Skocz do zawartości

Rycerz Bez Głowy (Sleepy Hollow)


Shogun 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Tak naprawdę to z głową, tyle, że pod pachą.

Postac ma bys wybitnie mroczna, ale i piekna. zbroja to ma byc arcydzielo płatnerstwa i sztuki galwanerskiej: bogato zdobiona zbroja paradna z XVw, złocona, zielonkawa, mieniąca się niczym pióra kogucie. Płaszcz podbijany czerwienią, pod szyją chusta uwalana krwią...

Nie wiem jeszcze, czy głowa będzie w chełmie, czy nie, jeszcze pomyslę, natomiast pewne jest to, ze będzie ona miala koszmarne, czerwone spojrzenie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

[...]

Postac ma bys wybitnie mroczna, ale i piekna. zbroja to ma byc arcydzielo płatnerstwa i sztuki galwanerskiej: bogato zdobiona zbroja paradna z XVw, złocona, zielonkawa, mieniąca się niczym pióra kogucie. Płaszcz podbijany czerwienią, pod szyją chusta uwalana krwią...

[...]

 

Panie, tak to tylko panu... w Erz..ekhem dopasują :)

 

no ale koncept fajny :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ognisty, wierz mi, nie zdobna zbroja decyduje o mroczności, tylko wyraz całości... łącznie z pozą i wyrazem twarzy, lub choćby tylko samego spojrzenia... :)

Dla przykladu wampiry, jakkolwiek czesto są wytworne, arystokratyczne, ale przerażają wyrazem twarzy, zimnem, brakiem litości w oczach... jak gady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt że mógłbyś pokazać siatkę Shogun - szczególnie na rękach widać wyraźnie smootha :)

ile ma obecnie poly btw.?

Ogólnie progres jest duży, ale cały czas mi coś nie leży - nogi jakoś dziwnie łączą się z tułowiem, w pasie jest za wąski, wygląda trochę jak zabawka albo coś.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ledyr.

spox

Shogun - myśle, ze zamiast "smoothowac" siatke mółbys postarac sie nadac mu jakis konkretnych kształtow i troszke nad proporcjami tegoż ryczerzyka bym jeszcze posiedzial for example: rece są za krótkie(chyba) za wąski w pasie, ma gróbe rece jak rurki, rozumiem ze ma na sobie pierscieniówke ale jednak jakies ksztalty byly by widoczniejsze :)

keeeep smoooking :D pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) kolejny rycerz, kolejny raz tak samo zrobiony;

pomysl fajny, bledow-jak nasial; w tej formie w jakiej jest zwyczajnei nei uda CI sie go zanimowac bez wyginania blach :)

mozesz zajzec do watku KRUKa o paladynie...

ale tak od razu kilak rzeczy:

kolczuga w lokciach jest szersza niz wokol lokci (chcesz to pofatyguje sie do sciany i strzele fotke :) inaczej rece sie nie zegna (ludzie jakos tak maja);

na wysokosci mostka-szerokosc pancerza wynosi maksymalnie 15cm, inaczej rycerz nie siegnie rekoma do przodu (rece nie obracaja sie w samym barku, to dalej humanoid), proponuje bys wzial kawal tektury i polozyl na wysokosci mostka a pozniej sam objal sie rekoma, tyle ile bedziesz musial jej wyciac da CI pojecie ile tam jerst pancerza, pod pachay on siergac nei moze;

krocze ochron zwisajaca kolczuga;

uda ochron nabiodrkami;

nalokeitniki zrob podobne do nakolannikow;

naramiennieniki w tej psotaci nei chronia, musisz je wyprofilowac za bark, albo podzielic na kilka zachodzacych teleskopowo folg, nawet zanimwoac bedzie CI latwiej;

kolo ma dziwnie podniesione barki, i dziwnie szerokie :) pamietaj ze on pod tym pancerzem ma jeszcze grube ubranko :) rycerz w srodku nie jest wcale taki duzy;

karwasze zrobiles dobrze, ale odejmij troche z bokow (wyciagnales je na za bardzo do kciuka i nadgarstek sie nie zegnie do wymachu;

dobrym pomyslem byloby danie mu obojczyka, wtedy odejdzie CI kilka problemow z wymyslaniem plyty tulowiowej i bedzie bardziej XVw;

plyte tulowiowa podziel na dwie czesci, zachodzace dolan na gorna a obojczyk jeszcze na gorna, rycerz bedzie mogl sie zginac i schylac;

skoro zrobiles osc na klacie, zrob ja tez na nagolennikach;

od pasa w dole czesc tulowiowa jest oddzielna od nabiodrkow, nie lacz ich, ciezko to zanimowac i wogole beda z tego same klopoty :)

 

mam kila pozytecznych rad:

-jesli nie masz zbroji w domu-idz do muzeum;

-jesli nei chce CI sie takiej zdobyc-zrob z tektury i sprawdz jak takie elementy pasuja;

-popatrz na szkielet czlowieka i zaznacz sobie zakres ruchow w ktorych musisz zostawic mu wolna rpzestrzen (najlepiej kulami), zrob sobie raz wzor wycinajac kulami jakis tam przypadkowy kawal blachy-zobaczysz ile maksymalnei mozesz pokryc pancerzem sztywnym;

-zajzyj na:

http://www.mardinus.c2000.pl/oferta/zbroje.php

tylko przygladaj sie dokladnie :) zbroja to nei sama stal

 

jesli potrzebujesz referki 3d to:

http://www.skola.trelleborg.se/~przemyslaw.kowalski/aniol_zbroja_jastrzebia.max to taki pancerz na wzor do tluamczenia na bipie co gdzie sie musi zginac (jest przygotowany na humanoida ze skrzydalmi, ale objasnia co i gdize musi byc odjete;

 

polozenie pancerza na ludziu to nei prosta sprawa zeby on sie pozneij w tym ruszal, robimy to od tysiecy lat i ciagle cos zmieniamy;

zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meeen; ja nie robie teraz zbroi do animacji, nie bawie sie w zbroje anatomiczną.

poza tym przez bite 7 lat biegalem w róznych zbrojach po turniejach i wierz mi: mam o tym pojecie jak malo kto spoza tej branzy.

Dla mnie to też jest ćwiczenie normali, które robię po raz pierwszy. To wzystko.

A za rady i tak dziekuje, liczy sie intencja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... w sumie może i warto, ale mnie na razie zalezy na tym, zeby pokazac ze umiem nalozyc normale, a potem robic juz komercje dla Afterfall i dopiero po pracy bawić sie w dłubanie dla siebie. ale wówcvzas juz bez pospiechu i z naprawde pelna precyzją. I do animacji, of course. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wykonana zroja powinna wyglądać mniej więcej tak:

1147574652_fullres.jpg

lub np. tak:

1147675408_fullres.jpg

Polecam się dobrze przyjżeć. Nie ignoruj komentarzy innych z powodu, że próbują ci powiedziec, iż twoja zbroja nie jest jescze "arcydziełem płatnerstwa i sztuki galwanerskiej". Być może i na co dzień w takich zwykłeś biegać (;D), ale wykonanie jej w trzyde to zupełnie inna bajka.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie wiedziałem czy wypada to napisać czy zachować to dla siebie. Ale co mi tam...

Pierwszy post, a zwłaszcza słowa "mroczny", "piękny" i "arcydzieło płatnerstwa" rzeczywiście mają sie narazie nijak do tego co pokazałeś. Wygląda raczej na taki cartoonowy, a anatomie i proporcje też ma takie bajkowe. W innym poście zkolei piszesz, że nie ma być zgodna anatomicznie ani do animacji tylko ma pokazać normale (konstrukcja nawet jest mało logiczna). "Piękno" tkwi min. w proporcjach i harmonii, a tego tu niema. Sprawiasz wrażenie bardzo pewnego siebie a na krytyke i rady odpowiadasz, że tak ma być, bo ćwiczysz normale, bo znasz sie na zbrojach (nie widać tego). Moim skromnym zdaniem to bez sensu. Takiego modelu normale nie uratują. Mogłeś je poćwiczyć jakiś maszyneriach rodem z filmów SF. Wydaje mi sie, że jak ktoś coś robi, stara sie robić to dobrze. Jeśli tak robisz w pracy to współczuje pracodawcy.

Nie to nie jest żaden atak. Staram sie być obiektywny i szczery tylko może za dużo pisze...

 

Peace i życe powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: kiedy zacżałem to robic kombinowalem z różnymi koncepcjami. obecnie po prostu nie chce wszystkiego przerabiać, bo to zajęloby70% zrobienia od nowa, albo wręcz tyle samo czasu. przy nastepnej postaci bede bral pod uwage wszelkie uwagi, na razie chcę po prostu móc dokończyć TEN model, i nauczyć sie go porządnie teksturować (mam tablecik i chce go do tego wykorzystać, bo jeszcze nie mialem okazji.

Nie od razu uraków zbudowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max...kurde no. mi tez cos podobnego powiedziales...ze robie ****** rzeczy itd. wiesz, chyba jestes jeszcze mlody i nie wiesz, ze niektorych rzeczy nie wypada mowic...mysle, ze Shogun jako duzy chlopiec sam dojdzie do pevnych wnioskow- nie trzeba po nim jechac lub mowic tego tak jak ty mowisz. zauwaz, ze zjechales go. **** **** i zostawiles go z tym :=. tylko sie koles wkurzyl i nic z tego nie wyniklo, zadnej rady czy cos..... tak mi sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shogun, przemysl czy nei warto rzucic tego w diably i zaczac do nowa, tablecik potestuj malujac wpierw sciany;

 

zrob szkielet, na to naloz pancerz, sprawdz czy sie rusza i nei zgina, czy nei przelatuje przez kosci, pozneij dziury meidzy pancerzem powypelniaj miekkim cialem i kolczuga, a na koneic to wszystko pomaluj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hynol - no chyba wlasnie jezdziec bez glowy jest tu elementem laczacym :) (tylko ten shoguna tropche z innej bajki jakby...)

 

kurt - max powiedzial co powiedzial - nie podoba mu sie i tyle (negatywne komentarze na forum tez sa potrzbne - a ze nie bylo to zbyt konstruktywne to juz inna sprawa - w sumie i tak ciezko byc konstruktywnym w tym momencie skoro bardzo duzo juz zostalo powiedziane - vvek70r - masz respekta :)

 

a bycie duzym chlopcem nie powoduje automatycznego wyciagania pewnych wnioskow - mozna byc i starym i sadzic buraki gdzie popadnie... - a pozatym max tak czy siak byl bardoz delikatny...

 

nic to... shogun dajesz, dajesz a pozatym vektotr ma jeszcze w jednym racje - tablet mozna przetestowac w duzo latwiekszy sposob :)

 

pzoa

 

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać, ze faktycznie moze warto pobawic sie albo w filmowego Sleepy Hollow, albo po prpostu zrobic rycerza w zbroi nie tknietej rdzą fantazji autora na uzytek wygody i tempa...

max... masz prawo do swojej oceny. Nie jest przyjemna, ale prawdziwa. Świat nie musi mi rzucać kwiatów pod nogi przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hynol - no chyba wlasnie jezdziec bez glowy jest tu elementem laczacym :) (tylko ten shoguna tropche z innej bajki jakby...)

 

Ja wiem że postać z sennej doliny jest najbardziej znana, ale ona również jest jedynie adaptowana z o wiele starszych legend. Prawie w każdym kraju europy funkcjonowała jakaś odmiana bezgłowego rycerza, ducha, zjawy... Wobec tego że zbroja na 18to wieczną nie wygląda, dodanie Sleepy Hollow do nazwy wątku uważam za spory błąd. Oczywiście z pewnym przymrużeniem oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ;). Tylko jakoś tak dla mnie strasznie ciężko wygląda Akcja dzieje się w późnej drugiej połowie 18wieku, więc kirys pewnie powinien być z połowy 18 wieku.Ale w sumie może masz racje - poczekam na finalną wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jesli zrobię tego człowieka zgodnie z filmem, to kirysu nie bedzie: koszula, kubrak, spodnie, buty jeździeckie z wyłogami i poszarpany płaszcz targany wiatrem... coś ja ta rzeźba.

 

I sądzę, że taką wersje zrobię, gdyż miała to być przecież figurka LP a nie model do filmowej aimacji.

 

sleepyhollow23ip.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności