Skocz do zawartości

[Teczka 2D] JakkaS [Update ::: strona 17 ::: 30.05.07]


JakkaS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 173
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mr Pank - Dzięki - ten ostatni akurat dość szybki.. :)

Radzisz - Film widziałem ale nie powiem żebym się sugerował. Temat był chyba strażnik skrolów Atlantydy czy jakoś tak ..no i jakoś tak pierwsze skojarzenie to ośmiornica :)

nicponim - mówisz ..masz :)

maciekG - a to taki eksperyment..w sumie nie moje klimaty

CzAk1 - Dzięki, odstaje bo w sumie na szybko go robiłem...

thirdeye - Dzięki Maciek :)...też go lubię :)

DaRoZ - Dzięki :)

Designboot - Thx :)

bryndii - twój cytat to moje motto - daje mi kopa do rysowania i chęć do mordowania.............. tych zdolniejszych :)

miriam - Dzięki...no lubię wymyślać te opisy, tyle że ostatnio coś mi nie idzie, dołuje mnie fakt że muszę je potem tłumaczyć na angielski - a z tym u mnie ciniutko (

 

Dzięki Wam za komentarze :)

 

-----

kolejny zrzut :)

 

Alien-Pet-ver2_b.jpg

 

A tu coś nowszego

COW82-Arctic-Undead-Creatur_g.jpg

 

 

Mutant-owca_h.jpg

 

 

 

 

 

A tu taka ciekawostka - moje dziecko poczuło kiedyś zapał do tworzenia więc usiedliśmy do tabletu. Chyba jej się nie spodobało zbytnio bo nadal woli "freski" w kuchni na ścianie :)...póki co ma 2,5 roku ale się wyrobi :) hehe

 

Rysunek-Maryski-i-Taty-10-06_a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się zastanaiwam skąd ty czerpiesz pomysły i inspiracje? Tak zgłowy po prostu? To chyba nie mozliwe ;>

 

Z tego co zauważyłem, to podejrzewam, że inspiracją mogą być te freski w kuchni ;)

Moja młodsza siostra (4 lata) nie ogranicza się do kuchni... jedzie po wszystkim ... ściana w gościnnym, panele na schodach itd. ;] A na imie ma Basia :P Coś ostatnio moda widze na takie imiona ;].

 

A tak btw. to z tej ostatniej pracy - jakbyś podmalował to mógłby być jakiś niezły kurczako-królik ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzAk1 - Tak, z głowy. Tzn....zwykle coś tam sobie szkicuje...a potem to znowu z 100 razy zmieniam....po to żeby za kilka dni znowu to ze 100 razy zmienić :D. Czasem coś z tego fajnego wyjdzie...a czasem kompletna kaszana. Ale im więcej skrobie tym bardziej się przekonuję, że warto czasem przemalować nawet te fragmenty rysunku, które uważam za dobre...z takiego zmieniania, eksperymentowania rodzą się czasem super rzeczy :)

Marduk - pozdrowienia dla siostry... i uwiecznij jej twórczość. Za parę lat będzie pamiątka jak znalazł. Ja ze swojego dzieciństwa mam masę rysunków. Mój tatko opisywał je...i dzięki Bogu bo ciężko sie domyślić co na niektórych jest :D

Shaokan - Dzięki :)

DaRoZ - Dzięki :)

misiekhc- dzięki za komentarz...może i czepialstwo ale pewnie masz rację. Tyle, że to szaman przyzywający te bestie. Generalnie historyjka jest taka że ten potwór to "Pingwini mściciel" - powstały ze śniegu, kości i szczątek wymordowanych zwierzą. A ci kolesie to kłusownicy którzy zaraz dostana bęcki :D. Tak na przyszłość - czepiaj się ile wlezie. Ja w kompozycji jestem do bani...chętnie wysłucham konstruktywnej krytyki albo choć jakiejś ciekawej uwagi :)

miriam - Taaa...znam to...do tego "kochani" dziadkowie co rusz u mnie wyskoczą z jakimiś farbami do malowania placami czy coś...więc jestem w temacie :D

maronski - Dzięki....tak przy okazji można by jakiś temat dla pociech założyć :D hehe

designboot - Będę, będę...czekam tylko aż wyjdzie z fazy czystej abstrakcji :)

 

Dzięki za komentarze :D

Pozdrawiam

-K

 

Ps. Tutaj taka ciekawostka - progres i pędzelki do tego śniegowego stworka

COW82-Arctic-Undead-Creatur_steps-b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Darek :)

 

Zrzut z ostatnich 2 tygodni. Kilka ćwiczeń (z fotek) i parę konceptów.

Mam nadzieję, że nikt mnie nie będzie ścigał za użycie zdjęć w celach "edukacyjnych".

 

 

Galeria autora zdjęcia: http://alank.digart.pl/digarty/

 

Study-1_b.jpg

 

 

Galeria autora zdjęć: http://gancu.digart.pl/digarty/

 

Study-heads-1_a.jpg

 

Troll-like-creatures-2ver.jpg

 

 

A ten koncept zrobiłem do "miniaturki" znajomej z CA.org

 

Rider-Stacy-Thumbnail_c.jpg

 

 

COW83-Cupids-Pet_d.jpg

 

concept: Love Singer

Theses magical creatures are a messengers of Cupid. They can emit some kind of sound waves but we can't hear them, but most of us feel them (always when u feel ur "heart is beating faster", there are Love singers around). These creatures are searching for people who are ready to love somebody. They are like pigs looking for truffles. When they find a heart ready to love they sing for this person. Their song wind around the heart, marking it as a target for Cupids arrow.

(About the design - I have add these horns...because I wanted add something what looks like a Cupid's bow)

 

 

Teraz pewnie będę cześciej wrzucał takie "ćwiczonka". Nie wiem na czym polega ich magia ale jak przeglądam galerie profesjonalnych rysowników to mają tego od cholery. Nie wiem co w tym jest ale mam nadzieję, że przy tysięcznym albo milionowym rysunku mnie olśni...i zaczne lepiej rysować. Jak by co dam znać czy warto było w to brnąć :D hehe

 

Miłego wciągania

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keep going dude! :)

niezłe prace

Taki mam zamiar :)

 

 

nicponim - dzięki...no wiesz ...machnę jeszcze ze 100 takich lasek i w końcu załapie :)

miriam - mam ten sam problem. Zwykle jak rysuję kobiecą twarz muszę ją kilka razy poprawić bo troll wychodzi. Chyba jedyną metodą nauczenia się czegokolwiek to rysowanie...rysowanie..rysowanie..stąd też te ćwiczonka.

Tortur - nie inaczej. Na pewno wrzucę jeszcze coś w ten deseń. Tylko dodam swoje miniaturki i finalny szkic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey Jakkas swietna robota...te głowki czarno biale mnie sie najbardziej podobają :)....a tak z innej parady, to jaki masz tablet?

 

Dzięki. Pewnie Cie zaskoczę bo te czarno-białe portrety były robione na Pentagramie XXL. Wiem, że wszyscy na nich psy wieszają (tzn na Pentagramach) ale ja złego słowa nie mogę o nich powiedzieć. Mam także Intous3 A3. Pracuje na obu. Jeden jest w pracy (jak wpadnie wolna godzinka to cos tam sobie podłubie zawsze) a drugi w domku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni COW

 

COW85-Silver-Tooth_d.jpg

 

Aggag

Duke Dracula had two pupils called "Kashmir" and "Crimson". They were Aggags. Creatures made and trained to hunt down werewolves. They were created from three elements. Soul of a dog (for their wisdom and devotion to their masters). Flesh of an alligator (for their strength and endurance) and drop of silver (to easily kill their prey). They bones are partly made of silver and their bottom jaw is pointed with silver spike-like tooth. There are rumors that they can change shapes like their prey, but there is no one who can confirm that ... at least no one alive.

 

Kilka ilustracji do Poxnory (więcej tutaj)

 

Nightmare-FINAL.jpgAmbling-Frond-FINAL.jpgPoxnora---Young-Cyclop---fi.jpgEarth-Mover-FINAL.jpg

 

Parę "analogowych" szkiców :)

 

Sketches-05-2007-2a.jpgSketches-05-2007-1a.jpg

 

I coś z refki...widzę, że trza więcej takich ćwiczeń robić bo sporo pomagają..a puki co kiepsko jeszcze idą.

 

Study-2-female-head_a.jpg

 

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przelotem ostatnio na max jestem, ale nie odmowie sobie okazji pozostawienia sladu po mnie w Twojej teczuszce:D obrazek pierwszy u gory b. fajny; z tej zlepki 4 obrazkow pierwszy,drugi i trzeci mi sie podoba... na tym pierwszym(smok) zlepionym widac jak zaczyna sie robic niesamowicie gdy uzywasz takiego oswietlenie oby tak dalej i wiecej takich prosze :D 2 szkice olowkowe tez fajne, kobitka -to jescze nie to, ale widzac ze te potwory w ktorych byles-jestes-bedziesz masta są coraz lepsze to i do postaci dojdziesz :)

pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh wlasnie chcialem napisac zebys przestal kisic pracki,ktore na conceptart sie pojawilo jakis czas temu, tutaj natomiast nie;] sluchaj pracki do poxnory maja tak niesamowity klimat ze o ja pierdole. Nic dodac nic ujac. Najlepsze te wredne skrzaty i potwor pokryty krzakami.

 

PS ile srednio zajmuje ci zrobienie jednej pracy?

PS2 rzuc jakiegos tutka, co amigo?;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poxnora jak widzę, niesamowite rzeczy tam wykreowaliście widziałem całą galeryjkę nie mogę się napatrzeć na niektóre koncepty, z tych Twoich co zamieściłeś w teczce to zielony stwór jest najlepszy (wg mnie).

 

szkice też interesujące, ale mam dla Ciebie Kuba jedną sugestię, uważaj żeby nie popaść w taką tendencyjność z pomysłami, bo widzę że stworek z pierwszego szkicu wygląda nieco jak Twój dawny koncept Amberia, a ta rybcia to odrobinkę Katushhę mi przypomina, nie wiem moze mi się wydaje, albo miałeś taki zamiar, ale myślę że warto o tym napisać :)

 

wszystko jak zwykle klasa, a i zauważyłem że portrety ludzi coraz lepiej Ci wychodzą:)

 

pozdrawiam!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Concept na COW i pierwszy obrazek z Poxnory wymiatają!!!! Co do tego z Poxnory - świetny zarówno koncept jak i cały artwork - masz może większą wesję? (na tapetkę :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem na posty ale uparłem się, że jak nie mam co pokazywać to i pisać nie będę :)

 

DaRoZ - Dzięki Darek. Wiesz...kobitka może i jeszcze nie to..ale właśnie dlatego ją malowałem. Generalnie nie mam problemów z malowaniem pomarszczonych i powykrzywianych twarzy ale z malowaniem czegoś ładnego męczę się niemiłosiernie a na końcu i tak efekt zalatuje lekkim "trollizmem" :D

nicponim - Dzięki...milo usłyszeć, że prace mają klimat "ze o ja pierdole" :D Co do czasu realizacji to zwykle od kilku do kilkunastu godzin. Te dla Poxnory robiłem średnio w 2-3 popołudnia. Tak że w sumie pośpiech był. Co do tutka...kurde uwierz mi, że chętnie bym sie za to zabrał, ale nijak nie mogę się zebrać. Po części wynika to też z tego, że nie mam jakiejś stałej..sprawdzonej metody pracy. Jedyne co mogę obiecać to zrzuty z etapów pracy. Ale z tym tez jest różnie bo czasem się zapędzam i zapominam je robić (tzn. zwykle tak jest :D).

Thalion - Niektórzy tendencyjność pomysłów nazywają "własnym stylem", hehe.... ale Wiem o co chodzi. Czasem po prostu jest to wymóg klienta a czasami faktycznie lubię pewne kształty/linie i namiętnie jes stosuje :D

 

GrzegorzPrzybys - Dzięki Grześ :D

 

#Pawel - Dzięki :)

 

_kuba_ - Dzięki...tyle, że ja właśnie nie przepadam za moimi szkicami.

 

miriam - Dzięx..no ja tego z pieńkiem też lubię najbardziej :)

Łukasz Jaskólski - Dzięki Łukasz...mam nadzieję że w twojej terminologii..smerfne światło to coś dobrego :) hehe

 

leszke_lenia - Ok, postaram się zapodać następnym razem jakieś poszczególne kroki prac.

 

OmeN2501 - Taaaaa... Marek bo ty to jesteś najbardziej zakompleksionym gościem na tym forum..niedługo Klicek i inni admini ogłoszą zrzutę na jakiegoś psychoterapeutę, hehe...weź przestań dobijać :P

CzAk1 - Jeśli nie masz się do czego doczepić...to podejrzewam, że jesteś tylko w połowie "prawdziwym" Polakiem. W końcu Polak zawsze znajdzie powód do narzekań. hehe. Co nie zmienia faktu, że się cieszę, że jednak nie marudziłeś :D

 

Shaokan - Dzięki...W sumie tak na serio (czyt. w miarę systematycznie) to rysuję od 2 lat...może mniej. Ale tak ogólnie to bazgram gdzie popadnie i co popadnie od dzieciaka :)

SzU - Jasne..postaram się pamiętać i coś takiego wrzucić. :)

 

designboot - Dzięki Siniore :)

leander - Dzięki...wiesz z Poxnora to miałem to szczęście, że tam świetni ludzie pracują...i pozwalają na takie humorystyczne wstawki :)

 

 

--------------

Mały update:

Ostatni COW i miniaturki do niego (koniec końców tak namieszałem, że ciężko się domyślić z którego skorzystałem) :)

 

COW86-Slimy-Cliff-Jumper-th.jpg

 

COW86-Slimy-Cliff-Jumper_e.jpg

 

JUU'HOOO

These strange animals lives on the Sho'to Island. They have their lairs on the rocky cliffs near the Mashu-ka Bay. Every year when the mating time comes they climbe to cliffs to show to females their gliding skills. Joo'hooos jump from the cliff and quickly falls down. In the last moment, when they are close to the ground open their "skin coat" and fly into the sky again. Of course cliffs' rocks are full of skeletons of the Juu'hooos which were trying to be too brave. Juu'hooos have very interesting diet, because they eats sea plants, fishes and... some of the birds that nest on the cliffs.

 

Batman w rajtuzach...

 

Victorian-Batman0ver2_b.jpg

 

I taki szybki widoczek...

 

Riverbank_a.jpg

 

A tu Orangutroll...mam nadzieję, że go jeszcze nie wrzucałem :)

 

Orangutroll_e.jpg

 

 

Pozdrawiam

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności