Skocz do zawartości

[Teczka 2D] JakkaS [Update ::: strona 17 ::: 30.05.07]


JakkaS

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Panowie.

 

Kwiatek faktycznie dosc szybki. Bo niecale 2 godzinki ale to dlatego ze bawilem sie proporcjami i ksztaltem zanim zaczalem malowac. Kapturnice maja wiele odmian wiec nie wiedzialem co wybrac jako bazowy ksztalt.

 

BTW Omen, twoj komentarz oddaje dokladnie to co ja zwykle czuje trafiaja na czyjas stronke...."no patrze i bezczelnie zazdroszcze"...DOBRE! Hehe

 

Dzieki i pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Te prace nie zasługują na miano dobrych, one są świetne, genialne, cudowne, klimatyczne, ciekawe, wymyślne, dopracowane, różnorodne, niczym z jakiegoś równoległego wymiaru. Jakbyś stworzył grę internetową typu OGame, w tym świecie i z takimi rysunkami, zarobiłbyś krocie. "Tylko patrzeć i bezczelnie zazdrościć" :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colos - Dzieki...

Leander - Juz linki dzialaja ..tzn taka mam nadzieje.

 

Kolejne koncepy - 2 prace na ten sam temat (Leaf Rider)...troszke popuscilem wodze wyobrazni :D ...opisy sa dosc krotkie i lakoniczne bo robilem 2 arty i malo czasu zostalo na tekst - moze to kiedys poprawie.

 

--------------------------------

 

5813bbbe.jpg

 

BZZZYK

Te wielkie motyle nieloty żyją na archipelagu Kauui. Ponieważ nie mogą latać i egzystują na małych wyspach musiały znaleźć sposób na przetrwanie. Gdy przychodzi okres godów budują małe łódki z liści drzewa K’a, do których składają zapłodnione jaja. Łódki wraz z jajami płyną po oceanie i lądują na przypadkowych wyspach. W ten sposób ich gatunek ma pewność, że nie zaginie.

 

 

------------

 

b8944f64.jpg

 

REFRUSTUS

Owady te żyją na planecie Pacyfia-4, która w 80% pokryta jest oceanami i morzami. Żyją w niewielkich gromadach. Polują na małe ryby poruszając się po powierzchni wody. Do łapania zdobyczy używają sieci podobnych do pajęczych. Kiedy przychodzi czas godów osobnicy tego gatunku popisują się przed samicami. Łapią w sieci spadające liście i wykorzystują je jako żagle. Najlepsi surferzy mają zwykle najwięcej samic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, linki juz dzialaja. Generalnie znakomicie Ci to idzie. Po typografii widac tez, ze miales udana przygode z DTP :) Przeszkadza mi tylko, ze niektore z prac wygladaja na wymeczone, inne sa lekkie, blyskotliwsze i mimo, ze ta uwaga dotyczy techniki wykonania, to na pewno rzutuje to na odbior konceptu. Najlepiej Ci wychodza transparentne, sliskie powierzchnie, jak ta skora: http://www.jakkas.pl/artwork/color/20m.jpg, czy kret albo lekko wykonany kwiatek. Gorzej z faktura ubran ludzi, grubym pancerzem bzyka, czy wiekszoscia wlosow, na ktore tez raczej nie znalazles ciekawej techniki. Te elementy wydaja sie wlasnie lekko wymeczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarze.

 

leander - Przyklad pracy ktora podales ...no nie przepada za nia ale wiem o co chodzi. Co do wymeczenia prac to masz racje...generalnie nie mam sposobu na to jak rysowac, ciagle go szukam. Dlatego ubrania czy jakies inne elementy sa ....mniej udane lub kompletna klapa. Co do DTP - fajnie bylo ale malo tworczo. Dzieki za komentarz i za to, ze sie pofatygowales na moja strone.

 

CzAk1- oczy czesto zmieniam bo mi sie prawie nigdy nie podobaja, hehe...wiec twoja uwaga jest jak najbedziej na miejscu..nie wiem czy bede cos poprawial ale i tak dzieki za komentarz.

 

Mkaszpir, Master Kiełbaster - Dzieki :D

---------------------

 

A tu cos nowego:

 

C-4.jpg

KUCUK

Kucuki to spokojne stworzenia zamieszkujące karłowaty lasy i stepy planety Cuma. Te niewielkie roślinożerne zwierzęta całe dnie spędzają na żerowiskach w poszukiwania soczystych traw i korzeni. Otwarte i słabo zalesione przestrzenie powodują że, Kucuki wystawione są na częste ataki drapieżników. Dlatego wykształciły ciekawy mechanizm obronny. W tylnej części ich ciała, skorupa, która chroni ich plecy zmienia się w sieć rurek, w których Kucuk magazynuje substancje chemiczne. W chwili zagrożenia uwalnia je. Gdy połączą się one ze sobą wywołują eksplozję zdolna oślepić, ogłuszyć a nawet zabić nieostrożnego drapieżnika, podczas gdy potencjalna zdobycz znika w kłębach dymu.

 

 

--------

A tu taki maly bonus...Gdy skonczylem prace nad stworkiem..urodzil sie nowy pomysl...pewnie zrobie z tego cos wiecej... [zobaczcie glowe stwora i tego kolesia ponizej]

 

2da602141f975c8d.jpg

 

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny koncept, świetny hełm i główka, szkoda że nie różnicujesz barwy skóry na ciele, w wersji zbrojnej prosi się więcej detalu na pasie no i już wspomniane przedramie rzuca się w oczy- co dziwne te w tle wygląda dobrze :).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich ostatnio prac...

 

Koncpet na cotygodniowke na CA.org

 

jakkas-COW61-final.jpg

 

MRÓWKA POLARNA

 

Owady to organizmy, które można spotkać w każdym miejscu kuli ziemskiej. Ostatnio naukowcy odkryli przedstawicieli tej grupy zwierząt niedaleko Bieguna Polarnego. Znaleziono je dryfujące we wnętrzu góry lodowej. Mrówki polarne - bo o nich tu mowa - budują swoje mrowiska na tych ruchomych „wyspach”. Wykorzystują fakt, że wnętrze góry lodowej zapewnia im niską ale stałą temperaturę. W części znajdującej się nad wodą wygryzają główne szyby [prowadzące do jej wnętrza. A do szybów dołączają sieć mniejszych korytarzy wraz z najważniejszymi miejscami takimi jak: Komnata królowej, żłobek, spichlerze, pomieszczenia dla robotnic i wiele innych. W jednej górze lodowej może się mieścić cala sieć korytarzy przypominająca kształtem ulice wielkich miast. Dryfujący dom zapewnia im bezpieczeństwo a jednocześnie dostarcza okazji do upolowania posiłku. Żywią się głownie zwierzętami i innymi owadami, które zmęczone pływaniem lub lotem szukają chwili odpoczynku na kawałku dryfującego lodu. Niska temperatura pozwala im bezpiecznie przechowywać pokarm, który nie są wstanie zjeść od razu. W czasie kilku pokoleń mrówki te potrafią zmniejszyć masę góry lodowej prawie o 30% - spowodowane to jest ciągłym rozrostem się sieci korytarzy i komnat. Można powiedzieć, że zjadają górę od środka kształtując własny dom.

 

oraz zart na ten sam temat...

 

Icebergeater_a.jpg

 

A tu cos starszego...

 

39e412f4.jpg

 

AMBERIA

 

"MOOOOMMMYYYY!!! LOOK AT THAT!!! I FOUND A BEAUTIFUL AMBER STONE!!!"

The little girl was so happy, that she found an amber stone in the creek of Boorshtin and on top a fly was enclosed in the stone.

 

What the people don't know about this stones is their origin. Science was wrong for ages when they claimed that amber stones are the result of very old rosin...

There lives a strange species in the creeks - the Amberia. It walks underwater with its eyes above the water surface, looking for flying little insects. When the Amberia spotted its prey it catches the insect with its long tounge, which reminds of an ant eaters tongue. Since the stomach of Amberias are very sensitive, they can't digest the prey like we or most animals do. They have evolved an unique way of treating their meal. While filtering important substances of the insect in the stomach, the Amberia produces with an extra organ where the meal is going afterwards a shell of a special material, which completely covers the insect and makes it easier winnowing it.

The product is what we call an Amber Stone, in fact it's the Amberias dung...

[text by Fozzybar]

 

Kolejny koncept. Tekst nie moj (wrobilem w opis znajmego) ale wyjasnia skad sie biora bursztyny . Wszystkich fanow tych kamieni z gory przepraszam.

 

----

 

Pare osob pytalo o szczegoly jak pracuje - niestety nie mam jeszcze wyrobionego stylu pracy ale ciekawscy znajdu tu [ http://www.conceptart.org/forums/showthread.php?t=76782] troche informacji. Nie jest to tutorial bo nie potrafie takiego zrobic - tzn zeby mial rece i nogi ale widac poszczegolne etapy prac oraz pedzle jakie uzylem. Mam nadzieje, ze sie to komus przyda. A tutka musialem zrobic.."prikaz" byl, hehe.

 

Pozdrawiam

Kuba

 

Ps. Krytyka jak zwykle mile widziana (zwlaszcza ta konstruktywna) tyle, ze pewnie juz tak do tych prac nie wroce. Nowe rysunki sa zawsze ciekawsze od tych starych :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko!

 

technicznie to ty sie Jakkas niezle wyrobiles, jak widzialem twoje koncepty na digarcie to nie zwrocilem jakos szczegolnie uwagi mimo iz byly dopracowane (moze przez brak czasu), ale teraz to dopiero... oby tak dalej!

 

edit: ostatnio czesto sie zastanawialem czy jest sens robic dokladne koncepty, szczegolnie gdy widywalem szkice z gier, same obrysy, kreski, zero renderowania formy w przestrzeni za pomoca swiatla.

 

jednak z drugiej strony... normal mapy, coraz wieksze rozdzialki tekstur... chyba warto sie przylozyc z konceptem... a jak jeszzce zobaczylem teraz Twoje prace, to po prostu mysle: to jest mus!!! :P ciekawe tylko jak byloby z klientem czy rzeczywiscie mnostwo poprawek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzU - detale sobie sami graficy od 3D wymyślą, lepiej poświęcić czas na zrobienie kilku szkiców i dopracowanie podstawy

 

JakkaS - odezwę się w wątku, jak zrobię ciekawego cokolwiek na kompie. póki co nie mam siły i odwagi :] chciałbym powiedzieć, że masz niezwykłe pomysły, ale jakoś to się wydaje "naturalne". chyba to właśnie jest tu najlepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szu i Avanger - Dzieki Panowie. Co do szczegółowych konceptów.... To nie wiem czy jest sens je robic...ja robie, bo po prostu lubie. Co nie oznacza, że nie mam jakis wczesniejszych, prostych szkicow. Ale z tego na ile sie orinetuje to jedenk klienci wola dokladne, szczegolowe szkice - ale w sumie doswiadczenie mam niewielkie wiec pewnie - co klient to inne wymagania.

 

A tu kilka konceptow/ilustracji z ostatniego czasu...

 

Tu stopy troszke przyduze ale co tam....dzisiejsza mlodziez to i tak mutanci z numerem buta 46... [tekst tez moj]

 

KuzynkaLoisaver2dziewczynka_d.jpg

 

 

A tu dwa koncpety na konkurs wiedzmina...niestety okazaly sie za kiepskie zeby je pokazac na oficjalnej stronie, ze o wygraniu konkursu nie wspomne..hehe... Chcialem jeszcze nad nimi popracowac ale jak to zwykle w zyciu bywa czasu nie bylo wiecej. Zwykle niewiele sie u mnie dzieje ale od jakiegos czasu nie moge narzekac...

 

Jakkas-pracakonkursowa-nr1.jpg

 

Jakkas-pracakonkursowa-nr2.jpg

 

Komentarze zawsze mile widziane...

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A tu dwa koncpety na konkurs wiedzmina...niestety okazaly sie za kiepskie zeby je pokazac na oficjalnej stronie, ze o wygraniu konkursu nie wspomne" - heheh specjalnie piszesz takie zdania, zeby ktos tutaj na tym forum zaczal pisac o twoim geniuszu;p no i chyba ktos sie znalazl bo ptaszyska sa swietne! nic wiecej do dodania...

 

co do dziewczynki to niewiem czemu ale jest troche nudna:/ naprawde nie mam pojecia czemu takie odnosze wrazenie-moze dlatego ze od glowy do stop jest wykonczona- gdybys moze skupil sie tylko na samej twarzy, popiersiu a dalej odpuscil byla by ciekawsza.

 

Mimo ze niewiele twoich prac jest w moim typie, to i tak miazdzysz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki nicponim. Co do tego wiedzminowego stwora... to do geniuszu mi bardzo daleko [na oko tak gdzies ze 3 lata swietlne] ale kurcze zal du.. sciska - rysowalem te prace z mysla, ze uslysze pare slow od ludzi z CDP - wiesz, tytulem komentarz do prac a tu nic...a skoro juz posiedzialem nad nimi to chcialo by sie cos o nich dowiedziec. Nauczka dla mnie na przyszlosc. hehe

 

Co do diewczynki... to masz na mysli malo detali czy ogolnie nie podoba Ci sie obrazek?

 

Poza tym rzadko kiedy moje prace sa w czyims typie...hehe...Jakos tak juz jest, ze w strone speedow mi nie spieszno [a to ostatnio modne] a swojego wyraznego stylu nie mam i pewnie predko nie bede mial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynka ma swietna twarz, ładny usmiech, fajna poze, ale wszedzie jest zrobiona "rownomiernie"- brakuje takiego odpuszczenia,luzu. Wydaje mi sie ze lepsza bylaby gdybys skupil sie na jednym elemencie- np. twarz( tutaj szczegoly i 100%dopiczowania), a dalej odpusil -taki speed painting- jakbys powiedzial" patrzcie umiem to zrobic, chwale sie tym, ale dalej mi sie nie chce" Czesto bowiem jest ,ze praca ktora wydaje sie byc nieskonczona, jest o niebo lepsza od tej samej pracy ale dopieszczonej w kazdym elemencie i szczegole.

 

A styl wlasnie masz, ostatnio przegladalem prace COW i patrzac tylko na potworka domyslalem sie ze to ty- i faktycznie tak bylo:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe..dzieki.

 

No pewnie masz racje - bo ja tez czasto mysle, ze zaszedlem za daleko. I ze praca na wczesniejszym etapie byla lepsza. Staram sie cwiczyc anatomie i kompozycje wiec w takich szkicach daje sobie wiecej luzu. Tyle, ze nie umiem budowac ciekawej materii paroma kreskami wiec puki co nie ma sie czym chwalic...

 

Dzieki za komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morski stworek i dziewczynka bardzo fajne, mrowka i herkules zwyklejsze ale tez nie sa zle.

generalnie fajnie smyrasz. zaeksperymentuj moze z swiatlami, pobaw sie tym troche dajac np ostrzejsze cienie itp. ciekawe zabawy z detalem ale brakuje mi tez moze miejsc gdzie wlasnie tego detalu troszke brak i wszystko bardziej wyglada szkicowato. mozna tez poeksperymentowac z custom brushami patternami itp.

conceptowo wyglada to spoko. choc nie zaszkodziloby bardziej pobawic sie ksztaltami. zrob sobie pare thumbnailsow i poszukaj jakis ciekawy ksztalt a potem na tym pracuj moze byc ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWWoj - dzieki...

Intervain - dzieki, ... no troszkę meczylem sie z twarza...ale cos szalonego mysle ze jest w jej oczach :D

hindus - dzieki... milo slyszec, ze sie podobaja :D

Tortur - Ja tez sie zawiodlem na CDP pod tym wzgledem.

shin - dzieki, no dziobak ze mnie ale czasem staram sie "pomalowac"...

Cpt.Obvious - Dzieki, znam twoje prace wiec tym bardzie ciesze sie, ze uznales moje za niezle. :D Co do experymentownia ze swiatlem i texturami to ciagle staram sie cos tam robic w tym kierunku - ale niesmialy ze mnie gosc wiec wolno to idzie.... btw, zwykle jesli mam czas albo robie jakies platne zlecenie robie klika szkicow, bawie sie ksztaltem ale roznie z tym bywa - dzieki za rady :D

Mr Pank - Dzieki...

 

Wrzucam jeszcze pare prac... [generalnie starsze rzeczy ..z wyjątkiem tej pierwszej]

 

[szkic]

 

Drzewo-bestia_a.jpg

 

[tu sie troszke texturkami bawilem...]

 

ad6c201e.jpg

 

[..a tu nie]

 

C-3.jpg

 

 

---------

Mam nadzieje, ze tego jeszcze nie dawalem...

 

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu taki szybki rysunek ....i gosc tez w sumie "niewolny" ....

 

Minut_a.jpg

 

MINUT

 

Belzebub nakrył kiedyś jednego ze swych impów zabawiającego się z jego diablicą....ale że miał dobry humor ukarał go dość szczególnie. Dał mu nieodpartą chęć płodzenia, nieśmiertelność oraz żywota minutę. Z ogona zrobił lont, który pali się w 60 sekund. Na końcu lontu umieścił .......bomby. Biedny imp w nieskończoność rodzi się i ginie próbując zaspokoić swe żądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wam.. a tu coś z okazji Halloween.

 

COW-65-TrickOrTreat_b.jpg

 

Pokazałem znajomemu WIPy a on napisał do nich taki tekst [przepraszam, że po angielski ale w tym języku to dostałem]

 

DYNIOŚWINKA

PUMPKIN-PIG

 

This animal is the reason for the Halloween event at all...

Hundreds of years ago this pigs were living in the wild forests and they came down to the villagers once a year when the cold winter broke in...because they couldn't find food anymore in the wild...so they were lurking around houses in the dark to search for food in the trashes and gardens...now this pigs have a butt which looks like a pumpkin, they even have this eyes and mouth design...with glowing and all (maybe they need it for mating, it's not known)...the villagers as they heard loud noises outside, went off the houses and saw this scary pumpkin faces (butts), moving around and snorting etc...the villagers closed the doors and stayed in the houses in fear, the next morning they went outside and they saw all the trash searched through and the food was gone also all food in the gardens....so the villagers decided to bring food outside so the "monsters" will get it next time and leave them alone......this happened so and since then it was an annual tradition to bring food at Halloween to this scary monsters...as years passed by people understood what this monsters really were...only strange looking pigs...but as humans are they continued this as a tradition, since the pigs died out because of hunting and cold and bitter winters, kids were involved in this event as they weared clothes like the monsters to get sweeties from the people and people gave them...the pumpkins were used as a general decoration and symbol for this past story of their ancients...now that's the story how Halloween started and what this creature is...the PUMPKIN PIG! [text by Fozzybar]

 

Koncept na "Halloweenową" edycje COW.

Link do topicu: http://www.conceptart.org/forums/showthread.php?p=1082594#post1082594

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWWoj - dzięki.. tja, prowadzi..choć nie wiem dlaczego bo akurat w tej rundzie jest sporo fajnych i równych prac...

nicponim - dzięki...a poza miała być jakaś sympatyczna...tyle ze efekt "podajłapy" jest przypadkowy :D.... a te prace robiłem na raty wiec w sumie nie wiem... ale ja jakoś zwykle mieszczę się w przedziale 6-10 godzin (parę kolorowych konceptów zrobiłem w krótszym czasie)...zależy ile się bawię i ile mam czasu... choć muszę przyznać, ze gdybym mógł to bym pewnie poprawiał w nieskończoność...hehe... dziobak ze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWWoj, nail85, CzAk1 - Dzięki :)

 

Dawno tu nie zaglądałem więc czas troszkę odkurzyć mój wątek.

 

Stalker.jpg

 

 

COW070--Snowflake-Dancer_g.jpg

Koncept na COW na CA.org

---

 

"...DROGI TURYSTO NIE PODCHODŹ ZBYT BLISKO!"

.. napis na tabliczce informacyjnej.

 

Farazoński Tancerz

...Wielu turystów przybywa do Zamarzniętego Parku Malga by zobaczyć Farazońskiego Tancerza. Te śmierdzące, obrzydliwe, odrażające i ogromne stworzenia są też twórcami jednego z najpiękniejszych widowisk we wszechświecie. Są jak balerina wymach*jąca białą szarfą. Zaczynają swój występ od wessania śniegu z powierzchni planety a potem wystrzeliwuje go w niebo tworząc przy tym piękne i niesamowite wzory...gdy biała szarfa opadnie, cały proces zaczyna się od nowa.

 

COW76_f.jpg

Pożeracz Goblińskich Bobków

"... Mistrzu mówić...CZYŚĆ! ...Moja czyścić!"

 

"Najgorsza rzeczą, jaką może znaleźć w podziemiach bohater, pomijając same potwory, są odchody.....tychże potworów. A najgorszym przykładem paskudztw zostawianych w podziemnych labiryntach są goblińskie kupy.

Przez długi czas był problem, kto ma sprzątać goblińskie klatki jak i korytarze patrolowane przez te paskudztwa, ale jeden z najbardziej chorych umysłów naszych czasów, Potężny F'zzati rozwiązał ten problem tworząc Zjadacza Goblińskuch Bobków, zwanego również Paskudojadem lub po prostu G.....a..nie ważne. To stworzenie nie dość, że sprząta po gobelinach do czysta to wprost uwielbia jeść ich odchody. I to, co dla większości organizmów okazałoby się zabójcze, nasz milusińskich wydala ze swojego organizmu w potężnych pierdnięciach, które raz po raz rozświetlają mroki podziemi."

 

Pozdrawiam... i przepraszam jeśli czytałeś powyższy tekst z jedzeniem w ustach

 

Kuba

 

Ps. Z góry dzięki za wszystkie komentarze

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------

Tekst uzupełniający by DEDE2 (11.02.2007 @21:47:10)

------

 

Za "Encyclopedia Galactica vol. XIX":

Paskudojad, własc. gównojad jaskiniowy (fecalofagus minotauri) - stwór z rzędu odchodożernych gromady gównojadów właściwych dochodzący do 3,5 m długości i 500kg wagi. Prawdopodobnie jest obojnakiem - do tej pory nie opisano przypadków rozmnażania płciowego i ewentualnego dymorfizmu płciowego. Zasiedla większość jaskiń zamieszkałych przez gobliny i zyje z nimi w symbiozie żywiąc się ich odchodami. Należy w tym miejscu podkreślić, że odchody goblinów niewiele różnia sie od ich pożywienia, na co zwracało uwage wielu badaczy jaskiń. Mimo groźnego wyglądu paskudojad jest w zasadzie bezbronny, a okresowe erupcje gazu z okolicy odbytowej mają głównie cel odstraszający w stosunku do osobników własnego gatunku. Tym niemniej przypadkowe ukaszenie przez paskudojada może sie skończyć tragicznie z powodu zakażenia. Na szczęście mimo jaskiniowych ciemności rzadko dochodzi do takich przypadków z powodu specyficznej woni otaczającej gównojada w promieniu co najmniej kilkunastu metrów. Wbrew niektórym opiniom nie całe "pożywienie" paskudojada ulega gazyfikacji. Zauważono, że po dłuższym pobycie dużej liczby stworów w jednym miejscu w zagłębieniach pozostawały kałuże lepkiej cieczy o właściwościach zbliżonych do ropy naftowej. Zdaniem niektórych uczonych planowane badania w tym zakresie moga rzucić nowe swiatło na pochodzenie złóż tego surowca oraz często towarzyszącego ropie gazu ziemnego. W ostatnich latach odnotowuje sie istotny spadek pogłowia gównojadów w związku z upowszechnieniem wśród goblinów toalet chemicznych. Wiele instytucji międzynarodowych stara się o wpisanie tego gatunku na listę gatunków zagrożonych i zakaz eksportu toalet chemicznych do miejsc występowania paskudojadów.

 

Gatunki pokrewne: gównojad kopalniany, gównojad kempingowy (oba prawnie chronione)

 

 

COW80-Winged-Healer_d.jpg

concept: Moaihi

The Legends from the Archipelago Istos says that theses creatures could be found on the beach after the great storms and hurricanes. They are looking for exhausted or killed creatures. They use their healing breath to heal or resurrect them.....Then, they just disappear....Probably they were made by Gods from the sand and the ocean water.

 

Antymikolaj-ver2_b.jpg

BOMBACZE

Stworzenia te powstały gdy Święty Mikołaj próbował pozbyć się swych złych cech charakteru. Za pomocą magii wydobył z siebie wady i zamknął je w bombkach świątecznych, które produkowały Elfy. Każda z bombek traciła swój blask i srebrzysty kolor gdy do środka trafiała jakaś zła część Mikołaja. Gdy nie pozostała już ani jedna zła cecha, Święty Mikołaj zaniósł niebezpieczny ładunek do najciemniejszej z piwnic, do której nikt nie zaglądał już od dawna. Leżały tam przez wiele stuleci nietknięte. Jednak z czasem zła energia zaczęła zmieniać magie chroniącą bombki i w końcu skorupka pękła a ze środka wysypały się stworzenia, których myśli i serca były równie czarne jak energia z której powstały. Od tego czasu po dziś dzień niszczą i psują to czego najbledziej nienawidzą... czyli magię świąt.

 

 

Chief-Librarian-of-the-Lost.jpg

 

No to tyle...niedługo wrzucę coś z nowszych konceptów i pewnie ze 2 ilustracje.

 

Pozdrawiam

Kuba

 

Ps. Tekst był umieszczony pod ilustracjami na forach - przepraszam jak sie trafi coś głupiego, bo wziąłem wyciąłem i wkleiłem :D hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności