ale juz dla siebie i wtedy kadr będzie lepszy i ujęcie wogóle inne. Tak pewien pan chciał więc tak jest.

 

KLICEK - dzięki stary :) ułyszec od Ciebie że model świetny to zaszczyt :o ano na imageshacku ponieważ tam mi dzisiaj net chodzi że sie idzie.....musiałem prosic Marcina o upload na imageshack bo mi tylko na rapid nei urywało połączenia :| jak bys miał czas to był bym wdzieczny za upload tych renderków na ten serwerek co podarowałes bo imageshack pewno zaraz zablokuja przez te rozmiary :/

 

mkk3a - hmm ogólnie z tym mam ostatnio problemy - musze pytac innych bo mam stary monitor - zreszta był watek na forum odnosnie mojego popsutego monitora i teraz jade na takim trupie że nie wiem co to kontrast wiec otworzyłem render spod maxwella a wiedzac ze zawsze mają słaby kontrast troche podkreciłem - ale od kiedy jade na tym trupie mam na hdd wszystkie rendery bez podkracania wiec jak tylko dostane nowy monitor to wszystko podkrece pod optymalne ustawienia. I tak jak wczewsniej - jak bede miał chwilke to wyrenderuje może i wersje pomaranczową bo sam bym chciał zobaczyc jak to będzie wygladać więc nei bęzie tylk obieli i czerni - ale na to potrzebuje juz troche czasu wiec ;) w kazdym razie licze na komentarz nastepnym razem jak bedzie kolorowa wersja for you dude ;)

 

Powiem wam szczerze ze ja jestem zadowolony jesli idzie o klienta - wziałem za to pieniądz, nie duży nie mały taki sredni moim zdaniem - dodatkowo były 2 rendery jeszcze ale nie moge ich pokazac - nie wiem czemu - nie wnikam - jesli idzie o wynagrodzenie - powiem tylk otyle że za takei pieniądze to będe żył wliczając 3 osoby jakies 20dni. Zważywszy na to ze poswieciłem dzien modelingu i na noc render to nawet fajna sprawa takie zlecenia tylko trudno sie załapac bo pełno młodych świetnych grafików w polsce takich jak wy tu - wiec juz nie jest tak różowo.

 

Dzieki wszystkim za komentsy !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktoś miał by ochote moge klawiature wraz z napisami zapodać do ściągnięcia co nie będziece musieli sie męczyc z modelowaniem klawiszy i napisów - wszystkei są wiernie odwzorowane z tym że należy pamiętać że mają troche poly przez te literki ale mysle że w dzisiejszych czasach to nie ;)

ja poprosze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie chłopaki za komentsy - przyznaje dałem ciała na początku ale teraz to nadrobie z waszą pomocą :) klawisze wrzuce jak skoncze próbny render który leci własnie teraz tj 15:00 :] - czyli za jakas godzine - teraz poprosze o komentarze odnosnie proporcji co by było ok - zwłaszcza proporcje laptop - psp - tutaj screen - detali jeszcze dojdzie i postaram sie podejsc chodz troszke pod zulibana chodz pewno bedzie trudno ;) jakies gadzety dodam jak znajde pomysł itp jesli macie jakies sugestie to chetnie wysłucham i skorzystam - Peace.

 

prop4je.jpg

2a1ux.jpg

1a4sf.jpg

 

Aha wiem ze dałem ciała na wstepie ale teraz na poskojnie wszystko nadrobie z waszą pomocą - tak mysle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widze że rzuciliscie propozycje dzięki ale nie aż tyle naraz ;) wpadłem na pewien pomysł - przecież np nielot jak niechcesz tyle poly przez literki to możesz wyrenderowac literki, nałozyc na plane teksture i z tych samych literek zrobić mape alpha :) ja tego nie zrobiłem bo renderowałem w maxwellu i po drugie musiałem zrobic literki by teraz ktoś mógł z nich zrobic mapke alpha :)

 

tweety i reszta - here you have ;)

 

down.jpg

 

jak byscie mieli jakies komentarze odnosnie proporcji czy są dobre czy nie albo coś innego to prosze walić smialo ;)

 

tweety COOL - dzięki miesiek bouncy.gif

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot007 - dzięki ziom i nie ma sprawy ;) odnośnie poly to nigdy ich nie będe żałował :>

 

jakubm - dzięki :) no renderki nei ą pierwsza klasa ale teraz postaram sie zrobić coś lepszego. Jak skoncze scenke to zaraz walne render ale nie wiem może mi to zając z 2 dni - będe sie starał :( dzieki za komentsy ;)

 

RA - najwyższa pora go zmienic i jazda z rhino :) onośnie igesów to nie wiem nie chciało mi sie wnikac w nowe formaty exportów - tak jest przyjemniej :) czekam na render telefoniku :]

 

Kij nie update ale nie miałem pomysłu - taka wtyczka w wolnej chwili między reklamami ;) nie wygląda ale ma 60tys poly.

 

kabel.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakubm - tylko ci sie wydaje zwykła imitacja blaszki z dwoma otworami i przechodzącą blaszką wewnątrz :)

 

mrkrzysiek no wez bo sie zaczerwienie :)

 

hcpiter3d dzieki stary ;) rendery sie poprawi juz zaczałem nad nimi prace. Mały update - poprawion gniazdko (czytaj. wiecej poly :)) + pudełko z spinaczami.

 

Powoli koncza mi sie pomysły :|

 

CLEAR.JPG

 

Jak chce ktos wtyczke to pisac smiało :)

Dzieki za komentsy - pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

co ty tak te modele rozdajesz ;)

pikne te modele mozna sie w nich zakochac :D

ten render z miniaturkami zajebi*** szczegolnie klawiaturka :)

podziwiam, ale szkoda mi troche twojego kompa bo mnie juz szlag trafial jak mialem cos robic z twoja klawiatura nawet przelaczac sie pomiedzy oknami mialem kilkusekundowe wahniecia :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropinski - dzieki wielkie - niedługo ostateczny render :)

 

TrojkaT - oj co do myszki to juz chyba nie wyrobie bo mnie strasznie kręgosłup naparza a chce dzisiaj renderowac - ale jak znajde czas to wyrenderuje :) dzieki

 

nielot007 - bo jak ktoś lubi to po co mam to trzymac :] ja wiem czy piękne :) dzięki.

 

mały update - dorobiłem pare końcówek i dodałem do przejściówki - mogą przydac sie jeszcze na przyszłośc jak będe coś produkował - cała scena wygląda tak jak na pierwszym obrazku - ujęcie będzie z tej kamery co jest pokazane (all.jpg) - na chwile obecną zastanawiam sie co tu jeszcze zrobić - podziekowana dla Klicka za wsparcie i czas. Powinienem wyrobi się przed 26 :)

 

all.JPG

converter.JPG

koncowki.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie chlopaki :) fragmenty srenderkow sa faine cos dla smaku przed full render ;) a ja mam takie pytanie gdzie sie patrzy ile dana scena ma poli, bo jak ja swoja wlaczam to czekam 5 min az sie wgra :) a przelaczanie viewportow trwa nawet powzyej 15 s :D zalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kome - thnks ziom - fajnie ze powróciłes bo dawno cie tutaj nie było ;) ql

 

qba - jak sie nie znasz a kto takie wózki majtruje porządne :)

 

jakubm - dodałem kawałek gazety tj strony z gazety która przesłania kawałek latopa :] dzieki.

 

ra - jakimi pierdólkami ;) na finishu powinno byc lepiej niz na poczatku a to zawsze cos ;) zreszta wiem ze nigdy maxwella niepochwalisz wiec ;) nie no dobra zartowałem - narazie to wip :)

 

georgas - dzieki :) fajnie ze wpadłes.

 

trojkat - tak jak piszesz - to tylko preview :) a patrzy sie w reactorze w panelu po prawej jak masz zakładki modifiers etc to ta całkiem po prawej i musisz włączyc tam POLYCOUNTER.

 

klicek - dzieki stary :) a juz jak zacząłęm to zrobiłem pare wariantów moze kiedys sie przydadzą :)

 

vorek - dzieki :) co do rogu to juz za pozno bo juz sie gotuje render :) forgive me :)

 

anjek - dzieki za miłe słowo - od szczególu do szczególu i jakos powoli idzie ;) liczba poly powoli na lapku powoli wzrasta do 2.5 :)

 

Ogólnie sie wkurzyłem :( wyrenderowałem kawałeczek i doszedłem do wniosku jak zobaczylem pracke kogos z rekomy takie fajne pudełko z płyta w srodku na stole ale ze juz renderowało sie troche to juz sobie je odpuszczam a tak bardzo chciałem je miec u siebie :) ale nic to kiedys zapodam do innej pracki.

 

Wtyczki o których była mowa wczesniej :) 4sztuki chyba tam są (max7)

 

http://www.gorzow.mm.pl/~klicorr/hindus/contribute/wtyczki.rar

 

hasło : max3dplbyhindus

 

Peace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności